Įkraunama...
Įkraunama...

Žaizdelė gimdos kaklelyje

Aciu jums visoms uz atsakymus ir patarimus. Gyd sake kad jei nedaug kraujuoja, tai nieko.liepe gulet.Bet kur jau tu ten prigulesi kai mazas ant galvos lipa.
Atsakyti
QUOTE(donatada @ 2007 03 30, 11:29)
Aciu jums visoms uz atsakymus ir patarimus. Gyd sake kad jei nedaug kraujuoja, tai nieko.liepe gulet.Bet kur jau tu ten prigulesi kai mazas ant galvos lipa.

Mergaites nejuokaukit,kvieskit mamas,močiutes,tetas ar pan.,kad padėtų mažiuką prižiūrėt,gulimas režimas būtinas,kitaip labai užsitęs gijimas,nukraujuosit,prasidės anemija ir pan.
Jei geriat kontraceptikus nuo pirmos mėnesinių dienos(t.y.taip kaip priklauso)-kraujavimas prasideda tik nutraukus jų gėrimą,o ne geriant,šiuo atveju kraujuoja iš gimdos kaklelio.
Atsakyti
Mergaitės, paantrinsiu prie "nejuokauk su sveikata" temos: gydytojai dažnai pamiršta pasakyti, jog vartojant kontraceptines jokiu būdu negalima rūkyti (ženkliai didėja trombembolijų pavojus).
Tikiuosi, kad jūs ir taip nerūkot, bet nepakenks įspėti drauges, pažįstamas ir nepažįstamas...
Atsakyti
Sveikos,
noriu papasakot savo situacija, nes draugiu, artimuju tarpe jau niekas nezino ne kaip mane nuraminti...
Turiu igimta nedidele zaizdele t.y. ektopija (taip sako visos ginekologes, pas kurias esu lankiusis). Pirma syki onkocitilogini man patare pasidaryt pernai ziema, tuomet jis buvo geras -jokiu pakitimu. Siemet profilaktiskai tikrinausi pas savo ginekologe, susidomejau skiepais nuo gimdos kaklelio vezio, tad padare tyrima del ZPV. Pasirodo, kad ZPV kazkuria atmaina as turiu, taciau ne 16, 18 ir dar ne kazkokias kitas dvi (nuo kuriu tas skiepas ir yra). Bet kadangi ZPV siaip ar taip teigiamas, patare kartoti onkolocitologini kasmet. Pakartojau - rodo atipines lasteles (taip ir nezinau, ar LSIL, ar ASCUS, nes tada dar nebuvau tiek "apsisvietusi", pasake kad pakitimai mazi ir kad ateiciau kartoti po 4 menesiu). Dar padare ir kolposkopija - sako, nieko blogo nemato.
Taciau kadangi jauciau kazkokius sunkiai nusakomus pojucius (ne skausma, o kazkoki lyg maudima, bet cia tas atvejis, kai kuo daugiau galvoji, tuo labiau jauti, turbut ir nervai cia prisidejo). Taigi, nutariau nueiti pasitarti pas kita ginekologe - daugiau brangindama savo nervus, o ne del to, kad ana nepasitikeciau, nes gydytoja tikrai profesionali. Taigi va, pakartojau tyrima (praejus tik 6 savaitems), dabar jis jaur rodo HSIL! Si antroji gydytoja apziurejusi irgi nemate nieko blogo, zaizdele mazute, viskas lyg ir ok. Bet kai telefonu suzinojau, kad visgi HSIL, baisiai issigandau, dabar laukiu biopsijos (darys kita savaite, dar 10 dienu laukti rezultatu) ir nezinau ne ko tiketis, nei kur detis.
Gal kuriai kas panasaus buvo? Aisku, labiausiai bijau, kad biopsija jau parodys vezi, nepaisant to, kad tikrinuos net daugiau nei patariama... verysad.gif
Atsakyti
Užjaučiu. Žinau ką reiškia tas laukimas. Aš va irgi dabar laukiu atsakymo. Bet mūsų atveju nereikėtų nuolat nervintis. Juk jei dar ne HSIL, visada yra tikimybė, kad kitą kartą jis bus.
Aš pergyvenau ir graužiausi visus 6 metus. Bet dabar kažkaip apsiraminau. Jei ir bus HSIL, tai vistiek nebus organizme išplitęs procesas (nes gimdos kaklelio vėžys plinta lėtai). Be to, pakitimai bus anksti pastebėti.
Tokiu atveju, jie ima biopsiją, jei reikia daro konizaciją, bet operuodami jauną, norinčią turėti vaikelį, moterį, stengiasi, jog konizacija būtų kuo mažesnės apimties. Dauguma moterų po šios operacijos normaliai išnešioja ir pagimdo.

