Reikia mazos pagalbeles... Birzeli organizuojame vienos drages mergvakari pristigome ideju ir vietu.
Merginu renkasi apie 17, butu shaunu ishsinuomoti kokia patalpa kur galima butu baliavoti ir zinoma berniuka pasikviesti... (galetu buti su pirtele ar baseinu butu idealu).
Gal kas zinote panashiu variantu ?
Mes zinojome tik Forum palace tuos apartamentus, bet kadangi ten buvo pernai mano mergvakaris, noretusi kazko naujo... gal turite kokiu variantu ?
Ish anksto dekinga.
ogi tam, kad idomiau butu. juk nepuls jie pirma nakti to vaikelio gamint
na, mano mergvaris visai arti. Salyte Los Patrankose uzsakyta, tortas yra, berniukas pasirodys 22.30. tai viskas ka man leista zinoti
as ta proga isigijau super faina sijona, kad buciau ta vakara tikrai isskirtine. eisim linkmintis. beje, maniskis jau pareiske, kad mane "dabos". eis kartu i kluba, nuves, parves, laaaabai jau jam neramu tai paskiau, kad tupetu namie, o mane jau bu kas parveza
na, mano mergvaris visai arti. Salyte Los Patrankose uzsakyta, tortas yra, berniukas pasirodys 22.30. tai viskas ka man leista zinoti
as ta proga isigijau super faina sijona, kad buciau ta vakara tikrai isskirtine. eisim linkmintis. beje, maniskis jau pareiske, kad mane "dabos". eis kartu i kluba, nuves, parves, laaaabai jau jam neramu tai paskiau, kad tupetu namie, o mane jau bu kas parveza
Marskineliai
http://www.marskinel...count/index.php
Papildyta @ [mergetime]1087228708[/mergetime]
Mergvakaris jaunosios atsisveikinimas su savo mergyste, draugėmis, išlydėjimas į kitą gyvenimą. Į mergvakarį susirinkdavo jaunosios draugės, būsimos vestuvių palydos, o kartais ir viso kaimo merginos. Būsimos pamergės atnešdavo savo keptus pyragus. Populiarus būdavo kasos pyragas, tarsi atsisveikinant su jaunatviška nuotakos plaukų kasa. Vyriausioji pamergė organizuodavo visą mergvakarį. Ji užvesdavo merginas dainuoti mergvakario dainas; graudindavo jaunąją; mokė šokti. Ji arba ir visos pamergės pindavo rūtų vainikėlius. Vestuvėms būdavo atrenkamas gražiausias. Rūtų vainikėlis jaunosios nekaltumo, tyrumo simbolis, mat jaunoji iki vestuvių būdavo nekalta. Neveltui liaudies dainose dainuojama bernelis sutrypė rūtų darželį, man rūtelė tik viena, o bernelių daug yra ir pan. Kai vainikėlis būdavo nupintas jis, jis būdavo dedamas jaunajai ant galvos ir kiekviena mergina ją graudendavo, kaip joms bus sunku su ja išsiskirti, kaip jai bus sunku gyventi naują gyvenimą su vyru. Tai būdavo paskutinis jaunosios apsisprendimo vakaras.
Oi sese, sesele, sesute jaunoji,
Dar nematei bernužėlio ir didžio vargelio.
Išvysi bernelį ir didį vargelį,
Nuves tave tas bernelis svetimon šalelėn.
Svetimoj šalelėj svetimi žmoneliai
Nemokėsi marčiavot (būti marčia)
Nei burnelės praust.
Karčios ašarėlės burnelę nupraus,
Marškinėlių rankovėlės veidelius šluostys...
Mergvakario metu merginos taip pat šokdavo ratelius, aptardavo pamergių aprangą, ruošdavo dovanėles pabroliams. Jaunoji savo draugėms atsisveikinimui padovanodavo po margaspalvę juostą. Juostos senovėje būdavo labai plačiai naudojamos, todėl kiekviena mergina jų daug prisiausdavo. Jas ant liemens rišdavosi ir vyrai, ir moterys, į jas vystydavo kūdikius, jomis būdavo puošiami žirgai. Apjuosti svečią savo austa juosta buvo laikoma dideliu garbės ženklu. Po mergvakario jaunoji simboliškai atsisveikindavo ir su savo gėlių darželiu, kuriuo ji rūpinosi visą savo jaunystę.
Šiuolaikiniame mergvakaryje jaunoji jau nėra taip graudinama, kaip anksčiau. Jai nebėra ko liūdėti ji tekinama ne per prievartą, jau gerai pažįsta savo išrinktąjį ir gal net yra su juo kurį laiką gyvenusi kartu. Tad šis vakaras telieka tradicinis. O graudulį keičia linksmybės nuotakai surengiamas vyriškas striptizas, laidomi nepadorūs juokeliai. Lietuvoje išpopuliarėjo ir bernvakariai, daugiausiai dėl Vakarų šalių įtakos. Jų metu jaunikis su savo draugais atsisveikina su savo laisve.
Papildyta @ [mergetime]1087228815[/mergetime]
Mergvakaris
Pinsiu, pinsiu vainikėlį iš žaliųjų rūtelių,
Iš žaliųjų rūtytėlių ir geltonų žiedelių
Liaudies daina
Į mergvakarį susirinkdavo visos palydos ir visos kaimo merginos.
Tėvai vaišindavo. Vakarienė būdavo stipri. Valgė mėsą, dešras, bulves, užsigerdavo arbata. Iš pyragų dažniausiai kepdavo "vainikėlį", "kasą" ir kt. Pamergės atsinešdavo savo keptus tortus. Vyriausioji pamergė vedė mergvakarį pagal savo sukurtą scenarijų.
1. Išmokydavo bendrą stalo dainą.
2. Deklamavo eilėraščius apie draugystę, meilę...
3. Ėjo ratelius, mokėsi grakštaus šokio.
4. Ruošdavo dovanėles pabroliams.
5. Apžiūrėdavo jaunosios ir pamergių aprangą.
6. Jaunajai sakė palinkėjimus ir įrašydavo į albumą prisiminimo žodžius...
7. Įteikdavo išaustas juostas.
8. Kiekviena pindavo rūtų vainikėlį: kuris būdavo dailesnis tą ir pasiimdavo jaunoji.
Mergvakaris baigiamas taip: jaunoji sodinama ant kėdės, uždedamas ant galvos rūtų vainikėlis ir tyliai kiekviena atsisveikindama vis kitaip graudeno. Bučiuoja vainikėlį, kita sužieduotuvių šakelę prie kojų padeda, sekančioji glosto veidelį ir palieka jaunąją dūmoti...
