QUOTE(rozinee @ 2008 03 16, 00:13)
Mili, ar kaip šios srities specialistė esate skaičiusi/žinote
Irvin D. Yalom -vieno garsiausių šiuolaikinės psichoterapijos atstovų - veikalus?
Ar sutinkate, kad grupinė terapija daugeliu atvejų
pranašesnė už individualius seansus? Tik kažkodėl Lietuvoje tai nepropaguojama/nėra populiaru. Peršasi išvada, kad viskas susiveda į finansus ir visas
psicho gydymas yra tik pasipelnymo šaltinis. Nes, pasak vieno žymaus Lietuvos psichiatro/psichoterapeuto, išugdžiusio daug kartų naujų pasekėjų (tikiu, kad ir jūs, jei esate baigusi universitetą, jį esate sutikusi), kad gautum kažkokios naudos iš dialogų
tete-a-tete su psichoterapiautu/psichiatru/psichologu, pirmiausiai turi pereiti stacionarią grupinę, ar grupinę - meditacinę terapijas, kada iš(si)valai vidų nuo blogų ketinimų, pakeiti požiūrį ir po truputį pradedi suprast savo problemas. O kas svarbiausia ir jas analizuoti. Nebe subjektyviai,
kiek tai įmanoma.
Nenoriu išsiplėsti. Jei turėsit laiko, būtų įdomus Jūsų atsakymas. Galima ir AŽ, jei nenorit viešai šita tema diskutuoti.
Na, aš ne Mili, bet irgi "šios srities specialistė".
Grupinė terapija turi savo pliusų, privalumų ir turi savo trūkumų. Yalomo Grupinę psichoterapiją, kaip ir kitas jo knygas - ne tik psichoterpines istorijas - žinoma, skaičiau. Jūs, spėju, rašydama apie žymų psichiatrą omenyje turite A.Alekseičiką?
Grupinė psichoterapija dar ir kaip propaguojama. Tiesą sakant, privačioje praktikoje finansiškai ji apsimoka labiau, nei individuali. Bet neabejotinai ir "paima" daugiau iš psichoterapeuto. Ne visais atvejais grupinė terapija yra rekomenduotina, ne kiekvienas klientas nori grupinės terapijos.
Aš nesakyčiau, kad grupinė terapija pranašesnė. Terapija pranašiausia tokia, kuri geriausiai tinka konkrečiam žmogui. Vienas daugiau gaus grupėje, kitas - ant psichoanalitiko kušetės.
Papildyta:
QUOTE(Karusia @ 2008 03 16, 15:22)
Beje, dar labai įdomiai nuskambėjo
truputį pradedi suprast savo problemas. O kas svarbiausia ir jas analizuoti. Nebe subjektyviai, kiek tai įmanoma. Paryškinta vieta. ar įmanoma problemas spręsti objektyviai? kai pavyzdys - Myliu M. bet esame ant skyrybų slenksčio. koks būtų objektyvus sprendimas?
pliusų minusų susirašymas ant lapuko? mano nuomone visa, kas liečia asmenybę ir santykius su žmonėmis ir yra - subjektyvu.
Aš irgi susimąsčiau, tai perskaičiusi. Gal čia turima omenyje, kad grupėje iš kitų grupės dalyvių gaunamas atspindys, būtų kaip objektyvus žvilgsnis? Tai labai vertinga patirtis, neabejotinai.