Viskas vestuvems: etiketes, pakvietimai, ziedai ir t.t.Vestuviniai pakvietimaiman
Kvietimai: tradicijos ir etiketas
Nuo ko prasideda vestuvės? Jaunajai porai - nuo didelės meilės. Svečiams - nuo pakvietimų į vestuves
Smagus jausmas, kai iš vieno voko išlukšteni antrą ir jo viduje ieškai paslapties - kas iš tavo draugų ar artimųjų nusprendė sujungti savo gyvenimus ir tuo džiaugsmu nori pasidalinti su tavimi?
Nežinia, kas kaltas - tradicijos, lietuviškas charakteris ar taupumas ir paprastumas, tačiau Lietuvoje pakvietimų į vestuves tradicijos praktiškai nėra. Dažniausiai būsima pora asmeniškai aplanko visus būsimus svečius arba randa būdų tiesiog jiems pranešti apie būsimą įvykį ir dalyvavimo detales.
Tiesą sakant, visi mano matyti lietuviški pakvietimai į vestuves, lyginant su užsienio analogais, atrodo tikrai liūdnai. Galima daug ir ilgai kalbėti (ir būtinai kalbėsime) apie vestuvinių pakvietimų madas, stilius, originalų pateikimą ir kitus dalykus. Tačiau pirmiausia reikėtų susipažinti su pačia pradžia: vestuvinių pakvietimų etiketu.
Paprastai pakvietimai rašomi trečiuoju asmeniu, juodu ar pilku rašalu ant balto ar dramblio kaulo spalvos tvirto popieriaus ir siunčiami dvejuose vokuose.
Žinoma, galima sulaužyti šias taisykles. Daugelis nuotakų pasirenka neformalų tekstą, įrašo tai progai ir jų jausmus išreiškiančias eiles ar sparnuotą frazę.
Tai nėra blogai. Tačiau nepamirškite, kad svarbiausia yra svečiams svarbi informacija: kur, kada ir į kieno vestuves jie kviečiami. Būtina įrašyti ir kviečiamųjų vardus ir pasirašyti.
http://elstera.carta...3fb4acb9ba52d44Pačių pakvietimų dizainas labai priklauso nuo vestuvių stiliaus (labai gerai!) ir, galiausiai, nuo jaunosios skonio (ne visada gerai
).
Tradiciškai pakvietimą sudaro:
Išorinis vokas. Tai - pakvietimo apsauga. Ant jo užrašomas gavėjo pašto adresas, jis užklijuojamas ir išsiunčiamas. Užantspauduotas, nučiupinėtas paštininkų galiausiai jis patenka į gavėjo rankas.
Vidinis vokas. Jis saugo patį pakvietimą. Vidinis vokas mažesnis, dailesnis, brangesnis (net prabangus) ir derantis prie paties pakvietimo. Paliekamas atviras - neužklijuojamas. Paprastai ant jo užrašomi tik kviečiamo svečio (svečių) vardas ir pavardė. Siunčiamas vienas kvietimas šeimai. Jei kviečiami tos pačios šeimos pilnamečiai vaikai, jiems pakvietimai siunčiami atskirai.
Kvietimas. Ką daryti, jei norite pakviesti žmones ir stebėti vestuvių ceremoniją, ir dalyvauti puotoje? Išeitis paprasta: dvigubi (du) pakvietimai. Arba nedidukė to pat stiliaus kortelė, pranešanti, kur ir kada vyks vestuvių puota.
Atsakymo kortelė. Jei norite laikytis visų etiketo taisyklių, su pakvietimu galite išsiųsti ir mažą kortelę su voku - svečių atsakymo kortelę, į ją svečias įrašo savo atsakymą - dalyvaus jis ar ne. Brangoka? Iš vienos pusės - taip. Iš kitos - anaiptol. Juk jūsų vestuvių biudžetas, išlaidos tiesiogiai susijęs su svečių skaičiumi. O atsakymų kortelės įpareigoja jas išsiųsti - taip turėsite tikslų vestuvių dalyvių sąrašą ir galėsite daug tiksliau suplanuoti išlaidas.
Pakvietimų skaičius. Rekomenduojame užsisakyti/nusipirkti bent 10 pakvietimų daugiau, nei planuojate kviesti svečių. Atsarginiai pakvietimai praverčia, netyčia sugadinus užrašus, padarius klaidų ir kitose analogiškose situacijose.
Mažutė pastaba pabaigai:
Du vokai, vienas ar keli pakvietimai ir atsakymo kortelė su voku gali sverti tikrai daugiau nei 30g. Išsiųskite pakvietimus pašte - tegu juos pasveria ir nustato užklijuotinų ženklelių skaičių. Juk nenorite, kad toks svarbus laiškas nepasiektų adresato
arba kad gavėjui tektų už jį sumokėti
Jurga | 2006.02.28 22:04
Jei kam reikia kvietimu pavyzdziu, ju galite rasti internetiniame puslapyje www.vistaprint.fr. Jei kas nesupranta prancuziskai, tai reikia atsidaryti skilti Faire-part. Sekmes visiems busimiems jauniesiems!!! Grazios is isimintinos sventes!
Lietuvė | 2004.07.01 16:04
Straipsnio autoriui ar autorei derėtų žinoti, kad žodis "pakvietimas" reiškia užbaigtą veksmą. Progins atvirukas su tekstu jokiu būdu nėra veiksmas. Taigi tai - kvietimas. Tą turėtų žintoti ir tie, kas imasi patys "kurti" KVIETIMUS. Šiuo atveju titulinis užrašas su priešdėliu "pa-" tiesiog parodytų Jūsų neišprusimą. Būkime atidūs ir pasikonsultuokime su mokančiais lietuvių kalbą tiek rašydami straipsnius, tiek imdamiesi saviveiklos
Bingo | 2004.02.17 22:20
Aš norėčiau sužinoti kada reikia išsiūsti pakvietimus? (prieš mėnesį ar kelis, ar užtenka ir prieš porą savaitčių?)