Įkraunama...
Įkraunama...

Šuniukas vienas lieka namie

Mano šuniukas (10 sav. retriveris) uždarytas narve nestaugia, bet savo noru tai tikrai ten neina. Dabar paskaičius jūsų patarimų įdėjau į narvą skanėstą ir durų neuždariau, tai jis pasičiumpa jį ir neria iš jo... Matyt kažką ne taip padarėm su tuo narvu (nors tikrai kaip bausmės netaikėm!!!). Gal dar galima atitaisyti ir gal žinot, kaip? unsure.gif
Atsakyti
Tiesiog šerkite jį ten, vandens dubenėlis tegu narve stovi. Aš tai džiaugiuos neatsidžiaugiu tokiu išradimu kaip narvas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Acacia @ 2006 12 19, 16:30)
Aš savo zenenhundą narve 2 mėnesius laikiau - nes ne tik namus niokiojo, užtvaras griovė, naują lovą apgraužė ir pan., bet kai surijo prie lovos rastą visą naują dežutę vitamino C, tai ir dėl jo paties persigandau, tą patį vakarą narve apsigyveno smile.gif Ir nieko, sveikas gyvas linksmas biggrin.gif
jei būtų tokia galimybė uždaryt, pvz. įstiklintame balkone ar pan - na kur tikrai nieko blogo negalėtų padaryt, ir, aišku, sau pačiam pasidaryt, tai tuomet geriau balkone uždaryčiau nei narve wink.gif bet ne visi tokias galimybes turi.




na narvai vis delto brangus. Bet pvz musu koridorius yra kvadrato formos, apie 10 kvadratu, ir jame tik laiptai i kita auksta. Tie laiptai status, tai kad maniske nenusiverstu nuo ju bandydama lipt, tiesiog prie ju pririsu. Pavadelis tokio spindulio, kad pasiektu visus patalpos kampus. Risu todel, kad psichologiskai tada ji nusiramina, atsigula ir ant savo kilimelio po laiptais miega. Nesitaso, netriuksmauja, na tik kai girdi kad griztam bigsmile.gif Taigi, jei suo nedidelio ugio ir nemoka atsidaryti kambario duru, tai manau didesnis koridorius geriau nei narvas. Ar klystu? blink.gif
Atsakyti
palikti prirista suni be prieziuros gana rizikinga (zinoma viskas priklauso nuo jo aplinkos). buna, kad sunys susipainioja ir pasikaria, uzsidusina.
o narvai nera tokie ir brangus, reikia tik moketi ieskoti. mano narvas 92x60x70 kainavo 130 lt. tikrai nedaug ir galva rami smile.gif

o kas geriau - koridorius ar narvas? daug kas priklauso nuo suns. viename forume buvo nuotrauka, kaip atrode kambario durys, kurias pragrauze nedidelis sunelis. visa kampa apiplese ir pragrauze didele skyle, pro kuria pralindo ir laisvai po visus namus paskui lakste. vaizdas nerealus, ypac zinant sunelio dydi.
Atsakyti
Žostaute, kokio dydžio jūsų narvas jeigu vilkas su visu vandens dubenėliu sutelpa?? Mano retriveris 10 savaičių dar išsitenka laisvai su visais žaislais (be dubenėlio), bet įtariam, kad po kokių pusės metų galva į lubas remsis... g.gif Kažkaip planavom, kad iki to laiko, kol išaugs narvą, kokį kitą kampelį jam pritaikysim..
Atsakyti
Mano belgės narvas, nors šuo mažesnis už žostautės Bruknę, gan patogiai jaučiasi narve ~110x80x80. Pagal idėją šuo neturi patogiai stovėti narve, tai yra tai, kad galva į lubas remiasi ne problema - šuo narve turi galėti patogiai gulėti ir galėti jame apsisukti. Narvai nėra tokie jau brangūs - man narvas kainavo apie 200 Lt naujas drinks_cheers.gif
ulis padarėt klaidą, kad nesuformavot šuniui supratimo, kad narvas - tai jo namai - perkelkit ten jo dubenėlį su maistu, žaišlus ir neuždarynėkit, po to bandykit palaipsniui trumpam uždarynėti dureles - dabar šuo manau supranta narvą, kaip kokią bausmę todėl ten ir neina. Mums dar labai padėjo komados kartojimas "į vietą" su ilgesniu pasedėjimu narve ir daug skanėstų už gerą komados įvykdymą - lekia ten dabar kaip kulka, o uždarius dureles iškart įninka kąnors kramtyti thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo googa: 20 gruodžio 2006 - 10:21
Nezinauas del to narvelio. g.gif Mano suo irgi turi, bet man butu gaila, jei suo visa diena issedetu narve. Jei taip bijote, kad suo ka nors sugrauz, uzdarykite ji kolidoriuje, isneskit daiktus kuriu gaila...
Patys isivaizduokit, tave uzdaro pvz. tualete blush2.gif visai dienai.
Manau pries imant suni reikia gerai apmastyti kokios bus laikymo salygos.
Ar bus gaila kaz kokiu daiktu... Tai gyvas padaras, neuzmirskime apie tai.
Narvas gerai suniui norint pailseti, pasislepti nuo ikyruoliu, pasnausti ( tai jo teritorija), bet jokiu budu ne laikymo priemone!!!
As bute turiu ir suni ir katina. Turejau susitaikyti, kad kol suo mazas man bardako pridarys. Iseidami i darba, mes uzdarome viena kambari, o suniui ir katinui duodame laisve begioti kolidoriuje, virtuveje ir kitabe kambaryje.
Jokiu skyliu sienose suo man nepragriauze... smile.gif Yra siektiek apgrauzti baldai, bet to ir reikejo tiketis. Kai keiciasi dantys, nesvarbu kas yra griauzima.
Atsakyti
Matai, Ficia, problema būna tada, kai, pavyzdžiui, išneši iš koridoriaus visus daiktus, palieki ten šunį visai dienai, o jis tapetus nudrąsko, grindjuostes nugraužia, iškanda skyles duryse ir t.t. Mūsų gyvūnai išradingi doh.gif bigsmile.gif Tada tik narvas tampa išeitimi, nors pati idėja laikyti šunį visą dieną narve man irgi nėra maloni. schmoll.gif Ir čia ne dėl to kaip jaučiasi šuo, o tiesiog mane pačią tai veikia psichologiškai.
Atsakyti
QUOTE(Ficia @ 2006 12 20, 12:04)

