Įkraunama...
Įkraunama...

Krutantys Afrikos akmenys

Taaaaip ... sunku su tais litopsiukais. Pas mane iš 11 (2 nupirkti rudens gale vazonėliai) 1 supuvo (staigiai, tiesiog vieną rytą pamačiau suglebusį), kiti stovi pradėję skilti (tokie kokie buvo perkant) ir nė krust. Pasodinti (neišskirstant) viename vazone, drauge su fenestrarija ir faukarija. Retkarčiais labai labai nedaug palieju (taip toliau nuo pačių augaliukų), nes ant palangės vistik ne 10-15, o 18-22 laipsniai (atitinkamai naktį ir dieną). Čia, velnias, prisideda dar flora lempos šiluma.
Fenestrarija ir faukarija po truputį bando augti doh.gif
Man pačiai labai nepatinka tie pirktiniai augalai iš Olandijos: visi trašų ir hormonų pripumpuoti -- normaliai gyventi nemoka (pvz., jau beveik metai turiu storalapį susuktais lapeliais -- stovi visas išpampęs, žalias net blizga, bet pas mane dar neišleido nė vieno naujo lapelio doh.gif, o salygos ir priežiūra atrodo neblogos)
Atsakyti
o as tai dariau taip (kalbu apie pleiospila): kai nusipirkau liedavau po truputi, kai galvodavau kad va jau seniai laisciaum jau reikia biggrin.gif tada rudeni pamaciau, kad vaikutis lenda, nuo to laiko jokio laistymo smile.gif ir kol kas labai puikiai auga vaikutis po flora lempa smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Gertruda @ 2007 01 02, 16:20)
Pas mane pirma supuvo vienas pleispilas, kiti atrodė sveiki. Bet po savaitės pradejo ruduoti ir kitų dviejų kraštai gun_bandana.gif  Pasižiūrėjau kad minkšti jau, tai ir išmečiau mega_shok.gif


console.gif
mano viena lygiai taip pat supuvo ... nuo nelaistymo, buvo grazi kieta. Grizau po svenciu o ji visa sukritus. Dar viena liko, bet jauciu ir ji anksciau ar veliau ten pat iskeliaus wink.gif As tai dar galvoju kad cia nuo sviesos trukumo pas mane taip g.gif
Atsakyti
gal ir taip gali buti, jas reikia pacioj sviesiausioj vietoj laikyti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Migliuka @ 2007 01 08, 11:05)
gal ir taip gali buti, jas reikia pacioj sviesiausioj vietoj laikyti  smile.gif


Tai kad ir toj šviesiausioj vietoj šiemet tos šviesos taaaaip mažai cool.gif
Pasiguosiu ir aš , supuvo ir mano vienas litopsiukas. Tam pačiam vazonėly auga dar trys, tai turbūt ir juos jau galiu apraudoti doh.gif . Nors aš jų nei persodinau nusipirkusi, nei laisčiau verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(gutyte @ 2007 01 08, 10:59)
Tai kad ir toj šviesiausioj vietoj šiemet tos šviesos taaaaip mažai cool.gif
Pasiguosiu ir aš , supuvo ir mano vienas litopsiukas. Tam pačiam vazonėly auga dar trys, tai turbūt ir juos jau galiu apraudoti doh.gif . Nors aš jų nei persodinau nusipirkusi, nei laisčiau verysad.gif


Nebūtinai visus ir apraudosi. Mano litopsų "šutvė" buvo susodinta gausiai į vieną didelį vazoną. Tai pats didžiausias ir man gražiausias supuvo. Kiti laikosi puikiai. ax.gif Bjaurūs ir orai manau daug ką lemia. Nesamoningi temperatūrų svyravimai. Ne į temą apie akmenėlius, bet mano orchidėjos kelios dėl tokių įtarių orų nusibaigė verysad.gif
Atsakyti

QUOTE(Samanta @ 2007 01 08, 14:24)
Nebūtinai visus ir apraudosi. Mano litopsų "šutvė" buvo susodinta gausiai į vieną didelį vazoną. Tai pats didžiausias ir man gražiausias supuvo. Kiti laikosi puikiai.  ax.gif Bjaurūs ir orai manau daug ką lemia. Nesamoningi temperatūrų svyravimai. Ne į temą apie akmenėlius, bet mano orchidėjos kelios dėl tokių įtarių orų nusibaigė  verysad.gif


