Kaip jau rashiau ir skaichiau kitam skyrely apie genetinius tyrimus, labai stebina tai, jog nebijot pasekmiu kokios gali but ar shalutinio to tyrimo poveikio. mane tai kaip elektra nupurte suzhinojus kokie jie
O koks čia dar šalutinis poveikis? Gal nežinai kokie tie tyrimai, jei jau taip išsigandai Man padarė echo ir kraujo tyrimą - tai aišku, kad pasekmės - t.y. gera tėvelių nuotaika ir nusiteikimas, nes viskas leliukui ok Papildyta:
QUOTE(Ledute @ 2006 12 21, 23:54)
manau tuos tyrimus verta darytis tiem , pas ka sheimoj yra kazhkokios problemos ar yra rizikos grupej. o jaunom mamom nemanau kad vertetu shiaip sau.
Man genetikė sakė, kad vienas vaikelis iš 650 gimsta su dauno sindromu, 70 proc. šių vaikelių pagimdo mamos, kurioms dar nėra 35, t.y. jaunos, sveikos . Ir pasak jos - jei būtų jų valia - darytų šiuos tyrimus kievienai .
Aš asmeniškai ėjau dėl šventos ramybės. Kiekviena pasirenka tai, kas jai yra priimtina.
Deja, man paaishkino apie GT jau esant 12sav. ir po ultragarso ri kraujo tyrimo. kai pas mane tikimybe buvo 1: 22300. tai manau chia ne viena ish 650. beto, konsultavausi ne lietuvoj tad ten gydytojai tikrai nesiulo ATSIKRATYTI vaiku. O beto atliekamas ne tik vaisiaus vandenu tyrimas, atliekamas ir tyrimas imant ish vaisiaus krauja. Del genetiniu tyrimu zhinau uzhtektinai, nes sedejau pas daktara 1.5val. ir viska nuodugniai aishkinomes ir man viskas buvo paaishkinta. tiesiog tyrimo nedariau, nes galimybe persileist yra nemazha, nes pirmi trys menesiai neshtumo yra sunkiausi, plius dar tyrimas. atsisakiau ir nerizikavau, o ir butinybes nebuvo Gal kas ir mano kad nelabai ishmanau ir nelabai protingai kalbu apie vaikus su negalia, bet vis vien esu tos nuomones, kad budama motina, privalai gimdyt, o ne atsikratyt vaiku. Kaip sakoma, pas vienas motinyste igimta, o kitos ja ishsiugdo...
Nieko nebesuprantu. Išsigandau Gal kas gali paaiškinti kuom blogas tas tyrimas ehoskopu, kuom gali pakenkti vaikeliui ??????? Ar reiškia jei man 33 m. ir čia mano antras vaikas, tai jau priklausau rizikos grupei ? Nes iki tų 35 tiek nedaug Pradėjau bijoti to tyrimo
Nieko nebesuprantu. Išsigandau Gal kas gali paaiškinti kuom blogas tas tyrimas ehoskopu, kuom gali pakenkti vaikeliui ??????? Ar reiškia jei man 33 m. ir čia mano antras vaikas, tai jau priklausau rizikos grupei ? Nes iki tų 35 tiek nedaug
Pradėjau bijoti to tyrimo
echoskopas tikrai NEKENKIA,jūs tikrai ne taip supratote čia kalbama apie amniosinteze/t.y vaisiaus vandenų tyrima/
Nusiraminkit ir ramia širdim eikit echoskopija darytis.Man su pirmu darydavo kas savaite,o dabar jau gal 4echoskopijas darė
Invaziniai tyrimai 1. Transabdominalinė amniocentezė
2. Kordocentezė
3. Chorionbiopsija
1. Transabdominalinė amniocentezė tai yra vandenmaišio punktavimas punkcine adata ultragarso kontrolėje. Tai mažiausiai rizikingas tyrimo metodas ( mažiau 1 proc. rizika, kad nėštumas komplikuosis ). Indikacijos :
Rh izomunizacija,
Vaisiaus placentos brandumo diagnostika,
Polihidroamnionas,
Vaisiaus vandenų bakteriologinis tyrimas,
Vaisiaus vandenų biocheminis tyrimas,
Prenatalinė chromosominių ligų dgn.,
Prenatalinė medžiagų apykaitos ligų dgn.
