Įkraunama...
Įkraunama...

Kalakutas, kalakutiena

Oi mano anyta tokius "gyvulius" augina laugh.gif . Tai kiekvienais metais Kaledoms ir Naujiems gaunam po toki pauksteli. As tai darau is lesku vyniotinius, o is krutines arba vadinamus karbonadus kepu, arba darau "Suvorovo" kepsniukus (mes taip vadinam o kaip is tikruju tai nezinau), ten kokius likusius kauliukus ir sparniukus isverdu nuimu mesyte ir saltiena padarau. taip kad galima ji visa labai gerai sunaudoti ir prisigalvoti visokiausiu skanumynu. beje ir saslykai geri gaunasi thumbup.gif
Atsakyti
O aš iš anytos gavusi kalakutų darau taip: Į puodą troškinimui orkaitėje (na toks špižinis, sunkus) dedu daug morkų griežinėliais supjaustytų,kalakuto kūno dalis, netinkamas niekam kitam, svogūnų arba porų, vėl mėsą, vėl morkas ir taip iki viršaus sluoksniuoju. Viršutinis sluoksnis tusi būti daržovių. Pilu truputį vandens, prieskonių kokių tik norit, lauro lapų būtinai, ir į orkaitę. Baigiant troškinti galima dar grietinės uždėti. O kai neturėjau orkaitės, tai ir ant dujinės viršaus išsitroškino.
Tas derinys kalakuto su morkytėm thumbup.gif thumbup.gif liuks gaunasi. Dar prie viso to man patinka bulvių košė ar bulvės.
Atsakyti
Labai skanu is kalakuto file kepti karbonadus - tokiu valgiau gyvendama Slovenijoje - ten vienas populiariausiu patiekalu!!!!!!!! - ir paprasta, ir labai skanu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE (mazule2 @ 2004 11 02, 19:23)
Labai skanu is kalakuto file kepti karbonadus - tokiu valgiau gyvendama Slovenijoje - ten vienas populiariausiu patiekalu!!!!!!!! - ir paprasta, ir labai skanu thumbup.gif

Aha, man is Slovenijos irgi vienas maloniausiu prisiminimu - skani kalakutiena wub.gif . Ir kepsniai sultingiausi be jokio vargo gaudavosi, o Lietuvoj kiek pirkau maximoj krutineles file, nieko panasaus nepagaminu, isdziuna, sprangi kazkokia sausa mesa dry.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lota: 02 lapkričio 2004 - 19:40
Aš , musėt reklamos paveikta, irgi kalakutienos faršo nusipirkau. Labai gražiai įpakuota, ir mėsytė neblogai atrodė. Iškepiau kotletukus ir nusivyliau- daug kažkokių kauliukų jaučiasi, plius dar tie kotletukai kažkokie spyruokliuojantys, kaip, kad sojos gavosi... Et ...netikra mėsa....
Atsakyti
nu vat ir man vakar pareiškė norą gauti kalakutienos paragauti vyras, tik aš nemoku jos ruošti... g.gif kai verdi ji man kažkokiom mazgotėm atsiduoda ( čia vaikui mažam virdavau kukuliukus).
Atsakyti
o gal patartumet ,kur nupirkti 8-10 kg kalakuta? labai reikia.
Atsakyti
Man problemų nekyla - anyta užaugina, kad sūnelio badu nepadvasinčiau biggrin.gif O šiaip tai turguje būna.
Atsakyti
Ka mamytes skaniai gaminat is kalakutienos,ju krutineliu?
Atsakyti
Nepamirškite, kad nei kalakuto, nei vištienos krūtinėlių negalima ilgai virti ar kepti. Jei gaminsite trumpai, mėsytė bus sultinga ir švelni.

Mano anyta iš kalakuto krūtinėlių daro labai skanius kotletus. Deda 2/3 kalakuto krūtinėlės, 1/3 batono mirkyto piene, ir daug pjaustytų svogūnų. Svogūnas būtinai pjaustytas, tada kotletai sultingesni gaunasi, ir dar įvairių prieskonių pagal kiekvieno skonį.

O aš pati iš kalakuto šlaunies verdu plovą. Ant aliejau pakepinu česnaką, po to pjaustytą svogūną ir morkas. Tada dedu kūbeliais pjaustytą mėsą, ant viršaus Žalius ryžius ir užpilu vandeniu. Tiesa dar reikia prieskonių, žinoma. Dabar jau yra net specialūs plovui. Visa tai darau greitpuodyje. Bet galima naudoti didelį puodą, arba net kiša į orkaitę.
Atsakyti
o mums tai skaniausia "gryna" mesyte, pamarinuojam majoneze ir vistienos prieskoniuose, palaikom kokias kelias valandas ir folijoje orkaitej kepam, liux thumbup.gif
Atsakyti
kaip tik vakar dariau.
Kalakuto file apvoliojau miltuose su druska, pipirais ir iv.prieskoninemis zolelemis. Pakepiau apie 3 min. Ant virsaus supyliau pjaustytu sampinjonu, svoguniuku ir grietineles. Troskinau apie 15 min, ant silpnos ugnies. Valgem su ryziais. Bet labai skanu ir su sv.salotomis. Skanaus smile.gif
Atsakyti