Įkraunama...
Įkraunama...

Ar saugūs mūsų vaikai mokykloje?

QUOTE(Azalija @ 2006 10 25, 09:41)
nenurašytas. bet su problema. paniekos niekur nerodžiau.
beje, mano dalyko "modifikacijos" kaip ir nelietė.  blush2.gif tik žinojau iš klasės auklėtojų, kad jam daugiau leidžiama.....

Kas daugiau leidžiama? Daugybos lentele per matematikos pamokas naudotis? Šiek tiek paprastesnes užduotis pateikti? Tik tokia problema čia ir yra. Modifikuotas vaikas turi mokymosi, o ne elgesio problemų, jam mokymo sutrikimus reikia šalinti, o ne nervuotis, kad su tokiu vaiku apskritai reikia cackintis mad.gif
Atsakyti
QUOTE(Salsa @ 2006 10 25, 10:40)
O aš draskydavau akis, jei reikėdavo už save pastovėti ir jei jausdavau, kad mokytojas neteisus. Nes mano tėvai laikėsi pozicijos: padėsim, ku ogalėsim, bet dėl koki neteisingai parašyto pažymio ar mokytojos "užsisėdimo" kapanokis pati. Va ir kapanojausi. Ir, sakyčiau, visai nebloga gyvenimo mokykla buvo. Ypač išmokė gerai pasverti prieš akis draskant, ar man tai naudinga, ar ne. Nes jei po aiškinimųsi padėtis gali dar pablogėti - tai ar verta pradėti?
Mokiausi dar anais mokytojų "pagarbos" laikais. Bet, nepaisant to, dėl akivaizdžiai neteisingų veiksmų keleto mokytojų taip negerbiau, kad jaučiau tiesiog fizinį malonumą jau baigusi mokyklą susitikus juos gatvėj žiūrėti į akis ir... nesisveikinti. Tegul paskui nesididžiuoja, kad "baigę mokyklą mane prisimins geruoju" - nė velnio  tongue.gif

Tiesa, dėl viso šito netapau nei psichiškai nestabilia, o ir mokyklą baigiau kuo puikiausiais pažymiais. Taigi dėl to akių mokytojams draskymo nereikia labai suabsoliutinti. Gal verčiau išmokyti vaiką civilizuotai aiškintis, formuluoti konkrečią problemą ir nebijoti kreiptis į mokytoją su pastaba, kad jis galbūt neteisus? Nes mokytojai išties būna neteisūs, ir tikrai nereikėtų jų paversti absoliučiais visažiniais ir visagaliais. O jei dėl kiekvieno ginčo su mokytoju iki pat 12 klasės į mokyklą lakstys aiškintis tėvai - tai ką bekalbėti apie savarankišką asmenybę?  doh.gif

Na tu nelabai mane supratai, ka as norejau pasakyti. Eidavau ir as aiskintis pas mokytojus del pazymiu. bet kiekvienas skirtingai turbut supranta akiu draskyma smile.gif . As turejau omenyje kur kas ziauresni elgesi ir as kalbejau labiau apie mazus vaikus.
Atsakyti
QUOTE(g00te @ 2006 10 25, 09:25)
KODEL pradejau kalba apie mokytojus...

1. reiskia pamokose buvo "nenormalios" aplinkybes
2. anei vienas cerberis nieko manes neismoke - as negerbiu tironu, mano galva jie "nerealizave saves" zmones arba negabus,
3.jei nesugeba kitaip sudominti