Negana to, šitai neatsitiko tik mums. Apsidairyk ir pamatysi kiek daug yra sergančių vėžiu (ir kur kas rimtesniu), ir kiek daug žmonių įveikia ligą! O čia juk tik mažulytis pakitusių ląstelių lopinėlis!

Ir dar. Tai nėra kažkas svetimas mūsų organizme. Tai mūsų nuosavos ląstelės, kurios pavargo nuo nuolatinio streso, nemigos, netinkamos mitybos... Tuo tarpu milijonai kitų ląstelių stengiasi su pakitusiomis kovoti! Gal, užuot stresavusios, padėkim joms?
Mokslininkai nustatė, jog žmogaus mintys turi labai didelę galią (pvz. nuo streso susiaurėja kraujagyslės, audiniai sunkiau aprūpinami maisto medžiagomis ir deguonimi, sunkiau pašalinamos medžiagų apykaitos liekanos). Todėl pasistenkim negalvoti, kas bus ir kaip bus. Tai tikrai dar nėra blogiausia, kas galėjo mums nutikti.
Sustokim. Palepinkim save, nusiteikim teigiamai, nueikim į baseiną, pasivažinėkim dviračiu, paskaitykim gerą knygą, išsimiegokim, pasidžiaukim gyvenimu! Aš jau patyriau, kokį didžiulį poveikį poilsis ir teigiamos emocijos turi organizmui (gaila, kad prireikė gero spyrio į užpakalį jog tai suprasčiau).

Be to, būna, kad šie pakitimai savaime regresuoja mirksiukas.gif

Taip va mąstau aš. Būna akimirkų kai pasidaro baisiai gaila savęs. Bet jau kuris laikas jos manęs neaplanko mirksiukas.gif . Iš visų dalykų, kurie galėjo mums atsitikti, tai - vienas nebaisiausių 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alksniukė: 02 balandžio 2007 - 18:33
Alksniuke tu saunuole, kokie nuostabus zodziai ,ikvepiantys nenukabinti nosies Aciu tau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Alksniukė @ 2007 03 28, 21:24)
Tamsi, o ką pataria gydytojai? Visas pasaulis stengiasi kuo ilgiau neoperuot, kad galėtum ramiai išnešiot ir pasigimdyt vaikelį. Bet esant reikalui, geri gydytojai tikrai nepraleis pro akis ir pasakys, kad reikia operuotis.
Šiaip tai liga neplinta greitai. Jei esi reguliariai sekama, neturėtų išsivystyt vėžys. Be to, jei pakitimus suklėlė Žmogaus papiloma virusas, kažkur Vilniuje galima išsitirti, koks tiksliai tai štamas (tas, kur greitai sukelia vėžį, ar ne toks piktybiškas). Gali pasiklaust ginekologės, kur daro tuos tyrimus.Tai kainuoja ma rods 100 litukų, bet, žinant atsakymą, galima bus susiplanuot viską ir ramiau gyvent. Gal...

Aš displaziją turiu jau apie 6 metus.
Buvau šiandien pas gydytoją, tai nenugąsdino labai. Sakė, jei konizaciją atlieka ne onkologinėj ligoninėj (nes ten tai jie išrežia labai jau radikaliai), tai tikimybė išnešiot ir pagimdyt nedaug sumažėja.