Ir dūmodavo:
...Su tavim aš norėčiau pabūti,
Kai ruduo auksins beržui lapus...
Taip rašė Giedrė Razvadauskienė
Jaunoji savo kraičio skrynioje turėjo daug margaspalvių juostų. Jų padovanodavo pulko merginos. Seniau juostos buvo didelė dovana ypač per vestuves. Jos buvo ir visų vestuvių puošybos elementas.
Jos atkeliavo iš gilios senovės. Jų spalvų žaismas bylojo apie nagingas ir darbščias Lietuvos moteris ir merginas.
Juostos - labai sena lietuvių tautodailės šaka į šiandieninę buitį atėjusios iš močiučių skrynių.
Juostose atsiskleidžia spalvinis tautos skonis.
Šiuo metu juostos pinamos rankomis. Pradėtos kaladėlėmis vyti vytinės juostos.Tokia juosta, ilgiausia Lietuvoje, buvo apjuostas ir mūsų Seimas. Jos žinomos Lietuvoje nuo IV amžiaus.
Populiarios - rinktinės juostos. Jos žinomos nuo XIII amžiaus. Jų paklausa didelė, dovanojamos svečiams, atvykstantiems į Lietuvą, jubiliatams ir kt. progomis.
Mergelės dovanodamos juostą, atiduodavo duoklę pirmiesiems meilės jausmams. Yra manoma, kad juosta buvusi pats pirmasis audinys žemėje. Mergelės jas pradėdavo austi anksti, dar piemenaudamos.
Jaunamartė juostų priausdavo ir pati daug, nes jos buvo buityje labai plačiai naudojamos: puošdavo rūbus, vystydavo kūdikius, iškilmių metu buvo puošiamos žirgų galvos. Juostos turi ir simbolinę reikšmę. Jomis būdavo perrišami lauknešėliai, sietuvės, lopšiai, apjuosiami garbingi svečiai, jubiliatai.
Juostomis buvo puošiamos ir bažnyčios. Buvo siuvami net kilimai ant kurių per jungtuves stovėdavo jaunieji.
Rimti vyrai nori kuklių nuotakų. Anot poetės J.Degutytės žodžių:
Jei ateisi,
Tai kaip saulė tik ateik
Ir tokia šventa,
Jei ne saulė tu, jei vario moneta,-
Nesiartink!Man tokios nereik.
Tą kilnią gamtos dovaną būti moterimi-motina mums padovanojo gyvenimas ir patikėjo mumis.
Nedera šios kilnios dovanos poskandinti tabako dūmuose ar stiklelyje...
Reikia žinoti, kad tabako dūmuose yra apie 300 kenksmingų medžiagų žmogaus sveikatai.
Rūkymo istorija siekia gilią senovę. Į Europą dūmų kvapelį atvežė Kolumbo jūrininkai iš Amerikos tropikų.
"Kasdien surūkančiam po 20 cigarečių per metus kvėpavimo takuose nusėda 6 kg kenksmingų medžiagų."
Seniau merginos nerūkė. Dabar tikriausiai galvojama, kad rūkymas - mada, Bet tai juk sena mada! 0 kas sena - teigiama - nemadinga ir reikėtų atmesti.
Dvasinė būsena turi peraugti fizinį potraukį.
Pasislėpkite nuo blogio jaunystės versmėje. Tegul dega sieloje skaidrus žiburėlis, tada širdyje budės tikrasis ir žmogiškasis gėris.
Sūpuokite doros lopšyje skaisčias ir tyras svajones, prie kurių prisilietus būtų visiems miela ir gera.
Paskutinis mergvakaris...
Mergelė eina į darželį, kuriame auga gėlės ir žalios rūtelės... Atsisveikina su jomis:
Sudie rūtelės žaliosios, daugiau jūsų neravėsiu ir jums dainelių nebedainuosiu...
Sudie baltos lelijėlės, daugiau jūsų jau nebemyluosiu.
Sudie žolynėliai žali, jūsų daugiau nemindžiosiu ir švelnių žodelių neištarsiu bernužio laukdama... ir užveria darželio vartelius.
Mergvakario vakarą...
Sesės rūteles ravėja
Broliai sėja linelius
Tėvas ristą žirgą riša
Ir uždaro vartelius.
Motinėlė drobes audžia
Ir dainuoja daineles.
Mergužėlė, lelijėlė,
Kraun į kraičio skryneles.
Priedainis:
Lai, lai rila lai,
Lai, lai rila lai, Tėvas ristą žirgą riša
Ir uždaro vartelius.
Mergvakaryje...
Tavo siela tartum begalinė
Amžino pavasario versmė.
Kaip jaunų dienų žiedai šilkiniai,
Kaip šviesi gyvenimo versmė.
Bernardas Brazdžionis
Jaunąją apžiūrėdavo pamergės, patardavo, pagirdavo, pasidžiaugdavo... Kai ką pridėdamos, kai ką atmesdamos. Jaunoji nepamiršta jaunajam paruošti baltą gėlytę su rūtų šakele, kuri bus prisegta prie švarko atlapo.
Rūtų vainikėlis, balta gėlytė, tai yra jaunųjų tyrumo, nekaltybės ir meilės simbolis
Papildyta @ [mergetime]1087229187[/mergetime]
Paskutiniaisiais statistiniais duomenimis, per metus Lietuvoje susituokia per 17 tūkstančių porų, o apie 11 tūkstančių skiriasi. Iš besiskiriančiųjų 110 porų neišbuvo drauge nė metų, 350 nesulaukė vedybų antrųjų metinių jubiliejaus. Statistika gąsdinanti, bet žmonės, matyt, linkę rizikuoti.
Vestuvių papročiai nuo seno keitėsi, bet lietuviai iki šiol linkę išlaikyti bent kai kurias tradicijas: persirengėlių, piršlio korimo ir kt. Šį kartą pasidomėjome, kaip šiais laikais švenčiamas mergvakaris.
Prieš vestuves jaunasis ir jaunoji turi paskutinę progą paišdykauti, atsisveikinti su savo mergyste ir bernyste. Jaunajai draugės, jaunajam draugai rengia atsisveikinimo vakarėlius mergvakarius ir bernvakarius.
