Azalija ir
adis, ačiū už palaikymą besidžiaugiant ar nerimaujant.
Azalija, manyje auglio iki šiol, ačiū Dievui, dar nerado, tačiau turiu neatsiejamą auglių palydovą krentantį svorį, kurio priežastis kol kas neaiški.
Žinai,
adis, tu palietei tai, apie ką aš mąsčiau ligoninėje ir iki šiol apie tai galvoju diagnostikos problemą. Valdiškoje medicinos sistemoje nėra tokios įstaigos, kur galėtumei išsitirti kompleksiškai, t.y. kur kelių sričių specialistai kartu susėdę galėtų pasvarstyti ir nuspręsti, kodėl ligoniui skauda, krenta svoris ir pan. Tai supranta ir mano gydytojas, tad karts nuo karto imasi diagnostikos misijos organizavimu savo išgalėmis. Nemanau, jog jis tai daro dažnai, bet man pasisekė. Iki šiol nesuprantu kodėl.
Apie diagnostikos galimybes. Mano pagrindinė bėda, sukėlusi susirūpinimą, - krentantis svoris, nors valgau, kaip didelė. Jei svoris krenta dėl onko-padaro, šis turi būti jau ganėtinai ūgtelėjęs. Tokio ir dairėsi, bet nerado. Besitirdama supratau, jog I-II stadijos padarų jie nemato, kol stačiai nosimi prie jų neprisiploja. Tokia nosimi virškinimo trakte yra endoskopas, MR (pastarojo VGPULe jie, deja, neturi) ir iš dalies KT. Su endoskopu man buvo įlindę tik į tiesiąją žarną (rektoskopija). Brrr...
Į skrandį nelindo dėl stuburo skausmų. KT darė tik stuburo. KT panaudojimo specifika tokia jei nori ką pamatyti, turi iš anksto žinoti į ką konkrečiai žiūrėti, t.y. ji naudojama jau nustatytos patologijos patikslinimui.
Kas dėl ginekologinių tyrimų atliko tik bendrą apžiūrą ir išorinę bei vidinę echoskopijas. Vidinė echoskopija parodė lyg ir kažkokį neaiškų darinį gimdos viduje, tačiau lyg ir dar nieko nereiškia. Kiti tyrimai yra brutalesni ar net žalojantys ir atliekami tik jei tikrai reikia. Vieną tokį man ir planuoja daryti. Kiaušidės, kaip supratau, išvis yra nekalbus dalykas prabylantis, kai jau būna per vėlu. Apžiūrėjo mane ta pati gydytoja, kuri dalyvavo tulžies akmenų ir miomos šalinimo operacijos metu. Darant laparoskopinę operaciją, jie pakeliui užmetė akį į visas mano žarneles ir moteriškus dalykėlius nieko vizualiai patologiško neįžiūrėjo. Taip ir užrašė, jog išoriškai viskas atrodo OK, bet dėl viduje esančių problemų jie nieko negali pasakyti.
Svoris gali kristi ir dėl skydliaukės problemų. Su echoskopu apžiūrėjo ir ją viskas OK.
Taigi, buvo atlikti tik instrumentiniai, nežalojantys tyrimai, bandant aptikti akivaizdžią patologiją. Sudėtingų, brangių ir daug pasakančių kraujo tyrimų nedarė, nes neturi tam techninių galimybių, o ir laiko buvo tam mažoka. Patarė juos pasidaryti privačiose bei turtingesnėse įstaigose ir sugrįžti su rezultatais atgal. Jei rezultatai parodys ką nors blogo vėl tirs, tik šį kartą be pasigailėjimo.
Summa summarum net ir turint išskirtines išsityrimo galimybes, kokias turėjau aš, aptikti tą padarą ankstyvosiose stadijose, yra gan keblu. Žinant tai, dabar man it pasityčiojimas skamba raginimai bent kartą per metus pasitikrinti pas ginekologą. O ką tai duotų?
O baigsiu savo rašymą šviesesniu dalyku. Kažkodėl norisi, kad ir jūs žinotumėte, kad Vilniuje ištikus rimtai abdominalinei bėdai su greituke pateksite štai pas tokį gydytoją... Kažkurią dieną po kelių ekstra-operacijų, o tai kaip minimum 8 val. ant kojų, jis jau nepajėgė nuslėpti nuovargio, bet ir toliau lakstė ir visais rūpinosi. Užmatęs mane bevaikštinėjančią koridoriumi, įlipo į liftą ir nugarmėjo žemyn, po kurio laiko sugrįžo ir priėjęs be žodžių ištiesė sugniaužtą kumštį, besirengdamas kažką duoti. Paėmiau, o ten nieko ypatingo ne saldainiai, o tik vaistai. Padėkojau, kaip už savaime suprantamą dalyką, ir tik vėliau supratau, jog buvo nusileidęs į ligoninės vaistinę ir už savo pinigus nupirko spec. vaistukų, kad man rytoj bjaurios procedūros metu ne taip skaudėtų. Ir tai ne vienintelis žmoniškumo stebuklas, kuriuos teko iš jo patirti. Linksmiausia, jog jis mane, vos ne klimaksinę moteriškę, vaikeliu vadina.
Vaikais vadina ir visą savo personalą. Beveik visi pokalbiai su mumis baigdavosi žodžiais na, vaikai, gerai... bėgu aš į operacinę...