Įkraunama...
Įkraunama...

Ar saugūs mūsų vaikai mokykloje?

QUOTE(Cassandra @ 2006 10 20, 16:41)
Nevisai supratau, ką konkrečiai turi omenyje.

Konkrečioj situacijoj, sužalotus vaikus.
Atsakyti
QUOTE(jėga @ 2006 10 20, 16:45)
Konkrečioj situacijoj, sužalotus vaikus.


Klasės vaikų tėvams nebūtina laukti tokio rimto incidento, jie parašus gali rinkti anksčiau, motyvuodami, pvz. psichologiniu terorizmu. Iniciatyva turi eiti iš tėvų pusės ir jie turi būti veiklūs. Jei tėvų iniciatyvos nėra - mokykla pagal veikiančius įstatymus mažai ką gali padaryti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cassandra: 20 spalio 2006 - 15:55
Žodžiu pasaka be pabaigos doh.gif Kiekvienas gina savo pusę, savo teises. Bet man šioj, konkrečioj situacijoj, pedagogų elgesys neatrodo pateisinamas schmoll.gif

Cituoju tavo pačios rašytą žinutę:
QUOTE(Cassandra @ 2006 10 19, 21:45)
Švietimo įstatymas

49 straipsnis. Mokytojo teisės ir pareigos

2. Mokytojas privalo:

1) užtikrinti ugdomų mokinių saugumą, geros kokybės ugdymą;

Atsakyti
QUOTE(jėga @ 2006 10 20, 17:01)
Žodžiu pasaka be pabaigos doh.gif  Kiekvienas gina savo pusę, savo teises. Bet man šioj, konkrečioj situacijoj,  pedagogų elgesys neatrodo pateisinamas schmoll.gif 

Cituoju tavo pačios rašytą žinutę:


Niekur nerašiau, kad jis - pateisinamas. Norėjau pasakyti, kad esant dabartiniams įstatymams, pedagogas, griebdamasis asmeninės iniciatyvos sutramdyti chuliganaujantį mokinį, rizikuoja būti už tai nubaustas. Iš čia eina pasyvumas. Mokytojas dažnai jaučiasi paliktas "už įstatymo ribų". O kaip kiekvienas reaguoja - priklauso nuo jo patirties, kompetencijos, sąžinės ir asmeninės atsakomybės.
Atsakyti
Mokyklą baigiau prieš 7 metus. Neįtikėtina, kaip viskas per tą laiką pasikeitė doh.gif
Manau, kad ankščiau ar vėliau ta nežabojama vaikų "saviraiška" išlįs visiem per gerklę.
Dauguma rašot, kad stebitės tos motinos akla meile savo vaikui. Įdomu, kaip pačios reaguotumėt, jei tai būtų jūsų vaikas. Tiesiog smalsu man. Na atimtų iš jūsų vaiko mokytoja peiliuką, vaikas jums pasiskųstų, kad pastaroji per stipriai sugriebė ranką ir jam labai skaudėjo. Manau, nereikia neigti, kad prifantazuoti vaikai moka, o tėvai dažnai aklai ir tiki.
Tai čia klausimas kyla, kokios jums būtų priimtinos drausminamosios priemonės jūsų vaiko atžvilgiu (iš mokytojo pusės), kad nepultumėt duoti mokyklos į teismą?
Atsakyti
4u.gif Štai prie ko priveda visokiausios mokyklų reformos ir visuomenės liberalėjimas g.gif Tuoj antrokai ne tik su plastmasiniais peiliukais bet ir su tikrais šautuviukas. kaip kokioje Amerikoje pradės švaistytis. Šiuo atveju jau reikėtų stipriai pradėti judinti smegenėles ir rasti geriausius ir optimaliausius būdus tokių vyksmų prevencijai. O kas liečia jau minėtą istoriją, tai kiek supratau iš spaudoje pateiktos informacijos ir jei ji yra teisinga, tai atleiskite, man, bet g.gif normalūs vaikai taip nesielgia schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Merguzele @ 2006 10 20, 20:22)
Mokyklą baigiau prieš 7 metus. Neįtikėtina, kaip viskas per tą laiką pasikeitė  doh.gif
Manau, kad ankščiau ar vėliau ta nežabojama vaikų "saviraiška" išlįs visiem per gerklę.
Dauguma rašot, kad stebitės tos motinos akla meile savo vaikui. Įdomu, kaip pačios reaguotumėt, jei tai būtų jūsų vaikas. Tiesiog smalsu man. Na atimtų iš jūsų vaiko mokytoja peiliuką, vaikas jums pasiskųstų, kad pastaroji per stipriai sugriebė ranką ir jam labai skaudėjo. Manau, nereikia neigti, kad prifantazuoti vaikai moka, o tėvai dažnai aklai ir tiki.
Tai čia klausimas kyla, kokios jums būtų priimtinos drausminamosios priemonės jūsų vaiko atžvilgiu (iš mokytojo pusės), kad nepultumėt duoti mokyklos į teismą?