Lietuviškų papročių mergvakaryje merginos graudindavo jaunąją. Pindavo jai vainikėlį iš rūtų skaistybės simbolio ir dainuodavo mergvakariui skirtas dainas apie tai, kokie rūpesčiai jaunosios laukia gyvenant su būsimu vyru. Pvz.:
Oi sese sesele, sesula jaunoji, dar nematei bernužėlio nei didžio vargelio
Tai paskutinė proga ir apsispręsti, ar tikrai nori tekėti. Šiais laikais į mergvakarius renkamasi nesigraudinti, o daugiau pasilinksminti.
Graudenimas
Jei jaunosios draugės moka liaudies dainų, jos gali surengti graudžiąją mergvakario dalį. Tiesa, jaunosios nebesugraudinsi tuo, kad reikės palikti tėvų namus, pažinti svetimą šalį, į kurią vyras nuves, įtikti jo motinai ir pan. Tačiau pasiklausyti liaudies dainų, atspindinčių praeities tradicijas, vis tiek įdomu. Kol vienos merginos dainuoja mergvakario dainas, kitos gali nupinti jaunajai vainikėlį, jei ne iš rūtų (jų galima įsigyti ir mieste iš gėlių turgelių iš anksto užsakius), tai bent iš įvairių pievų gėlyčių.
Mergystės tyrumo patikrinimas
Nors jaunosios šiais laikais dažniausiai jau nebėra tyros mergaitės, galima patikrinti jų tyrumą. Duodi jaunajai kopūstą ir sakai ieškoti laimės. Jei ji puola tą kopūstą plėšyti ir ieškoti, vadinasi yra tyra vis dar tiki, kad vaikai kopūstuose atsiranda.
Mergystės priesaika
Prieš išleidžiant jaunąją į vyro pasaulį vertėtų išgauti iš jos priesaiką, kad ji netaptų visiška vyro vergė. Priesaikos tekstas turėtų būti maždaug toks:
Prisiekiu, kad
1 dieną per savaitę ir 1 savaitę per mėnesį skirsiu tik sau
išleisiu daugiau pinigų savo poreikiams, nei mano būsimas vyras
ir toliau pastebėsiu simpatiškus vaikinus gatvėje ir darbe ir nepamiršiu, kaip reikia jiems šypsotis
nepamiršiu savo draugių ir bendradarbių, dalinsiuosi su jomis savo vargais ir džiaugsmais
nesusigrobsiu visų buities darbų tik sau, bet pasidalinsiu su būsimu vyru
jei vyras bent vieną kartą į savaitę nepadovanos gėlių, pasidovanosiu jų pati
tinkamai išnaudosiu visas savo būsimo vyro funkcijas ir silpnybes
jei būsimas vyras neatliks savo pareigų, susirasiu meilužį
pasitaikius progai iškelsiu atitinkamą sceną
ginčysiuos tol, kol pasieksiu savo
neišduosiu būsimam vyrui ir nepamiršiu šios priesaikos.
Gundymas
Šiai daliai reikės pakloti truputį pinigų. Na, jei draugių susirinks nemažai, bent dešimt, tai šimtelis su trupučiu ar kiek daugiau gal ir neišgąsdins. Tuomet žiniasklaidos ar pažįstamų rato šaltiniais reikia susirasti vaikiną, apie kurį šiukštu neturi žinoti jaunoji. Jis atvažiuos kai mergvakaris jau bus įkarštyje, ir priblokš visas merginas savo šokiu, dėdamasis tai įsimylėjusiu jūreiviu, tai aistringu ispanu, tai kietu vyruku. Jaunoji iš pradžių mintyse prakeiks savo drauges, o po to įsijaus į jai skirtą šokį ir nebebijos ne tik atsegti šokėjui rankovės, bet ir įkišti ranką kur gilėliau.
Tai tik keli iš šiuolaikinio mergvakario vakaro pasiūlymų. Mergvakario vakarui, be abejo, reikėtų sukurti jaukią aplinką su balionėliais (juos galėtų pakeisti ir kai kas kita), plakatais su jaunosios ar simpatiškų vaikinų nuotraukomis, žvakėmis. Galima sugalvoti įvairių konkursų jaunajai, pvz., nupiešti būsimąjį užrištomis akimis, nuskusti bulvę įrodant, kad vyrui nereikės badauti, pataikyti į jaunojo intymiąją vietą strėlike prie šaldytuvo ar sienos pritvirtintoje nuotraukoje ir kt.
Na, o prieš išsiskirstant, visos jaunosios draugės turėtų parašyti jaunajai šmaikščius palinkėjimus artėjančios šventės proga. Juos galima surašyti ant širdelės formos lapelių, nosinaitės, o gal ir ant vyriškų šeimyninių trumpikių
Papildyta @ [mergetime]1087229299[/mergetime]
O prieš eidami prie altoriaus, pasitikrinkite savo jausmushttp://www.5ci.lt/tests/cgi-bin/SelTest.asp?ID=23&Lang=L
Papildyta @ [mergetime]1087229475[/mergetime]
Mergvakaris (bet kuriuo metų laiku)
Užsiėmimo metu primenamos pradinio senovinių vestuvių etapo - vestuvių išvakarių - apeigos. Užsiėmimas vyksta senovinėje sodyboje, naudojami muziejaus eksponatai. Iš užsiėmimo dalyvių renkama vyriausia pamergė; nuotaka matuojasi senovinius vestuvinius drabužius, atsisveikina su gėlių darželiu, tradiciškai apdovanojama; pinamas rūtų vainikėlis, mokomasi rišti nuometą - senovinį ištekėjusios moters galvos apdangalą. Patariama nuotakai, kaip elgtis per vestuves, kad santuokinis gyvenimas būtų sėkmingas, o netekėjusioms merginoms - kad susirastų jaunikį. Užsiėmimas baigiamas atsivežtinėmis vaišėmis. Muzika - pagal užsakovų pageidavimą.
Užsiėmimo trukmė - 1 val.
Užsiėmimo kaina - 100 Lt + įėjimo bilietai
Kaisiadorys;)Ekskursijos ir užsiėmimai užsakomi iš anksto tel.: (8-346) 47392, (8-682) 20669
Papildyta @ [mergetime]1087229818[/mergetime]
Bernvakaris
Myliu tą mergužę,
Kuri juostas audžia
Į saulėtą raštą
Baltas tulpes glaudžia.
M. Venclauskas
Į bernvakarį rinkdavosi su daina vestuvinės palydos ir kaimo bernai.
Tūkstantį žingsnelių
Nuo mano namelių
Negaliu nueiti pas savo mergelę.
Ramta drylia lia, lia, lia (2)
Negaliu nueiti pas savo mergelę.