Patys isivaizduokit, tave uzdaro pvz. tualete  blush2.gif  visai dienai.
......................
Narvas gerai suniui norint pailseti, pasislepti nuo ikyruoliu, pasnausti ( tai jo teritorija), bet jokiu budu ne laikymo priemone!!!


nesuzmoginkit sunu. suniui narvas - tai saugus jo urvas. sunys instinktyviai iesko vietu, kur galetu pasislepti kaip urve. ir ramiai ten buna, nesikankina.

idomu, ka darytumete, jei suo visgi grauztu viska is eiles? sienas, duris, baldus? kai kuriu sunu nesulaikysi paprastai.
Atsakyti
QUOTE(Ficia @ 2006 12 20, 11:04)
Jokiu skyliu sienose suo man nepragriauze... smile.gif  Yra siektiek apgrauzti baldai, bet to ir reikejo tiketis. Kai keiciasi dantys, nesvarbu kas yra griauzima.

Nuo veislės daug priklauso. Pvz.: maniškis nieko gyvenime nėra sugraužęs apskritai ax.gif
O pabandykit dienai kokį haskį palikt namie koridoriuje. Kažin ką rasit grįžę namo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ficia @ 2006 12 20, 13:04)
Nezinauas del to narvelio. g.gif  Mano suo irgi turi, bet man butu gaila, jei suo visa diena issedetu narve. Jei taip bijote, kad suo ka nors sugrauz, uzdarykite ji kolidoriuje, isneskit daiktus kuriu gaila...
Patys isivaizduokit, tave uzdaro pvz. tualete  blush2.gif  visai dienai.
Manau pries imant suni reikia gerai apmastyti kokios bus laikymo salygos.
Ar bus gaila kaz kokiu daiktu... Tai gyvas padaras, neuzmirskime apie tai.
Narvas gerai suniui norint pailseti, pasislepti nuo ikyruoliu, pasnausti ( tai jo teritorija), bet jokiu budu ne laikymo priemone!!!
As bute turiu ir suni ir katina. Turejau susitaikyti, kad kol suo mazas man bardako pridarys. Iseidami i darba, mes uzdarome viena kambari, o suniui ir katinui duodame laisve begioti kolidoriuje, virtuveje ir kitabe kambaryje.
Jokiu skyliu sienose suo man nepragriauze... smile.gif  Yra siektiek apgrauzti baldai, bet to ir reikejo tiketis. Kai keiciasi dantys, nesvarbu kas yra griauzima.


