Tai tik dar viena priežastis perkant ypač gerai apžiūrėti sodinuką, jei atviros šaknys- kad nebūtų apdžiuvusios ir apžiūrėti patį stiebelį- kad būtų gyvi pumpurai, ir žievė gyva- pati savaitgalį buvau prie Banginio parodoje- ieškojau konkrečios veislės alyvos- neradau, bet iš turimų- tai mačiau ir jau negyvų, nors pardavėja tikina kitaip.
Tiesa mačiau ir magnolijas, viena buvo stelata- net žydėjo
35Lt tokia nedidukė, gražiai išsikerojus..vazone apie 50cm aukščio gal.. su vienu žiedeliu.Buvo ir didesnių tik kainų neklausiau..
Bet juk buvo, matosi kad atvežtinės ne pačių augintos..
Laukiame jūsų Botanikos sode. Norite šurmulio ateikite į šventes! Jei mieliau ramybė ateikite pabūti vienas. Jeigu norite su draugais pramogų taip pat turime ką pasiūlyti.
Preliminarus 2013 metų renginių planas:
Gegužės 11 d. "Tulpių diena" (Vingio skyrius)
Gegužės 18 d. Tarptautinė biologinės įvairovės diena Gegužės 24 - 26 d. Mugė "Lietuvos žiedai" (kartu su Lietuvos gėlininkų sąjunga)[COLOR=red]
Gegužės 26 d. 19 val. Kristupo vasaros festivalio koncertas Baltas Paukštis V. Kernagiui atminti.
2013 metų gegužės 24 - 26 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode (Kairėnų 43, Vilnius) Lietuvos gėlininkų sąjunga organizuoja mugę Lietuvos žiedai.
Tai tradicinis jau 34 - tą kartą pavasarį ir rudenį vykstantis respublikinis renginys, kurį organizuoja Lietuvos gėlininkų sąjunga populiarindama gėlininkystės verslą mūsų šalyje. Parodoje - mugėje lankytojai galės įsigyti norimų augalų, susipažinti su naujomis augalų rūšimis ir veislėmis. Asmeninių konsultacijų metu sužinoti kaip tinkamai jais rūpintis. Mugė vyks VU botanikos sode, kuris garsėja ne tik savo dydžiu ir gausiomis augalų kolekcijomis (virš 10 tūkst. pavadinimų augalų), bet ir čia saugomu ir tiriamu Lietuvos dekoratyvinių augalų genofondu: kolekcijose auga virš 800 Lietuvos selekcininkų sukurtų gėlių veislių ir hibridų bei daugiau kaip 3500 užsienyje sukurtų gėlių, medžių ir krūmų veislių. Parodoje - mugėje lankytojai gali susipažinti ne tik su sodmenų augintojų atvežtais augalais, bet ir sodo augalų kolekcijomis.
12.09.2013 Augalai parazitai - lekt. Audronė Meldžiukienė ir dokt. Mindaugas Rasimavičius 15 val., 16 val. ir 17 val. Paroda-seminaras VU GMF herbariume. Augalai mus supa visur: jie mus rengia, valgydina, gydo, šildo, švarina orą. Mes jais grožimės, apdainuojame juos, kuriame eiles, tapome. Su augalais susiduriame kasdien ir be jų negalėtume gyventi. Todėl nuo seniausių laikų žmogus nori pažinti augalų pasaulį ir kuo labiau pritaikyti savo reikmėms. Ką girdėjote apie augalus parazitus? Ar tokie augalai auga Lietuvoje? Kaip jie parazituoja kitus augalus? Jei norite praplėsti savo žinias ir susipažinti su nedidele specifine augalų grupe augančia Lietuvoje, apsilankykite viename seniausių Rytų Europoje VU herbariume. 12.09.2013 Mokslo centrų vaidmuo neformaliojo ugdymo ir mokymosi visą gyvenimą procese - Robert Firmhofer (Varšuvos M. Koperniko mokslo centro direktorius. Paskaita mokytojams ir ŠMM atstovams anglų k., su vertimu į lietuvių kalbą) 15 val. LMA konferencijų salėje. R Įvairiose pasaulio šalyse veikiantys mokslo centrai įrodė, kad labai efektyviai pritraukia įvairaus amžiaus publiką. Juose dominuoja interaktyvumas, lankytojai patys atlieka įvairius eksperimentus. Tai leidžia žmonėms daugiau sužinoti apie mokslą, technologijas bei jų reikšmę, formuojant šiuolaikinę visuomenę. Pažinimo proceso modelis, naudojamas mokslo centruose, pagrįstas žmogišku smalsumu, jų asmeniniu dalyvavimu, individualiu ar kolektyviniu problemų sprendimu bei motyvacija, gali būti sėkmingai pritaikomas formaliojo švietimo sistemoje. Tai taipogi padeda patenkinti visuomenės poreikį suteikti suaugusiems piliečiams mokymosi visą gyvenimą galimybę.