Liaudies daina
Bernvakaris tai buvo išsidūkimo, išsiplepėjimo vakaras. Bernai jaunikį apipildavo įvairiausiais klausimais. Kiekvienas stengėsi pasirodyti kuo gudresnis. Vakaras buvo pilnas juoko ir geros nuotaikos.
Bernvakario metu ir lietuviška šneka buvo dora. Ir tie žodžiai, lietuviški žodžiai susukę lizdus po tėvų pastoge bylojo apie "sielų grožį, meilės ir taurumo dainas".
Atėjo iš praeities sodri ir paprasta lietuviška šneka! Ji, sudėta į kraitines skrynias, atsirėmė į tuos senus pamatus ir savo meile, savo gražia kalba, šviesiu juoku praskaidrina žmogų ir, tartum sujungia juos gražiam bendravimui.
Jaunojo tėvai vaišindavo bernus troboje arba svirne. Vaišės būdavo berniškos: duonos kepalas, sviesto dubenėlis, virtas kumpis su krienais. Užsigerdavo gira, sultimis, alumi, arbata.
Jaunojo tėvas iš po pagalvio ištraukdavo pusbonkę. Tik ant liežuvio, mokydavo sūnų...
Jaunuoliai gerdavo mažai. Bernvakario metu aptardavo ką padovanos pamergėm, jaunajai. Kartais visą vakarą būdavo palinkę prie savo baigiamų darbų. Dirbdavo įvairiausius medžio dirbinius: kultuves, badiklius, kočėlus, ližes, medalijonus, karolius, rankšluostines, šaukštus, klumpes, kraičio skryneles, žvakides, geldas, samčius ir t.t.
Mokėsi liaudiškų dainų, kūrė kupletus ir daina pasveikindavo visus jau esančius:
Suskaityk mergele,
Kiek aguonoje grūdų?
Niekur nėra tokių
Kaip mudu abudu.
Ramta drylia lia, lia, lia (2)
Niekur nėra tokių
Kaip mudu abudu.
Liaudies daina
Bernvakario metu jaunikiui pabroliai teikdavo dovanų - prisiminimą. Dažniausiai tai būdavo: gaidys, žąsinas, ėriukas, ožiukas, paršiukas, kačiukas, šuniukas, arba piniginė duoklė. Tai buvo gyvenimo pradžiai dovana.
Ryte pabrolių pulkas pas jaunąją atvykdavo anksčiau (kas gyveno toliau nakvodavo pas jaunikį) ir paslėpdavo jaunikį. Atvykęs piršlys turėdavo išsipirkti saldainiais, pinigais ar gėrimais. Tada visa palyda priekyje su piršliu, sėsdavo į gražius vežimus ar roges ir lėkdavo ton pusėn, kur šarka lekia, nes ten gyvena ta mergelė, kad uždegtų naujo gyvenimo žiburį...
Dabar bernvakario išmonės baigia išnykti. Kaimuose dar kai kur gražiai praeina šis vakaras.
Miestuose jaunimas švenčia daugiausia kavinėse, restoranuose ir šampano pursluose skandina šviesiausias gyvenimo akimirkas.
Kiekviena karta turi savo gyvenimo atspalvį, turi savo išmones, dainas ir savaip žiūri į gyvenimą.
http://www.marskinel...count/index.php
Papildyta @ [mergetime]1087228708[/mergetime]
Mergvakaris jaunosios atsisveikinimas su savo mergyste, draugėmis, išlydėjimas į kitą gyvenimą. Į mergvakarį susirinkdavo jaunosios draugės, būsimos vestuvių palydos, o kartais ir viso kaimo merginos. Būsimos pamergės atnešdavo savo keptus pyragus. Populiarus būdavo kasos pyragas, tarsi atsisveikinant su jaunatviška nuotakos plaukų kasa. Vyriausioji pamergė organizuodavo visą mergvakarį. Ji užvesdavo merginas dainuoti mergvakario dainas; graudindavo jaunąją; mokė šokti. Ji arba ir visos pamergės pindavo rūtų vainikėlius. Vestuvėms būdavo atrenkamas gražiausias. Rūtų vainikėlis jaunosios nekaltumo, tyrumo simbolis, mat jaunoji iki vestuvių būdavo nekalta. Neveltui liaudies dainose dainuojama bernelis sutrypė rūtų darželį, man rūtelė tik viena, o bernelių daug yra ir pan. Kai vainikėlis būdavo nupintas jis, jis būdavo dedamas jaunajai ant galvos ir kiekviena mergina ją graudendavo, kaip joms bus sunku su ja išsiskirti, kaip jai bus sunku gyventi naują gyvenimą su vyru. Tai būdavo paskutinis jaunosios apsisprendimo vakaras.
Oi sese, sesele, sesute jaunoji,
Dar nematei bernužėlio ir didžio vargelio.
Išvysi bernelį ir didį vargelį,
Nuves tave tas bernelis svetimon šalelėn.
Svetimoj šalelėj svetimi žmoneliai
Nemokėsi marčiavot (būti marčia)
Nei burnelės praust.
Karčios ašarėlės burnelę nupraus,
Marškinėlių rankovėlės veidelius šluostys...
Mergvakario metu merginos taip pat šokdavo ratelius, aptardavo pamergių aprangą, ruošdavo dovanėles pabroliams. Jaunoji savo draugėms atsisveikinimui padovanodavo po margaspalvę juostą. Juostos senovėje būdavo labai plačiai naudojamos, todėl kiekviena mergina jų daug prisiausdavo. Jas ant liemens rišdavosi ir vyrai, ir moterys, į jas vystydavo kūdikius, jomis būdavo puošiami žirgai. Apjuosti svečią savo austa juosta buvo laikoma dideliu garbės ženklu. Po mergvakario jaunoji simboliškai atsisveikindavo ir su savo gėlių darželiu, kuriuo ji rūpinosi visą savo jaunystę.
Šiuolaikiniame mergvakaryje jaunoji jau nėra taip graudinama, kaip anksčiau. Jai nebėra ko liūdėti ji tekinama ne per prievartą, jau gerai pažįsta savo išrinktąjį ir gal net yra su juo kurį laiką gyvenusi kartu. Tad šis vakaras telieka tradicinis. O graudulį keičia linksmybės nuotakai surengiamas vyriškas striptizas, laidomi nepadorūs juokeliai. Lietuvoje išpopuliarėjo ir bernvakariai, daugiausiai dėl Vakarų šalių įtakos. Jų metu jaunikis su savo draugais atsisveikina su savo laisve.