1. Nebūtinai. Ar pačiai neatsitinka kartais, kad kažkokios smulkmenos/problemos kaupiasi kaupiasi kaupiasi...ir pratrūksti ašarom ar keiksmais po paskutinio lašo - dažniausiai palyginti visiškai menko dirgiklio, į kurį, normaliomios aplinkybėmis, taip stipriai nereaguotum (Tarkim darbe mažina etatus, sustabdė kelių policija, kortelėje baigėsi pinigai, o šitos susikaupusios neigiamos emocijos gali išsiliet ant niekuo dėto vaiko/sutuoktinio, kuris įėjo į kambarį nenusiavęs batų)
2. Disciplina nėra tironija. Nes priešingu atveju tironais būtų galima vadinti ir medikus, kurie ligoninėse iš pacientų reikalauja tam tikros tvarkos - nustatytą valandą matuotis kraujospūdį, gerti vaistus, eiti į procedūrinį, nevalgyti tam tikrų produktų ar panašiai. Viršininko, kuris per rytinius susirinkimus reikalauja/prašo miklinti smegenus ir netoleruoja bėgiojimų kavos ar parūkyti.
3. Manęs irgi nesudomino kai kurie dalykai, pvz. fizika, nors fizikos mokytojas vertėsi per galvą: ir anekdotus pasakojo, ir ruletę suko, kviesdamas atsakinėti. Neįdomu man buvo, nors užmušk, n e į d o m u. Fizikos nemoku (ir ji man šiandien nereikalinga). Bet fizikos mokytoją prisimenu su pagarba. Ir tvarką klasėje per jo pamokas.
Atsakyti
QUOTE(Marija_d @ 2006 10 25, 09:48)
Na tu nelabai mane supratai, ka as norejau pasakyti. Eidavau ir as aiskintis pas mokytojus del pazymiu. bet kiekvienas skirtingai turbut supranta akiu draskyma smile.gif . As turejau omenyje kur kas ziauresni elgesi ir as kalbejau labiau apie mazus vaikus.


Na, jei akių draskymas nesusijęs su mokinio-mokytojo darbinėmis problemomis, tada tiesa, sutinku drinks_cheers.gif
Bet tokie dalykai, kaip išsiaiškinimas, kodėl toks pažymys, o ne kitoks, kodėl vienam klasės mokiniui suteiktas šansas pasitaisyti, o kitas iškart "nuskalpuotas" - tai čia, manau specifinės vidinės problemos ir tiek pedagogas, tiek mokinys, net ir pirmokėlis, turėtų civilizuotai jas aiškintis be tarpininkų-tėvų. Nes jau kai iki tėvų kokia istorija iš serijos "mane nuskriaudė" ateina, tai išties ir gėda ir juokinga - negi dabar eiti pas mokytoją ir aiškintis, kodėl vaikui parašyta 6 o ne 8? Vaikas pats turi tai išsiaiškinti ir suprasti.
Atsakyti
QUOTE(Salsa @ 2006 10 25, 10:50)
Na, jei akių draskymas nesusijęs su mokinio-mokytojo darbinėmis problemomis, tada tiesa, sutinku  drinks_cheers.gif
Bet tokie dalykai, kaip išsiaiškinimas, kodėl toks pažymys, o ne kitoks, kodėl vienam klasės mokiniui suteiktas šansas pasitaisyti, o kitas iškart "nuskalpuotas" - tai čia, manau specifinės vidinės problemos ir tiek pedagogas, tiek mokinys, net ir pirmokėlis, turėtų civilizuotai jas aiškintis be tarpininkų-tėvų. Nes jau kai iki tėvų kokia istorija iš serijos "mane nuskriaudė" ateina, tai išties ir gėda ir juokinga - negi dabar eiti pas mokytoją ir aiškintis, kodėl vaikui parašyta 6 o ne 8? Vaikas pats turi tai išsiaiškinti ir suprasti.

Manau, kad cia diskutuojamos is tiesu kur kas gilesnes problemos, nei del parasyto mazesnio pazymio. o del to tikrai reikia aiskintis civilizuotai, kaip pati sakai (nors tu ir akis draskei smile.gif ). ir be abejo, kad pats vaikas turi aikintis, jis juk geriau zino kiek moka, nei tevai biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Salsa @ 2006 10 25, 10:50)
Na, jei akių draskymas nesusijęs su mokinio-mokytojo darbinėmis problemomis, tada tiesa, sutinku  drinks_cheers.gif
Bet tokie dalykai, kaip išsiaiškinimas, kodėl toks pažymys, o ne kitoks, kodėl vienam klasės mokiniui suteiktas šansas pasitaisyti, o kitas iškart "nuskalpuotas" - tai čia, manau specifinės vidinės problemos ir tiek pedagogas, tiek mokinys, net ir pirmokėlis, turėtų civilizuotai jas aiškintis be tarpininkų-tėvų. Nes jau kai iki tėvų kokia istorija iš serijos "mane nuskriaudė" ateina, tai išties ir gėda ir juokinga - negi dabar eiti pas mokytoją ir aiškintis, kodėl vaikui parašyta 6 o ne 8? Vaikas pats turi tai išsiaiškinti ir suprasti.

