Įkraunama...
Įkraunama...

Ar saugūs mūsų vaikai mokykloje?

QUOTE(Summer @ 2006 10 25, 11:20)
Bet dėl močiutės ironizuoti nereikėtų. Mano galva, tai rodo, kad mokykla bent jau neatsižegnojo nuo vaiko, o ieškojo būdų, kaip jam pagelbėti. je.

Turėjau galvoje ne tai. Be jokios abejonės, močiutės pagalba mokykloje tam, konkrečiam berniukui buvo gal ne pati blogiausia išeitis. Aš norėjau pasakyti tai, jog vis tik tas berniukas turėjo kažkokių elgesio sutrikimų, o ne kaip kai kur bandoma teigti, jog "normaliom aplinkybėm normalus vaikas, ne hiperaktyvus ir t.t." Tik va, papuolė į nenormalią aplinką...
Atsakyti
QUOTE(jėga @ 2006 10 25, 10:19)
Į mano paklausimą, gal mano vaikui reikėtų modifikuotos programos, auklėtoja atsakė tiesiai: o kam? Mokytojų darbas ir taip sunkus, niekas nenorės užsiimt papildomai, sudarinėt programos. Be to, iš tokių bendraklasiai šaiposi...
Žodžiu, tavo vaikas - tavo pačios problema. Arba - pats kaltas, kad gimei durnas doh.gif  Nurašytas... unsure.gif


Taip man tiesiai ir buvo pasakyta, švietimo skyriaus klerko.

Beje, modifikuota programa yra taikoma mokymosi sutrikimų turintiems vaikams, Jie, jei dirbama teisingai, yra PAŠALINAMI. Adaptuota programa taikoma tiems, kurie nepajėgia mokytis, o modifikuota tiems, kurie turi pataisomų sutrikimų. Tarkim, mano vaikui buvo nustatyta akustinė disgrafija. Jis rašydavo diktantus, žodžiuose praleisdamas balses, dėl to tie žodžiai gaudavosi bereikšmiai. Per trejus metus šio sutrikimo nebeliko ir man buvo pasiūlyta modifikuotos programos nebetaikyti. O aš, dūra, patikėjusi pasiekimais, ėmiau ir sutikau. Nes rašyt diktantus jis jau sugebėjo, o kiti du sutrikimai (nesugebėjimas koncentruoti dėmesio ir ypatingai lėta darbo sparta) taip ir liko kokie buvę. Vaikas nespėja dirbti su klase, o kai nespėja, galų gale nieko nebedaro, o kai nedaro, pradeda išsidirbinėti. nes dėmesį į save kažkaip atkreipti reikia. Atleiskite man, mieli pedagogai, bet aš turiu uždirbti pinigus ir tikrai negaliu su vaiku sėdėti klasėje ir žiūrėti, kad jis viską suspėtų.

Tuo tarpu iš matematikos mokytojos gaunu tokio turinio pastabas: "Nespėja nusirašyti užduoties nuo lentos. Gal jam reikalinga sekretorė?" Akivaizdi ironija mano vaiko atžvilgiu. Ir po to dar reikia stebėtis, kodėl jis išsidirbinėja mokykloje, jei apskritai iki jos nueina? mad.gif
Atsakyti
QUOTE(Salsa @ 2006 10 25, 11:28)
Va čia ir problemėlė. Mokytoja - tokia veidmainė, kad daugiau tokių žmonių tikriausiai gyvenime nesu sutikusi. Mane aprėkia, užrakina, o pati nulekia ir paskambinusi mamai į darbą saldžiu balseliu informuoja, jog aš atėjau šiek tiek nemokėdama skambinti užduoto kūrinio, o šiaip esu viena geriausių jos mokinių, ji mane rengianti konkursui (apie kurį manęs niekas neinformavo), taigi ar negalėtų mama leisti jai dar valandėlę kitą su manim padirbti? Mama, aišku, sutinka. Ir kai aš kalbu, kad mokytoja rėkė, kad klasėj užrakino, ji tepasako, kad reikia pasistengti kiek geriau mokytis, kad mokytoja ne blogo nori - juk konkursui ruošiasi, o dar pridėkime mamos svajonę, kad vaikas muzikoje mokytųsi ir... iki jos ateidavo tik pusė tiesos. O apie savo mintis pasakyti gėdijausi - viskam praėjus jau pačiai gėda buvo, ka baimės apimta taip galvojau  doh.gif O kitus kartus jau tiesiog nebebijodavau jos grasinimų dėl visos nakties nes mama užgarantavo, kad jokia mokytoja taip nepasielgtų - taigi išmokau ja tiesiog nebetikėti. O vėliau - nachališkai atsikalbinėti bei siųsti po velnių, jei man kas nors nepatinka  tongue.gif

Is tikruju, tu gyvas pvz, is kur pas vaikus isauga agresija. Tavo situacijoje ir tevai ir mokytojai kalti. o vat ka daryti, kad vaikas apie problema nebijotu daugiau sneketi?
Atsakyti
QUOTE(Smurka @ 2006 10 25, 08:34)
Taip man tiesiai ir buvo pasakyta, švietimo skyriaus klerko.