Papildyta @ [mergetime]1087228815[/mergetime]
Mergvakaris
Pinsiu, pinsiu vainikėlį iš žaliųjų rūtelių,
Iš žaliųjų rūtytėlių ir geltonų žiedelių
Liaudies daina
Į mergvakarį susirinkdavo visos palydos ir visos kaimo merginos.
Tėvai vaišindavo. Vakarienė būdavo stipri. Valgė mėsą, dešras, bulves, užsigerdavo arbata. Iš pyragų dažniausiai kepdavo "vainikėlį", "kasą" ir kt. Pamergės atsinešdavo savo keptus tortus. Vyriausioji pamergė vedė mergvakarį pagal savo sukurtą scenarijų.
1. Išmokydavo bendrą stalo dainą.
2. Deklamavo eilėraščius apie draugystę, meilę...
3. Ėjo ratelius, mokėsi grakštaus šokio.
4. Ruošdavo dovanėles pabroliams.
5. Apžiūrėdavo jaunosios ir pamergių aprangą.
6. Jaunajai sakė palinkėjimus ir įrašydavo į albumą prisiminimo žodžius...
7. Įteikdavo išaustas juostas.
8. Kiekviena pindavo rūtų vainikėlį: kuris būdavo dailesnis tą ir pasiimdavo jaunoji.
Mergvakaris baigiamas taip: jaunoji sodinama ant kėdės, uždedamas ant galvos rūtų vainikėlis ir tyliai kiekviena atsisveikindama vis kitaip graudeno. Bučiuoja vainikėlį, kita sužieduotuvių šakelę prie kojų padeda, sekančioji glosto veidelį ir palieka jaunąją dūmoti...
Ir dūmodavo:
...Su tavim aš norėčiau pabūti,
Kai ruduo auksins beržui lapus...
Taip rašė Giedrė Razvadauskienė
Jaunoji savo kraičio skrynioje turėjo daug margaspalvių juostų. Jų padovanodavo pulko merginos. Seniau juostos buvo didelė dovana ypač per vestuves. Jos buvo ir visų vestuvių puošybos elementas.
Jos atkeliavo iš gilios senovės. Jų spalvų žaismas bylojo apie nagingas ir darbščias Lietuvos moteris ir merginas.
Juostos - labai sena lietuvių tautodailės šaka į šiandieninę buitį atėjusios iš močiučių skrynių.
Juostose atsiskleidžia spalvinis tautos skonis.
Šiuo metu juostos pinamos rankomis. Pradėtos kaladėlėmis vyti vytinės juostos.Tokia juosta, ilgiausia Lietuvoje, buvo apjuostas ir mūsų Seimas. Jos žinomos Lietuvoje nuo IV amžiaus.
Populiarios - rinktinės juostos. Jos žinomos nuo XIII amžiaus. Jų paklausa didelė, dovanojamos svečiams, atvykstantiems į Lietuvą, jubiliatams ir kt. progomis.
Mergelės dovanodamos juostą, atiduodavo duoklę pirmiesiems meilės jausmams. Yra manoma, kad juosta buvusi pats pirmasis audinys žemėje. Mergelės jas pradėdavo austi anksti, dar piemenaudamos.
Jaunamartė juostų priausdavo ir pati daug, nes jos buvo buityje labai plačiai naudojamos: puošdavo rūbus, vystydavo kūdikius, iškilmių metu buvo puošiamos žirgų galvos. Juostos turi ir simbolinę reikšmę. Jomis būdavo perrišami lauknešėliai, sietuvės, lopšiai, apjuosiami garbingi svečiai, jubiliatai.
Juostomis buvo puošiamos ir bažnyčios. Buvo siuvami net kilimai ant kurių per jungtuves stovėdavo jaunieji.
Rimti vyrai nori kuklių nuotakų. Anot poetės J.Degutytės žodžių:
Jei ateisi,
Tai kaip saulė tik ateik
Ir tokia šventa,
Jei ne saulė tu, jei vario moneta,-
Nesiartink!Man tokios nereik.
Tą kilnią gamtos dovaną būti moterimi-motina mums padovanojo gyvenimas ir patikėjo mumis.
Nedera šios kilnios dovanos poskandinti tabako dūmuose ar stiklelyje...
Reikia žinoti, kad tabako dūmuose yra apie 300 kenksmingų medžiagų žmogaus sveikatai.
Rūkymo istorija siekia gilią senovę. Į Europą dūmų kvapelį atvežė Kolumbo jūrininkai iš Amerikos tropikų.
"Kasdien surūkančiam po 20 cigarečių per metus kvėpavimo takuose nusėda 6 kg kenksmingų medžiagų."
Seniau merginos nerūkė. Dabar tikriausiai galvojama, kad rūkymas - mada, Bet tai juk sena mada! 0 kas sena - teigiama - nemadinga ir reikėtų atmesti.
Dvasinė būsena turi peraugti fizinį potraukį.
Pasislėpkite nuo blogio jaunystės versmėje. Tegul dega sieloje skaidrus žiburėlis, tada širdyje budės tikrasis ir žmogiškasis gėris.
Sūpuokite doros lopšyje skaisčias ir tyras svajones, prie kurių prisilietus būtų visiems miela ir gera.
Paskutinis mergvakaris...
Mergelė eina į darželį, kuriame auga gėlės ir žalios rūtelės... Atsisveikina su jomis:
Sudie rūtelės žaliosios, daugiau jūsų neravėsiu ir jums dainelių nebedainuosiu...
Sudie baltos lelijėlės, daugiau jūsų jau nebemyluosiu.
Sudie žolynėliai žali, jūsų daugiau nemindžiosiu ir švelnių žodelių neištarsiu bernužio laukdama... ir užveria darželio vartelius.
Mergvakario vakarą...
Sesės rūteles ravėja
Broliai sėja linelius
Tėvas ristą žirgą riša
Ir uždaro vartelius.
Motinėlė drobes audžia
Ir dainuoja daineles.
Mergužėlė, lelijėlė,
Kraun į kraičio skryneles.
Priedainis:
Lai, lai rila lai,
Lai, lai rila lai, Tėvas ristą žirgą riša
Ir uždaro vartelius.
Mergvakaryje...
Tavo siela tartum begalinė
Amžino pavasario versmė.
Kaip jaunų dienų žiedai šilkiniai,
Kaip šviesi gyvenimo versmė.