Be to, jau sakiau, kad nesuprantu tokiu tevu, kurie net neisigiline ar vaikas teisus, ar mokytojas, ar apskritai gal uztektu viska vaikui paaiskinti ir namie, lekia i mokykla ir patys tevai jau mokytojams akis drasko, o tas vaikis, patenkintas delnus trina ir toliau terorizuoja mokytojus.
Atsakyti
QUOTE(leputė @ 2006 10 25, 09:31)
Na mano supratimu, jei tėvai laiko gyvulius ir vaikas nelabai kaip kvepia ar turi utėlių tai neturi nieko bendro su tikrais elgesio sutrikimais... Jei tos utėlės jų galvose, kaip rašai, buvo didesnė problema, negu  jų keliams triukšmas, greičiausiai tai buvo tik socialiai apleisti vaikai. Ir iki adaptuotų jiems dar toli...

gal man geriau zinot? gi mokiaus toj pacioje mokykloje, kur dirbo mama, taigis l. gerai zinojau, kurie mokiniai yra kitokie

QUOTE(Smurka @ 2006 10 25, 09:36)
Na, jei ir esami pedagogai į modifkuotus žvelgia su tokia panieka, tada drįstu teigti, kad mokykla mano vaiką žlugdo. Iki tol neturėjęs elgesio problemų, jis, po to, kai jam buvo pritaikyta modifikuota programa, jų "prisigraibė".  Tai va, kodėl mano vaikas pradėjo iš mokyklos lakstyti doh.gif  Nes modifikuotas - reiškia, nurašytas blink.gif

tikrai zvelgia su panieka, dar daugiau, nesenai paklausinejom drauges dukra (11m), ar ji girdejo ka apie "modifikuotus" ar pan. Taip, ji girdejo, beje is mokytojos, modifikuoti atseit keli durneliai klasej, zino ir vardus pavardes, o vaikai gi ziaurus, zodziu...
tik nereikia visko suversti pedagogams, sunkus ju darbas
aukleti vaikus turetu teveliai, deja, zinau, kiek laiko mama skiria vaikuciu teveliu paieshkoms (!!!), kviecia juos i susirinkimus ir telefonu ir i namus vaziuoja ir t.t.
aj
QUOTE(leputė @ 2006 10 25, 09:40)
Ir galima pagalvoti, kad vėliau, baigus mokyklą ir pradėjus studijuoti ar dirbti prasideda vien įdomybės...Pavyzdžiui bosas nesudomina tavęs darbu - miegi sau, nes neįdomu. Ateina nepatenkintas klientas - apskritai linksma...
Mokslas yra darbas. O darbas nebūna vien tik linksmybės ar įdomybės. Todėl ir mokantis būtina ugdyti ir kantrybę, ir ištvermę, ir darbštumą...

statistikai
dirbu sau, savo megstama kurybini darba
nebeturiu jokiu bosu, taigis
ir tai tikrai ne mustro deka
Atsakyti
QUOTE(Marija_d @ 2006 10 25, 10:04)
o del to tikrai reikia aiskintis civilizuotai, kaip pati sakai (nors tu ir akis draskei smile.gif ).



na, jei ką, tai akis draskiau savo mokytojai muzikos mokykloje, kuri pati nelabai civilizuotai elgėsi, jei už neišmoktą kūrinį leisdavo sau palikti vaiką po pamokos ir valandai UŽRAKINTI kitoje klasėje, kad mokytųsi, nė nepasidomėjusi, ar jis kartais į tualetą nenori, ar pavalgęs ir ar turės kaip grįžti namo, nes per tą laiką ir sutemdavo (muzikos mokykla juk veikdavo po pamokų doh.gif ). Nė dabar nemanau, kad tokią mokytoją pasiųsti po velnių, riktelti jai, kad niekur nesėdėsiu ir išdrožti namo nuodėmė. Gailiuosi tik kad tokį elgesiuką ėmiau praktikuoti tik būdama paauglė, o ne nuo pirmų klasių, kai persigandusi ir perbalusi, šventai tikėdama, kad mane užrakintą laikys per naktį (ji taip grasino), apžiūrinėdavau klasės langus, per kurį galėčiau iššokti (aukštas tai 4-tas, bet 8-metės protelis irgi kartais vėjais banguoja).
Atsakyti
QUOTE(g00te @ 2006 10 25, 11:10)
gal man geriau zinot? gi mokiaus toj pacioje mokykloje, kur dirbo mama, taigis l. gerai zinojau, kurie mokiniai yra kitokie