Beje, modifikuota programa yra taikoma mokymosi sutrikimų turintiems vaikams, Jie, jei dirbama teisingai, yra PAŠALINAMI. Adaptuota programa taikoma tiems, kurie nepajėgia mokytis, o modifikuota tiems, kurie turi pataisomų sutrikimų. Tarkim, mano vaikui buvo nustatyta akustinė disgrafija. Jis rašydavo diktantus, žodžiuose praleisdamas balses, dėl to tie žodžiai gaudavosi bereikšmiai. Per trejus metus šio sutrikimo nebeliko ir man buvo pasiūlyta modifikuotos programos nebetaikyti. O aš, dūra, patikėjusi pasiekimais, ėmiau ir sutikau. Nes rašyt diktantus jis jau sugebėjo, o kiti du sutrikimai (nesugebėjimas koncentruoti dėmesio ir ypatingai lėta darbo sparta) taip ir liko kokie buvę. Vaikas nespėja dirbti su klase, o kai nespėja, galų gale nieko nebedaro, o kai nedaro, pradeda išsidirbinėti. nes dėmesį į save kažkaip atkreipti reikia. Atleiskite man, mieli pedagogai, bet aš turiu uždirbti pinigus ir tikrai negaliu su vaiku sėdėti klasėje ir žiūrėti, kad jis viską suspėtų.

Tuo tarpu iš matematikos mokytojos gaunu tokio turinio pastabas: "Nespėja nusirašyti užduoties nuo lentos. Gal jam reikalinga sekretorė?" Akivaizdi ironija mano vaiko atžvilgiu. Ir po to dar reikia stebėtis, kodėl jis išsidirbinėja mokykloje, jei apskritai iki jos nueina? mad.gif


Smurka, o tu neįžvelgi Jūsų, tėvų, kažkokių problemėlių? Nepakankamo užsiėmimo su vaiku, darbo po pamokų, skatinimo ir padrasinimo, kad jam tereikia pasistengti ir jis tikrai suspės.
Atsakyti
QUOTE(Aidar @ 2006 10 24, 21:08)
Nieks nesako, kad reikia vaikui diegti "visi kalti isskyrus mane", bet tikrai yra situaciju kai vaikas nekaltas, o po pasakymo "as taves nepalaikysiu", naturalu, kad turedamas problemu neisdris i mam kreiptis. Ir kokio velnio, jeigu jai neidomu.


Neteisingai sudedi akcentus. Mano sūnus visada žinojo, kad su manim galima išsikalbėti. Tačiau taip pat žinojo, kad aš niekada nepalaikysiu jo pozicijos "Kaltas mokytojas, o ne aš". Mokytojas yra vyresnis žmogus, jau vien dėl to yra būtina jį gerbti ir su juo nuomone skaitytis, net jei ji ir nepatinka. Taip, mokytojas taip pat gali klysti, nes jis yra žmogus. Tačiau prieš draskydamas mokytojui akis, gerai pagalvok, ko tuo pasieksi. Yra ir kiti būdai rasti kompromisą. Antra - jei nori studijuoti aukštojoje, ten susidursi dar ne su tokiais "kirviais". Ir mama ten nenulėks ir tvarkos nepadarys. Vadinasi, jau mokykloje mokykis normalaus bendravimo su žmonėmis ir pagarbos vyresniajam.
Atsakyti
QUOTE(Marija_d @ 2006 10 25, 10:37)
Is tikruju, tu gyvas pvz, is kur pas vaikus isauga agresija. Tavo situacijoje ir tevai ir mokytojai kalti. o vat ka daryti, kad vaikas apie problema nebijotu daugiau sneketi?