Zivilka, skaičiau angliškai. Ten mokslinių trailų rezultatai. Trumpai ir aiškiai - tiek po konizacijos pastojo, iš jų tiek pagimdė, tiek nepagimdė... Geriau neskaityt - bet kokiu atveju susinervinsi.
O aš dabar pagalvojau - kiekvienas atvejis kažkiek individualus - skirtingai išoperuota, skirtingas organizmo atsparumas, skirtingas ŽPV štamas... Mums viskas bus gerai!  4u.gif

Niu sveikute, man displazija nustate pirma karta si vasari. Pernai darytas onkocitologinis buvo labai netgi gares....ta prasme jokiu nukrypimu. Zaizdele turiu labai jau seniai... ir zpv turiu...issityriau endemike ...atsakymai neigiami...nei 16 nei 18... Viena ginekologe Siauliuose kategoriskai pasake daryt, nes lygtai laukt nebegalima, bet kai nusprendziau atlikti konizacija pas kita ginekologa tai jis pasake kad nemato reikalo manes pjaustyt, ta prasme kad sulaukiam vaisiaus ir tada tvarkomes. Nuejau pas onkoginekologa siauliuose (tuo momentu dar nezinojau kad zpv nera 16 ir 18) , jis pasake, kad reikia istirti koks tas zpv ir jei ne 16 ir 18 laukiam pusmeti, po pusmecio darom onkocitologini ir jei pabloges tada pjauti. Va tokie patarimai man buvo. blush2.gif
Atsakyti
Labai grazus Alksniuke zodziai. As irgi laukiu savo citologinio atsakymo. labai optimistiskai nuteiki. Tikrai padekim sau gerom mintim smile.gif
Atsakyti
Alksniuke, įkvėpiantys žodžiai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(-t-a-m-s-i- @ 2007 04 02, 22:32)
Niu sveikute, man displazija nustate pirma karta si vasari. Pernai darytas onkocitologinis buvo labai netgi gares....ta prasme jokiu nukrypimu. Zaizdele turiu labai jau seniai... ir zpv turiu...issityriau endemike ...atsakymai neigiami...nei 16 nei 18... Viena ginekologe Siauliuose kategoriskai pasake daryt, nes lygtai laukt nebegalima, bet kai nusprendziau atlikti konizacija pas kita ginekologa tai jis pasake kad nemato reikalo manes pjaustyt, ta prasme kad sulaukiam vaisiaus ir tada tvarkomes. Nuejau pas onkoginekologa siauliuose (tuo momentu dar nezinojau kad zpv nera 16 ir 18) , jis pasake, kad reikia istirti koks tas zpv ir jei ne 16 ir 18 laukiam pusmeti, po pusmecio darom onkocitologini ir jei pabloges tada pjauti. Va tokie patarimai man buvo. blush2.gif


Na tai ir valio thumbup.gif
Kokia tu šaunuolė, kad nepasitiki vieno gydytojo nuomone! Juk jei štamas ne 16 ar 18, neturėtų labai greitai progresuoti g.gif Gal tu buvai labai nuo kojų nusivarius ar didelėj įtampoj paskutiniu metu?
Nutariau ir aš išsitirt tuos štamus. Bet Kaune kiek žinau netiria... Mano gydytoja dabar atostogose. Gal galit apšviest kur, kaip ir ką daryt?
Papildyta:
QUOTE(Auges @ 2007 04 03, 08:12)
Alksniuke, įkvėpiantys žodžiai thumbup.gif