tai vat tos sviesos trukumas ir temp nenormali visus augalus gadina, eseverija viena turejau ir ta pati ziauriai istyso, reis ja is naujo augintis, kad ir paprasta bet vis tiek gaila, orchideja viena vienintele ant palanges(!) pastatyta tysta, ir kitos geles tokios kazkaip negraziai i ilgi auga verysad.gif jau tiesiog dienas skaiciuoju kad greiciau bent kokia kovo 1 ateitu su viltim, kad dienos ilgesnes ir sviesesnes bus wink.gif
Atsakyti
na o manieji litopsiukai tai skyla tai beveik visi, dabar ju skilimo laikas yra? net ir tie kur tik ka nusipirkau, parsinesus ir parduotuves buvo viskas gerai o dabar jau ziuriu isizioja jie, cia jiems viskas gerai, ar taip turi buti, man atrodo juk nei saules yra, nei koks pavasaris g.gif o jie... unsure.gif
Atsakyti
Sveikos! smile.gif
Paziurekit, kaip as dabar laikau savo litopus:
user posted image
user posted image

O cia keletas rusiu is arciau smile.gif
user posted image
user posted image
Kai kurie dar visai maziai, nors sodinti tuo paciu laiku:
user posted image
Kiti - dideli, bet dar neskyla:
user posted image
Cia eksperimentavau ir issodinau, kai jiems buvo puse metu - isgyveno... (net geriau atrodo, nei tie, kuriuos palikau ramybej)
user posted image
O cia padariau klaida ir isigijau fluora lempas tik pries savaite, o reikejo anksciau - kai kurie spejo va taip negraziai ististi unsure.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(panfulia @ 2007 01 11, 19:00)
Sveikos!  smile.gif
Paziurekit, kaip as dabar laikau savo litopus:

O cia keletas rusiu is arciau  smile.gif

Kai kurie dar visai maziai, nors sodinti tuo paciu laiku:

Kiti - dideli, bet dar neskyla:

Cia eksperimentavau ir issodinau, kai jiems buvo puse metu - isgyveno... (net geriau atrodo, nei tie, kuriuos palikau ramybej)

O cia padariau klaida ir isigijau fluora lempas tik pries savaite, o reikejo anksciau - kai kurie spejo va taip negraziai ististi  unsure.gif

wub.gif wub.gif wub.gif
Labai smagiai lentyna atrodo, o lithopsiukai tai wub.gif wub.gif wub.gif
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(panfulia @ 2007 01 11, 18:00)
Sveikos!  smile.gif
Paziurekit, kaip as dabar laikau savo litopus...


nuostabūs litopsiukai! Tikri, ne Olandų cheminiai. Būtinai sėsiu ir aš...

Norėjau paklausti kokio galingumo pas tave flora lempos? Kokios firmos? Ar smarkiai pakelia temperatūrą (koks skirtumas tarp to ką rodo termometras augalų lygyje įjungus ir neįjungus lempą)? Ar tavo augalai gauna ir saulės šviesos?
Pas mane: dvi OSRAM firmos lempos po 18 W, pakabintos apie 30 cm. virš augaliukų, viskas stovi ant pietvakarinio lango, už lango yra šiek tiek medžių. Lempos pakelia temperatūrą maždaug 3 laipsniais. Sukulentai šiek tiek stypsta (bet ne taip baisiai kaip praeitą žiemą).
Atsakyti
QUOTE(ifigenija @ 2007 01 11, 20:57)
nuostabūs litopsiukai! Tikri, ne Olandų cheminiai. Būtinai sėsiu ir aš...

Norėjau paklausti kokio galingumo pas tave flora lempos? Kokios firmos? Ar smarkiai pakelia temperatūrą (koks skirtumas tarp to ką rodo termometras augalų lygyje įjungus ir neįjungus lempą)? Ar tavo augalai gauna ir saulės šviesos?
Pas mane: dvi OSRAM firmos lempos po 18 W, pakabintos apie 30 cm. virš augaliukų, viskas stovi ant pietvakarinio lango, už lango yra šiek tiek medžių. Lempos pakelia temperatūrą maždaug 3 laipsniais. Sukulentai šiek tiek stypsta (bet ne taip baisiai kaip praeitą žiemą).


Pas mane tos pacios lempos (Osram 18W), tik jos kabo zemiau (apie 12-15 cm). Apie temp. nezinau, nematuoju, bet tikriausiai panasi i jusu smile.gif Tik (!) pas mane bute gana vesu ziema ir, kai lempos issijungia, vis del to susidaro temperaturinis skirtumas (kuo jis didesnis, tuo jiems geriau). Naturalios sviesos siuo metu jie visai negauna, vasara aisku stovi ant palangiu (vakariniu). Va tiek smile.gif
Atsakyti