Bernardas Brazdžionis
Jaunąją apžiūrėdavo pamergės, patardavo, pagirdavo, pasidžiaugdavo... Kai ką pridėdamos, kai ką atmesdamos. Jaunoji nepamiršta jaunajam paruošti baltą gėlytę su rūtų šakele, kuri bus prisegta prie švarko atlapo.
Rūtų vainikėlis, balta gėlytė, tai yra jaunųjų tyrumo, nekaltybės ir meilės simbolis
Papildyta @ [mergetime]1087229187[/mergetime]
Paskutiniaisiais statistiniais duomenimis, per metus Lietuvoje susituokia per 17 tūkstančių porų, o apie 11 tūkstančių skiriasi. Iš besiskiriančiųjų 110 porų neišbuvo drauge nė metų, 350 nesulaukė vedybų antrųjų metinių jubiliejaus. Statistika gąsdinanti, bet žmonės, matyt, linkę rizikuoti.
Vestuvių papročiai nuo seno keitėsi, bet lietuviai iki šiol linkę išlaikyti bent kai kurias tradicijas: persirengėlių, piršlio korimo ir kt. Šį kartą pasidomėjome, kaip šiais laikais švenčiamas mergvakaris.
Prieš vestuves jaunasis ir jaunoji turi paskutinę progą paišdykauti, atsisveikinti su savo mergyste ir bernyste. Jaunajai draugės, jaunajam draugai rengia atsisveikinimo vakarėlius mergvakarius ir bernvakarius.
Lietuviškų papročių mergvakaryje merginos graudindavo jaunąją. Pindavo jai vainikėlį iš rūtų skaistybės simbolio ir dainuodavo mergvakariui skirtas dainas apie tai, kokie rūpesčiai jaunosios laukia gyvenant su būsimu vyru. Pvz.:
Oi sese sesele, sesula jaunoji, dar nematei bernužėlio nei didžio vargelio
Tai paskutinė proga ir apsispręsti, ar tikrai nori tekėti. Šiais laikais į mergvakarius renkamasi nesigraudinti, o daugiau pasilinksminti.
Graudenimas
Jei jaunosios draugės moka liaudies dainų, jos gali surengti graudžiąją mergvakario dalį. Tiesa, jaunosios nebesugraudinsi tuo, kad reikės palikti tėvų namus, pažinti svetimą šalį, į kurią vyras nuves, įtikti jo motinai ir pan. Tačiau pasiklausyti liaudies dainų, atspindinčių praeities tradicijas, vis tiek įdomu. Kol vienos merginos dainuoja mergvakario dainas, kitos gali nupinti jaunajai vainikėlį, jei ne iš rūtų (jų galima įsigyti ir mieste iš gėlių turgelių iš anksto užsakius), tai bent iš įvairių pievų gėlyčių.
Mergystės tyrumo patikrinimas
Nors jaunosios šiais laikais dažniausiai jau nebėra tyros mergaitės, galima patikrinti jų tyrumą. Duodi jaunajai kopūstą ir sakai ieškoti laimės. Jei ji puola tą kopūstą plėšyti ir ieškoti, vadinasi yra tyra vis dar tiki, kad vaikai kopūstuose atsiranda.
Mergystės priesaika
Prieš išleidžiant jaunąją į vyro pasaulį vertėtų išgauti iš jos priesaiką, kad ji netaptų visiška vyro vergė. Priesaikos tekstas turėtų būti maždaug toks:
Prisiekiu, kad
1 dieną per savaitę ir 1 savaitę per mėnesį skirsiu tik sau
išleisiu daugiau pinigų savo poreikiams, nei mano būsimas vyras
ir toliau pastebėsiu simpatiškus vaikinus gatvėje ir darbe ir nepamiršiu, kaip reikia jiems šypsotis
nepamiršiu savo draugių ir bendradarbių, dalinsiuosi su jomis savo vargais ir džiaugsmais
nesusigrobsiu visų buities darbų tik sau, bet pasidalinsiu su būsimu vyru
jei vyras bent vieną kartą į savaitę nepadovanos gėlių, pasidovanosiu jų pati
tinkamai išnaudosiu visas savo būsimo vyro funkcijas ir silpnybes
jei būsimas vyras neatliks savo pareigų, susirasiu meilužį
pasitaikius progai iškelsiu atitinkamą sceną
ginčysiuos tol, kol pasieksiu savo
neišduosiu būsimam vyrui ir nepamiršiu šios priesaikos.
Gundymas
Šiai daliai reikės pakloti truputį pinigų. Na, jei draugių susirinks nemažai, bent dešimt, tai šimtelis su trupučiu ar kiek daugiau gal ir neišgąsdins. Tuomet žiniasklaidos ar pažįstamų rato šaltiniais reikia susirasti vaikiną, apie kurį šiukštu neturi žinoti jaunoji. Jis atvažiuos kai mergvakaris jau bus įkarštyje, ir priblokš visas merginas savo šokiu, dėdamasis tai įsimylėjusiu jūreiviu, tai aistringu ispanu, tai kietu vyruku. Jaunoji iš pradžių mintyse prakeiks savo drauges, o po to įsijaus į jai skirtą šokį ir nebebijos ne tik atsegti šokėjui rankovės, bet ir įkišti ranką kur gilėliau.
Tai tik keli iš šiuolaikinio mergvakario vakaro pasiūlymų. Mergvakario vakarui, be abejo, reikėtų sukurti jaukią aplinką su balionėliais (juos galėtų pakeisti ir kai kas kita), plakatais su jaunosios ar simpatiškų vaikinų nuotraukomis, žvakėmis. Galima sugalvoti įvairių konkursų jaunajai, pvz., nupiešti būsimąjį užrištomis akimis, nuskusti bulvę įrodant, kad vyrui nereikės badauti, pataikyti į jaunojo intymiąją vietą strėlike prie šaldytuvo ar sienos pritvirtintoje nuotraukoje ir kt.
