Įkraunama...
Įkraunama...

Sausas oras namuose

sveikutės ax.gif prasidėjo šildymo sezonas ir namie labai išsausėjo oras g.gif pasidalinkite patirtimi -kaip drėkinate patalpų orą?mano leliukui nuo sauso oro vis užima nosytę verysad.gif
Atsakyti
Pas mus nuo sauso oro, net zaizdeles nosyje buvo, nes kisdavo pirstukus, nes sausa oda tempe. doh.gif
Nusipirk barometra (vos keli litai kainuoja) ir el oro drekintuva, kuri rasi visose prekybos centruose. Ju yra net labai pigiu. Zinoma nepersistenkit drekindami, kad nebutu dar blogiau.
Ant radiatoriu kabinami nelabai tiks, nes vaikuciui noresis ji paimti ir dar uzsimes ant galvos. unsure.gif
Yra ir daugiau budu, bet cia pats paprasciausias thumbup.gif
Dar praplauk nosyte juros vandenuku (humer ar sterimar)- neleis issauseti, bet kai labai sausas oras, mums dziudavo ir gerkle miegant, kad pabudus, net seiliu nuryt neidavo doh.gif

Atsakyti
Na oro drekintuva manau ir mes isigysime, nors manau yra dar vienas senas paprastas budas slapinti ranksluoscius ir kabinti ant radiatoriaus
Atsakyti
QUOTE(gabute @ 2006 10 28, 19:05)
Na oro drekintuva manau ir mes isigysime, nors manau yra dar vienas senas paprastas budas slapinti ranksluoscius ir kabinti ant radiatoriaus

ax.gif rankšluosčiai nepadeda g.gif gal ką nors girdėjote apie maximoje pardavinėjamus drėkintuvus skarlet?ar apsimoka pirkti?apie 79 lt kainuoja g.gif
Atsakyti
Jei namuose auga alergiškas vaikas, negalima naudoti oro drėkintuvų verysad.gif
Va, ką apie tai rašo www.aai.lt:

"Užmirškite oro drėkintuvus! Geriausios sąlygos erkėms veistis - santykinė oro drėgmė 75-80 proc., temperatūra +25° C. Jos negali gyventi, esant mažesnei nei 50 proc. santykinei drėgmei. Tinkamiausia žmogui santykmė drėgmė 40-50 proc., nes netinka nei erkėms, nei grybeliams. Idealu - vėsus ir sausas miegamasis! Galima vartoti tik specialius oro kondicionierius norimai drėgmei ir temperatūrai palaikyti (<45 proc., <20°C)."

Bet tuomet ką daryti? g.gif Pas mus namie šildo kaip reikiant, sūnutis visą naktį šnarpštė, nepadeda jokie šlapi rankšluosčiai ant radijatoriaus. Bijau ir pagalvoti, kas bus žiemą, bet drėkintuvo tikrai nepirksim, nes vaikas alergiškas.
Mamos, noriu pasitarti. Sugalvojau vaiko nosytę patepti šaltalankių aliejum, padariau iš vatos suktuką, pamirkiau jį į aliejuką ir pasukaliojau tuo suktuku nosytėje.
Aišku, pirmiausiai tą reikalą išbandžiau pati, įsitikinau, kad tas aliejus negraužia smile.gif
Kaip jūs manot, ar tinka šaltalankių aliejus 5 mėn. kleckiuko nosytei?
Atsakyti
QUOTE(Svelnute @ 2006 10 30, 14:50)
"Užmirškite oro drėkintuvus! Geriausios sąlygos erkėms veistis - santykinė oro drėgmė 75-80 proc., temperatūra +25° C. Jos negali gyventi, esant mažesnei nei 50 proc. santykinei drėgmei. Tinkamiausia žmogui santykmė drėgmė 40-50 proc., nes netinka nei erkėms, nei grybeliams.
Sugalvojau vaiko nosytę patepti šaltalankių aliejum, padariau iš vatos suktuką, pamirkiau jį į aliejuką ir pasukaliojau tuo suktuku nosytėje.
Aišku, pirmiausiai tą reikalą išbandžiau pati, įsitikinau, kad tas aliejus negraužia  smile.gif
Kaip jūs manot, ar tinka šaltalankių aliejus 5 mėn. kleckiuko nosytei?