Hm, tiesą sakant, štai kurlink ir lenkiau: je šiaip vaikas auklėjamas normaliai, tokie dalykai ir sukelia tik adekvačią reakciją. Na, mintis apie langą išties nebuvo protinga, bet toje mokykloje dauguma langų be rankenų būdavo, tai nieko ir nebūtų nutikę lotuliukas.gif O vėliau kažkaip ta mano agresija tik ir buvo nukreipta į vieną tikslą - mokytoją, ir netgi ne agresija, o tiesigo kovojimas už save. Nešovė mintis pulti su pagaliu ar peiliu. Ir su draugais bendraudavau kuo normaliausiai. Ir nė vieno klasioko nesu prilupusi cool.gif
O je vaikas vis dėlto tą savo agresiją nukreipia prieš VISUS, ir dar motina jam paantrina - tai čia jau pedagogai ir auksiniai gali būti, nieko neišeis - vaikas turi elgesio sutrikimų ir jį reikia gydyti. O aš pati nenorėčiau, kad mano vaikas mokytųsi vienoje kalsėje su va tokiu biču. Tegul kas nori, taip tas jį adaptuoja - tai neturėtų virsti kitų vaikų saugumo problema.

Papildyta:
QUOTE(Cassandra @ 2006 10 25, 10:49)
Neteisingai sudedi akcentus. Mano sūnus visada žinojo, kad su manim galima išsikalbėti. Tačiau taip pat žinojo, kad aš niekada nepalaikysiu jo pozicijos "Kaltas mokytojas, o ne aš". Mokytojas yra vyresnis žmogus, jau vien dėl to yra būtina jį gerbti ir su juo nuomone skaitytis, net jei ji ir nepatinka.


jei skaitei mano anksčiau aprašytą pavyzdį, įdomu, kaip pakomentuotum tokią situaciją ir ar vis dėlto mokytoja buvo teisi bei nenusipelnė gero akių padraskymo?
Atsakyti
QUOTE(Aidar @ 2006 10 25, 11:42)
Smurka, o tu neįžvelgi Jūsų, tėvų, kažkokių problemėlių? Nepakankamo užsiėmimo su vaiku, darbo po pamokų, skatinimo ir padrasinimo, kad jam tereikia pasistengti ir jis tikrai suspės.

Man irgi pasirode, kad Smurka gal per mazai skiria demesi savo vaikui. akivaizdu, kad ji palaiko savo vaika ir jam leidzia sitaip elgtis. Na, mokytoja neturetu taip izeidineti, bet gal ji kazkaip norejo labiau jusu demesi atkreipti, kad pabandytumete vaika ikalbeti labiau stengtis, arba daugiau jam demesio skirti. nu jeigu jis, visai nebesistengia, tai nemanau, kad vien mokytojas kaltas. Manau labiau reiketu stebeti sia situacija. Gal su vaiku reikia moketi sneketi taip, kad jis suprastu, jog daro kazka ne taip, bet kartu, kad ji ir palaikote ir norite jam tik gero.
Atsakyti
QUOTE(Cassandra @ 2006 10 25, 08:49)
Neteisingai sudedi akcentus. Mano sūnus visada žinojo, kad su manim galima išsikalbėti. Tačiau taip pat žinojo, kad aš niekada nepalaikysiu jo pozicijos "Kaltas mokytojas, o ne aš". Mokytojas yra vyresnis žmogus, jau vien dėl to yra būtina jį gerbti ir su juo nuomone skaitytis, net jei ji ir nepatinka. Taip, mokytojas taip pat gali klysti, nes jis yra žmogus. Tačiau prieš draskydamas mokytojui akis, gerai pagalvok, ko tuo pasieksi. Yra ir kiti būdai rasti kompromisą. Antra - jei nori studijuoti aukštojoje, ten susidursi dar ne su tokiais "kirviais". Ir mama ten nenulėks ir tvarkos nepadarys. Vadinasi, jau mokykloje mokykis normalaus bendravimo su žmonėmis ir pagarbos vyresniajam.


Mes kalbam ne apie Universitetus, o apie mokyklinio ikiegzamininio amžiaus vaikus. Taip, tikiu, kad vyresnių klasių mokiniai gali sau leisti diskutuoti ir ieškoti kompromiso su mokytoju, bet pradinukai????? Ka jiems daryti kai mama pasako, nepalaikysiu taves ir žinai, kad ir koks tas mokytojas būtų tu privalai jį gerbti. Nė velnio jis neprivalo, jeigu tas mokytas nėra vertas pagarbos. Jis gali nueiti į šalį ir "duoti durniui kelią" (čia to pradinuko suvokimu).
Labai daug yra dabartinėj visuomenėj diskutuojama apie vaikų teises, laisves ir pan., bet kazkodel yra pamirstamos vaikų PAREIGOS. Vaiko pareiga yra mokytis, tačiau niekada nesutiksiu, kad vaiko pareiga yra besalygiškai paklusti mokytojui. Taip, vaiko pareiga yra laikytis tam tikrų mokykloje nustatytų taisyklių, net jeigu jos ir nepatinka, bet lankstytis prieš mokytojus, na jau ne.
Atsakyti
QUOTE(g00te @ 2006 10 25, 01:07)