ką daryčiau? keisčiau mokyklą! manau mano vaikui taip būtų geriau...
Atsakyti
QUOTE(Merguzele @ 2006 10 20, 20:22)
Manau, nereikia neigti, kad prifantazuoti vaikai moka, o tėvai dažnai aklai ir tiki.

Manau, kad žurnalistai taip pat mėgsta "išpūst burbulą". Nežinom tikros situacijos, todėl sunku ką nors spręst.
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2006 10 21, 06:40)
ką daryčiau? keisčiau mokyklą! manau mano vaikui taip būtų geriau...


Ramunita, aš ne to klausiau. Aš klausiau, kokius drausminimo metodus toleruotum savo vaiko atžvilgiu?
Atsakyti
QUOTE(Cassandra @ 2006 10 20, 14:19)
Pirmiausia šiek tiek įstatymų:





ir nei vienam neparašyta, kad negali gintis nuo pavojingo mažamečio smile.gif Aš nekalbu apie vaiko atsakomybę, šiuo atveju man visai nerūpi paskirs tėvams baudą ar ne, man rūpi, kodėl mokytojai neapgynė vaikų.
Iš tikro BK numato būtinosios ginties ir būtinojo reikalingumo sąvokas. Kad negalima jomis pasinaudoti prieš mažametį įstatymai nenurodo. Aišku, ta gintis turi būti adekvati kylančiam pavojui.
O pasinaudojus savo teise apsiginti vis tiek teks minti teisėsaugos slenksčius ir visai nesvarbu ar sutramdysi vaiką, ar jau didelį dėdę, nes bet kuriuo atveju turės ištirti ar neperžengei būtiosios ginties ribų.
Todėl visiškai NEPATEISINAMA, kad mokytojai pabėgo ir paliko bejėgius vaikus likimo valiai.
Liūdna sad.gif
Atsakyti
Idėja mokytojams:" o gal tokiu atveju per langą šūktelti kokį vyruką iš gatvės, pasikviesti į klasę ir jau jis tegul tą antrokėlį truputėlį kumščiu paauklėja. Ir peilį atims, ir mokytoja liks švari ir... tokiems banditėliams oi kaip dažnai kumščio politika padeda - kaip geri raminamieji thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Merguzele @ 2006 10 21, 15:47)
Ramunita, aš ne to klausiau. Aš klausiau, kokius drausminimo metodus toleruotum savo vaiko atžvilgiu?

žiurint kokia būtų mano vaiko psichinė būklė ir kaip jis būtų auklėjamas namie...jei su vaiku galima susikalbėti tik stipriai laikant jį už rankos,manau tokią teisę turėtų ir mokytojai...jei mano vaiką suvaldytų pakeltas balsas-vėlgi mokytoja turėtų teisę tai daryti...tiesiog jei mano vaikas turėtų tokių problemų-tai jo suvaldymo būdą būtinai pasakyčiau mokytojai...(nes tikrai netikiu,kad tas vaikas pašėlsta tik mokykloje ir namuose tėvai turi būdą su juo susikalbėti,kurio galėjo pasidalinti su mokytojais) aišku viskam yra ribos,bet manau,kad šitą vaiką galėjo sulaikyti ir pati mokytoja,kad ir panaudodama jėgą...yra pažįstamų dirbančių su tokiais vaikais kaip Santautas ir jie sakė, kad berniuką tiesiog buvo galima sudrausminti (o gal labiau tiktų nuraminti) priėjus iš nugaros ir suėmus rankas...pažįstamų žmonių mergaitę irgi taip tramdydavo, kai jai pyktis užeidavo-tiesiog stipriai apkabindavo iš nugaros ir viskas
Atsakyti