Įkraunama...
Įkraunama...

Ką galvojate apie mintis neleisti vaiko į mokyklą

Tokios,individualios mokyklos uzsieny ne staigmena ir reakcija i jas gan normali,bet stai Lietuvoj-isivaizduoju,jog ir sukurti ir adaptuotis jai vienareiksmiskai su kitomis butu sudetinga.
Va ir as kratau sau makaule ir mastau vis nuo kada leisti savo vaika i mokykla ir kokia..ir,zinot,jei butu galimybe leisciau ,bet jau cia,Islandijoj,tik i privacias su kitokiomis mokslo programomis tam,kad manasis galetu atsiskleisti geriau kaip asmenybe,be suvarzymu,grieztu abribojimu,jog pajustu meile mokslui,igytu naturalu susidomejima.
Tarp kitko ,tik praeita rugseji, eme vienas tetis (musu vaikai vienam darzely buvo)sukure ir atidare namie beveikiancia mokykla, jis, pats 3 vaikus turi ir yra isitikines ,jog geresnes galimybes savo vaikamsgali suteikti juos beruosdamas pg.savo programa...,jei gerai atsimenu,dirba su 10-12 vaiku,net gi iv.amziaus(ruosia lyg tai butu kaip liet.pirmosios 3 kl.)..tiksliau nieko nezinau,jei sutiksiu,reiks paklausineti g.gif
Kiek domejausi,tai pagal tyrimu(testai,egzaminai,pasirodymai ir t.t)rezultatus,vaiku butent is privaciu mokylu,pasiekimai bei ivertinimo lygis buvo pats auksciausias mirksiukas.gif
O siaip ,pazystu kelis vaikus jau Liet.baigusius vien Valdorfo ir Montesori darzelius..ir jie tikrai yra kitokie,nesuvarzyti,lakios fantazijos,kupini drasos ir ideju..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rasuliukas: 21 birželio 2005 - 22:20
Iš savo vaikystės prisimenu vaikus, kurie atėjo į pirmą klasę, nelankę darželio. Baikštesni, tylesni. Paprastai juos prižiūrėdavo močiutės. Tiesa, po gano trumpo laiko jie puikiai prisitaikydavo g.gif
Atsakyti
As esu girdejes nuomone, kad neleisti vaiko i mokykla, bet mokyti namuose. Ka manote apie tai. As asmeniskai ne tikras ar tai gera ideja. Kokie butu pliusai, minusai?
Atsakyti
|Tokiu atveju tevai turi buti labai geri psichogai ir pedagogai ir nedirbti. Siaip vaikai daznai geriau dirba ir atlieka uzduotis su svetimu zmogumi, nei su tevais (cia is logopediniu uzsimeimu patirties) Arba mokantis mokytojas turi ateiti namo...Man yra kilusi tokia ideja, bet manau, kad visas 12 klasiu namie neismokysi, o juolab, kad vaikas turi buti sociume, na nebent tai rimti sutrikimai ir neimanoma suderinti su mokyklos lankymu. Kaip kitaip jis ismoks gyventi su zmonemis, jei nebus mates legesio modeliu ir situaciju
Atsakyti
QUOTE
Antanas,2006 12 17, 00:55
neleisti vaiko i mokykla, bet mokyti namuose.

Dėl kokių priežasčių kilo tokia mintis?
Įprastai namų mokymas skiriamas didelių specialiųjų poreikių turintiems vaikams, kurie nepajėgūs integruotis bendrojo bei spec. ugdymo įstaigose.

QUOTE
As asmeniskai ne tikras ar tai gera ideja.

Tikrai netikusi idėja, jei vaikas specialiųjų poreikių neturi. Darželyje, mokykloje vaikas ne tik įgauna žinių ir išsilavinimą. Jis taip pat mokosi gyventi visuomenėje. Šiltnamio sąlygose augęs vaikas nesugebės spęsti problemų, kurių kasdien mums, suaugėliams, pameta gyvenimas.
Atsakyti
Manau, kad vaikui yra būtina lankyti visas švietimo įstaigas. Bent jau pačias...
Bendraut mokomės nuo mažumės, o jei vaiką uždaryt namie, kaip kokį gyvūnėlį į narvelį, tai jo socialinei raidai - galas, na gal ir per griežtai pasakyta, bet mano nuomonė tokia. Tik tarp kitų žmonių per bendravimą išmokstame ir sužinome daug dalykų. blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo renolda: 17 gruodžio 2006 - 19:58
Psichologiniu požiūriu :

Tik lankydamas ugdymo įstaigas, būrelius vaikas patenkina vieną iš svarbiausių -socialinės priklausomybės poreikį. Tai reiškia kad visi žmonės siekia priklausyti kokiai nors grupei - mokyklai, bažnyčiai, darbovietei, būreliui bendraminčių ir t.t. Poreikių patenkinimas įtakoja visavertį bendravimą ( taip pat ir suaugus), socialinį įsitvirtinimą ir daug kitų dalykų.
Bendrauti yra būtina.

