Įkraunama...
Įkraunama...

Ar saugūs mūsų vaikai mokykloje?

QUOTE(leputė @ 2006 10 23, 11:32)
Gerai, o jei tarp tų dvidešimties draugiškų yra pora tokių, kuriems Vaiko raidos centras šiokią tokią diagnozę nustatė? Čia kaip toj patarlėj "mažas kupstelis didelį vežimą išverčia"...


Jei vaiko raidos centre vaikui nustatyta diagnozė, o jis pagal integracijos principus turi mokytis bendrojo lavinimo mokykloje, tai kodėl tada jam tos sąlygos nesudaromos? Nes vien leidimas ateiti į mokyklą ir sėdėti kartu su klasės draugais toje pačioje klasėje dar nėra sąlygų sudarymas.

Ir kažkaip įdomiai man atrodo skirtingos mokyklos administracijos ir mamos pozicijos šiuo klausimu. Mokykla sako, kad mama rekomendacijų nepateikė, o mama teigia jas kaip tik pateikusi, kur aiškiai nurodyta, kad vaikui reiklaingas asistentas. asistento mokykla neduoda, vaikas daro ką nori.
Atsakyti
QUOTE(Smurka @ 2006 10 23, 13:12)
asistento mokykla neduoda, vaikas daro ką nori.

iš kur tokios žinios? Juk buvo asistentas. Pernai močiutė, šiemet kažkokį žmogų skyrė. Ir savivaldybė po 600 lt mokėjo wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Smurka @ 2006 10 23, 13:12)
Mokykla sako, kad mama rekomendacijų nepateikė, o mama teigia jas kaip tik pateikusi, kur aiškiai nurodyta, kad vaikui reiklaingas asistentas. asistento mokykla neduoda, vaikas daro ką nori.

Bet kad, kiek supratau, buvo tas asistentas t.y. mokytojo padėjėjas ar kaip jis ten vadinasi g.gif
Atsakyti
Žodžiu, čia politika irnesakyk.gif Asistento nėra, nes jo niekas nefinansuoja... Mokytojai blogi, nes mažai algos gauna tai ir nepersistengia... Tėvai blogi, nes dieną naktį turi dirbt, kad šeimas, vakus išmaitint, taip nerasdami lako pabendraut su savo vaikais... O vaikai... ką vaikai - "palikti vieni ant ledo", tiek geri, tiek blogi...
Atsakyti
O šiaip tai gerai, kad pagaliau pradėta kalbėti apie smurtą mokyklose. Nes jis atsirado ne šiandien ir ne vakar. Ir ne prieš metus. Smurto mokyklose yra daug, tik apie tai iki šiol nebuvo garsiai kalbama. Vaikai, ypač paaugliai, kasdien žaloja vieni kitus - kad ne taip pasakė, ne taip pažiūrėjo, kelią perėjo, berną nuviliojo ir pan.Ypač didėja merginų žiaurumas. Bernai kaip ir bernai - susimušė išsiaiškino ir toliau bendrauja, tuo tarpu merginų "kerštas" dažnai būna užmaskuotas, rafinuotas ir žiaurus. Apskritai situacija mokyklose nepavydėtina visomis prasmėmis. Visada buvau profiliavimo priešininkė, nuo pat pirmų metų, kai tik jis prasidėjo. Rezultate dabar turime diletantus, baigiančius vidurinę. Negana to, aukštosios ir vidurinės mokyklos neturi suderinamumo mechanizmų, todėl vaikas, po 10 kl. pasirinkęs istoriją ir atsisakęs geografijos, baigęs 12 gali sužinoti, kad būtent tais metais stojamasis istorijos egzaminas pakeistas į geografijos. O šio laikyti jis negali, kadangi paskutinėje pakopoje geografijos nesimokė. Mes turėjome savo laikais gerą stiprią vidurinę mokyklą, o dabar, reformų dėka, ji yra nustekenta kaip ir daugumas kitų sričių mūsų valstybėje. Nes kažkam kažkada Švietimo ministerijoje prisireikė nuleisti iš viršaus "iš užsienio" nusižiūrėtą mokymo sistemą, neįsigilinus į jos esmę. O dabar jau po truputį pasigirsta balsai, kad galbūt ir nebereikia profiliavimo. Va kur man iš tiesų gaila vaikų - kad jų gyvenimai luošinami per ministerijos klerkų eksperimentus, renkantis profesiją ir gyvenimo kelią.
Atsakyti
QUOTE(Cassandra @ 2006 10 23, 13:53)
. Visada buvau profiliavimo priešininkė, nuo pat pirmų metų, kai tik jis prasidėjo. Rezultate dabar turime diletantus, baigiančius vidurinę.