Ir ką? 10 mokinių klasėje buvo adaptuotų? Su pažymom iš VRC ir med įstaigų? Ar čia tik mama mokytoja, pokalbiuose su kolegėm tuos vaikus taip vadino, nes jie buvo triukšmingi, nelabai valyvi ir šiaip, trukdė vesti pamokas?



statistikai
dirbu sau, savo megstama kurybini darba
nebeturiu jokiu bosu, taigis
ir tai tikrai ne mustro deka

Labai džiaugiuosi, kad dirbi mėgstamą kūrybinį darbą, neturi boso...
Bet maistą turbūt visvien perki parduotuvėj? Stovi sau eilutėj su prekių vežimėliu, lūkuriuoji, ir kai ateina Tavo eilė mokėti, pardvėja užtrenkia kasos aparato stalčių, pakyla ir eina sakydama "užkniso viskas"...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo leputė: 25 spalio 2006 - 10:18
QUOTE(Smurka @ 2006 10 25, 10:36)
Na, jei ir esami pedagogai į modifkuotus žvelgia su tokia panieka, tada drįstu teigti, kad mokykla mano vaiką žlugdo.

Į mano paklausimą, gal mano vaikui reikėtų modifikuotos programos, auklėtoja atsakė tiesiai: o kam? Mokytojų darbas ir taip sunkus, niekas nenorės užsiimt papildomai, sudarinėt programos. Be to, iš tokių bendraklasiai šaiposi...
Žodžiu, tavo vaikas - tavo pačios problema. Arba - pats kaltas, kad gimei durnas doh.gif Nurašytas... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(leputė @ 2006 10 25, 09:43)
O močiutė, įdarbinta prižiūrėti vaiko yra visiškai normalu... bigsmile.gif Mano vaiko klasėj 22 mokiniai ir turbūt 21 močiutė? (nes saviškės aš neįdarbinau)


Sutinku su tavo ankstesniu postu, kad mokslas tam tikra prasme yra darbas. Bet dėl močiutės ironizuoti nereikėtų. Mano galva, tai rodo, kad mokykla bent jau neatsižegnojo nuo vaiko, o ieškojo būdų, kaip jam pagelbėti. Bet aš manau, kad šiuo atveju problemos slypi šeimoje, todėl kosmetiniai pataisymai (nors ir penkios padėjėjos būtų prie jo pristatytos) jų neišspręs. Neišsiaiškinus priežasčių, kovoti su pasekmėmis - beviltiška.
Kita vertus, mes pernelyg užsipuolėm mokytojus. Pamiršdami trečią konflikto pusę - bendraklasius. Nėra tie mūsų vaikai visada tik aniuolėliai, kuriuos prie žaizdos dėk. Kartais jie būna žiauresni už suaugusius. Ir subtiliau žiauresni. Mažamečiai taip pat. Žinot posakį: pats muša, pats rėkia? Pavyzdys iš gyvenimo: maniškė pavyzdžiui teas'iną brolį. Tokiu gundančiu Liuciferišku balsu - "guldys tave pietų, guldys, nes tu mažas..." - ir kai brolis neapsikentęs šito psichologinio "teroro" ir, jo supratimu, vyriškumo pažeminimo, įgnybia, vyresnioji atvaro skųstis. Tai čia yra scenos, kurias tenka matyti. O kiek tokių scenų vyksta mokyklose, kieme, kurių nesukontroliuosi, o nematęs visko savomis akimis ir arbitras geras negalėsi būti.
Vienžo, sudėtinga viskas. Kiekvienas, net ir pats mažiausias žmogutis; kiekviena, net ir akimirką vykusi situacija; Visi žiūri iš savos varpinės, todėl natūralu, kad iš kitos, kitu regėjimo kampu, viskas atrodo kitoje, nebūtinai ryškioje šviesoje.
Atsakyti
QUOTE(Salsa @ 2006 10 25, 11:12)
na, jei ką, tai akis draskiau savo mokytojai muzikos mokykloje, kuri pati nelabai civilizuotai elgėsi, jei už neišmoktą kūrinį leisdavo sau palikti vaiką po pamokos ir valandai UŽRAKINTI kitoje klasėje, kad mokytųsi, nė nepasidomėjusi, ar jis kartais į tualetą nenori, ar pavalgęs ir ar turės kaip grįžti namo, nes per tą laiką ir sutemdavo (muzikos mokykla juk veikdavo po pamokų  doh.gif ). Nė dabar nemanau, kad tokią mokytoją pasiųsti po velnių, riktelti jai, kad niekur nesėdėsiu ir išdrožti namo nuodėmė. Gailiuosi tik kad tokį elgesiuką ėmiau praktikuoti tik būdama paauglė, o ne nuo pirmų klasių, kai persigandusi ir perbalusi, šventai tikėdama, kad mane užrakintą laikys per naktį (ji taip grasino), apžiūrinėdavau klasės langus, per kurį galėčiau iššokti (aukštas tai 4-tas, bet 8-metės protelis irgi kartais vėjais banguoja).