O tokių kaip Cassandra aš nesuprantu ir plem, nepateisinu.
siaubas, lai mano vaikai mokosi mokykloje kartu su "modifikuotais" bei "adaptuotai", lai mokosi užjaust, suprast, pritapt, ale neduok dieve mokytojos a la Cassandra ar ana nubėgusi slėptis direktorė.



smile.gif Man labai patinka, kai mano darbas yra vertinamas net realiai nemačius, kaip aš dirbu smile.gif Noriu pasakyti, kad nors esu griežta, tačiau, kad ir kaip būtų keista kai kurioms iš jūsų, esu mėgstama mokinių. Niekada nesu pakėlusi balso ant vaiko, niekada nei vieno vaiko nesu pažeminusi viešai, mano nuostatuose bendraujant su vaikais pagrindiniu punktu eina PAGARBA asmenybei. Būtent pagarba, o ne jūsų taip apdainuojama meilė. Ne vienas mokinys man yra padėkojęs už tai "kad buvote griežta, bet labai teisinga", kad "jūsų pamokos būdavo vienos įdomiausių mokykloje", kad "mokėte mus ne tik mokytis, bet ir galvoti savo galva". Daug mano buvusių mokinių (ne tik auklėtinių), kol dirbau mokykloje, ateidavo po baigimo pas mane į svečius. Šiaip, pasikalbėti. Ne vienas, pasirinkęs mano kelią, sakė, būtent aš įkvėpiau pasirinkti šią specialybę. Kai išeidinėjau iš darbo, mažieji tiesiog prašė neišeiti, o vyresnieji apgailestavo, kad "labai gaila, kai išeina TOKIOS mokytojos". Nesigiriu, tik iš to darau išvadą, kad, matyt, nesu toks monstras, kokiu bandote ar norite kai kas mane matyti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Aidar @ 2006 10 25, 12:00)
Mes kalbam ne apie Universitetus, o apie mokyklinio ikiegzamininio amžiaus vaikus. Taip, tikiu, kad vyresnių klasių mokiniai gali sau leisti diskutuoti ir ieškoti kompromiso su mokytoju, bet pradinukai????? Ka jiems daryti kai mama pasako, nepalaikysiu taves ir žinai, kad ir koks tas mokytojas būtų tu privalai jį gerbti. Nė velnio jis neprivalo, jeigu tas mokytas nėra vertas pagarbos. Jis gali nueiti į šalį ir "duoti durniui kelią" (čia to pradinuko suvokimu).
Labai daug yra dabartinėj visuomenėj diskutuojama apie vaikų teises, laisves ir pan., bet kazkodel yra pamirstamos vaikų PAREIGOS. Vaiko pareiga yra mokytis, tačiau niekada nesutiksiu, kad vaiko pareiga yra besalygiškai paklusti mokytojui. Taip, vaiko pareiga yra laikytis tam tikrų mokykloje nustatytų taisyklių, net jeigu jos ir nepatinka, bet lankstytis prieš mokytojus, na jau ne.


Kalbėjau apie savo vaiką ir savo asmeninę poziciją. Niekur nesakiau, kad visi pradinukų tėvai turi elgtis taip, kaip aš. Mano šeimoje aš buvau taip auklėta, ir mano vaikai taip auklėjami. Tai mano pasirinkta pozicija, kuri, kaip rodo gyvenimas, mano ir mano sūnaus atžvilgiu pasiteisino. Jūsų valia rinktis kitus būdus.
Atsakyti
QUOTE(Smurka @ 2006 10 25, 11:47)
Kas daugiau leidžiama? Daugybos lentele per matematikos pamokas naudotis? Šiek tiek paprastesnes užduotis pateikti? Tik tokia problema čia ir yra. Modifikuotas vaikas turi mokymosi, o ne elgesio problemų, jam mokymo sutrikimus reikia šalinti, o ne nervuotis, kad su tokiu vaiku apskritai reikia cackintis mad.gif

jeigu modfikavimo priežastis - "sutrikusi savireguliacija" - tokia diagnozė būdavo skelbiama ir viešai - tai elgesio problemos, o ne mokymosi... ir žinai kad jam galima per pamoką išeiti į koridorių neatsiklausus...
Atsakyti
QUOTE(Smurka @ 2006 10 25, 11:34)
Beje, modifikuota programa yra taikoma mokymosi sutrikimų turintiems vaikams, Jie, jei dirbama teisingai, yra PAŠALINAMI. Adaptuota programa taikoma tiems, kurie nepajėgia mokytis, o modifikuota tiems, kurie turi pataisomų sutrikimų.

tongue.gif
Ai, nenoriu čia plėstis, bo internetas... tongue.gif Pasakysiu tik tiek, kad pedagogams giliai dzin tokie: modifikuoti, adaptuoti ir kitokie -uoti...

