Įkraunama...
Įkraunama...

Mano vizitas pas psichologą

QUOTE(flight @ 2008 04 17, 17:51)
Aš tai šiuo metu psichoterapiją vertinu dėl galimybės konfidencialiai išsisakyti.  smile.gif

bet jei yra poreikis, tai atsiranda naujas įgūdis. ir ivstiek kažkoks grįžtamasis ryšys.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 04 17, 16:51)
Bet ar tai įmanoma?

Dėl psichoterapijos poveikio. Viena mano draugė, lankiusi psichoterapiją, o paskui ją nutraukusi, yra įsitikinusi, kad didžiausia problema yra netikrumas santykyje su psichoterapeutu (būtent todėl ji ir apsisprendė "nebesiterapinti"). Viskas yra netikra, viskas yra "tarsi". Psichoterapeutas - tarsi draugas, atsivėrimas jam - tarsi labai artimam žmogui, paliečiami labai svarbūs emociniai dalykai, bet dvasinio ryšio nėra. Nes tas santykis yra vienpusis, nes psichoterapeutas nėra draugas nei artimas žmogus, nes tai - jo darbas. O išties pagydyti, anot mano draugės, gali tik tas ryšys, kuriame yra dvasinė bendrystė. Ir kuriame abudu lygūs..

Aš tai šiuo metu psichoterapiją vertinu dėl galimybės konfidencialiai išsisakyti.  smile.gif


Manau, kad viskas įmanoma.
Dėl netikro santykio mano nuomonė tokia. Psichoterapeutas nėra draugas, jis yra tas kuris padeda analizuoti ir tirti kliento problemas, jis yra partneris su aiškia profesine funkcija. Be to, tai yra žmogus, kuriam galima sakyti viską, tame tarpe ir nepasitenkinimą dėl santykių netikrumo, jo abejingumo ir tt. Psichoterapeutas neturi užteršti eterio savo problemomis, jis visas yra mūsų paslaugoms, tam laikui, už kurį mes mokame. Kaip jis gyvena paskui neturėtume rūpintis ir blogas terapeutas, jei neparodo klientui, kad pastarasis darosi priklausomu, įsimylėjusiu. Etapas, kai klientas pradeda garsiai reikšti savo abejones dėl terapinio santykio yra psichoterapijos tarpinis pasiekimas, po jo galima tikėtis gero darbo
Atsakyti
QUOTE(Karme @ 2008 04 18, 10:55)
jis yra partneris su aiškia profesine funkcija.


Tai viskas suprantama. Tik, matyt, yra tam tikra dalis žmonių, kuriems nepakanka žmogaus su vien profesine funkcija...Kitaip sakant, kurie negali toleruoti terapinio santykio vienpusiškumo...


QUOTE(Karme @ 2008 04 18, 10:55)

Psichoterapeutas neturi užteršti eterio savo problemomis, jis visas yra mūsų paslaugoms, tam laikui, už kurį mes mokame. Kaip jis gyvena paskui neturėtume rūpintis


O kas, jeigu nuoširdžiai rūpi? O kas, jeigu negali ateiti lyg pas robotą automatą - įmetei monetą, išsisakei visą šlamštą ir išėjai patenkintas bigsmile.gif
Jeigu kažkuo dalinuosi, man paprastai norisi ir priimti, jeigu gaunu - duoti, aš asmeniškai nuo tokio gryno komercinio santykio (atėjai, susimokėjai, pasinaudojai paslauga ir atia, nebeprisimeni daugiau, psichoterapeutas nebereikalingas) šiurpstu...

QUOTE(Karme @ 2008 04 18, 10:55)
  ir blogas terapeutas, jei neparodo klientui, kad pastarasis darosi priklausomu, įsimylėjusiu.


Įdomu labai, kaip parodo? "Klausykite, jūs. Panašu, pradedate mane įsimylėti - nustokite, tuojau pat!"
Gal norėjote pasakyti, kad blogas tas terapeutas, kuris pasinaudoja kliento įsimylėjimu, prisirišimu? mirksiukas.gif

QUOTE(Karme @ 2008 04 18, 10:55)
Etapas, kai klientas pradeda garsiai reikšti savo abejones dėl terapinio santykio yra psichoterapijos tarpinis pasiekimas, po jo galima tikėtis gero darbo


Aha, arba terapijos nutraukimo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 18 balandžio 2008 - 11:15
QUOTE(flight @ 2008 04 18, 11:54)