Ar iš tiesų girdėjau ar sapnavau, prieš rugsėjo pirmąją ponia švietimo ministrė sakė, jog profiliavimo yra/bus atsisakyta, kaipo nepasitvirtinusio??? g.gif
Atsakyti
Aš supratau kad bus tik labiau individualizuotas, bet negrįžtama prie senos sistemos. Deja, gal Cassandra tiksliau atsakys, nes mokykloj nebedirbu...
Atsakyti
QUOTE(Azalija @ 2006 10 23, 14:03)
Aš supratau kad bus tik labiau individualizuotas, bet negrįžtama prie senos sistemos. Deja, gal Cassandra tiksliau atsakys, nes mokykloj nebedirbu...


Kas šiais metais naujo vyksta Švietimo sistemoje - pasakyti negaliu, nes prieš metus iš esmės pakeičiau darbo profilį smile.gif Tegaliu diskutuoti apie pačią sistemą bendrai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(leputė @ 2006 10 23, 12:29)
Bet kad, kiek supratau, buvo tas asistentas t.y. mokytojo padėjėjas ar kaip jis ten vadinasi g.gif


Aš kalbu tik tai, ką perskaičiau spaudoje. Pernai asistentas buvo, o šiemet mokykla, motyvuodama lėšų stygiumi, jį skirti atsisakė, nors mama, kaip teigiama spaudoje, direktorei VRC rekomendacijomis palei nosį mojavo.

O kad VRC rekomendacijos mokykloms yra mažiau vertos nei tualetinis popierius (su juo bent suteptą gerąją vietą galima nusivalyti), įsitikinau savo kailiu.
Atsakyti
cituoju Lietuvos rytą
QUOTE
Tuo metu kabinete su vaikais likusi Santautą specialiai prižiūrinti mokytojos padėjėja Žydrė Repečkaitė pasakojo bandžiusi jį sudrausminti, tačiau devynmečiui moters pastabos buvo nė motais. "Kitų priemonių imtis negalėjau, nes naudodama prieš vaiką fizinę jėgą vėliau galiu būti apkaltinta ir turėti rimtų problemų", - teisinosi pedagogė.
Atsakyti
"Kai pernai buvo skirtas mokytojos padėjėjas, nebuvo nei jokių incidentų, nei nusiskundimų. Mes buvome įspėti dar pernai, kad kitais metais padėjėjo nebus. Nunešėme VRC ir paprašėme, tačiau direktorė atsakė, kad antrus metus su mano sūnumi jau nebežais", - pasakojo Santauto mama. Moteriai esą buvo paaiškinta, kad samdyti atskirą mokytojo padėjėją mokyklai per brangu.

"Respublika", 2006 m. spalio 20 d., penktadienis, 5 psl.

Kabutėse kaip ne kaip cituojama tai, ką kalbėjo pati mama. Kaip minėjau, kadangi pati esu panašioje situacijoje, tai tikrai galiu patvirtinti, jog mokyklos stengiasi atsikratyti bet kuriuo bet kokių problemų (nebūtinai elgesio) turinti vaiką. Nurašyt, išmest ir pan. O tai jie gali pasiekt tik žlugdydami žlugdydami ir žlugdydami, Žodžiu, einama lengviausiu keliu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smurka: 23 spalio 2006 - 15:00
QUOTE(Smurka @ 2006 10 23, 16:56)
Kabutėse kaip ne kaip cituojama tai, ką kalbėjo pati mama.


mama dar sakė, kad tai jos vaiką apšmeižė ir t.t.... subjektyvu cool.gif . iš kur Lrytas būtų ištraukęs žmogų su vardu ir pavarde, dirbančiu tose pareigose?


taip, mokykla, kaip ir visa visuomenė, žiauri, stengiasi įsprausti į rėmus žmogų. Nemanau kad firma ar įstaiga labai stengiasi terliotis su nepritampančiu žmogumi...
Atsakyti