Kitas dalykas, jei vaikas neįgalus ir tiesiog nėra galimybės lankyti mokyklą - tuomet mylinčių tėvų pareiga - sudaryti sąlygas formuotis asmenybei namuose.

mirksiukas.gif
Atsakyti
Mano manymu, baisiai keista mintis, galinti kilti tik nepaprasta didybes manija serganciu tevu galvose-parodykit bent viena teva, kuris pats ismano viska tiek, kad galetu kvalifikuotai mokyt. Arba milijinieriu, kurie gali samdyti visu dalyku mokytojus, nes pas sveika vaika nieks uz dyka nevaikscios. O ir kaip su biurokratija-jei tas vaikas sveikas, jam nieks neskirs teisiskai pripazistamo mokymo namuose, tai gausis, kad jis teisiskai liks bemoksliu?
Atsakyti
Skaičiau kažkada straipsnį apie žmonių grupę Prancūzijoje, kurie neleidžia savo vaikų į mokyklą, o moko juos patys. Regis, ten buvo kelios šeimos, jei gerai prisimenu. O kai kelios šeimos, tai tėvai buvo pasidalinę disciplinas. Ir ko jau čia neišmokyti? Aš, pavyzdžiui, baigiau universitetą, tikliuosius mokslus, tai tikrai galėčiau išmokyti savo vaiką ir biologijos, ir chemijos, o pasistengus, tai ir fizikos su matematika. Kita mama gal filologė, nu ir taip toliau... Aišku, tada jau nebūtų kalbos apie tai, kad tos mamos dar ir į darbą vaikščiotų...
Be abejo, tie žmonės ten susiduria su labai nepalankia aplinkinių reakcija, mažų mažiausia- nuostaba. Bet ten tikrai jokie snobai-turtuoliai, nieko panašaus. Tiesiog kitaip manantys, ir besitikintys tokiu būdu apsaugoti savo vaikus nuo suniveliavimo, nuo įvairių mokykloje sutinkamų blogybių, nuo rutinos. O kas dėl socialinio vystymosi, irgi nebuvo ten taip blogai, vaikų ten buvo gal koks penketas ar šešetas, visgi maža grupė.
Tiesa, dar toje pačioje Prancūzijoje vaikai, kurie gabūs, pavyzdžiui muzikai, irgi gali būti neleidžiami į mokyklą, tiesiog dėl laiko stokos. Pavyzdžiui, didžiąją dienos dalį vaikas mokosi skambinti pianinu, o paskui pas jį ateina kitų dalykų mokytojai. Reikia tik išlaikyti egzaminus. Nu, bet čia kitas atvejis, jau norintiems iš savo vaiko padaryti super-menininką.
Taigi, visokių būna, visokių turbūt ir reikia smile.gif Aš asmeniškai savo vaikus leisiu į mokyklą, bet nesmerkčiau ir tų, kurie darys kitaip smile.gif

Atsakyti
Įdomi nuomonė... g.gif
Namų mokymas skiriamas tik labai ypatingais atvejais, mokyti atvyksta dalykų specialistai.
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2006 12 18, 18:24)
Įdomi nuomonė...  g.gif
Namų mokymas skiriamas tik labai ypatingais atvejais, mokyti atvyksta dalykų specialistai.


Kartais tie ypatingi atvejai padaromi dirbtinai, o ne reiškia, kad vaikas neįgalus ar nesugeba integruotis visuomenėje.
Holivude pilna vaikų-aktorių, kurie nei dienos nėjo į normalią mokyklą. Kai kurie sportininkai vaikai, taip pat baigia mokslus su privačiais korepetitoriais, o ne mokyklose ar universitetuose.
Taip, kad tai labai jau reliatyvu.

Mano brolis pirmą klasę baigė namie. Mama pradinių klasių mokytoja ir neleido jo į pirmą klasę. Išleido iškart į antrą, nes norėjo, kad vaikas eitų į menų gimnaziją. Toje mokykloje tada dar nebuvo pirmų klasių ir nenorėjo, kad vaikas turėtų dvi pradinių klasių mokytojas.

Taigi, esant priežastims, kurios tėvams ar vaikams atrodo svarbios, viskas galima. mirksiukas.gif

Atsakyti
QUOTE
Kvaki,2006 12 18, 19:52
Kartais tie ypatingi atvejai padaromi dirbtinai, o ne reiškia, kad vaikas neįgalus ar nesugeba integruotis visuomenėje.

Kalbu ne vien apie neįgaliuosius, bet apskritai apie asmenis, turinčius specialiųjų poreikių. Šiai kategorijai priklauso ir labai gabūs, talentingi vaikai (sportininkai, muzikantai).

QUOTE
Holivude pilna vaikų-aktorių, kurie nei dienos nėjo į normalią mokyklą. 

Iki Holivudo mums toli.

QUOTE
Kai  kurie sportininkai vaikai, taip pat baigia mokslus su privačiais korepetitoriais, o ne mokyklose ar universitetuose.

Pavyzdžiui, Ričardas Berankis, kuris jau kokį 3-tą metelių normaliam mokykos suole nėra sėdėjęs. Jis t.p. jaunuolis, turintis specialiųjų poreikių.

QUOTE
Mano brolis pirmą klasę baigė namie. Mama pradinių klasių mokytoja ir neleido jo į pirmą klasę. Išleido iškart į antrą, nes norėjo, kad vaikas eitų į menų gimnaziją.

Iš karto stoti į antrą klasę ar "peršokti" klasę - netolygu būti ugdomam namuose.
Atsakyti