Ar jūs bandėte psichoterapiją aswmeniškai? Atrodo, kad samprotaujate abstrakčiai. Iš arti viskas paprasčiau. Jeigu aš prieinu ribą, kai nebegaliu su savim susitvarkyti, einu pas psichoterapeutą, dedu savo problemą "ant stalo" ir kartu ieškom išeities.
Visos kalbos apie robotus, komercinius santykius, santykių vienpusiškumą man yra tik mitai. Ir jie trukdo, nes suformuoja išankstinę neigiamą nuostatą.
Jei kunigas yra tiltas tarp tikinčiojo ir dievo, tai psichoterapeutas yra tiltas tarp kliento ir jo geresnės psichinės sveikatos. O eit tuo tiltu ar neit - asmeninis pasirinkimas.
O dėl parodymo, kad klientas darosi priklausomu. Neturėjau omeny pasinaudojimo, tai jau užribinis atbejis, kuris pažeidžia terapinę etiką.
Į terapiją ateina daug žmonių, turinčių apskritai polinkį susikurti priklausomus santykius - nuo tėvų, nuo sutuoktinio, nuo dievo. Ir terapijos metu, jie nesąmoningai siekia susikurti dar vieną panašų ryšį. Atkartodami įprastą schemą. Terapeutas turėtų tai stebėti ir sudaryti prielaidas pačiam klientui tai pamatyti. Atpažinti kaip ir dėl ko jis tai daro. Deja, šiuo atveju klientas kaip robotas ieško naujo "tėčio". Ir visai tai nereiškia gilių ir nuoširdžių jausmų, tai tik saugumo paieškos
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karme: 18 balandžio 2008 - 13:32
QUOTE(Karme @ 2008 04 18, 14:22)
Ar jūs bandėte psichoterapiją  aswmeniškai?


Taip.

QUOTE(Karme @ 2008 04 18, 14:22)

Visos kalbos apie robotus, komercinius santykius, santykių vienpusiškumą man yra tik mitai.


Na, tai jūs paraštėte, kad klientui neturėtų rūpėti psichoterapeutas po terapinio susitikimo. Aš manau, kad toks santykis būtų komercinis. Tikrai neteigiu, kad visa terapija yra komercinė, kad neįmanomas kitoks santykis..


QUOTE(Karme @ 2008 04 18, 14:22)
Terapeutas turėtų tai stebėti ir sudaryti prielaidas pačiam klientui tai pamatyti. Atpažinti kaip ir dėl ko jis tai daro.


Visiškai sutinku. Buvau ne taip supratusi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 04 18, 15:31)
Taip.



Na, tai jūs paraštėte, kad klientui neturėtų rūpėti psichoterapeutas po terapinio susitikimo. Aš manau, kad toks santykis būtų komercinis. Tikrai neteigiu, kad visa terapija yra komercinė, kad neįmanomas kitoks santykis..

Visiškai sutinku. Buvau ne taip supratusi  4u.gif

Smaguų, kad susišnekėjom 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 04 17, 16:51)
Bet ar tai įmanoma?

Dėl psichoterapijos poveikio. Viena mano draugė, lankiusi psichoterapiją, o paskui ją nutraukusi, yra įsitikinusi, kad didžiausia problema yra netikrumas santykyje su psichoterapeutu (būtent todėl ji ir apsisprendė "nebesiterapinti"). Viskas yra netikra, viskas yra "tarsi". Psichoterapeutas - tarsi draugas, atsivėrimas jam - tarsi labai artimam žmogui, paliečiami labai svarbūs emociniai dalykai, bet dvasinio ryšio nėra. Nes tas santykis yra vienpusis, nes psichoterapeutas nėra draugas nei artimas žmogus, nes tai - jo darbas. O išties pagydyti, anot mano draugės, gali tik tas ryšys, kuriame yra dvasinė bendrystė. Ir kuriame abudu lygūs..

Aš tai šiuo metu psichoterapiją vertinu dėl galimybės konfidencialiai išsisakyti.  smile.gif


o kaip tavo draugė vertina veidrodį, tai netikra, ne fotografija, ne portretas- bet visgi padeda pažinti save, jei neužsimerki visgi.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2008 04 18, 22:00)
o kaip tavo draugė vertina veidrodį, tai netikra, ne fotografija, ne portretas- bet visgi padeda pažinti save, jei neužsimerki visgi.


