Įkraunama...
Įkraunama...

Žaizdelė gimdos kaklelyje

idomiausia tai kad pernai as taip ir galvojau kad taip bus, ta prasme lauksim lauksim ir sulauksim ..... negeru dalyku, norejau kad man atliktu viska kas reikia, sutvarkytu ir butu ramu gyvent....bet...gydytojai geriau zino...nu nerealiai bijau.... o vaikelis bus tikrai zinau... tik tiek kad atrodo po tos konizacijos nebegalesiu pati gimdyt...kad neplystu kaklelis visiskai... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(-t-a-m-s-i- @ 2007 03 02, 13:29)
idomiausia tai kad pernai as taip ir galvojau kad taip bus, ta prasme lauksim lauksim ir sulauksim ..... negeru dalyku, norejau kad man atliktu viska kas reikia, sutvarkytu ir butu ramu gyvent....bet...gydytojai geriau zino...nu nerealiai bijau.... o vaikelis bus tikrai zinau... tik tiek kad atrodo po tos konizacijos nebegalesiu pati gimdyt...kad neplystu kaklelis visiskai... verysad.gif

na tikrai panasi situacija, as kazkaip irgi tikiu kad turesiu dar leliuka, po kokiu metu-dveju, kai sustipresiu, kai viskas sugis. o del cezario, tai ivairiai ziuri pagal situacija, juk ir nuo gimdymo priklauso, kadrtais veikla staigiai prasideda, neber kada cezari daryti. pvz. as pirma kai gimdziau, man kakleli is skuteliu tiesiog susiuvo (gal ir tas pamačijo) taip kad koks skirtumas del tu plysimu, niekas nuo ju neapsaugotas. svarbiausia yra isnesioti vaikeli, nes gyd. sake, kad dauguma isnesioja tik iki 20 savaiciu ir prasideda gimdymas, na bet sake, kad kitos visai be problemu isnesioja.
manau, padarys tau biopsija ir zinosi, jei dar tik CIN 1, tai puikiausiai galesi gimdyti, o paskui susitvarkyti. tik jau netepmk laiko, nes turint ZPV rizika aisku didele.
Atsakyti
QUOTE(Zivilka @ 2007 03 02, 11:26)
na manau tau reiketu biopsija pasidaryti. matau tavo situacija kaip mano del vaiku planavimo. tai kai nustate CIN 3, sake jokiu budu negalima gimdyti, nes per ilgas nesiojimo laikas, sake pagimdysi jau sus vezio 1 ar net antra stadija.
o po kaklelio konizacijos vis tiek yra dar sansas isnesioti vaikeli nu kaip supratau 50:50. tai kazkada bandysiu koki karteli, gal pavyks


Na nežinau kaip ten su išnešiojimu, pati pastojau lygiai metai po konizacijos, dabar nėštumas 23 sav.m tfu tfu tfu viskas gerai.
O kas dėl to kad biopsija turi daryti prieš konizaciją: man darė konizaciją o iš išpjauto audinio darė biopsiją. Atskirai biopsijai mėginio neėmė.
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2007 03 02, 14:03)
Na nežinau kaip ten su išnešiojimu, pati pastojau lygiai metai po konizacijos, dabar nėštumas 23 sav.m tfu tfu tfu viskas gerai.
O kas dėl to kad biopsija turi daryti prieš konizaciją: man darė konizaciją o iš išpjauto audinio darė biopsiją. Atskirai biopsijai mėginio neėmė.

na sakyciau rizikavai leisdamasi is karto operuoti be patikimo tyrimo. nebent jau tokia bloga situacija buvo, kad pika akimi matesi. o ispjauta audini visada tiria, nes toks tyrimas jau 100 procentu patikimas
sekmes tau nesiojant leliuka ir lengvo gimdymo
Atsakyti
QUOTE(Zivilka @ 2007 03 02, 15:26)
na sakyciau rizikavai leisdamasi is karto operuoti be patikimo tyrimo. nebent jau tokia bloga situacija buvo, kad pika akimi matesi. o ispjauta audini visada tiria, nes toks tyrimas jau 100 procentu patikimas
sekmes tau nesiojant leliuka ir lengvo gimdymo