QUOTE(Aidar @ 2006 10 25, 11:42)
Smurka, o tu neįžvelgi Jūsų, tėvų, kažkokių problemėlių? Nepakankamo užsiėmimo su vaiku, darbo po pamokų, skatinimo ir padrasinimo, kad jam tereikia pasistengti ir jis tikrai suspės.

Aha, va prisimianiau atvejį. Radau pažymių knygelėj anglistės įrašą: prašau paskambinti. Ir tel.Nr. pridėtas. Paskambinau, o ana: žinot, aš šioj mokykloj naujokė, dar daug ko nepažįstu, tiek pastabų viesiems prirašau, kad nelabai pati beprisimenu, nei kam, nei už ką... blink.gif doh.gif galų gale išsisaiškinom, kad pastaba buvo rašyta mano vaikui už tai, kad: jis pakankamaidrausmingas vaikas, stengiasi, tik nelabai sekasi mokytis anglų kalbą. Tik nenusiminkit, nes čia dar ne pats blogiausias variantas, yra ir blogesnių vaikų... blink.gif doh.gif
Žodžiu, sutarėm, kad leisiu vaiką papildomai. Pati mokykloj mokiaus vokiečių k., tad padėt nelabai kuo galėjau. Ir ką. Pusę metų atlankė kursus. Pinigai vistik kainuoja dirol.gif O rezultatas koks g.gif Pasikeitimų mokykloj - apskritas 0. Sorry, bet tokiais atvejais aš linkusi kažkiek kaltės klijuot mokytojai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jėga: 25 spalio 2006 - 11:08
QUOTE(Cassandra @ 2006 10 25, 12:02)
smile.gif Man labai patinka, kai mano darbas yra vertinamas net realiai nemačius, kaip aš dirbu  smile.gif Noriu pasakyti, kad nors esu griežta, tačiau, kad ir kaip būtų keista kai kurioms iš jūsų, esu mėgstama mokinių. Niekada nesu pakėlusi balso ant vaiko, niekada nei vieno vaiko nesu pažeminusi viešai, mano nuostatuose bendraujant su vaikais pagrindiniu punktu eina PAGARBA asmenybei. Būtent pagarba, o ne jūsų taip apdainuojama meilė. Ne vienas mokinys man yra padėkojęs už tai "kad buvote griežta, bet labai teisinga", kad "jūsų pamokos būdavo vienos įdomiausių mokykloje", kad "mokėte mus ne tik mokytis, bet ir galvoti savo galva". Daug mano buvusių mokinių (ne tik auklėtinių), kol dirbau mokykloje, ateidavo po baigimo pas mane į svečius. Šiaip, pasikalbėti. Ne vienas, pasirinkęs mano kelią, sakė, būtent aš įkvėpiau pasirinkti šią specialybę. Kai išeidinėjau iš darbo, mažieji tiesiog prašė neišeiti, o vyresnieji apgailestavo, kad "labai gaila, kai išeina TOKIOS mokytojos". Nesigiriu, tik iš to darau išvadą, kad, matyt, nesu toks monstras, kokiu bandote ar norite kai kas mane matyti smile.gif
Papildyta:
Kalbėjau apie savo vaiką ir savo asmeninę poziciją. Niekur nesakiau, kad visi pradinukų tėvai turi elgtis taip, kaip aš. Mano šeimoje aš buvau taip auklėta, ir mano vaikai taip auklėjami. Tai mano pasirinkta pozicija, kuri, kaip rodo gyvenimas, mano ir mano sūnaus atžvilgiu pasiteisino. Jūsų valia rinktis kitus būdus.

Sutinku su tavim ir manau, kad aukleji vaikus teisingai. Nei meile nei ziaurumu vaiko normaliai neisauklesi. jei bus per daug meiles, bus islepes, jei su juo bus elgiamasi ziauriai, nu tai ir jis taip atgal. Reikia su vaiku sneketi kaip su suaugusiu, pagarbiai ir civilizuotai smile.gif . Manau tu taip ir elgeisi. O pagarba turi buti, tiek vaikui, tiek is vaiko suaugusiam. O mokytojai, kurie elgiasi su vaiku ziauriai, tai tik bausmes nusipelne. Bet tai reiketu isitikinti pirmiausia.
Atsakyti