Negaliu už draugę atsakyti smile.gif Bet manau, kad pažinti save yra viena, o pagyti, išties pagydyti sielą - kita.
Atsakyti
mano vyras pries kokius 3 metus lankesi,pakankamai ilgai lanesi...jam padejo...jis labai laimingas kad ejo...i daug klausimu padejo atsakyti,patare kaip kur pasielgti,padejo,kai buvo sunku...kartais kai buna man sunku,taip noretusi nueiti,bet pati kazko susilaikau...net neinau kodel...
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 04 18, 22:39)
Negaliu už draugę atsakyti  smile.gif  Bet manau, kad pažinti save yra viena, o pagyti, išties pagydyti sielą - kita.


nėra tokios piliulės kurią išgėręs žmogus bus sveikas nuo visų ligų. Man susidaro toks įspūdis, kad jūs nelabai suvokiate, kad psichoterapija irgi yra gydymas, ir kaip ir kiekvienam koncervatyviam gydymo būde ligonio sveikimas didžiausia dalim priklauso ne nuo gydytojo asmeniško dalyvavimo, o nuo to, kaip ligonis vykdys to gydytojo nurodymus. Jei jis vietoj to, kad sveiktų rausis po asmeninį gydytojo gyvenimą, ir sužinojęs per penktą asmenį, kad gydytojas kažkada irgi sirgo gripu nustos vartoti paskirtus vaistus- bus atsakingas už tai kas- gydytojas ar pacientas? Psichologai, psichoterapeutai, psichiatrai irgi yra žmonės, o ne kažkokios būtybės ištrauktos iš gyvenimiško konteksto, ir jie visi irgi turi teisę klysti, turėti dvasinių problemų, mylėti, nekęsti, skirtis r tuoktis. Bet tai niekaip nesusiję su darbiniais sąntykiais. Pas juos jūs einate ne pasikalbėti- jūs einate spręsti tai, ko vienas nenorėjote, ar ir negalėjote išspręsti n metų. Visos problemos su kuriomis jūs susiduriate tarsi šiandien turi daug gilesnes šaknis, kurių arba nematote, arba ir nenorėjote niekada matyti. Psichoterapeutas, psichologas , jei tik jums nėra reikalinga dar ir medikamentinė pagalba, dažniausia išsaugo jūsų nepriklausomumą- t.y. anonimiškumą - neprašo jūsų asmens duomenų.
Ar jūsų psichoterapeutas - draugas, na taip jis draugas- ta prasme jis žinoma jums lojalus- jis jūsų gydytojas. Va tai pamirštat- ne draugų jūs ieškot ėjote- ėjote gydytis. tai nuėjus daryti ir reikia. Visa kas yra asmeninis gyvenimas jūsų neliečia. Ir pirma matyt jūsų visų nelaimių, nesėkmių ar kaip jūs ten vadinate priežastis yra tai, kad jūs dažnai peržengiate tas ribas už kurių yra jau kito asmens gyvybinė erdvė.Ir žinoma, kad ir pas psichologą atėjus jūs lipate ant to pačio grėblio- psichologas jūsų nuo jo nenukels- būtų parodęs kelius kaip nuo jo nulipti- bet jūs pabėgot, nenorėjot spręsti savų problemų, kas yra nenuostabu- susiformavusiam žmogui keisti savo įpročius yra itin sunku.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2008 04 19, 22:28)
. Ir pirma matyt jūsų visų nelaimių, nesėkmių ar kaip jūs ten vadinate priežastis yra....


Oho. Gavau išsamią diagnostiką internetu ir - valio - jau netgi žinau, kokia yra visų mano nesėkmių ir nelaimių priežastis. bigsmile.gif Už konsultaciją grynais norėtumėt ar pavedimu? cool.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 04 19, 22:40)
Oho. Gavau išsamią diagnostiką internetu ir - valio - jau netgi žinau, kokia yra visų mano nesėkmių ir nelaimių priežastis.  bigsmile.gif  Už konsultaciją grynais norėtumėt ar pavedimu?  cool.gif


na va matot biggrin.gif išgirdus žodžius: matyt, galbūt, pirma priežastis biggrin.gif jūs puolate bėgti, gintis, ignoruoti - žodžiu daug veiksmų darote visiškai bereikalingų- bijote spėjimo spėjimo. O taip drąsiai bandėte nagrinėti, kaišioti savo nosį į kitų gyvenimus biggrin.gif.
Turite šiokių tokių problemėlių, bet nuo to kad jas neigsite jos neišsispręs smile.gif
Atsakyti