Įkraunama...
Įkraunama...

Ar saugūs mūsų vaikai mokykloje?

QUOTE(dainele @ 2006 12 11, 04:24)
Ivardinau, kaip man atrodo, totalitarine visuomenes buvusi gyvenima, kuris ir seja sios dienos vaisus: besiblaskanti antroka su peiliu, uzsakytus isprievartavimus ir pan. Taip pat skaitant sia tema, susidare ispudis, kad mamos koveiveikia siuolaikine svietimo sistema, suversdamos kalte mokytojams.


Man atrodo, kad tai yra tas pats, kai padarius avariją važiuojant mašina apkaltinti jos gamintojus, ar kad mašina buvo sena, ar kad tarybinė (Zapukas koks). Jei vairuoji už pasiekmes atsakai pats, jei mokytojaui PRIVALAI suvaldyti klasę. Negali- išeini iš mokyklos. Kalbu ne apie mokymo rezultatus, bet apie TVARKĄ. Ją užtikrinti mokytojas privalo.

O tai išeina, kad totalitarinės visuomenės poveikis yra labai net teigiamas: pas mus tik vienas antrokas su peiliu, o ten, kur totalitarinės visuomemės nėra ir nebuvo- automatai ir įkaitų paemimo dramos mokykloje. Ten į vargšą antroką su peiliu plastilinui pjaustyt nieks ir nepažiūrėtų.
Atsakyti
QUOTE(leputė @ 2006 12 11, 14:41)
Čia kaip suprast? g.gif

Taip ir suprask smile.gif (diskutavau apie tai, kad jau mokykloj matosi ziaurumas): ramus, geras, siltas vaikas, o dabar sedi kalejime uz dviguba zmogzudyste.
Atsakyti
QUOTE(#Mia# @ 2006 12 11, 17:10)
Taip ir suprask  smile.gif  (diskutavau apie tai, kad jau mokykloj matosi ziaurumas): ramus, geras, siltas vaikas, o dabar sedi kalejime uz dviguba zmogzudyste.

Dažniausiai taip ir būna... Tie patys vaikai, kurie siautėja mokykloj,jei paklausinėt mamų - sakys, geras vaikas, padeda ir t.t. Ir, tikiu, kad jos nemeluoja. O išeina į viešą vietą (mokyklą ar miestą), tai atrodo, pasiunta...
Atsakyti
QUOTE(Mirėja @ 2006 12 11, 15:25)
Man atrodo, kad tai yra tas pats, kai padarius avariją važiuojant mašina apkaltinti jos gamintojus, ar kad mašina buvo sena, ar kad tarybinė (Zapukas koks). Jei vairuoji už pasiekmes atsakai pats, jei mokytojaui PRIVALAI suvaldyti klasę. Negali- išeini iš mokyklos. Kalbu ne apie mokymo rezultatus, bet apie TVARKĄ. Ją užtikrinti mokytojas privalo.

O tai išeina, kad totalitarinės visuomenės poveikis yra labai net teigiamas: pas mus tik vienas antrokas su peiliu, o ten, kur totalitarinės visuomemės nėra ir nebuvo- automatai ir įkaitų paemimo dramos mokykloje. Ten į vargšą antroką su peiliu plastilinui pjaustyt nieks ir nepažiūrėtų.



Isiskaityk dar karta atidziai pati i, ka parasei.

Gaila, neesu proto ir samoningumo bokstas kaip koks pfof. Mickunas, bet pasinaudodama jo ismintimi man belieka pasakyti, visu mintys labai teisingos, bet gal kai kurioms cia teikiancios savo mintis galetu pasvarstyti ir alternatyvas esamai problemai: Atsakant i vienos mintis, kad zudikas "visai normalus ir tvarkingas" zmogus, noreciau paklausti, jei jis tavo atzala butu taip negyvai uzkliudes, ar ir tuomet teigtum, kad tas jis yra'nekaltom akim ir is karto raudonuojantis is gedos"?
Diskutuojanciai apie sistemos nepakaltinamuna, iskyla filosofinis klausimas, kas formuoja zmogu? (Hint: didieji "pilosopai" ir edukologai vis dar vieningai tebeteigia, kad zmogus yra itakojamas aplinkos, kurioje auga. Is to isplaukia tokie pamatiniai klausimai "Kas mes esame? "Is kur mes esame?" ir pan. (pvz.Dovydaitis, Satre ir kt.)