Na nezinau ar gerai uzkimsti visas poras aliejais ar spec vazelinais, gal paprasciau juros vandenuku praplauti laikas nuo laiko, tai tikrai drekina. o kas liecia oro drekintuvus, tai nesamone, kad kenkia, na jei darysit tokia dregme, kad jau ir kvepuot nebus imanoma, tai tikrai bus ir grybeliai ir visa kita, bet tam yra barometrai skirti, kad islaikyti pusiausvyra ( norma). Juk nelaikysi visa diena ijungus. Viskam yra saikas. cool.gif
Teko matyt drekintuvu ir uz 40lt, ir teko girdet visiskai gerus atsiliepimus.
Atsakyti
QUOTE(Jurlin @ 2006 10 30, 20:14)
Na nezinau ar gerai uzkimsti visas poras aliejais ar spec vazelinais, gal paprasciau juros vandenuku praplauti laikas nuo laiko, tai tikrai drekina. o kas liecia oro drekintuvus, tai nesamone, kad kenkia, na jei darysit tokia dregme, kad jau ir kvepuot nebus imanoma, tai tikrai bus ir grybeliai ir visa kita, bet tam yra barometrai skirti, kad islaikyti pusiausvyra ( norma). Juk nelaikysi visa diena ijungus. Viskam yra saikas. cool.gif
Teko matyt drekintuvu ir uz 40lt, ir teko girdet visiskai gerus atsiliepimus.


Nusipirkau vakar specialu tepaliuka nosytes gleivinei, nes ir pati suabejojau del to saltalankiu aliejaus smile.gif
O siaip turiu ir as nuomone apie juros vandeni. Mazdaug pries desimtmeti, kai visi tie humeriai ka tik pasirode, mano vyresnelis turejo labai rimtu problemu, vos neapkurto vaikas. Istampiau ji po visa Lietuva ieskodama priezasciu, o padejo mums provincijos LOR gydytojas senukas, surades negerumo rpiezasti ir ja pasalines. Tai va jis mane ir atsalde nuo juros vandens naudojimo, nes, anot jo, bet kokia intervencija kenkia zmogui (ne tik vaikui), o tas humeriu purskaliojimas ir yra ne kas kita, kaip kisimasis i organizma ir gleivines dirginimas. Kadangi labai gerbiu ta gydytoja ir man svarbi jo nuomone, ismeciau humeri ir iki siol dar nesusigundziau jo pirkti, nors reikia pripazinti, reklama daro savo blink.gif
O tos, kurios augina alergiskus vaikucius, mane irgi supras del baimes pirkti oro drekintuva. Kai nezinai, kas ir nuo ko mazuliui daros, pradedi visko bijoti verysad.gif
Atsakyti
Aš ir prieš drėkintuvus, man tai analogas kondicionieriams darbo vietoje ar automobilyje, kai daug greičiau susergi. Žiemą aš stengiuosi dažniau po trumpą laiką vėdinti namus ir vaikui nepasiekiamoj vietoj dėti indus su vandeniu.
Atsakyti
As tai daznai vedinu kambari ir ant radiatoriaus uzdedu slapia ransluosti.
Atsakyti
Buvo diskusija apie tai stai cia:
http://www.supermama...howtopic=120933
Atsakyti
QUOTE(Svelnute @ 2006 10 30, 13:50)
Sugalvojau vaiko nosytę patepti šaltalankių aliejum, padariau iš vatos suktuką, pamirkiau jį į aliejuką ir pasukaliojau tuo suktuku nosytėje.

Kaip jūs manot, ar tinka šaltalankių aliejus 5 mėn. kleckiuko nosytei?

Manau, kad tikrai nepakenks. Nebent vaikas būtų jam alergiškas. unsure.gif
Aš savo mergoms kūdikystėje užpakaliukus po pampersais juo tepdavau, kai pašusdavo. Buvo liuks, labai padėdavo, tik rūbai, kuriems jo kliūdavo, tai nebeatsiplaudavo. g.gif

Beje, vaiko kvėpavimui palengvinti galima ant šlapio rankšluosčio (nežinau, ar tinka elektriniams drėkintuvams) užlašinti porą lašelių eterinio eukaliptų, pušies arba arbatmedžio aliejaus (būna pirkti vaistinėse). Palengvina kvėpavimą ir truputį dezinfekuoja orą. Pastarasis veiksmingiausias, bet jo kvapas nekoks.
Beje, jokiu būdu nepadauginkit!
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2006 11 02, 17:10)
As tai daznai vedinu kambari ir ant radiatoriaus uzdedu slapia ransluosti.

man daktaras sake, kad ant radiatoriaus slapiu ranksluosciu deti negalima, nes jie surenka dulkes ir tai gali sukelti alergija g.gif
Atsakyti