Kontraindikacijos : 1) reguliari gimdymo veikla, 2) infekcinės pilvo organų ligos.
1 5 tyrimus galima atlikti akušerijos klinikoje, 6 7 tik genetikos laboratorijose. Amniocentezė atliekama nuo 16 sav., tačiau jau 14 16 sav. atliekama dėl genetinių indikacijų. Pagrindiniai atlikimo tikslai : 1) diagnostinis ( paimama 15 20 ml vaisiaus vandenų ir tiriamama biocheminėse, klinikinėse laboratorijose ); 2) gydomoji amniocentezė indikuotina, kai yra polihidroamnionas arba oligo- ar anhidramnionas ( šiuo atveju įpilamas tam tikras kiekis sterilaus skysčio ).
Procedūra atliekama jau seniai, bet anksčiau, tik stetoskopo kontrolėje, tai būdavo gana sudėtinga. Dabar atliekama ultragarso pagalba pasirenkama vieta, kur nėra placentos ir yra giliausia gemalinių vandenų kišenė ir mažiausia pažeidimo rizika, ir paimama 15 20 ml skysčio. Diagnostinė procedūra gali būti atlikta ambulatoriškai, net be nuskausminimo; gydomoji paprastai stacionare. Jos metu gali būti ištraukta apie 1 1,5 ltr skysčio ( polihidroamniono atveju ). Prieš procedūrą skiriama raminančiųjų, po jos tokolizė : lašinami vaistai, kurie mažina gimdos tonusą. Kartais gydomąją amnionocentezę tenka kartoti po savaitės, 10 dienų ar net 2 3 dienų tadai š anksto numatomas sekančios procedūros laikas ir visa tai atliekama antibiotikoterapijos fone. Klinikinė reikšmė labai didelė. Pvz. :
Esant Rh imunizacijai, ir jau išsivysčiusiai geltai, galima spręsti, ar tai sunki, lenva ar vidutinio sunkumo hemolizinė gelta,
Galima spręsti apie vaisiaus placentos brandumą ( iš vandenų tankio spektrofotometrijos metodu ),
Galima nustatyti kreatinino arba sfingomielino kiekį,
Įtariant intrauterininę infekciją, galima atlikti bakteriologinį tyrimą.
Kuomet yra oligohidramnionas, taip pat ultragarso kontrolėje punktuojama ir suleidžiama 300 400 ml sterilaus tirpalo. Didesnio kiekio leisti negalima, kad nebūtų iššauktas priešlaikinis gimdymas. Padidinus vandenų kiekį, pagerėja diagnostinės galimybės ultragarsu, galima geriau įvertinti atskirų organų sistemų pakitimus ( ypač inkstų ), pagerėja placentos vystymasis. Taip pat įtariant priešlaikinį vaisiaus vandenų nutekėjimą ir suleidus skysčio, galima stebėti ar jis nuteka, ar ne.
2. Kordocentezė. Tai vaisiaus virkštelės kraujagyslių punktavimas pro nėščiosiso pilvo sieną. Procedūra atliekama ultragarso kontrolėje. Pasaulyje ji atliekama jau apie 20 m., pirmasis 1981 m. ją atliko Rodeck. Indikacijos :
intauterininis kraujo perpylimas, esant vaisiaus anemijai,
trombocitų masės perpylimas, esant trombocitopenijai,
medikamentų suleidimas.
Kontraindikacijos : 1) plėvinis ( dangalinis ) virkštelės prisitvirtinimas, 2) kuomet placenta prisitvirtinusi užpakalinėje gimdos sienelėje ( techniškai sunku atlikti, nes sunku pataikyti į virkštelės kraujagyslę ).
