QUOTE(vi_ @ 2007 03 14, 21:42)
Na, gal dar ne paranoja, bet netoli jos...
Tada prisiminiau, nuo kokių glūpstvų-simptomų prasidėjo maniškio liga, nuo vėžio mirusius brolį, du senelius, močiutę ir kitas gimines...
suprantu tave. Ne tu viena tokia, neseniai Ramunikę reikėjo drąsinti. Anksčiau nieko nežinojus apie šią ligą, vien tik ją ir matau... O dar tavo tokia patirtis! Nebūtinai tu tai turi, bet budrumas reikalingas.
QUOTE(vi_ @ 2007 03 14, 21:42)
Beje,
adis, ar krūties auglius echoskopas būtinai parodo? Pameni, rašiau, jog vieną krūtį padiegia, o tiksliau toje pačioje vietoje atsiranda skausmelis, ją pajudinus ar palietus. Jau metus taip. Bijau čiupinėtis, kad ko neapčiuopčiau... Ligoninėje pas echoskopuotoją paprašiau pasižvalgyti toje vietelėje nieko neįžiūrėjo.
Čiupinėkis, vien tam, kad pajustum bet kokius pakitimus ir žinotum, kaip tavo krūtinė atrodo be pakitimų. Geriausia duše, kai išsimuilini krūtinę, ir nebijok apžiūrėti ne tik krūtinę, bet ir pažastis, stipriai paspausdama, ranką laikydama įvairiose padėtyse, pakėlusi aukštai, po to šiek tiek žemiau ją nuleidus.
Instrumentinė patikra priklauso nuo to, kas ją atlieka. Man Šiauliuose randa dvi dėmeles krūtyje, Kaune vieną. Labai svarbu echoskopuotojo profesionalumas. Tas pats su mamogramomis. Spaudoje skaičiau, kad rekomenduoja mamogramą aprašyti dviems medikams. Neseniai žiūrėjau per rusų tv laidą apie krūtų problemas. Kalbėjo mamologas, tai rekomenduoja echoskopu išsitirti krūtis 2 kartus į metus, jei giminėje buvo problemų. Jei nustatyta mastopatija, krūtis reikia stebėti tokiu pat dažnumu. Sunerimti reikėtų, jei skausmai pastovūs, o ne 2 savaites prieš mėnesines ir (ar) mėnesinių metu. Kartais jie gali atsirasti praėjus 1 savaitei po mėnesinių, bet neturi būti ištisai. Tokiu pat principu sekti įvairius sukietėjimus. Mano išvardinti atvejai priskiriami mastopatiniams skausmams. Dar paguosiu, kad paprastai vėžinių darinių, juos čiuopiant, neskauda, kai skauda jau būna labai toli pažengę ir aiškiai čiuopiami. Būdinga kietas, apvalus, nepaslankus darinys (gali toks būti limfmazgis, gali būti šiaip gumbelis). Kadangi esi vilnietė, dėl šventos ramybės, patarčiau pasidaryti skaitmeninę mamogramą, tokį mamografą turi onk. institutas, bet prašyk būtent tokio, o neįprasto. Pasirodo, jis labai tikslus ir duoda krūties nuotrauką sluoksniais. Visokie pakitimai (įvairūs kalcinatai), jei tokie yra, labai gerai matosi. Kiek supratau, tai vienintelis toks mamografas Lietuvoje.
Mūsų toks pereinamasis amžius, kai harmonų pertvarka prasideda. Pataria nemažai valgyti kopūstų, pomidorų, nepakenks morkytės, labai gerai ananasai. Jų sudėtyje esančios medžiagos įeina į enziminius preparatus Wobe-Mugos® E ir Wobenzym. Apie šiuos preperatus pasiskaityk ir užklausk savo gydytojo, gal tiks. Veiksmingi, bet labai brangūs. Man perbrangūs.
Daug gerk, vanduo plauna visas atliekėles, normalizuoja apykaitą. Vengti reikėtų aukštą gliukeminį indeksą turinčių produktų, pagal vieną teoriją (o gal greičiau hipotezę), greitai atsipalaiduojanti gliukozė, skatina augliukų augimą. Stiprūs gėrimai gerina kraujotaką, todėl labai saikingai. Geriau raudonas vynas.
Dar galvoju, ar nesvarstei galimybės, jog nuo didelių stresų išsivystė dirgliosios žarnos sindromas. Turėjau tokį prieš 15 metų, tada galvojau, kad jau man viskas: vėžiukas užpuolė -krito svoris (8 kg) labai skaudėjo visą žarnyną, ypač kairiąją pusę, tačiau antroje dienos pusėje, vakarop nurimdavo. Mano Rusnės ligos privedė mane prie tokios būklės, nesugebėjau ramiai ir normaliai reaguoti į sunkią jos būseną, bijojau ją prarasti
Padėjo paprastas eglonilis ir ąžuolo žievės arbata. Vėliau sekė ilga psichoterapija.
Šiaip Vi galvą aukštyn ir džiaukis pavasariu. Manau, kad tai ir darai.