Įkraunama...
Įkraunama...

Ką galvojate apie mintis neleisti vaiko į mokyklą

QUOTE(Urartu @ 2009 02 27, 10:09)
* manau, kad padeda... Nes, kaip ir sakiau, siaubūnų buvo yra ir bus...

kaip?

QUOTE(Urartu @ 2009 02 27, 10:09)
O kokie jūsų ilgalaikiai tikslai?
Įtariu, kad atsakymą jau beveik žinau... biggrin.gif

idomu. parasyk smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2009 02 27, 11:12)
*kaip?
**idomu. parasyk smile.gif

* Kaip skiepai...
** Na turbūt "sunkią minutę išlikti žmonėmis" rolleyes.gif

O iš tikro, kokie jūsų ilgalaikiai planai ir lūkesčiai vaikų atžvilgiu? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Urartu @ 2009 02 27, 10:20)
O iš tikro, kokie jūsų ilgalaikiai planai ir lūkesčiai vaikų atžvilgiu? smile.gif

vaiku atzvilgiu planu neturiu - tikiuosi, kad savo gyvenima jie susiplanuos patys smile.gif
o stai tikslai... noreciau isauginti juos savimi pasitikinciais zmonemis, kuriu savivertes jausmas nepriklauso nuo isoriniu aplinkybiu (pvz., atlyginimo dydzio, kaimynu nuomones ir tt). noreciau, kad jie istengtu uzmegzti artimus, nuosirdzius, meile, pasitikejimu, pagarba ir bendradarbiavimu pagristus santykius su kitais zmonemis. noreciau, kad jie butu savarankiski ir mokėtų mastyti (ir spresti!) savo galva, o kartu, kad rinkdamiesi ir ka nors darydami, galetu (ir noretu!) numatyti savo veiksmu pasekmes ne tik sau - bet ir kitiems. noreciau padėti jiems ismokti tiesiog dziaugtis gyvenimu.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2009 02 27, 11:38)
noreciau isauginti juos savimi pasitikinciais zmonemis, kuriu savivertes jausmas nepriklauso nuo isoriniu aplinkybiu (pvz., atlyginimo dydzio,


Nežinau nežinau.... Vyrams šitie dalykai yra beveik tapatūs... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Urartu @ 2009 02 27, 10:51)
Nežinau nežinau.... Vyrams šitie dalykai yra beveik tapatūs... biggrin.gif

tu nori pokalbio is esmes, ar pasisvaidymo klisemis?
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2009 02 27, 12:15)
tu nori pokalbio is esmes, ar pasisvaidymo klisemis?

Prie ko čia "pasisvaidymas ar klišės"??

Jūs gal pirmą kartą išgirdote, kad vyro savivertė yra tolygi jo užimamom pareigom...Arba jo uždirbtiems pinigams???

Moteris, iš esmės gali nebūti nieko, o vien tik gražia moterim... Vyras - niekuomet nebus tik "gražiu vyru"... Vyras yra vertinamas pagal tai, ką jis pasiekė

Imkime du pavyzdžius. Vyrą, sukūrusį VP Marketą ir vyrą, surenkantį pirkinių vežimėlius Maximos automobilių stovėjimo aikštelėje?
Kurio savivertė bus didesnė?
Atsakyti
Urartu, jei tu nuosirdziai tiki tuo, ka rasai, as neturiu tau ka pasakyti.

QUOTE(Urartu @ 2009 02 27, 11:45)
Imkime du pavyzdžius. Vyrą, sukūrusį VP Marketą ir vyrą, surenkantį pirkinių vežimėlius Maximos automobilių stovėjimo aikštelėje?
Kurio savivertė bus didesnė?

ju saviverte gali buti vienodai menka. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 27 vasario 2009 - 11:53
QUOTE(ragnez @ 2009 02 27, 12:52)


ragnez, kokiame pasaulyje jūs gyvenat?...
Atsakyti
Pasaulis vienas, skirtumas tik - kaip save jame matome.
Ir dar apie "išdykėlį" berniūkštį bei "siaubūnę" mokytoją... Širdele, dabar toks elgesys yra vadinamas seksualiniu priekabiavimu, o ne išdaiga, o panašūs tekstai vadinami patyčiomis, ir mokyklos deklaruoja nuodugniai su tokiu elgesiu kovojančios. Gal jūsų galvoje ir susidėjęs vaizdelis, kad tampyti už kasų, atiminėti ir mėtyti kepures, kilnoti sijonus, vadinti vieni kitus gyvulių vardais ir visokiais epitetais tėra išdaigos ir normalus bendravimas (ak, tai juk tik vaikai...), bet iš tiesų, jei tas "bendravimas" nėra abipusiai malonus ir priimtinas, tai yra ne kas kita, kaip prievarta ir kito žeminimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sazha: 27 vasario 2009 - 16:05
QUOTE(Urartu @ 2009 02 27, 12:01)
ragnez, kokiame pasaulyje jūs gyvenat?...


o kas butent tave stebina?