Na, o prieš išsiskirstant, visos jaunosios draugės turėtų parašyti jaunajai šmaikščius palinkėjimus artėjančios šventės proga. Juos galima surašyti ant širdelės formos lapelių, nosinaitės, o gal ir ant vyriškų šeimyninių trumpikių
Papildyta @ [mergetime]1087229299[/mergetime]
O prieš eidami prie altoriaus, pasitikrinkite savo jausmushttp://www.5ci.lt/tests/cgi-bin/SelTest.asp?ID=23&Lang=L
Papildyta @ [mergetime]1087229475[/mergetime]
Mergvakaris (bet kuriuo metų laiku)
Užsiėmimo metu primenamos pradinio senovinių vestuvių etapo - vestuvių išvakarių - apeigos. Užsiėmimas vyksta senovinėje sodyboje, naudojami muziejaus eksponatai. Iš užsiėmimo dalyvių renkama vyriausia pamergė; nuotaka matuojasi senovinius vestuvinius drabužius, atsisveikina su gėlių darželiu, tradiciškai apdovanojama; pinamas rūtų vainikėlis, mokomasi rišti nuometą - senovinį ištekėjusios moters galvos apdangalą. Patariama nuotakai, kaip elgtis per vestuves, kad santuokinis gyvenimas būtų sėkmingas, o netekėjusioms merginoms - kad susirastų jaunikį. Užsiėmimas baigiamas atsivežtinėmis vaišėmis. Muzika - pagal užsakovų pageidavimą.
Užsiėmimo trukmė - 1 val.
Užsiėmimo kaina - 100 Lt + įėjimo bilietai
Kaisiadorys;)Ekskursijos ir užsiėmimai užsakomi iš anksto tel.: (8-346) 47392, (8-682) 20669
Papildyta @ [mergetime]1087229818[/mergetime]
Bernvakaris
Myliu tą mergužę,
Kuri juostas audžia
Į saulėtą raštą
Baltas tulpes glaudžia.
M. Venclauskas
Į bernvakarį rinkdavosi su daina vestuvinės palydos ir kaimo bernai.
Tūkstantį žingsnelių
Nuo mano namelių
Negaliu nueiti pas savo mergelę.
Ramta drylia lia, lia, lia (2)
Negaliu nueiti pas savo mergelę.
Liaudies daina
Bernvakaris tai buvo išsidūkimo, išsiplepėjimo vakaras. Bernai jaunikį apipildavo įvairiausiais klausimais. Kiekvienas stengėsi pasirodyti kuo gudresnis. Vakaras buvo pilnas juoko ir geros nuotaikos.
Bernvakario metu ir lietuviška šneka buvo dora. Ir tie žodžiai, lietuviški žodžiai susukę lizdus po tėvų pastoge bylojo apie "sielų grožį, meilės ir taurumo dainas".
Atėjo iš praeities sodri ir paprasta lietuviška šneka! Ji, sudėta į kraitines skrynias, atsirėmė į tuos senus pamatus ir savo meile, savo gražia kalba, šviesiu juoku praskaidrina žmogų ir, tartum sujungia juos gražiam bendravimui.
Jaunojo tėvai vaišindavo bernus troboje arba svirne. Vaišės būdavo berniškos: duonos kepalas, sviesto dubenėlis, virtas kumpis su krienais. Užsigerdavo gira, sultimis, alumi, arbata.
Jaunojo tėvas iš po pagalvio ištraukdavo pusbonkę. Tik ant liežuvio, mokydavo sūnų...
Jaunuoliai gerdavo mažai. Bernvakario metu aptardavo ką padovanos pamergėm, jaunajai. Kartais visą vakarą būdavo palinkę prie savo baigiamų darbų. Dirbdavo įvairiausius medžio dirbinius: kultuves, badiklius, kočėlus, ližes, medalijonus, karolius, rankšluostines, šaukštus, klumpes, kraičio skryneles, žvakides, geldas, samčius ir t.t.
Mokėsi liaudiškų dainų, kūrė kupletus ir daina pasveikindavo visus jau esančius:
Suskaityk mergele,
Kiek aguonoje grūdų?
Niekur nėra tokių
Kaip mudu abudu.
Ramta drylia lia, lia, lia (2)
Niekur nėra tokių
Kaip mudu abudu.
Liaudies daina
Bernvakario metu jaunikiui pabroliai teikdavo dovanų - prisiminimą. Dažniausiai tai būdavo: gaidys, žąsinas, ėriukas, ožiukas, paršiukas, kačiukas, šuniukas, arba piniginė duoklė. Tai buvo gyvenimo pradžiai dovana.
Ryte pabrolių pulkas pas jaunąją atvykdavo anksčiau (kas gyveno toliau nakvodavo pas jaunikį) ir paslėpdavo jaunikį. Atvykęs piršlys turėdavo išsipirkti saldainiais, pinigais ar gėrimais. Tada visa palyda priekyje su piršliu, sėsdavo į gražius vežimus ar roges ir lėkdavo ton pusėn, kur šarka lekia, nes ten gyvena ta mergelė, kad uždegtų naujo gyvenimo žiburį...
Dabar bernvakario išmonės baigia išnykti. Kaimuose dar kai kur gražiai praeina šis vakaras.
Miestuose jaunimas švenčia daugiausia kavinėse, restoranuose ir šampano pursluose skandina šviesiausias gyvenimo akimirkas.
Kiekviena karta turi savo gyvenimo atspalvį, turi savo išmones, dainas ir savaip žiūri į gyvenimą.
Vakar buvau Rumsiskese ir gide kaip tik pasakojo apie mergvakarius senoveje. Pasirodo, tai budavo labai liudni vakarai, perejimas is nerupestingos jaunystes i sunkia moters dalia. O dabar gaunasi viskas atvirksciai- vien linksmybes.
Ta dovana busimai nuotakai turetu buti ne super didele, bet kazkokia superoriginali
Pasilinksminimas nebutinai su striptizo sokeju- cia grynai uzsienio mada skverbiasi manyciau.
O gal kuri is draugiu grojate gitara? Tada nuvarot i kopas, pasiimat vynelio, lengvu uzkandziu ir dainuojat... Jei silta, aisku Ka dar? Tegul kitos paraso
Ta dovana busimai nuotakai turetu buti ne super didele, bet kazkokia superoriginali
Pasilinksminimas nebutinai su striptizo sokeju- cia grynai uzsienio mada skverbiasi manyciau.
O gal kuri is draugiu grojate gitara? Tada nuvarot i kopas, pasiimat vynelio, lengvu uzkandziu ir dainuojat... Jei silta, aisku Ka dar? Tegul kitos paraso
TAI DOVANA JAU NUPIRKOM, jos megstamiausius kvepalus. bet va tos veiklos reik susigalvot, gitara nieks negroja, na beabejo prie juros leksim, tokia anketa gera padariau, jos busimasis atsakinejo, o paskui jos klausinesim ir jei atsakys neteisingai tures daryti bausme. na tokio kazko reikia laiko leidimui.
laukiu kitu patarimu.
Senovei viskas budavo liudna, vaikas gimsta tai rauda, kad jam teks vargus kentet, mergvakaris vel rauda kad vel vargus kentet teks, cia linksmai mes paselt norime. ))
laukiu kitu patarimu.