19.09.2013 Vilnius Spalvotoji genetika prof. Izolda Pašakinskienė 14 val. VU Botanikos sode. R Šiuolaikinis žmogus jau žino, kad genetika tai DNR, kuri yra organizmų genomo pagrindas. Naujasis amžius atveria naujus būdus tirti paveldimumą. Šiuolaikinė genetika - tai švytinčios chromosomos, baltymai prožektoriai ir dar šis tas daugiau. Į paskaitą kviečiami visi, kurie domisi genetika ir nori sužinoti, kokie puikūs tyrimo įrankiai yra mokslininkų rankose ir kaip spalvoti žymekliai padeda pamatyti, kaip veikia genai, susiformuoja chromosomos mišrūnės, kaip ir dėl ko keičiasi žmogaus genetinė medžiaga.
Rudeninė paroda-mugė Lietuvos Žiedai vyks Vilniaus universiteto Botanikos sode (Kairėnų 43, Vilnius, autobusas Nr. 18, stotelė Paliuliškės) rugsėjo 13-14-15 dienomis.
Tai tradicinis, pavasarį ir rudenį vykstantis respublikinis renginys, kurį organizuoja VU Botanikos sodas kartu su Lietuvos gėlininkų sąjunga, populiarindama gėlininkystės verslą mūsų šalyje.
Mugėse dalyvauja virš 100 įvairiausių gėlių, vaismedžių, dekoratyvių medžių augintojų, ūkininkų, atvykstančių iš įvairių Lietuvos kampelių.
Mugės lankytojai gali įsigyti ne tik gėlių ar dekoratyvinių medžių, bet ir paskanauti bei parnešti namiškiams ūkininkų atvežtų pyrago, duonos ir kitokių skanumynų. Kasmet sulaukiame vis daugiau menininkų, čia nemažas asortimentas įvairių keramikos dirbinių, akmens skulptūrų bei įvairiausių papuošalų. Lieka nenuskriausti ir knygų mylėtojai. Parodoje-mugėje Lietuvos Žiedai lankytojai ne tik įsigyja norimų augalų, bet susipažįsta su naujienomis, individuliai konsultuojami.
Paroda ,,Augalų labirintai" yra ne akcija, ne vienkartinis įvykis. Ji jau turi tradicijas ir savo dalyvių bei lankytojų ratą. Čia renkasi žmonės, mėgstantys natūralų, kūrybingą ir harmoningą gyvenimą.
Tradiciškai penktą kartą Lietuvos edukologijos universitete Gamtos, matematikos ir technologijų mokslų fakultete rugsėjo 27 29 dienomis vyks kambarinių gėlių paroda ,,Augalų labirintai. Joje demonstruojami augalų mylėtojų išpuoselėti augalai.
Šioje parodoje dalyvauja apie 100 kolekcionierių iš didesnių ir mažesnių Lietuvos miestų. Parodos dalyviai yra įvairių sričių specialistai, bet augalų auginimas jiems yra tapęs dvasios atgaiva. Parodoje bus galima pamatyti kaktusus ir kitus sukulentus, įnoringąsias orchidėjas ir ,,plėšriuosius vabzdžiaėdžius, sanpaulijas ir visus kitus žaliuojančius sutvėrimus. Augalai bus išdėlioti pagal rūšis ir gentis, bet bus pristatomos ir individualios augintojų kolekcijos ir sukurtos gėlių kompozicijos. Augalus bei kompozicijas vertins patyrę augalų žinovai.
Šiemetinės parodos moto yra senos dainos žodžiai - ,,Ant senos palangės...", todėl bus akcentuojami šiek tiek primiršti, bet visų pažįstami ir mylimi kaktusai echinopsiai (lot. Echinopsis). Būtent jie buvo mūsų tėvų, senelių gėlių kolekcionavimo įkvėpėjai ir namų puošmenos. Jiems bus skirtas atskiras stendas. Šiuo metu Facebooko Augalų labirintų puslapyje vyksta konkursas, kuriame žmonės demonstruoja šiuos savo auginamus kaktusus ir pasakoja neįtikėtinas jų istorijas.
Augalų kolekcionieriai savo idėjas skleidžia tarp jaunimo. Šiemet pirmą kartą parodoje nedideles augalų kolekcijas / kompozicijas prisistatys mokyklos ir kitos ugdymo įstaigos.
