Kokios numanomos to priežastys, kokia savijauta, jausmai užplūsta po to.., kaip įmanomais būdais to galėtume išvengti...Kuris nėštumo trimestras rizikingiausias, pavojingiausias?
Vienos ir nestiprios sveikatos, trapios būdamos nesunkiai išnešioja vaikelį, o kita, žiūrėk, raudonskruostė, sveika, turinti, atrodo, visus duomenis, vos ne visą nėštumą "saugoma" ligoninėje, o vistik tokio finalo neišvengia...Ką galite papasakoti, kas išgyvenote tai, ką patartumėte kitoms "likimo draugėms"?Kažin, ar tai kiek nors paveldima?Ar tai labai aktuali šių laikų problema?
Aš pati to nepatyriau, bet buvo labai daug rizikos, labai bijojau, daug kartų dėl to gulėjau ligoninėje, buvau nusiteikiusi ir baisiausiam... :-/
Čia kažkiek pagrindinės informacijos:
"Jis įvyksta maždaug 10 procentų visų nėščiųjų.
Persileidimai kol kas - aktualiausia akušerijos problema.
Jų priežasčių labai daug, jos įvairios. Tik gerai žinant tas priežastis, galima sėkmingai diagnozuoti gresiančius persileidimus, gydyti nėščias moteris.
Deja, persileidimų priežastys DAŽNAI lieka neišaiškintos....
Klinikinės persileidimo rūšys:
1. Gresiantis persileidimas - kai atsiskiria tik dalis placentos.
2. Neišvengiamas (progresuojantis) persileidimas - placenta atsiskiria beveik visa.
3. Visiškas persileidimas - išeina vaisius ir placenta.
4. Dalinis persileidimas - išeina tik vaisius.
5. Neįvykęs persileidimas - vaisius miršta, tačiau iš karto iš gimdos nepasišalina.
Labiausiai nėštumo metu turėtų saugotis tos moterys, kurioms jau buvo persileidimų.
Kaip išvengti persileidimo?
Gresiant persileidimui nėščioms moterims būtina fizinė, psichinė bei lytinė ramybė. Jeigu namiškiai gali nėščiajai suteikti fizinį ir dvasinį komfortą, esant nežymiems gresiančio persileidimo požymiams, ji gali gydytis namie, paisydama gydytojo nurodymų ir vartodama paskirtus vaistus.
Nuo pačios moters priklauso, ar ji išsaugos vaisių, ar ne. Medikai pastebi, kad veiklios šiuolaikinės moterys tapusios nėščios nemoka atsipalaiduoti, dirba iki paskutinės minutės, keliauja, linksminasi. Pamirštos senolių tradicijos, kai besilaukiančiai moteriai buvo draudžiama išeiti toliau savo kiemo, priiminėti svečius.
Pastojusios saugokitės bet kokių fizinių ar psichinių traumų: sutrenkimų, išgąsčio, kelionių visuomeniniu transportu, sunkių krepšių tampymo, varginančių buities darbų, karštos vonios, o ypač - pykčio, barnių.
Kodėl įvyksta persileidimai?
Persileidimų bei priešlaikinių gimdymų priežastys skirstomos į tris grupes, mat persileidimas gali įvykti dėl motinos, vaisiaus ar aplinkos.Vaisiaus rizikos faktoriaiPersileidimas gali įvykti dėl vaisiaus sklaidos defektų (tokių būna 30 proc.). Tuomet motinos organizmas jį atmeta.
Gali įvykti ir papuolus infekcijai arba suaktyvejusi savai neigiamai mikroflorai, nusilpus imunitetui, gali buti pacios moters lytiniu organu ar hormonu apykaitos ypatumai, del kuriu ji ne visada gali isnesioti vaisiu.
Ankstyvi persileidimai laikomi natūralios atrankos raiška. Įrodyta, kad 50 proc. persileidimų lemia įvairūs gemalo chromosomų persitvarkymai. Šios išvados padarytos ištyrus žuvusius gemalus.
Nėštumas gali nutrūkti, kai gimdoje auga keli vaisiai ar vaisiaus padėtis netaisyklinga.Aplinkos rizikos faktoriaiVaisiui gali pakenkti žalinga nėščiosios profesija, pavyzdžiui, vairuotojos. Labai kenkia neigiamos nėščiosios emocijos, patirti stresai, įtampa, psichinės ir fizinės traumos, įvairios kelionės, klimato pasikeitimas. Kartais tereikia tik išvykti pasisvečiuoti į kitą miestą ar pašokti vakarėlyje. Žinoma, retai kada persileidimas įvyksta dėl vienos konkrečios priežastiesGresiančio persileidimo požymiaiPrasidėjus persileidimui gemalas atsiskiria nuo gimdos sienelių, o gimdos raumenys susitraukinėdami išstumia jį. Kol vaisiaus audiniai atsiskyrę tik mažame plote, nėščia moteris jaučia nestiprius sąrėmių pobūdžio skausmus pilvo apačioje (lyg tempimą), iš makšties teka negausios kraujingos išskyros, jei nėštumas ilgesnis, moteris jaučia, kad gimda tampa kietesnė nei visada. Sukietėjimas gali kartotis arba visiškai nepraeiti. Gali pradėti tekėti vaisiaus vandenys.
Jei vaisius ar placenta dėl kokios nors priežasties vystosi nenormaliai, arba jis vystosi ne gimdoje, vaisius pašalinamas iš organizmo (moteris persileidžia). Persileidimą paprastai lydi kraujavimas ir skausmai papilvėje, vėliau gali atsirasti skausmai, panašūs į sąrėmius, išskiriami į sukrešėjusį kraują panašūs gabaliukai.
Dauguma persileidimų įvyksta per pirmuosius tris nėštumo mėnesius. Daugeliu atvejų pavėlavusios mėnesinės iš tikrųjų yra ankstyvas persileidimas.
Kartais gimda pati neišsivalo, po persileidimo gali tęstis kraujavimas. Tokiu atveju reikia išvalyti gimdą. Tai daroma ligoninėje.
Tik pajutus skausmus ar ėmus kraujuoti ne mėnesinių metu, reiktų iškart kreiptis į gydytoją. Jeigu persileidimas įvyksta vėliau, nei po dviejų nėštumo mėnesių, tenka gultis į ligoninę, kur atliekamas valymas.
Prieš antrąkart pastojant geriausia palaukti bent du tris mėnesius, kadangi po persileidimo gimdos kaklelis kurį laiką būna išsiplėtęs'...
Gal dar kas radot naudingos informacijos, parašykit int.adresų