taip, is tikruju musu visuomeneje zmogaus verte daznai priimta matuoti jo pinigines storiu - kuo storesne ir sunkesne pinigine, tuo zmogaus verte didesne. ir taip, labai tiketina, kad VP Marketo ir Maximos vyruko saviverte priklauso nuo isoriniu kriteriju, ty VP Marketas savo vidini nesauguma ir nepilnavertiskumo kompleksa kompensuoja uzdirbtais turtais. is esmes, VP Marketas gali jaustis net labiau nesaugus uz Maximos vyruka, nes turi daugiau ka prarasti. Prisimink, nelabai seniai Lietrytis rase apie nusizudziusi vokieciu milijonieriu, nes bankrutavo jo gamyklos... gerai pagalvojus, ko jam zudytis? juk mirtis is bado jam tikrai negrese... g.gif

beje, atkreipk demesi - rasau "gali buti", "daznai", "tiketina" ir tt. wink.gif

taigi noreciau, kad mano sunus, tape vyrai, suvoktu savo zmogiskaja verte kaip nepriklausancia nuo isoriniu dalyku - ir kitu zmoniu taip pat nevertintu pagal pinigines stori ar kaimynu rekomendacijas wink.gif mano nuomone, sveikas pasitikejimas savimi teikia saugumo ir pusiausvyros jausma. toks zmogus, net ir patyres nesekme, nenuleidzia ranku ir drista bandyti vel, geba rizikuoti ir mastyti kurybiskai, lanksciai. o taip pat, kas ne maziau svarbu, pasitikedamas savimi ir jausdamasis saugus, jis tikriausiai gebes buti atviresnis kitiems zmonems - nes tures maziau baimiu ir maziau poreikio apsitverti gynybinemis sienomis, bet daugiau noro padeti ir atsizvelgti i aplinkinius, o taip pat atsakyti uz savo pasirinkimus ir sprendimus.
mano nuomone butent tokios savybes gali padeti zmogui ne tik isspresti krizines situacijas, bet ir apskritai dziaugtis savo gyvenimu, patirti laime.

o dabar dar karta esminiai klausimai:
ar reikalaudami paklusnumo galime isugdyti savarankiska zmogu?
ar nesuteikdami galimybiu rinktis galime ismokyti daryti gerus pasirinkimus?
ar skatindami konkurencija galime skatinti bendradarbiauti ir buti kurybiskais?
ar susidurimas su "siaubunais" ir "mokytojomis-ekspertemis" suteikia daugiau pasitikejimo savimi?
ar mokymasis, zinant, kad laukia kontrolinis (egzaminas) ir ivertinimas balais, didina susidomejima mokomuoju dalyku?
Atsakyti
Paskaičiau paskutinius postus ir apie ką tema nesupratau...tiesą sakant...

Tiesa dėl paklusnumo atsakyčiau - taip. Paklusnumo daug kur reikalaujama: paklusnumas viršenybei, paklusnumas įstatymams ir t.t. ir pan., bet nemanau, kad tai yra nesavarankiško žmogaus ženklas. Greičiau atvirkščiai.

Dėl įvertinimo balais - jis yra teisingas nefilosofiškai, o praktiškai. Nes yra įvertinimas už įdėtą darbą. Nevertinant balais į vieną liniją sustatomas ir tas kuris daugiau dirba (ir bedirbdamas daugiau sužino) ir tas kuris ne, todėl nevertinant balais kvailio vietoje lieka tas, kuris dirba...ir motyvacija dirbti, kai vienodai įvertinamas ir beveik nedirbantis tinginys (ne negabus ar pan.), šitam vaikui tikrai neauga. Teorija yra graži, logiškai išdėstyta ir suprantama (dėl nevertinimo balais), bet praktikoje tai visiškai nepasiteisina...plaukiojom, žinom. Nediferencijuoti vertinimo yra patogu tinginiams ir neteisinga dirbančių atžvilgiu. Už darbą turi būti adekvačiai mokama, o ir patys vaikai (dirbantys) nori to diferencijuoto vertinimo. Tik reikia vaikui padėti skirti, kad vertinimas pažymiu ne jo žmogiškumo vertei matuot pritaikytas wink.gif

Bet raz už tema ne apie tai, o apie ką jau ir nebesigilinsiu, tai ta nata ir baigiu...paskaityt šiaip įdomu, bet įlindau pasmalsaut ir prasiplėčiau ne šia tema.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 27 vasario 2009 - 22:19
Karbyne, del pazymiu klysti 4u.gif dabar velu, nebeturiu laiko placiau apie tai parasyti.
jei tau idomu, paskaityk, pvz., cia. rasi idomiu straipsniu - jie sudeti abeceline tvarka pagal temas.


o gi apie tai, kokias savybes ir vertybes ugdome savo vaikuose ir kas ir kaip gali tai padaryti. manai tai ne i tema? juk vaikai mokykloje praleidzia apie 6-7 val kiekviena darbo diena mazdaug 12 metu - ir kaip tik tame amziuje, kai intensyviai formuojasi ju asmenybe.
Atsakyti