Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės fotografuoti

Labadiena, nebenoriu rašyti Agnezos vardu, tad prisiregistravau pats. Manau jau supratot, kad esu Agnezos vyras smile.gif Kai netingėsiu, galėsiu parašinėt techniniais klausimais drinks_cheers.gif
QUOTE(D. mama @ 2006 12 13, 22:05)
Noreciau mazo, kad valdymas nebutu super sudetingas, o fotkinciau savo mergyte ir siaip dar ka nors (nieko sudetingo) smile.gif . O kaina, nezinau, super brangaus ti neistengsiu, bet manau, kad uz apie 1000 Lt. gal kas iseitu??

Tavo vietoje aš pagalvočiau apie Fuji F30. Puikus fotoaparatas, o aukštesniuose ISO jam jokia muilinukė neprilygsta. Tiesa, nežinau ar sutilpsi į 1000Lt. Jei F30 kainuoja gerokai daugiau, nei 1000Lt, galima būtų pasidairyti į ankstesnius modelius (jei jų dar yra) F20 ar F11.
Atsakyti
Sveiki, noriu paklausti gal tokio kvailoko klausimo. Tik paskaičius jūsų temą, sužinojau, kad yra dar ir kažkokie skaitmeniniai - veidrodiniai fotoaparatai. Tai noriu pakalusti kuo jie skiriasi nuo paprastų skaitmeninių?
Ir dar: kur yra didžiausias tų skaitmeninių - veidrodinių fotoaparatų pasirinkimas Vilniuje?
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(babouziuke @ 2006 12 14, 15:30)
Sveiki, noriu paklausti gal tokio kvailoko klausimo. Tik paskaičius jūsų temą, sužinojau, kad yra dar ir kažkokie skaitmeniniai - veidrodiniai fotoaparatai. Tai noriu pakalusti kuo jie skiriasi nuo paprastų skaitmeninių?
Ir dar: kur yra didžiausias tų skaitmeninių - veidrodinių fotoaparatų pasirinkimas Vilniuje?
4u.gif

Pakopijuoju straipsnį paimtą iš internetinio psl.

Sklaidant spaudą ar virtualius interneto puslapius, vis dažniau net ir visiškai fotografija nesidominčios akys gali užkliūti už sąvokos „veidrodinis fotoaparatas“. Apie juos kalbama vis daugiau - pasirodo, šio tipo fotoaparatai pinga, į jų rinką žengia nauji gamintojai, pavyzdžiui, gigantas „Sony“. Taigi, pabandysime išsiaiškinti, kuo gi veidrodiniai fotoaparatai ypatingi bei kuo jie skiriasi nuo įprastinių.

Veidrodiniai fotoaparatai gali būti juostiniai arba skaitmeniniai. Juostiniai pamažėle grimzta į užmarštį, skaitmeniniai - populiarėja, didėja jų pasirinkimas. Kadangi jau XXI amžius, juostinius fotoaparatus primirškime ir pakalbėkime apie skaitmeninius veidrodinius fotoaparatus ir „paprastus“ skaitmeninius fotoaparatus.

Aiškumo dėlei pabandžiau skirtumus sudėlioti nuo paprasčiausių iki svarbiausių, taigi, pradedam.

1. Dydis ir svoris
Pirmasis ir labiausiai pastebimas skirtumas. Veidrodiniai fotoaparatai gerokai stambesni ir sunkesni, nei paprasti skaitmeniniai. Jei koks pažangesnis skaitmeninukas, kad ir „Canon S3 IS“ sveria kiek per 300 gramų, tai veidrodinių fotoaparatų svoriai prasideda nuo 400 g ir daugiau BE OBJEKTYVO. Objektyvas prideda papildomus 100-800 gramų ir nemenkai padidina pilnai sukomplektuoto veidrodinio fotoaparato svorį. Taigi, veidrodiniai fotoaparatai du kartus ir daugiau sunkesni bei pastebimai didesni. Kodėl jie tokie - paaiškės kiek vėliau.


2. Kaina
Veidrodiniai fotoaparatai yra brangūs - kainos prasideda nuo maždaug 2000 už fotoaparatą be objektyvo ir viršutinės ribos nelabai turi. Tuo tarpu daugelis „paprastų“ skaitmeninių fotoaparatų kainuoja iki 2000 be to, jie yra, kaip jau irgi išsiaiškinom, maži. Taigi, vertinant kainą ir dydį, veidrodiniai fotoaparatai būtų banginis, paprasti skaitmeniniai - karpis.

