Įkraunama...
Įkraunama...

Krutantys Afrikos akmenys

[quote=panfulia,2007 01 11, 19:00]
Sveikos! smile.gif
Paziurekit, kaip as dabar laikau savo litopus:

Seilė ant klaviatūros nutįso..... thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(panfulia @ 2007 01 11, 20:53)
Pas mane tos pacios lempos (Osram 18W), tik jos kabo zemiau (apie 12-15 cm). Apie temp. nezinau, nematuoju, bet tikriausiai panasi i jusu  smile.gif  Tik (!) pas mane bute gana vesu ziema ir, kai lempos issijungia, vis del to susidaro temperaturinis skirtumas (kuo jis didesnis, tuo jiems geriau). Naturalios sviesos siuo metu jie visai negauna, vasara aisku stovi ant palangiu (vakariniu). Va tiek  smile.gif

Labai ačiū už atsakymą 4u.gif Leisiu turbūt ir aš savo lempas žemiau. Dar negirdėjau, kad sukulentai gali taip sėkmingai augti vien dirbtiniame apšvietime. Tada raminuosi -- reiškia pas mane apšvietimo: lempos+šiek tiek lietuviškos saulutės turi iš bėdos litopsiukams ir kitiems sukulentams užtekti smile.gif
Atsakyti
Panfulia, nuostabi sukulentu lentyna thumbup.gif
As tau irgi klausimeli turiu, nezinau kaip elgtis su rudenio pradzioje setais litopais (tais is vokietijos), jie dar tokie maziukai ir skilti pradejo (ne visos rusis dar). Tai kaip dabar su laistymu ? Ar iki metu lieti pastoviai, ar jau dabar pradeti laikytis ciklo ir skylanciu nelaistyti ? Susipainiojau visai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Migliuka @ 2007 01 12, 10:30)
Panfulia, nuostabi sukulentu lentyna  thumbup.gif
As tau irgi klausimeli turiu, nezinau kaip elgtis su rudenio pradzioje setais litopais (tais is vokietijos), jie dar tokie maziukai ir skilti pradejo (ne visos rusis dar). Tai kaip dabar su laistymu ? Ar iki metu lieti pastoviai, ar jau dabar pradeti laikytis ciklo ir skylanciu nelaistyti ? Susipainiojau visai  g.gif


Tas rusis, kurios skyla, patarciau nelieti (bet jeigu netycia palaistysi nieko labai baisaus neatsitiks, bet nauji litopsiukai tiesiog bus silpnesni ir istise, o sieni ilgai dar gyvuos, vietoj to, kad sudziutu). Tuos, kurie neskyla, gali ramiai lieti. Ju prieziura iki 1 metu skiriasi nuo suaugeliu prieziuros smile.gif
Atsakyti
Klausimas: ar reikia pastebėjus kad auga (leidžia naujus lapelius) lieti faukarijas ir fenestrarijas? Nes pas mane problemėlė: tame pačiame vazone susodinti litopsiukai, faukarija ir fenestrarija. Pastarosios dvi nori augti -- spėju, kad reiktų lieti, o litopsiukai skyla -- jų reiktų nelieti. doh.gif Lieti-nelieti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ifigenija: 12 sausio 2007 - 15:42
QUOTE(ifigenija @ 2007 01 12, 16:42)
Klausimas: ar reikia pastebėjus kad auga (leidžia naujus lapelius) lieti faukarijas ir fenestrarijas? Nes pas mane problemėlė: tame pačiame vazone susodinti litopsiukai, faukarija ir fenestrarija. Pastarosios dvi nori augti -- spėju, kad reiktų lieti, o litopsiukai skyla -- jų reiktų nelieti.  doh.gif Lieti-nelieti?


Atsakymas aiskus - PERSODINTI mirksiukas.gif Bet kol to daryti negalima, tai gali pabandyti laistyti substrata tik aplink faukarija ir fenestrarija, labai atsargiai, kad litopas neprisigertu smile.gif O siaip ka tik atejo mintis (gal ir ne visai protinga rolleyes.gif ) - galima juos atskirti kokiu nors plastiko gabaliuku ar plokstele, tiesiog ta puoda i dvi dalis suskirstyti. Na zodziu bijau patarti ka nors tokio, kas pakenks unsure.gif Sekmes! smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ifigenija @ 2007 01 12, 15:42)
Klausimas: ar reikia pastebėjus kad auga (leidžia naujus lapelius) lieti faukarijas ir fenestrarijas? Nes pas mane problemėlė: tame pačiame vazone susodinti litopsiukai, faukarija ir fenestrarija. Pastarosios dvi nori augti -- spėju, kad reiktų lieti, o litopsiukai skyla -- jų reiktų nelieti.  doh.gif Lieti-nelieti?

Na va, nieks neatsakė, tai teko domėtis pačiai doh.gif . Taigis:
-- litopsiukų lieti negalima, nes neriasi,
-- fenestrariją šiek tiek lieti reikia, nes auga (ir apskritai jos augimo (o tai reiškia ir laistymo) periodas yra žiema, o vasarą ji ilsisi (laistyti negalima)),
-- dėl faucarios nevisai aišku, lyg ir neturėtu ji augti žiemą g.gif , bet šiaip ar taip rašo, kad ją supūdyti sunkiau ...
Gaunasi nelabai gerai -- skirtingos priežiūros reikalaujančius augalus sukišau į vieną vazoną doh.gif

Na va -- ir pasikalbėjau pati su savimi rolleyes.gif
Atsakyti
Atsakiau gi unsure.gif
Atsakyti
O mano litopsiukai supuvo verysad.gif Nelabai jie man patikimai ir atrode Ermitaze, bet galvojau surizikuosiu - gal isgyvens...
P.S. nelaisciau schmoll.gif
Atsakyti
Bet kaip juos ten prilaisto parduotuvese, negi nieko visai neismano ? Teko matyti permirkusias pleiospilas, litopsus taip pat... kiti jau supuve buna schmoll.gif

O mano vienas litopsiukas tai ciudus krecia: atrodo virsutiniai lapeliai nusimaus per virsu, nes is apacios auga naujas, o senasis vis kyla aukstyn lotuliukas.gif

Dar norejau paklausti kas gali buti, jeigu kai kuriu skylanciu litopsiuku plysio kampuciai balti g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Migliuka: 14 sausio 2007 - 13:59
QUOTE(panfulia @ 2007 01 13, 19:01)
Atsakiau gi  unsure.gif

Čia kompai (serveriai, kompiuteristai, etc.) šėlioja, įvesto laiško kitiems laiku neparodo ... Ačiū už atsakymą, tikrai pabandysiu įspraust kažkokią pertvarą -- nes tai ilgalaikis sprendimas -- galėsiu laikyti savo Aizonaceae giminiečius viename vazone (labai gražiai atrodo) smile.gif
Atsakyti
Mesrgytes, pasiskaitykite cia thumbup.gif 4u.gif
Atsakyti