QUOTE(Luknė @ 2007 05 24, 18:21)
Sutinku, kad jei atrodo kad kažkas ne taip, jaei suabejojai, kad tai GALBŪT negerai - tai jau nuodėmė. Bet juk nuėjusi išpažinties nesakysiu, kad tis kartus atidėjau kambarių siurbimą, penkis kart vietoj rimto naminio maisto išviriau pusgaminių... o sakysiu tingėjau. Ir kas išeina? supykau, keikiau, melavau, tingėjau...
Problema yra, kad mes neturime normalios sąžinės sąskaitos. Paauglystėje mamos draugė davė prieškarinę vienuolių sąžinės sąskaitą- buvau apšąlus, kiek naujų nuodėmių savyje atradau ir kaip kitaip pradėjau traktuoti kitas.
Tavo pavyzdyje tingėjimas lyg ir per stipriai pasakyta (juk tai sunki nuodėmė, o tokie netobulumai- atidėti siurbimą, ruošti abejotinos vertės maistą...), bet jeigu pasiknisus giliau, kodėl neprisiverti to padaryti, nors manai esant reikalinga? Gal esi darboholikė ir visas jėgas atiduodi darbe, o šeimai nelieka? Gal blogai tvarkai savo laiką (pvz., žiūri "muilą") ir pareigoms šeimoje nebelieka laiko? O gal esi pedantiškai tvarkinga ir per daug dėmesio skiri kilimų siurbimui
?
QUOTE(Luknė @ 2007 05 26, 16:59)
Galbūt aš rašau ne toje temoje, tiesiog čia buvo gražiai kalbama apie gilesnę , dvasingesnę išpažintį. Išpažinties einu ne taip jau ir retai, bet jau kelintą kartą ruošdamasi jai galvoju, kad reikėtų giliau pasikapstyti. Išlaukti? Šiuo metu ir laukiu, galvoju, ieškau būdų ir galbūt protingesnių žmonių, kas man patartų . Gyvenu vadinamoj provincijoj, pasirinkti kunigą ne taip paprasta.
Aš irgi iš ten (žr. kairėje), irgi laukiau, ieškojau, nervinausi, kad po išpažinties kunigas nieko esmingo nepasako...Viešėdama "didmiestyje" išsiklausinėjau, kuris čia geras nuodėmklausis, priėjau išpažinties, sužinojau atgailą ir išgirdau beldimą( eikite, jūsų nuodėmės atleistos...)
Tada pagalvojau, kad per daug noriu iš kiekvieno kunigo. Juk moku skaityti, religinės literatūros šiuo metu yra pakankamai, ko gero į savo klausimus turiu atsakinėti pati? O nuodėmklausiai su Dievo dovana reikalingi dideliems nusidėjėliams, žmonėms praradusiems ryšį su Dievu, bandantiems grįžti po ilgo laiko, ir mes su savo banaliom nuodėmėm neturėtume jų užimti...
QUOTE(Meškuolė @ 2007 05 27, 09:20)
O tai ką tada man daryti, jei aš ne su viskuo sutinku? Tėvai mane pakrikštijo. Sutvirtinimo sakramentą priėmiau giliai tikėdama tuo, ką darau. Bet dabar yra dalykų, kuriuos dariau, kuriuos katalikų bažnyčia laiko nuodėme, tačiau aš pati viduje to nuodėme nelaikau. Iš čia ir kyla tas mano savos bažnyčios statymas.
Ar įmanomas toks variantas, kad aš nueinu pasikalbėti su kunigu? Tai nebūtinai turi būti išpažintis, tiesiog pagalba susirasti save toje Dievo karalystėje. Ką aš turėčiau daryti? Kur kreiptis? Aš net nebemoku su kunigu sveikintis.
Nieko neatsitiks, jei pasakysi "labą dieną", o šiaip krikščioniškas pasveikinimas buvo "Garbė Jėzui Kristui", atsakymas "Per amžius. Amen."
Mačiau, gyveni Vilniuj, taigi ten tokie " kietuoliai" kaip Julius Sasnauskas, tėvas Astijus (manau, Bernardinuose), pažįstu gerą kunigą Stasį Kazėną (šiuo metu, turbūt, Kazimiero bžn.). Paprašyk vilniečių, gal rekomenduos niekam nežinomą senuką, kuris yra nuostabus dvasios vadas (būna ir taip).
Taigi, lieka pabandyti tiesiog nužygiuoti į zakristiją ir pasakyti, kad turi problemų dėl išpažinties, ir norėtum tiesiog apie tai pasikalbėti. O gal dėl tokio pokalbio galima iš anksto susitarti telefonu, kad paskirtų laiką (ar aš čia fantazuoju?)?Sėkmės