Papildyta:
As baigiu sia idomia ir gan informayvia(?) diskusija. Sekmes diskutuojant!
Atsakyti
QUOTE(aiste20 @ 2006 12 11, 15:28)
cia mano bendradarbes sunus  blush2.gif

kuris? prokuroras ar panevėžiečiai?
Atsakyti
QUOTE(dainele @ 2006 12 11, 03:24)
Atograza, aciu uz pagalba. manes ginti nereikia.

Na, juk kaip tik tai ir turėjau galvoje mirksiukas.gif :
QUOTE(Atogrąža @ 2006 12 10, 23:12)
Nemanau, kad  dabar Dainelei reikia kieno nors užtarimo irnesakyk.gif, ale, tai -tiesiog mano pamąstymai nevietoje tema ,,..o vistik jeigu?"  ax.gif

QUOTE(Enija @ 2006 12 11, 07:47)
Laba diena. Atidžiai paskaičiau jūsų samprotavimus, bet man labai parūpo kitas dalykas. Kaip jūs vertinate žurnalistų poelgį,... Ar tokia viešuma nėra dar vienas teroras prieš nukentėjusią.

drinks_cheers.gif Visiškai sutinku, kad taip ir yra. Tik, va, daugumai lietuvaičių patinka skausmą ir džiaugsmą viešinti. Kitaip ir televizija jau subankrutavus būtų...Taigi, nežinosi, kaip kam geriau.... g.gif
QUOTE(leputė @ 2006 12 11, 16:51)
Dažniausiai taip ir būna... Tie patys vaikai, kurie siautėja mokykloj,jei paklausinėt mamų - sakys, geras vaikas, padeda ir t.t. Ir, tikiu, kad jos nemeluoja. O išeina į viešą vietą (mokyklą ar miestą), tai atrodo, pasiunta...

Taip taip, pasiklausykime nuteistųjų motinų - plaukus raunasi ,,toks geras vaikas buvo, švelnus, jautrus...". Ko gero tie geri, silpni, ramūs gavę laisvės nebesugeba ja naudotis ir taip ima pamėgdžioti bloguosius bandydami pritapt, kad toli juos pralenkia... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(dainele @ 2006 12 11, 17:50)
Isiskaityk dar karta atidziai pati i, ka parasei.
noreciau paklausti, jei jis tavo atzala butu taip negyvai uzkliudes, ar ir tuomet teigtum, kad tas jis yra'nekaltom akim ir is karto raudonuojantis is gedos"?



Čia ne man taikoma, bet, jomajo, sunervinai. Tas minimas žudikas NĖRA nekaltas, NIEKAS jo negina( ir net nemano), bet jis vaikystėje BUVO „nekaltom akim ir is karto raudonuojantis is gedos“. Nu BUVO toks jo bruožas, dar ir plaukai gal buvo šviesūs, tai ir tas negerai? (nu jau taip nesuprast lietuviškai gėda turėtų būt)


(o šiaip, priskirčiau tamstą prie taisyklėse minimų provokatorių)
Atsakyti
QUOTE(Atogrąža @ 2006 12 11, 21:58)
Taip taip, pasiklausykime nuteistųjų  motinų  - plaukus raunasi ,,toks geras vaikas buvo, švelnus, jautrus...". Ko gero tie geri, silpni, ramūs gavę laisvės nebesugeba ja naudotis ir  taip ima pamėgdžioti bloguosius bandydami pritapt, kad toli juos pralenkia... verysad.gif

dar hipotezė - akla motiniška eilė, pateisinanti viską...
Atsakyti
QUOTE(leputė @ 2006 12 11, 16:51)
Dažniausiai taip ir būna... Tie patys vaikai, kurie siautėja mokykloj,jei paklausinėt mamų - sakys, geras vaikas, padeda ir t.t. Ir, tikiu, kad jos nemeluoja. O išeina į viešą vietą (mokyklą ar miestą), tai atrodo, pasiunta...

