Įkraunama...
Įkraunama...

Žaizdelė gimdos kaklelyje

Nu vat po gimdymo atsirado zaizdele verysad.gif laukiu citologinio tyrimo atsakymu, bet dar laukia ir kolposkopija. Noreciau daugiau informacijos apie sia procedura- kolposkopija, Ar tai skauda? kiek laiko trunka? nes as tokia bailiuke esu, net kai eme citologini ir tai stenejau verysad.gif
Ir dar domina biopsija, ar nuskausmina darant si tyrima. Ar skauda? As tiesiog nieko nenoriu jausti... kas zino ir yra dares, prasau atsakykit scare.gif
Atsakyti
Na, žaizdelė as mane atsirado po gimdymo. Ginė sakė, kad ją tvarkys, kai vėl pasigimdysiu (po 10 metų hihihi.gif ) Prieš metus darė dėl vėžinių ląstelių, tai nieko nerado. Dabar net neramu pasidarė verysad.gif
Atsakyti
[quote=lucja,2007 01 07, 00:23]


Kolposkopija yra gimdos kaklelio paviršiaus apžiūrėjimas su specialiu optiniu prietaisu - kolposkopu. Kolposkopuojama šiek tiek pritemdytame kabinete. Ligonė paguldoma į ginekologinę kėdę su kojų laikikliais. Makšties sienelės atstumiamos ginekologiniais skėtikliais taip, kad būtų gerai matoma makštinis gimdos kaklelio paviršius bei išorinė gimdos anga. Kolposkopijos procedūrą sudaro keletas etapų.
1. Gimdos kaklelis atidžiai apžiūrimas per kolposkopą kvadrantas po kvadranto (laikrodžio rodyklės kryptimi). Nepašalinus nuo jo paviršiaus gleivių, įvertinama gleivinės spalva bei paviršiaus reljefas.
2. Nuvalomos gleivės ir gimdos kaklelis apžiūrimas pakartotinai be filtro, o po to ią filtrą.
3. Atliekamas acto rūgšties mėginys.
4. Paskutinis etapas - jodo (arba Šilerio) mėginys. Gimdos kaklelio paviršius gausiai suvilgomas liugoliu (kalio jodido ir jodo tirpalų mišiniu).
Patikėk, tai visai neskausminga.Svarbiausia,nusiteik psichologiškai,kad tai visai nebaisu ir neskausminga.

Gimdos kaklelio biopsija - gimdos kaklelio pakitusio audinio paėmimas ir ištyrimas histologiškai, esant šių organų patologijai. Audinio pakitusi dalis išpjaunama elektros kilpute ar skalpeliu. Procedūra atliekama su vietiniu ar bendriniu nuskausminimu.Patarčiau rinktis bendrinę narkozę.Procedūra trunka tik kelias minutes.
Atsakyti
QUOTE(sausė @ 2007 01 07, 00:14)

Patikėk, tai visai neskausminga.Svarbiausia,nusiteik psichologiškai,kad tai visai nebaisu ir neskausminga.

Tai neužmigdo g.gif
Atsakyti
Deja neužmigdo tik suleidžia nuskausminamuojų.Žinai,ką aš darau prieš visokias man nemalonias procedūras-išgeriu kokio analgino ar ketanovo prirš procedūrą,tik niekam nieko nesakau.Bet patikėk, tai visai neskausminga, aišku,kažkiek nemalonu,bet kas malonu pas ginekologą-jau vien apsinuoginti prieš svetimą žmogų ar ta kėdė gali įvryti strtesą.Čia kalbėjau apie kolposkopiją.

Biopsijos atveju užmigdo, jei pacientė nori.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sausė: 07 sausio 2007 - 14:15
Šiaip norime vaikelio ax.gif tai net nežinau ar pabandyti pirma jo susilaukti ar varyt tvarkytis g.gif
Atsakyti
Pirmiausia pasidaryk tyrimus ir jei nieko blogo, o aš tuo įsitikinusi 99 proc.-labai jau daug moterų turi tas žaizdeles-gimdyk.Aš 12 metų išdirbau ginekologojos skyriuje-dar tokių tyrimų nedarydavo,bet dažnai moterims liepdavo gimdyti neva viskas susitvarkys.
Po tyrimų pasitarsi su savo ginekologe,matysi ką ji tau sakys,bet uždrausti tikrai neuždraus.
Atsakyti
QUOTE(sausė @ 2007 01 07, 15:10)
Pirmiausia pasidaryk tyrimus ir jei nieko blogo, o aš tuo įsitikinusi 99 proc.-labai jau daug moterų turi tas žaizdeles-gimdyk.Aš 12 metų išdirbau ginekologojos skyriuje-dar tokių tyrimų nedarydavo,bet dažnai moterims liepdavo gimdyti neva viskas susitvarkys.
Po tyrimų pasitarsi su savo ginekologe,matysi ką ji tau sakys,bet uždrausti tikrai neuždraus.

Nu man ir buvo patarta gimdyt. Bet čia paskaičius šį skyrelį sunerimau unsure.gif
Atsakyti
As irgi truputi sunerimau cia si bei ta paskaitinejus.. kai buvau profilaktiskai pasitikrinti, man pasake kad yra zaizdele.. mazdauig nieko cia baisaus, bet yra.. liepe kreiptes pas ginekologe
Ta ir padariau, taciau manajai ginekoplogei labiau rupejo bala zino kas, taciau apie zaizdele ji nieko nekalbejo.. aisq ir mano klaida kad nepuoliau klausineti.. na bet buvo kaip buvo, nieko nesuzinojusi gyvenu ir toliau.. tik db suzinau, kad tai nera lb geras dalykelis..
Nuo ko pirmiausia reiketu pradeti?? Ka turetu patarti ir skirti man mano ginekologe?? nes jauciu, kad panikuoju unsure.gif
Atsakyti
O kas tau aptiko žaizdelę?
Ginekologė pirmiausiai turėtų atlikti onkocitoliginį tyrimą.
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2007 01 08, 11:14)
O kas tau aptiko žaizdelę?
Ginekologė pirmiausiai turėtų atlikti onkocitoliginį tyrimą.


Žaizdeles aptinka tik ginekologas.Mamytės,nesnauskit, kol dar vyksta akcija nemokamam citologiniam tepinėliui atlikti-visos skubėkit,juk tai toks paprastas dalykas.
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2007 01 08, 10:14)
O kas tau aptiko žaizdelę?
Ginekologė pirmiausiai turėtų atlikti onkocitoliginį tyrimą.


akusere ginekologe, kuri mane apziurejo kai ejau komisija del darbo unsure.gif
Atsakyti