Procedūra dėl savo rizikingumo atliekama stacionare. Ultragarso kontrolėje punktuojama ta virkštelės vieta, kuri yra stabiliausia šalia jos prisitvirtinimo prie placentos ( į veną, nes ji storesnė nei arterija ), ir paimama 4 5 ml vaisiaus kraujo. Moteriai skiriami raminantieji ir bent 0,5 val. iki procedūros tokolitikai. 0,5 1 val. po procedūros ir dar kartą tą pačią dieną svarbu stebėti vaisiaus būklę ( vertinama judesiai ir rašoma CTG ). Tai atliekama dėl galimų komplikacijų :
virkštelės kraujagyslių spazmai ( nėra labai pavojingi, atsileidžia ),
virkštelės hematoma,
galimas priešlaikinis gimdymas ar vandenų nutekėjimas.
Rizikos laipsnis 5 8 proc. Jei procedūra buvo atlikta Rh neigiamai moteriai ( jeigu ji nėra iminizuota ), paros ar 2 parų laikotarpyje būtina suleisti anti D gama globulino.
Atliekant gydomąją kordocentezę, į virkštelės veną perpilamo kraujo tūris ( V ) apskaičiuojamas pagal šią formulę :
V (ml ) = esamas vaisiaus kraujo tūris ( ml ) x DHt / perpilamo krajo Ht.
DHt pageidaujamas hematokritas.
Pilama I gr Rh (- ) eritrocitų masė ir stengiamasi, kad Ht būtų 0,4 0,45. Dažniausiai pilama 30 50 ml eritrocitų masės ( daugiau 50 60 ml vienu metu neperpilama dėl galimos širdies dekompensacijos ), ir po to intensyviai sekama vaisiaus būklė : CTG ir doplerometrija. Jei vaisiaus mažakraujystė labai sunki, ir negalima perpilti kraujo į virkštelę, tuomet pilama į pilvo ertmę nors ir ne taip efektyviai, tačiau rezorbuojasi. Kraujo perpylimo greitis 10 15 ml /min. eritrocitų mąsė turi būti šilta ir šviežia : 1 2 , max. 3 parų senumo.
Kodėl prireikia gydyti dar negimusį ? Dažniausiai tai atliekama tada, kai vaisius yra giliai neišnešiotas ir siekiama maksimaliai, bent iki 32 34 sav, kol subręs plaučiai ir kt. pratęsti nėštumą, kad vaisius kuo ilgiau išbūtų gimdoje. Giliai neišnešiotas ir dar sergantis vaisius yra daug sunkesnis nei išnešiotas, nors ir sergantis.
3. Chorionbiopsija. Pagrindinis jos tikslas embriono kariotipo nustatymas. Indikacijos :
Atliekama 9 11 sav. ultragarso kontrolėje. Per nėščiosios pilvo sienelę pasiekiamas gaurelinis audinys ir švirkštu aspiruojama 5 - 10 ml, tiriama genetinėje laboratorijoje. II III trimestro metu taip pat galima ištirti vaisiaus kariotipą. Šis tyrimas irgi atliekamas žmogaus genetikos centre.
Sveikutės, nelabai čia supratau, bet lyg ir trečia tema genetiniai tyrimai atsirado, tai truputy nebesuprantu, kur ir rašyti. Bet ne tai svarbiausia ... SVARBU TAI , kad jau buvau genetikos centre pas gydytoja Natalija Krasovskaja. Tikrai ne veltui išgirta gydytoja, dėmesinga, nuostabi, viskĄ gražiai paaiškina . REIKIA DAUGIAU TOKIŲ GYDYTOJŲ !!!!! Tik dabar laukiu atsakymo dėl apsigimimų galimybės. Truputy nerimauju, nors gydytoja nuramino, kad tikimybė turėtų būti labai nedidelė, ir kad atsakymo tikslumas turėtų būti iki 85%, o tai labai daug. P.S kraujo tyrimas ir echoskopija man atsiėjo 370 lt. ir dar varginanti kelionė per visą Lietuvą , bet manau buvo verta. Kad tik leliui būtų viskas gerai
Echo jau ziuri nuo 12-os savaites, o kraujo tyrimus geriau daryti esant panasiai 18-19 savaiciu.
