QUOTE(Azalija @ 2007 02 12, 12:24)
na, įsivaizduoju kad mokyklos psichologu sunku prisivilioti rimtą specialistą. bet šiaip - konsultuojantys? - be licenzijos? o kas reguliuoja jų veiklą? ar yra kažkoks kontrolės mechanizmas?
Na, ne visada licenzija rodo, kad psichologas geras specas Kaip ir ne kiekvienas mokyklos psichologas yra nevykelis studenčiokas
Mechanizmas kontrolės tikrai yra, bet... gal nėra tuo susirūpinuių
Mokėti psichologams už konsultacijas nelabai yra norinčių... Arba visiems atrodo, kad už valandą mokėti apie penkiasdešimt - šimtą litų yra baisinė suma už pasikalbėjimą Dažniausiai psichologai neturi savo kabinetų arba sėdi kokiose poliklinikose, mokyklose ar pan., nes neįstengia išlaikyti savo kabineto, buhalterės ir pan. privačiai dirbdami - tai nemaži pinigai, o paklausa dar nėra tokia didelė.
Licenzija kaip po tokia lyg ir yra, bet ji oficialiai reikalinga tik turint savo kabinetą. Šiaip dauguma dirba tiesog su magistro (o kartais dar blogiau - bakalauro) diplomu kaip įrodymu jų kvalifikacijos...
Papildyta:
QUOTE(Fui @ 2007 02 12, 11:11)
psichologams-ne!!! o psichoterapeuta, tai liuks.
Šiaip, jei eina kalba apie Lietuvą, tai paruošimas ir tų, ir tų yra vienodas - jie tie patys žmonės. Kartais skirtumas tik tas, kad psichoterapeutai būna pasirinkę konkrečią terapijos krytį ir ja vadovaujasi, o psichologai jos neafišuoja, bet turėtų būt irgi apsibrėžę savo darbo stilių.
Beje, dauguma klysta, kai eina bele pas psichologą. Psichologai negali būti universalai, jie turi specializuotis tam tikrose srityse - geras paauglių psichologijos žinovas nepakonsultuos suaugusio ir atvirkščiai.