Tai juk mes buvom bendraamziai doh.gif , vyro klasiokas, kuris buvo labai geras. O pasiuto tik virs 20m.
Ir cia tik kalbant apie tai,kad bunant mokykloje negali numatyti, kas is vaiko isaugs.
Atsakyti
As susimasciau apie mokykla, kad paskutinese klasese turejau tikrai labai daug nuostabiu mokytoju. Gal delto, kad jie buvo jauni ir su polekiu, bet turiupasakyti, akd jiems esu dekinga ne tik kaip mokytojams bet ir kaip zmonems. Vat noreciau, akd tokie mokytijai butu ir manovaiko mokykloje..visdelto labai sunku buti mokytoju ir ne tik atlikti savo darba ir pareiga, bet dar islaikyti ir zmogiskaji faktoriu, kuris vaikams ypac svarbus
Atsakyti
o man atrodo, kad nesaugiausi mūsų vaikai yra su visokių dainelių vaikais kartu, kurios yra pertvinkusios pykčiu mokyklai apskritai, sovietinei, ne sovietinei tai jau nebeesmė.Tai ką tokios mamos perduoda savo vaikams, tai jie nešasi į mokyklą.Nežinau, buvo ai su tavim nutikę,dainele, ar tu sukūrei, neimsiu spręsti.Bet kokiu atveju nei su aprašytais atvejais, nei aš nei mano aplinka susidūrę nebuvom.
O dėl agresijos sovieiniais laikais ir dabar vaikų, tai ji irgi labai skiriasi.Sovietiniais laikais, dainele, praktiškai visada išprovokuodavo pats "nukentėjėlis",arba jis būdavo apsivogęs, arba apsimelavęsarba nė jis pats nebesugebėjo suvokti kas jis toks ir beesąs, šiais laikais daug dažniau mokykloje galima ir susiduriama su niekuo neišprovokuota agresija, ir ne tik mokykloj.
Ir šiaip jau, jei tavetaip visi skraudė, dabar jau suaugus gal gali nustoti kaltinti visus ir pabandyti bent jau paieškoti savo dalies visuose konfliktuose?
Ir dar, taip kaip kali tu, paprastai kalba mūsų naujieji emigrantai išvykę į JAV, jiems paprastai taip norisi kalbėt, net nežinau kodėl, bet iki kaulų smegenų tavo pasisakymai atitinka tuos jankiškuosius biggrin.gif .
Atsakyti
QUOTE(Ausrytukas @ 2006 12 12, 09:56)
o man atrodo, kad nesaugiausi mūsų vaikai yra su visokių dainelių vaikais kartu, kurios yra pertvinkusios pykčiu mokyklai apskritai, sovietinei, ne sovietinei tai jau nebeesmė.Tai ką tokios mamos perduoda savo vaikams, tai jie nešasi į mokyklą.Nežinau, buvo ai su tavim nutikę,dainele, ar tu sukūrei, neimsiu spręsti.Bet kokiu atveju nei su aprašytais atvejais, nei aš nei mano aplinka susidūrę nebuvom.

Ir dar, taip kaip kali tu, paprastai kalba mūsų naujieji emigrantai išvykę į JAV, jiems paprastai taip norisi kalbėt, net nežinau kodėl, bet iki kaulų smegenų tavo pasisakymai atitinka tuos jankiškuosius biggrin.gif .


Tiesiai į dešimtuką drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti