Įkraunama...
Įkraunama...

Krutantys Afrikos akmenys

QUOTE(Enija @ 2006 12 08, 21:56)
Tai va, brangiosios, apraudojusi kolekciją dabar esu aistringa būsima sukulentų kolekcionierė. Dabar jau žinau ko noriu.  ax.gif  Pradėsiu nuo nuodų pirkimo.  bigsmile.gif


Linkiu,kad daugiau netektų apraudoti savo būsimos kolekcijos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Enija @ 2006 12 08, 21:56)
Tai va, brangiosios, apraudojusi kolekciją dabar esu aistringa būsima sukulentų kolekcionierė. Dabar jau žinau ko noriu.  ax.gif  Pradėsiu nuo nuodų pirkimo.  bigsmile.gif


Prsidedu prie astos palinkėjimų ax.gif
Tai kas vis dėlto buvo g.gif Kokie kenkėjei? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Samanta @ 2006 12 09, 00:01)
Prsidedu prie astos palinkėjimų  ax.gif
Tai kas vis dėlto buvo  g.gif Kokie kenkėjei?  ax.gif

Pradžioje atrodė kaip puvinys.
Nelaistyti sukulentai pradėjo minkštėti nuo apačios. Kai nupuvo vieno litopsio šaknys, pasidėjau jį ant popieriaus po stiklu, nes tikėjausi ištirti kokia ten kultūra siautėja. Po kurio laiko pamačiau kažkokius daiktus panašius į rudas sporas. Po mikroskopu radau tas "sporas" ramiai trepsinčias aibe mažų kojyčių.
Nesu biologė, ir juo labiau tų insektoidų ar kaip tie padarai vadinasi, žinovė. Supratau tik vieną: jie juodžemyje visai nematomi. Kiek supratau jie kuičiasi augalo viduje ir labai toli nekeliauja. Bet tai vabzdžiai.

Anksčiau buvau radusi litopsyje 0,5mm dydžio skaidrias kirmėles, tai jos nuduso nuo margancovkės.
Tai tiek su mano biologiniais pastebėjimais.


Liko kelios harvotijos ir penki litopsiai, bet nuduso visos nelli, fritijos, ir kaip ten tie lyg ir faukarija vadinasi. Spėju, kad juos atsinešiau su augalais iš karto. Nes jau litopsiai tai labai seniai augo ir niekas jiems nesidarė. doh.gif

Dėkui, merginos, už palinkėjimus, nes ir pati ne tiek sielvartauju, kiek patenkinta radusi "skriaudikus" ir tikiuosi jau atidžiau prižiūrėti savo būsimus augalus. cool.gif
Atsakyti
QUOTE(VUL @ 2006 12 06, 16:07)
Vakar VCUP mačiau mažame vazonėlyje du litopsiukus, o kaina 12 lt blink.gif . Taigi, šaunuolė Ifigenija, aciuks.gif .Tai pasisekė mums biggrin.gif .


O jie rimtai tokie brangūs? g.gif Svajoju įsigyt, bet už tokius pinigus...
Atsakyti
QUOTE(Betule @ 2006 12 12, 11:02)
O jie rimtai tokie brangūs?  g.gif  Svajoju įsigyt, bet už tokius pinigus...

Pasitaiko ir pigiau irnesakyk.gif , tik juos greitai išperka biggrin.gif .
Atsakyti
QUOTE(Betule @ 2006 12 12, 10:02)
O jie rimtai tokie brangūs?  g.gif  Svajoju įsigyt, bet už tokius pinigus...


Nėra jie tokie brangūs ax.gif Tik dažniausiai prekybininkai, ypač mažų gėlyčių parduotuvės žiauriai užsikelia ax.gif
Atsakyti
Mano gėliukas ( http://public.fotki....i/dscn6362.html ) pradejo puti iš vidaus - tiesiog pažaliavo ir suminkštėjo. Turbūt reikėtų jį mesti ir atskirti kuo greičiau nuo kitų dviejų šalia augančių.. doh.gif
O kokia profilaktika kad kiti neuzsikrėstų? Atskirt, pakeisti žemes? Ką dar, gal kokiu šmaru nupurkšt sveikuosius? Turiu shulc purškalą nuo kenkėjų. Bet jokiu gyvių ten nematau blink.gif
Gal kas gali ką nors patarti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gertruda: 12 gruodžio 2006 - 15:11
QUOTE(Gertruda @ 2006 12 12, 15:10)
Mano gėliukas ( http://public.fotki....i/dscn6362.html ) pradejo puti iš vidaus - tiesiog pažaliavo ir suminkštėjo. Turbūt reikėtų jį mesti ir atskirti kuo greičiau nuo kitų dviejų šalia augančių.. doh.gif 
O kokia profilaktika kad kiti neuzsikrėstų? Atskirt, pakeisti žemes? Ką dar, gal kokiu šmaru nupurkšt sveikuosius? Turiu shulc purškalą nuo kenkėjų. Bet jokiu gyvių ten nematau  blink.gif
Gal kas gali ką nors patarti?


Gal jokių kenkėjų gėliuke ir nėra. Šie gyvieji akmenukai linkę greit supūt. Nors atrodo neperlaistai, nedalaistai etc. Pati kelias pleiospilas išmečiau. Sunku su jais doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Gertruda @ 2006 12 12, 16:10)
Mano gėliukas ( http://public.fotki....i/dscn6362.html ) pradejo puti iš vidaus - tiesiog pažaliavo ir suminkštėjo. Turbūt reikėtų jį mesti ir atskirti kuo greičiau nuo kitų dviejų šalia augančių.. doh.gif 
O kokia profilaktika kad kiti neuzsikrėstų? Atskirt, pakeisti žemes? Ką dar, gal kokiu šmaru nupurkšt sveikuosius? Turiu shulc purškalą nuo kenkėjų. Bet jokiu gyvių ten nematau  blink.gif
Gal kas gali ką nors patarti?



Gal neperseniausiai Ermitaže pirkai? Mano irgi visos supuvo, bet nelabai aš jas mylėjau, tai nelabai ir liūdna...
Atsakyti
Pirkau maximoje bazėje, prieš kokių porą mėnesių. Suplojau 12 lt. schmoll.gif , nors negaila, nes jie nemaži.. Nelaistau jų jau seniai - kai nusipirkau, tai tik vieną ar du kartus paliejau. Bet prisipažinsiu - nepersodinau nusipirkusi blush2.gif Dabar turbut teks..
Man baisiausia, kad visos genties neužkrėstų blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gertruda: 12 gruodžio 2006 - 16:01
Aš persodinau, nelaisčiau, nes VŽ žemė nebuvo pedžiūvus, deja... Tai čia turbūt ne persodinėjime esmė g.gif
Atsakyti
idomiai, o as nusipirkusi beveik nelaisciau savo neli, veliau pradejo skilti, dar 2 nusipirkau, dabar visos sekmingai dziovina savo senuosius lapelius. nelaistau grieztai smile.gif
Atsakyti