Echo butent dariau kai buvau 12 savaiciu ir 3 d., o krauja vaziuosiu duot kai busiu 19
tai ji tikrai iš didžiosios raidės DAKTARĖ SUPERINE.
Dėl tyrimu tai ju atsakymai bent jau kraujo tai po poros dienų būna,va vaisiaus vandenų tyrimo atsakymo tenka laukti apie 10dienų
Praneškit kaip sekėsi,labai tikiuosi kad viskas gerai
Taigi vat bijau, kad per anksti džiaugiausi, o gal man taip tik atrodo. Ir labai norėčiau sulaukti nuomonių, ar pasidalijimų iš patirties, nes pas mane situacija tokia : Gydytoja pasakė, kad mano tyrimai visai geri tik mane būtina dar pažiūrėti 17-18 sav. ir pakartoti kraujo tyrimą, nes viska sudėjus ehoskopą ir kraują galimybė ligoms( čia rašysiu bendrai nedetalizuojant kiekvienos atskirai ) 1 iš 1400. Bet kraujyje, viena aukšta chromosomą (lyg ir taip išgirdau ) , taigi tik pagal kraujo rezultatus santykis dauno ligai 1 iš 350, edvardso 1 iš 325, bet sudėjus echo ir krauja , kaip sako gyd. rizika sumažėja 5 kartus, štai iš ko ir kaunasi tie bendri rezultatai 1 iš 1400. Pagal amžių man rizika tai 1 iš 550. Todėl labai nerimauju dėl tų kraujo rezultatų. Išskaičiau, kad jie tikslesni būna apie 16 - 18 sav. Nelabai suprantu apie tas chromosomas Tos punkcijos nenoriu darytis ir gydytoja sakė, kad man nereikia, bet gal kam buvo panašūs rezultatai, ar labai verta nerimauti
na pas mane kitaip buvo.Aš nuvažiavau dėl savęs,man padarė kraujo tyrima ir echo.Kraujo tyrimas turėjo būti po poros dienų,o echo rado pas vaikuti širdelėje golfo kamuoliuka/tai vienas iš dauno ligos požymių/ po poros dienu sužinojau ir tai,kad kraujo tyrimas rodo rizika,po savaitės dariausi vaisiaus vandenų tyrima,dar po savaitės atsakymai buvo geri.Tai manau jums nėra ko nerimauti
na pas mane kitaip buvo.Aš nuvažiavau dėl savęs,man padarė kraujo tyrima ir echo.Kraujo tyrimas turėjo būti po poros dienų,o echo rado pas vaikuti širdelėje golfo kamuoliuka/tai vienas iš dauno ligos požymių/
po poros dienu sužinojau ir tai,kad kraujo tyrimas rodo rizika,po savaitės dariausi vaisiaus vandenų tyrima,dar po savaitės atsakymai buvo geri.Tai manau jums nėra ko nerimauti
Taip jūsų situacija buvo šiek tiek sudėtingesnė,bet džiaugiuosi , kad jūsų leliui viskas gerai O pati nesulaukiu, kol praeis mėnuo ir viską darysiuos iš naujo, ir dar nežinau, kaip pačiai čia bus ir ar gali tas kraujo tyrimas pasikeisti, kaip sakant baimės akys didelės ir sava problema visada atrodo didžiulė , ir ta nežinomybė varo į depresiją. Tik dar laukiu, gal kas atsilieps, gal kas buvęs panašioj situacijoj kaip mano
Echo jau ziuri nuo 12-os savaites, o kraujo tyrimus geriau daryti esant panasiai 18-19 savaiciu.
Echo butent dariau kai buvau 12 savaiciu ir 3 d., o krauja vaziuosiu duot kai busiu 19