O va Jezau doh.gif , nu klausyk, matai, galejo ir blogai baigtis. O tai tevams nesakei, ka, jie nemate tavo isgascio? Va, cia tai gilesne problema ir tevai apie tai turetu zinoti. Na, o jei tu apie tai jiems neskaydavai, tai noreciau suzinoti, kodel?bijojai? vat ir baisu, kai vaikai bijodami nepasisako tevams, o sie nieko nemato ir viena grazia diena, kai kantrybe jiems truksta, issitraukia peili ir grasina patys. Ai, nu zodziu, sunkus tas auklejimas verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Marija_d @ 2006 10 25, 10:23)
O va Jezau doh.gif , nu klausyk, matai, galejo ir blogai baigtis. O tai tevams nesakei, ka, jie nemate tavo isgascio? Va, cia tai gilesne problema ir tevai apie tai turetu zinoti. Na, o jei tu apie tai jiems neskaydavai, tai noreciau suzinoti, kodel?bijojai? vat ir baisu, kai vaikai bijodami nepasisako tevams, o sie nieko nemato ir viena grazia diena, kai kantrybe jiems truksta, issitraukia peili ir grasina patys. Ai, nu zodziu, sunkus tas auklejimas verysad.gif


Va čia ir problemėlė. Mokytoja - tokia veidmainė, kad daugiau tokių žmonių tikriausiai gyvenime nesu sutikusi. Mane aprėkia, užrakina, o pati nulekia ir paskambinusi mamai į darbą saldžiu balseliu informuoja, jog aš atėjau šiek tiek nemokėdama skambinti užduoto kūrinio, o šiaip esu viena geriausių jos mokinių, ji mane rengianti konkursui (apie kurį manęs niekas neinformavo), taigi ar negalėtų mama leisti jai dar valandėlę kitą su manim padirbti? Mama, aišku, sutinka. Ir kai aš kalbu, kad mokytoja rėkė, kad klasėj užrakino, ji tepasako, kad reikia pasistengti kiek geriau mokytis, kad mokytoja ne blogo nori - juk konkursui ruošiasi, o dar pridėkime mamos svajonę, kad vaikas muzikoje mokytųsi ir... iki jos ateidavo tik pusė tiesos. O apie savo mintis pasakyti gėdijausi - viskam praėjus jau pačiai gėda buvo, ka baimės apimta taip galvojau doh.gif O kitus kartus jau tiesiog nebebijodavau jos grasinimų dėl visos nakties nes mama užgarantavo, kad jokia mokytoja taip nepasielgtų - taigi išmokau ja tiesiog nebetikėti. O vėliau - nachališkai atsikalbinėti bei siųsti po velnių, jei man kas nors nepatinka tongue.gif
Atsakyti