Tai jum pasissekė su šuniuku...
Mes savąjam šuniukui irgi ruošėmės, žinojom, kad grauš ir to tikėjomės, ji visai negraužė kol jai keitėsi dantys viskas prasidėjo nuo kokių 6 mėn... Nugraužti tapetai, sugraužta lova, ir ne tai kad apgraužta, bet perlonas išėstas ir ištampytas(dabar jau kokios 6 skylės yra) nugraužti kolonėlių laidai, apgadinti patefonai ir mikšeris (už ką mano brangiausias labiausiai pyko), dažnai rasdavom nuverstą prieškambario spintą, sugraužė 2jas ausines, didelias normalias, grojimui skirtas, 2 kartus išrovė didelį kaktusą iš vazono blink.gif nugraužė visas mano gėles, sugebėjo iš nišos išversti 75cm įstrižainės televizorių, kurį vos pavyko sutaisyti, apgraužė visas kėdes, sugraužė krūvą batų, plokštekių, apgraužė printerį, žaliuzes, sugraužė PK klaviatūrą, kelis mano rankinukus, jau nekalbu apie visas smulkmenas kurias vis iš kokio stalčiaus išsitraukia, tokios kaip tušinukai, nuotraukų CD ir tt... Čia per kokius 2 mėn... Čia jau neskaičiuosu svečiuose pas senelius ir tėvus sugraužtų stalų, užuolaidų ir pan... Ir kiekvieną dieną randi namie betvarkę... Nu žinokit tikrai atsibosta... Ir niekas nepadeda, nei purškalai, nei tepalai, nu niekas, daug ką išbandėm... Iki šiol nekišom į narvą, bet užvakar vėl sugraužė lovą, o vakar atsidariusi komodą ištampė patalynę ir sugraužė pagalvę... Viskas... Nuo šiol mes ją laikysim narve... Kodėl jai taip užeina nežinau, kiekvieną dieną gauna ir pakankamą fizinį krūvi ir protinių pratimų, jai tiesiog patinka graižti ir viskas... Gaila buskišti į narvą, bet jei dar palikinėsim bute, kur nėra koridoriaus ir apskritai nėra jokių durų tai jau visai jokių daigtų greitai nebeturėsim...
Papildyta:
QUOTE(LadyStar @ 2006 12 20, 13:56)
Nuo veislės daug priklauso. Pvz.: maniškis nieko gyvenime nėra sugraužęs apskritai  ax.gif
O pabandykit dienai kokį haskį palikt namie koridoriuje. Kažin ką rasit grįžę namo  doh.gif


Ne nuo veislės manau, o nuo kiekvieno šuns individualiai...
Atsakyti
QUOTE(Patarshka @ 2006 12 20, 14:06)
Tai jum pasissekė su šuniuku...
Mes savąjam šuniukui irgi ruošėmės, žinojom, kad grauš ir to tikėjomės, ji visai negraužė kol jai keitėsi dantys viskas prasidėjo nuo kokių 6 mėn... Nugraužti tapetai, sugraužta lova, ir ne tai kad apgraužta, bet perlonas išėstas ir ištampytas(dabar jau kokios 6 skylės yra) nugraužti kolonėlių laidai, apgadinti patefonai ir mikšeris (už ką mano brangiausias labiausiai pyko), dažnai rasdavom nuverstą prieškambario spintą, sugraužė 2jas ausines, didelias normalias, grojimui skirtas, 2 kartus išrovė didelį kaktusą iš vazono  blink.gif  nugraužė visas mano gėles, sugebėjo iš nišos išversti 75cm įstrižainės televizorių, kurį vos pavyko sutaisyti, apgraužė visas kėdes, sugraužė krūvą batų, plokštekių, apgraužė printerį, žaliuzes, sugraužė PK klaviatūrą, kelis mano rankinukus, jau nekalbu apie visas smulkmenas kurias vis iš kokio stalčiaus išsitraukia, tokios kaip tušinukai, nuotraukų CD ir tt... Čia per kokius 2 mėn... Čia jau neskaičiuosu svečiuose pas senelius ir tėvus sugraužtų stalų, užuolaidų ir pan... Ir kiekvieną dieną randi namie betvarkę... Nu žinokit tikrai atsibosta... Ir niekas nepadeda, nei purškalai, nei tepalai, nu niekas, daug ką išbandėm... Iki šiol nekišom į narvą, bet užvakar vėl sugraužė lovą, o vakar atsidariusi komodą ištampė patalynę ir sugraužė pagalvę... Viskas... Nuo šiol mes ją laikysim narve... Kodėl jai taip užeina nežinau, kiekvieną dieną gauna ir pakankamą fizinį krūvi ir protinių pratimų, jai tiesiog patinka graižti ir viskas... Gaila buskišti į narvą, bet jei dar palikinėsim bute, kur nėra koridoriaus ir apskritai nėra jokių durų tai jau visai jokių daigtų greitai nebeturėsim...
Papildyta:
Ne nuo veislės manau, o nuo kiekvieno šuns individualiai...


Siap mano suo pradejo grauzti vista nuo 3.5 menesiu tongue.gif Dabar jam 5 menesiai. Jau priekiniai dantukai pasikeite. Si ryt ant grindu radau iskrytusi krumini danti smile.gif Laukiu nesulaukiu, kada gi pasikeis visi jo dantukai. nes irgi vakarais grizdami namo svarstome ka si karta jis sugrauze.
Jis irgi yra sugrauzes visus laidus nuo kompo, telefono, modemo, ausines, laidus nuo grotuvo, apgrauze lova, stala...Jokie purskalai nepadeda. Ta buteliuka su purskalais jis irgi sugriauze lotuliukas.gif
Vienas dziaugsmas prie sienu ir duru nelenda smile.gif
Bet as radau iseiti smile.gif Kompa su visais jo pribambasais perkelem i kita kambari, su lovos ir stalo apgrauzimu susitaikiau. Siaip musu suo yra labai judrus, bet mes esame pripirke jam ivairiu zaislu grauzimui. Jam labai patinka plastikiniai buteliai nuo mineralinio ( 1.5l). Tai po namus metosi keli apgrauzti buteliai. iseidami i darba duodame papildomai grauzimui dziovinta jaucio peni. blush2.gif
Dabar namuose truputeli daugiau tvarkos, negu buvo pries kelias savaites.


Atsakyti