hi.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(braune @ 2007 04 02, 15:20)
Sveikos,
noriu papasakot savo situacija, nes draugiu, artimuju tarpe jau niekas nezino ne kaip mane nuraminti...
Turiu igimta nedidele zaizdele t.y. ektopija (taip sako visos ginekologes, pas kurias esu lankiusis). Pirma syki onkocitilogini man patare pasidaryt pernai ziema, tuomet jis buvo geras -jokiu pakitimu. Siemet profilaktiskai tikrinausi pas savo ginekologe, susidomejau skiepais nuo gimdos kaklelio vezio, tad padare tyrima del ZPV. Pasirodo, kad ZPV kazkuria atmaina as turiu, taciau ne 16, 18 ir dar ne kazkokias kitas dvi (nuo kuriu tas skiepas ir yra). Bet kadangi ZPV siaip ar taip teigiamas, patare kartoti onkolocitologini kasmet. Pakartojau - rodo atipines lasteles (taip ir nezinau, ar LSIL, ar ASCUS, nes tada dar nebuvau tiek "apsisvietusi", pasake kad pakitimai mazi ir kad ateiciau kartoti po 4 menesiu). Dar padare ir kolposkopija - sako, nieko blogo nemato.
Taciau kadangi jauciau kazkokius sunkiai nusakomus pojucius (ne skausma, o kazkoki lyg maudima, bet cia tas atvejis, kai kuo daugiau galvoji, tuo labiau jauti, turbut ir nervai cia prisidejo). Taigi, nutariau nueiti pasitarti pas kita ginekologe - daugiau brangindama savo nervus, o ne del to, kad ana nepasitikeciau, nes gydytoja tikrai profesionali. Taigi va, pakartojau tyrima (praejus tik 6 savaitems), dabar jis jaur rodo HSIL! Si antroji gydytoja apziurejusi irgi nemate nieko blogo, zaizdele mazute, viskas lyg ir ok. Bet kai telefonu suzinojau, kad visgi HSIL, baisiai issigandau, dabar laukiu biopsijos (darys kita savaite, dar 10 dienu laukti rezultatu) ir nezinau ne ko tiketis, nei kur detis. 
Gal kuriai kas panasaus buvo? Aisku, labiausiai bijau, kad biopsija jau parodys vezi, nepaisant to, kad tikrinuos net daugiau nei patariama... verysad.gif

nepergyvenk taip labai, nera tai nepagydoma, as jau po konizacijos, bet tikrai jauciuosi zymiai geria, po to pusmecio nuolatiniu tyrimu ir blogu atsakymu. man ZPV buvo 16-as, o tau reikia dziaugtis, kad nera tu bloguju stamu, o pati virusa turi 80 procentu zmoniu ir dauguma ju veziu nesuserga. dar neparasei kokio laipsnio tau HSIL, CIN 1, 2 ar 3, nes kiek skaiciau, CIN 3 gali niekada neprogresuoti arba net regresuoti, zodziu su tuo galima pakankamai ramiai gyventi. biopsija tikrai vezio dar neparodys, matytusi jau ir onkocitologinio.
zodziu nosi aukstyn ir tie zodzia apie minties galia savijautai tikrai teisingi
Atsakyti
QUOTE(Alksniukė @ 2007 04 03, 07:22)
Na tai ir valio  thumbup.gif 
Kokia tu šaunuolė, kad nepasitiki vieno gydytojo nuomone! Juk jei štamas ne 16 ar 18, neturėtų labai greitai progresuoti  g.gif  Gal tu buvai labai nuo kojų nusivarius ar didelėj įtampoj paskutiniu metu?
Nutariau ir aš išsitirt tuos štamus. Bet Kaune kiek žinau netiria... Mano gydytoja dabar atostogose. Gal galit apšviest kur, kaip ir ką daryt?
Papildyta:

hi.gif  blush2.gif



As tyrima del tu 4 pavojingiausiu ZPV (nuo kuriu yra tas skiepas) dariausi privaciam kabinete Vilniuje, su konsultacija berods bendrai kainavo 90 lituku. Klausiau gydytojos, ar yra prasme issitirt, kokia butent ZPV turiu, tai ji sake, kad toki tyrima galima pasidaryt AIDS centre, taciau nelabai tame mato prasmes: del paciu pavojingiausiu stamu as rezultata turiu (neigiamas), o kadangi ZPV apskritai turiu teigiama, vistiek yra didesne rizika ir kasmet reikia daryti onkocitlogini.
Atsakyti