Senovei viskas budavo liudna, vaikas gimsta tai rauda, kad jam teks vargus kentet, mergvakaris vel rauda kad vel vargus kentet teks, cia linksmai mes paselt norime. ))
na,mano mergvakaris buvo
soko "gelbetoju sou" berniukas , as aisku nieko nezinojau kas bus kaip ir kur....
paskui pabaliavojom visos,toki special torta suvalgem, su dideliu falu kuri as turejau viena visoms ziurint ir fotkinant valgyt paskui ejom i kluba pasisokt,siaip buvo linksma
A Dovana - gavau raudona keliaraisti,kuri privalu uzsidet per vestuves,tai dar per vestuves visos tikrino,ar tikrai turiu ir vis sijona kilnojo
soko "gelbetoju sou" berniukas , as aisku nieko nezinojau kas bus kaip ir kur....
paskui pabaliavojom visos,toki special torta suvalgem, su dideliu falu kuri as turejau viena visoms ziurint ir fotkinant valgyt paskui ejom i kluba pasisokt,siaip buvo linksma
A Dovana - gavau raudona keliaraisti,kuri privalu uzsidet per vestuves,tai dar per vestuves visos tikrino,ar tikrai turiu ir vis sijona kilnojo
Na, o as kaip tik si savaitgali draugei buvau surengus mergvakari. Tiksliau, buvau pagrindine organizatore. ta mano drauge gan kukli, na ir visos podruzkos irgi gan kuklios, tad jokiu striptizo berniuku neturejom.
Tikrai patarciau surengti ivairiu uzduociu jaunajai (anketa - gerai, mes irgi ta darem), bet galima ir kitokiu - ka pagamint, lele suvystyti, paskaiciuoti, susokti... Aisku, tos uzduoteles gan tradicines, bet linksmos.
O dar gali koki konkursa ir kitom dalyvem suregt - pvz, kaire ranka parasyt 3, desine - 6, atspet misles ir panasiai. Kad visoms butu linkma.
Mums tai buvo labai faina ir be berniuku!
Tikrai patarciau surengti ivairiu uzduociu jaunajai (anketa - gerai, mes irgi ta darem), bet galima ir kitokiu - ka pagamint, lele suvystyti, paskaiciuoti, susokti... Aisku, tos uzduoteles gan tradicines, bet linksmos.
O dar gali koki konkursa ir kitom dalyvem suregt - pvz, kaire ranka parasyt 3, desine - 6, atspet misles ir panasiai. Kad visoms butu linkma.
Mums tai buvo labai faina ir be berniuku!
labiausiai man patiko mergvakariai prancuzijoj. ogi buvo taip: viena vakara ziuriu eina per miesta mergina, su naktiniais, silkiniu chalatu, ant veido kauke kazkokiu zoliu, plaukuose bigudukai, su kailinem slepetem... (pagalvojau susisuko visai jau...), o ish paskos pulkas tokis pat rankose kiekviena neshasi po skardine dezute ir visi joms meta uz "spektakli" eurus... taip mergickos susirenka pinigo ir paskui shelti varo... vyrai irgi taip pat, tai priganiau as ten akis....
o lietuvoj, tai jau sudetinga butu taip....
bet va pazystama svente mergvakari troleibuse... labai chiki
o palangoj galima irgi ka "po prikolu" sugalvot, nes kazkaip mintis, kad "paziuresim striptiza ir pagersim" manes nezavetu....
o lietuvoj, tai jau sudetinga butu taip....
bet va pazystama svente mergvakari troleibuse... labai chiki
o palangoj galima irgi ka "po prikolu" sugalvot, nes kazkaip mintis, kad "paziuresim striptiza ir pagersim" manes nezavetu....
Nu per mano mergvakari tai mane bure, is kortu is delno ir is visko kito Bande atspeti kas manes laukia, ar tai teisingas sprendimas (teketi) ir pan.
Paskui turejau iveikti tam tikra kliuciu ruoza uzristom akim. Sekmingai iveikusi ji gavau sertifikata, parodanti mano, kaip nuotakos, kvalifikacija tuoktis
Smagu buvo
PS. o jei butu koks striptizo sokejas, tai as buciau supykusi, nemegstu as tokiu dalyku, o dar pries vesuves.
Paskui turejau iveikti tam tikra kliuciu ruoza uzristom akim. Sekmingai iveikusi ji gavau sertifikata, parodanti mano, kaip nuotakos, kvalifikacija tuoktis
Smagu buvo
PS. o jei butu koks striptizo sokejas, tai as buciau supykusi, nemegstu as tokiu dalyku, o dar pries vesuves.
QUOTE (Isila @ 2004 06 02, 18:01) |
ogi tam, kad idomiau butu. juk nepuls jie pirma nakti to vaikelio gamint na, mano mergvaris visai arti. Salyte Los Patrankose uzsakyta, tortas yra, berniukas pasirodys 22.30. tai viskas ka man leista zinoti as ta proga isigijau super faina sijona, kad buciau ta vakara tikrai isskirtine. eisim linkmintis. beje, maniskis jau pareiske, kad mane "dabos". eis kartu i kluba, nuves, parves, laaaabai jau jam neramu tai paskiau, kad tupetu namie, o mane jau bu kas parveza |
oi neik su sijonu, tai per savaji su sijonu nuejau tai tas bernelis ji nutrauke. as paskui be sijono vaikstinejau. paskui kai nuotraukytes padariau reikejo man vyrui aiskintis koas ten pusnuoge slankioju. Norejau nuotrauka parodyti, bet scaneris sugrybavo
o del dabojimo, tai tu irgi pasistenk kad jis labai nedabotu. Bu mane tai taip dabojo, nergvakario nakti man visai "pavargusiai" pasake kad nesizenys, tai as iskarto issiblaiviau. pamate jis mane per daug linksma. Negerai
Judre, klausei, kas cia per zaidimas kaire ranka parasyti 3, o desine 6. Tai ir yra toks zaidimas. Juk tuos veiksmus reikia atlikt vienu metu, o tai sunkoka. pamegink pati, isitikinsi
Dar yra analogiskas - parasyt savo varda ir pavarde, o tuo paciu metu sukti desine koja i puse, priesinga laikrodzio krypciai.
sekmes
Dar yra analogiskas - parasyt savo varda ir pavarde, o tuo paciu metu sukti desine koja i puse, priesinga laikrodzio krypciai.
sekmes