Penktadienis tradiciškai yra skelbiamas vaikų ir ekskursijų diena. Kartu su patyrusiais augalų kolekcionieriais bus galima klaidžioti po drėgnąsias atogrąžų džiungles bei savanas ir išsiaiškinti, kodėl kaktusas storas, o ąsotenis turi ,,ąsotį. Parodos metu vykst augalų loterija. Lankytojai savo įspūdžius galės išreikšti piešdami didelį gėlių kilimą (pernai jis siekė 36 metrus). Ypač tai mėgsta daryti vaikai. Savo pačių nuostabai įsijungia ir suaugę.
Rugsėjo 27 dieną 11:30, 12:30, 13.30 valandomis vaikams bus skaitoma paskaita ,,Viskas apie vabzdžiaėdžius. Šie augalai ,,gaudo vabzdžius ir kitus gyvūnus, juos suvirškina ir taip apsirūpina reikalingais elementais. Kaip visa tai atlieka augalai, paaiškins ir parodys profesionalai žmonės, kurie tokius augalus augina savo namuose
Rugsėjo 28 dieną 14 valandą studija ,,Sodo meno avilys kviečia į paskaitą su praktinių užsiėmimų valandėle ,,Improvizacija kusamono* tema - tarp lietuviškų pievų ir ikebana meno. (*Kusamono - žolinių augalų įvairiose talpose ir induose komponavimo menas.) Norintys dalyvauti kusamonų konkurse, namuose pasodintą žolinę kompoziciją turi atnešti į parodą iki rugsėjo 28 d. 11 val.
Rugsėjo 29 dieną 13valandą etnografė, liaudies meistrė Janina Norkūnienė pasakos apie žolynus ,, Kaipgi gražus, gražus rūtelių darželis-- darželio bei kambarinių gėlių simbolika etnokultūroje". Visą sekmadienį bus galima bendrauti su etnografe, paragauti Jos žolynų arbatų.
Rugsėjo 29 dieną 15 valandą vyks paskaita ,,Augalų įtaka žmonių biologiniam saugumui (medicinos biologas fitoterapeutas J. Ruolia). Žmogus yra viena iš 1,8, o gal net 4 milijardų Žemėje gyvenančių organizmų rūšių. Gamtoje taip surėdyta, kad jie visi tarpusavyje susieti, vienas be kito negali egzistuoti. Taip pat ir mes, žmonės, negalime savęs izoliuoti nuo kitų. Ypač nuo augalų. Būtent jie prieš milijonus metų išvalė aplinkos orą nuo teršalų, praturtino jį deguonimi ir sudarė sąlygas mums gyventi. Šiandien gyvenimas kitoks. Mes sumanūs, išradingi. Bet gamtos nepergudrausime. Jeigu norime būti sveiki ir kūrybingi, tai mūsų gyvenamojoje ir darbo aplinkoje turi klestėti augalai. Būtent apie augalų galias savo mintimis dalinsis didelę patirtį turintis medicinos biologas fitoterapeutas J. Ruolia.
Tad ateikite ir pasiklyskite Augalų labirintuose.
bilieto kaina suaugusiam -5Lt, moksleiviams, senjorams -2Lt;
Ekskursijos registruojamos, į klausimus atsakoma el.paštu augalulabirintai@gmail.com
Rudeninė paroda-mugė Lietuvos Žiedai vyksta Vilniaus universiteto Botanikos sode (Kairėnų 43, Vilnius, autobusas Nr. 18, stotelė Paliuliškės) rugsėjo 19-20-21 dienomis.
Tai tradicinis, pavasarį ir rudenį vykstantis respublikinis renginys, kurį organizuoja VU Botanikos sodas kartu su Lietuvos gėlininkų sąjunga, populiarindama gėlininkystės verslą mūsų šalyje.
Mugėse dalyvauja virš 100 įvairiausių gėlių, vaismedžių, dekoratyvių medžių augintojų, ūkininkų, atvykstančių iš įvairių Lietuvos kampelių.
Mugės lankytojai gali įsigyti ne tik gėlių ar dekoratyvinių medžių, bet ir paskanauti bei parnešti namiškiams ūkininkų atvežtų pyrago, duonos ir kitokių skanumynų. Kasmet sulaukiame vis daugiau menininkų, čia nemažas asortimentas įvairių keramikos dirbinių, akmens skulptūrų bei įvairiausių papuošalų. Lieka nenuskriausti ir knygų mylėtojai. Parodoje-mugėje Lietuvos Žiedai lankytojai ne tik įsigyja norimų augalų, bet susipažįsta su naujienomis, individuliai konsultuojami.