3. Objektyvai ir blykstės
Kaip jau minėjau, veidrodiniai fotoaparatai turi keičiamus objektyvus. Tai būtinybė ir veidrodinių fotoaparatų su nekeičiamais objektyvais turbūt net nebūna, lygiai taip pat kaip nebūna „paprastų“ nebrangių skaitmeninių fotoaparatų su keičiamais. Objektyvų kainos priklauso nuo jų sudėtingumo ir paskirties bei svyruoja 100- keliolikos tūkstančių litų intervale. Objektyvai dažniausiai skirti konkrečiam tikslui - vaizdui artinti, stambinti, portretams ir panašiai. Taigi, jei daug fotografuojate, vieno vargu ar pakaks, kas tik dar kartą patvirtina, jog veidrodiniai fotoaparatai brangūs. Rimtesni objektyvai, kurie naudojami vaizdui artinti kainuoja dešimtis tūkstančių ir sveria kelis kilogramus, neretai turi atraminę kojelę. Šiuolaikiniai objektyvai apskritai yra sudėtingas optikos ir elektronikos derinys, kas kaip ir paaiškina dideles jų kainas.


Visi veidrodiniai fotoaparatai turi tvirtinimo vietas rimtoms profesionalioms blykstėms, moka jas valdyti. Daugelis jų net neturi integruotos blykstės. Tuo tarpu paprastų skaitmeninių fotoaparatų pasaulyje viskas atvirkščiai - visi jie turi integruotas blykstes ir tik retame yra vieta rimtesnei pritvirtinti.

4. Vaizdo ieškikliai
Skaitmeninius fotoaparatus daugelis nepatyrusių vartotojų įsivaizduoja su skystų kristalų vaizdo ieškikliu - LCD ekranėliu. Tuo tarpu veidrodiniai fotoaparatai dažniausiai, išskyrus vieną gana naują „Olympus“ modelį, jo neturi. Yra tik vadinamoji akutė ir ekranas, skirtas parametrų derinimui, padarytų nuotraukų peržiūrai, bet ne vaizdo stebėjimui. Kodėl pas daugelį veidrodinių fotoaparatų nėra skystų kristalų vaizdo ieškiklio, o tik optinis, taip pat paaiškės kiek vėliau.


5. Veidrodžiai
Štai ir priėjome prie esmės. Veidrodiniai fotoaparatai taip vadinami todėl, kad jų viduje didelis vaidmuo tenka veidrodžiams - logiška, ar ne? Veidrodžiai naudojami vaizdui į optinį vaizdo ieškiklį (akutę) bei vaizdo matricą projektuoti. Tai daroma pakaitomis, t.y. kuomet fotografuojama, vaizdas nukreipiamas iš akutės į matricą. Tai pagrindinė priežastis, kodėl veidrodiniai fotoaparatai ilgai neturėjo skystų kristalų vaizdo ieškiklių - nebuvo sugalvotas racionalus būdas kaip vienu metu vaizdą veidrodžiais nukreipti ir į akutę, ir į ekraną ir, prireikus, į matricą. Veidrodžių naudojimas kažkiek įtakoja ir didelius veidrodinių fotoaparatų gabaritus, nemažą svorį. Tačiau privalumų daugiau nei trūkumų, nes...

6. Veidrodžių naudojimas reiškia kokybę

Nors paprasti skaitmeniniai fotoaparatai ir sparčiai tobulėja, jų LCD ekranėliai ir netgi akutės tebėra apgailėtinai prastos raiškos ir kokybės. Tuo tarpu veidrodiniuose vaizdas į akutę ir matricą keliauja be jokio skaitmenizavimo - jis yra tikras, detalus ir gyvas, spalvos atrodo tokios, kokios turėtų būti, matyti menkiausios detalės. Prisideda ir tai, kad veidrodiniai fotoaparatai, kaip minėta 3 punkte, naudojami su brangiais keičiamais objektyvais, kurie savo ruožtu yra puikūs optikos mokslo gaminiai. Taigi, objektyvas „sugauna“ vaizdą, kokybiškai perduoda jį į fotoaparatą, fotografuojantysis jį kokybiškai mato pro optinį vaizdo ieškiklį ir nemažiau kokybiškai įamžina fotoaparato vaizdo matricoje. Smagu, ar ne? Realiai vaizdas skaitmenizuojamas tik jį išsaugant, bet prieš pakliūdamas į vaizdo matricą jis yra maksimaliai kokybiškas puikios objektyvo optikos ir veidrodžių sistemos dėka. To pasiekti už 1-2 tūkstančius, kuriuos kainuoja „paprasti“ skaitmeniniai fotoaparatai, neįmanoma, tad eilinį kartą aišku, kodėl veidrodiniai tokie brangūs.