As esu pries biopsija..bet cia tik mano nusistatymas... kam imti biopsija jei jos rezultatai vistiek nebuna tikslus? tarkim mano atveju operacija vistiek bus daroma...tai koks biopsijos tikslas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Zivilka @ 2007 03 02, 13:26)
na sakyciau rizikavai leisdamasi is karto operuoti be patikimo tyrimo. nebent jau tokia bloga situacija buvo, kad pika akimi matesi. o ispjauta audini visada tiria, nes toks tyrimas jau 100 procentu patikimas
sekmes tau nesiojant leliuka ir lengvo gimdymo


Jeigu onkocitologinis rodo CIN3, tai kam dar biopsija?
Atsakyti
QUOTE(-t-a-m-s-i- @ 2007 03 02, 18:10)
As esu pries biopsija..bet cia tik mano nusistatymas... kam imti biopsija jei jos rezultatai vistiek nebuna tikslus?  tarkim mano atveju operacija vistiek bus daroma...tai koks biopsijos tikslas? g.gif

biopsija zymiai tikslesnis tyrimas nei onkocitologinis, kaip minejau, laipsni displazijos tepinelis sunkiai nustato, tik pati fakta, kad yra pakitimu. pvz. man jis rode CIN1, tai reiskia, jei nebutu biopsijos padare, taip iseina, kad nebutu isoperave, nu ir is to tolesnes pasekmes
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2007 03 02, 19:36)
Jeigu onkocitologinis rodo CIN3, tai kam dar biopsija?

Onkocitologiu tyrimu tikrai nenustatysit CIN laipsnio.Onkocitologinis tyrimas parodo:
1.Ascus-nenustatytos reikšmės plokščiojo epitelio ląstelės,kurios gali būti:
a)LSIL-nedidelio laipsnio(biopsijos tyrimo duomenimis atitiktų maždaug CIN1),
b)HSIL-didelio laipsnio(biopsijos tyrimo duomenimis atitiktų maždaug CIN2 ar CIN3)
2.Plokščialąstelinis vėžys(biopsijos tyrimo duomenys parodo,ar praeina pro bazinę membraną-invazyvus,ar ne).
3.AGUS-nenustatytos reikšmės liaukinės ląstelės,
4.Atipinės ląstelės moteriai menopauzės metu,
5.Adenokarcinoma.
Biopsinės medžiagos histologinis tyrimas parodo CIN laipsnį-t.y.kiek giliai(kiek sluoksnių) yra pakitusios ląstelės,ar praeina pro bazinę membraną-jei praeina-vėžys.
Atsakyti
Atsiprašau ne taip parašiau, onkocitologinis rodė HSIL smile.gif
(kas kaip man buvo paaiškinta tolygu CIN3, o kiek pamenu ir pačiam tyrimo atsakymo lape yra prie LSIl, HSIL ir kit. CIN laipsniai)
Na bet tai ne tiek svarbu, vis tiek kiekvienu atskiru atveju gydytojas nustato gydymą ir reikiamas procedūras.

Atsakyti
QUOTE(campanula @ 2007 03 05, 12:20)
Onkocitologiu tyrimu tikrai nenustatysit CIN laipsnio.Onkocitologinis tyrimas parodo:
1.Ascus-nenustatytos reikšmės plokščiojo epitelio ląstelės,kurios gali būti:
a)LSIL-nedidelio laipsnio(biopsijos tyrimo duomenimis atitiktų maždaug CIN1),
b)HSIL-didelio laipsnio(biopsijos tyrimo duomenimis atitiktų maždaug CIN2 ar CIN3)
2.Plokščialąstelinis vėžys(biopsijos tyrimo duomenys parodo,ar praeina pro bazinę membraną-invazyvus,ar ne).
3.AGUS-nenustatytos reikšmės liaukinės ląstelės,
4.Atipinės ląstelės moteriai menopauzės metu,
5.Adenokarcinoma.
Biopsinės medžiagos histologinis tyrimas parodo CIN laipsnį-t.y.kiek giliai(kiek sluoksnių) yra pakitusios ląstelės,ar praeina pro bazinę membraną-jei praeina-vėžys.

va ir viska isaiskino
Atsakyti
Noriu paklausti, kam jau dare kakl.konizacija, ar cia butinai reikia is kart po menesiniu, ar galima bet kokiu kitu metu,ta prasme po menesiniu praejus 10 dienu sakykim.
Atsakyti
po menesiniu kaklelis minkstesnis ir truputi praviras. as 10 diena guliausi, nes man jos trunka 7 dienas, paskui isieigines pasitaike, bet jau daugiau tai kazin ar leistu laukti.
Atsakyti