7. Greitis ir kiti parametrai
Veidrodiniai fotoaparatai, dėl mažesnio elektronikos dalyvavimo vaizdo įamžinimo procese, greičiau fokusuojasi, greičiau fotografuoja kadrų serijas. Tai garantuoja pats jų veikimo principas ir kažin ar „paprasti“ skaitmeninukai šiais parametrais greitai veidrodinius pasivys. Iš tiesų, galima teigti, kad veidrodiniai fotoaparatai praktiškai viską daro geriau - jie fotografuoja kokybiškiau, prireikus - greičiau nei paprasti skaitmeniniai. Už tai mokama pinigais, dideliais gabaritais bei laiku, kurio reikia norint išmokti su veidrodiniu fotoaparatu, kaip sudėtingu įrenginiu, bent padoriai elgtis.

8. Duomenų laikmenos

Nors ir ne esminis, bet visgi skirtumas. Tuo metu kai „paprastuose“ skaitmeniniuose fotoaparatuose karaliauja SD, „Memory Stick“ ir „xD Picture Card“ kortelės, veidrodiniuose dažniausiai naudojamos „Compact Flash“. Jos gana didelės ir storos, su daug jungčių. Šiais laikais jos ir gana menkai populiarios ir beveik nenaudojamos kitose srityse. Nepaisant to, praktiškai visi kortelių skaitytuvai „Compact Flash“ atminties korteles skaito.

9. Inovacijos ir valdymas
„Paprasti“ skaitmeniniai ir veidrodiniai fotoaparatai tiesiog iš esmės skiriasi. Pastarieji yra skirti tiems, kas fotografuoti myli ir mėgaujasi pačiu procesu, fotomenu, nori turėti galimybę prireikus reguliuoti visus įmanomus fotografijos parametrus. Tuo tarpu paprasti skaitmeninukai visgi daugiausiai skirti tiems, kam svarbiausia greitas rezultatas, nepergyvenant, kad jis bus kokiais 10-50% mažiau kokybiškas. Nauji elektronikos elementai, procesoriai visų pirma diegiami į veidrodinius fotoaparatus, o tik vėliau ima rodytis skaitmeniniuose. Štai prieš daugiau nei metus pasirodęs „Canon 350D“ veidrodinis fotoaparatas turėjo „Digic II“ vaizdo apdorojimo procesorių, kuris į paprastus skaitmeninius fotoaparatus pradėtas montuoti tik šįmet. Į profesionalus ir fotomėgėjus orientuotas ir veidrodinių fotoaparatų valdymas.

Toliau vardinti lyg ir nėra prasmės. Veidrodiniai fotoaparatai tiesiog yra kita, sekanti pakopa ir kainos, ir galimybių prasme. Beje, jie nėra kažkokia naujovė, veikiau praeities šešėlis - senuose juostiniuose fotoaparatuose, dar gerokai prieš skaitmeninių gimimą būtent ir naudoti veidrodžiai. Geru pavyzdžiu galėtų būti „Zenit“ šeima. Žinoma, tuomet optika ir visa kita buvo gerokai žemesniame lygyje nei dabar. Svarbiausia tai, kad veidrodiniai fotoaparatai tinkamai su jais elgiantis VISKĄ daro geriau, nei paprasti skaitmeniniai. Žinių bagažas būtinas, tad norint imtis fotografavimo su veidrodiniu, reikia ne tik pinigų, bet ir pasiryžimo, noro mokytis. Bet būtent veidrodiniai fotoaparatai yra ta tikroji fotografija - dideli objektyvai, rimtos blykstės, modelius ant podiumo lydintis užrakto spragsėjimas. Tuo tarpu skaitmeniniai fotoaparatai tėra supaprastintas pakaitalas, nors, pakliuvę į profesionalo rankas, ir jie turi ką parodyti.

Norint nerti į veidrodinių fotoaparatų pasaulį, bent jau 3000-4000 litų pradžiai reiktų turėti. Pabrėžiu – pradžiai. Ir tai tik tokiu atveju, jei pirksite pigesnį fotoaparatą ir objektyvą. Viršutinės kainų ribos, kaip minėjau nėra – brangūs veidrodiniai modeliai ir jiems skirti objektyvai gali kainuoti ir kelias dešimtis tūkstančių. Na, gerai bent tai, kad nuvertėja veidrodiniai fotoaparatai palyginti lėtai, nauji jų modeliai pasirodo taip pat nedažnai... Turint litų – gal ir galima galvoti. Beje, dumpliniai fotoaparatai taip pat nemirė – jie vis dar naudojami profesionalų ir kainuoja dar kelis kartus brangiau nei veidrodiniai :-) Bet apie tai – gal kitą kartą.



O jų rasi visose specializuotose parduotuvėse ax.gif
Kas dėl kainos, manau galima fotoaparatą nusipirkti už 2000lt +
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ginija: 14 gruodžio 2006 - 14:48
clap_1.gif geras straipsnis pradziamoksliams, manau visiems viskas dabar aisku
Atsakyti
Labai ačiū Ginija už šaunų straipsnį 4u.gif . Dabar jau viskas aišku mirksiukas.gif .
Atsakyti
O as jau gavau dovanu trikoji thumbup.gif paskubejo siemet mano Senelis... biggrin.gif o ir dosnus pasitaike - Manfrotto atitempe thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Justėja @ 2006 12 14, 10:02)
Gal kas žinot, iš kur būtų galima parsisiųsti nikon d70s instrukcija lietuvių kalba?

iš manes.
parašyk i až savo e-meila.
Papildyta:
QUOTE(ajas @ 2006 12 14, 16:37)
O as jau gavau dovanu trikoji  thumbup.gif  paskubejo siemet mano Senelis...  biggrin.gif o ir dosnus pasitaike - Manfrotto atitempe  thumbup.gif


ou je.... sveikinu. 4u.gif 4u.gif
net siek tiek pavydziu baltu pavydu smile.gif

parasyk modeli arba nufotkinus parodyk kaip atrodo
smile.gif
Atsakyti
he he he kai paskaitau kokiais fotikais fotkinat, tai jau nebeklausiu ką galima išlaužt iš paprasčiausio Nikon blush2.gif biggrin.gif o taip norėtųsi ax.gif ech..
Atsakyti
QUOTE(californiagirl @ 2006 12 13, 18:29)
EF 50mm f/1,8 (sitas labai nebrangus...$71)

EF 50mm f/1,4 USM

EF 100mm f/2,0 USM

EF 135mm f/2,8

EF 85mm f/1,8 USM (sito atsiliepimai labai geri g.gif )


fotolama, aciu tau uz ankstesnius patarimus, ir kadangi dabar oficialiai prisijungei ir siulaisi padeti techniniais kalusimais, tai galetum mano ankstesne zinute perziureti ir patarti kuri is siu objektyvu butu geriausia rinktis ax.gif 4u.gif
Aciu Wysnios antrai pusei- labai padejo ir jo aprasymas apie mano isrinktus objektyvus. Aciu 4u.gif
Laukiu dar fotolama nuomones blush2.gif

Ir dar...as saviskes foto idejau, ne siaip pasigrozeti biggrin.gif ... tikejausi daugiau kritikos... g.gif Nu tikrai nemanau, kad jau taip gerai, kad visi zada prarado ir nera ka pakritikuoti lotuliukas.gif doh.gif
Atsakyti
Aš jau anksčiau užklydau pas jus į temą ir sigalvojau, kad noriu išmokti gražiai fotografuoti blush2.gif . Tai nusorendžiau, kad ir fotiką gerą noriu nusipirkti. Mačiu, kad čia baisiai kai kurie gyrėte Canon, tai ir imsiu Canon 400D bigsmile.gif pradžiai. Vėliau žiūrėsiu kaip seksis, tai gal ir papildymą nusipirksiu.
Jau perskaičiau nemažai jūsų pamokėlių ir jau daug sužinojau, parsisiunčiau per eMule daug knygų, savaitgalį ir lietuviškų pasižvalgysiu.
Turiu aš ir dabar fotiką skaitmeninį, bet muilinukę Panasonic Lumix ax.gif . Tai su juo mokytis ir nepradėsiu.
Bet jūsų visų nuotraukos tai nerealios thumbup.gif .
Nesulaukiu kada ir aš galėsiu kuom nors pasigirti. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Tosk @ 2006 12 13, 21:24)
O kuo skiriasi tie zoominiai nuo fiksuoto objektyvai??? Kas geriau?

Zūminiai objektyvai yra tie, kuriuose galima keisti jų židinio nuotolį, ūkiškai šnekant — tie, kuriais galima vaizda priartinti arba atitolinti. Fiksuoto židinio: tie, kuriuose židinio nuotolis fiksuotas. Jei su juo norėsi didesnio daikto nuotraukoje, teks su viso fotoaparatu arčiau prieiti smile.gif

Zūminiais objektyvais yra patogiau naudoti, jie universalesni, bet čia jų privalumai ir baigiasi. Jie yra didesni, tamsesni, ne tokie ryškūs, didesni iškraipymai.

QUOTE(Baubazz @ 2006 12 13, 21:26)
Baubazz yra fotkines su 50mm f/1.8 canon. ir nieko blogo apie juos nesakau, jis yra labai sviesus objektyvas, skaidrus, nedidelis, patogus...
as sakiau kad 50mm netinka macro fotografijai... na bet cia tik mano nuomone.

Aš ne tai turėjau mintyje. Vienoj vietoj buvo minima, kad 50mm objektyvo matymo kampas labai panašus į tai ką mes matome plika akimi. Šitas teiginys teisingas kalbant apie 35mm formatą (full frame). Su mūsų skaitmeniniais DSLR (nešneku apie Canon 5D ir geresnius), to 50mm objektyvo matymo kampas susiaurėja ir jis tampa labai tinkamas portretinei fotografijai. Norint ant DSLR turėti tą „natūralų matymo kampą“ reikia 35mm objektyvo.

QUOTE(Rudaakė @ 2006 12 13, 21:44)
Zinot, dar neperkandau gerai savo fotiko ir jau jis mane nervuoja  doh.gif  Kodel man foto gaunasi (fotografuojant ant auto rezimo) tokios neryskios, suskaidytos visos grudeliais, nu zodziu jokio ryskumo absol  blink.gif  Kame saknys? gal ka nustaciusi esu ne taip.... Auto nusistatau kai reikia siaip ka greit nufotkint, paprastai rankiniu budu nusistatau... Vakar biski reikejo buto foto padaryti, tai gavosi tokios kraupenybes, kad koktu ziureti  unsure.gif  Va se tau ir fotografe, kad nori  doh.gif

Lengviau būtų patarti, jei parodytum nuotraukas, nes jų nemačius tai juodos katės gaudymas tamsiame kambaryje gaunasi...

QUOTE(californiagirl @ 2006 12 14, 03:29)
Na man nevelu grazinti mano telefoto zoomini objektyva, kai jis pagaliau pasieks mane...Taigi prasiziurejau keleta fiksuoto zidinio objektyvu. Surasysiu, gal gali patarti kuri nors is tu ax.gif  Kaina nesvarbi, nes jie visi pigesni, nei ta kuri zadu grazinti, tai mano senis saltis tik apsidziaugs biggrin.gif
Taigi:

EF 50mm f/1,8 (sitas labai nebrangus...$71)

EF 50mm f/1,4 USM

EF 100mm f/2,0 USM

EF 135mm f/2,8

EF 85mm f/1,8 USM (sito atsiliepimai labai geri g.gif )

Mes su Agneza turime ne Canon, taigi nieko negaliu pasakyti nei apie vieną iš šių objektyvų iš asmeninės patirties. Tesu apie kai kuriuos iš jų skaitęs forumuose. Jei piniginė leidžia, tai turbūt pirkčiau tą 50mm/1.4 — tas 50mm/1.8 yra geras optiškai, bet beveik visi pamini, kad jis toks „pigus“: trupučiuką kliba, mėgsta į save prisisiurbti dulkių ir t.t. Ir dar, pamenu, kad matytose nuotraukose pas tą 50mm/1.8 bokeh nelabai koks. (bokeh — tai kaip atrodo fone išsiliejęs vaizdas).

QUOTE(septyniuke @ 2006 12 15, 02:42)
he he he kai paskaitau kokiais fotikais fotkinat, tai jau nebeklausiu ką galima išlaužt iš paprasčiausio Nikon  blush2.gif  biggrin.gif o taip norėtųsi  ax.gif  ech..

Daug ką galima išlaužt. Fotografuoja fotografas, o ne fotoaparatas smile.gif Teisingas gera fotografo akis (vat šitas dalykas pas Agnezą geresnis, nei pas mane), apšvietimas, gera kompozicija yra 100x svarbiau, nei naudojamas fotoaparatas. Žinai, čia panašiai kaip „kaip skaniai jūs verdat su savo Zepter puodais, aš tai net nebeklausiu ką su savo senais emaliuotais galiu išvirt“.
Atsakyti
QUOTE(fotolama @ 2006 12 14, 23:47)
panašiai kaip „kaip skaniai jūs verdat su savo Zepter puodais, aš tai net nebeklausiu ką su savo senais emaliuotais galiu išvirt“.

geras palyginimas thumbup.gif lotuliukas.gif
Atsakyti