Įkraunama...
Įkraunama...

Dantys, jų priežiūra, gydymas, problemos

Iš savo "užsieniečių" pacientų patirties sakau- ieškoti kuo lietuviškesnio maisto. Dar kartą sakau, kad tai grynai mano asmeninis pastebėjimas, bet kitų tautų maistas kažkaip lietuvių dantims ne į gerą, o gal ir klimato pasikeitimas, tvirtai teigti negaliu. Bet kiek su tuo susidūriau- išvažiuojančių padirbėti į užsienį- ypač Ispaniją lietuvių dantys pradeda labiau gesti.
O profiasionalūs patarimai- stropi higiena (pasta+skalavimo skystis+tarpdančio siūlas), bei kalcis.
Atsakyti
Aciu uz atsakyma,stropios higienos tikrai laikausi.Dantis galiu valytis tik su "sensodyne"ir po kiekvieno valgio nes labai jau jautrus.Siaip mano dantys jautrus nuo vaikystes,tai turbut tik Ispanijos klimato ir truko,kad imtu trupet.
Atsakyti
Sveiki. Taj va kraujuodavo man dantenos bet labai nesirupinau kol nepradejo kraujuot valgant.. tada susiemiau pradejau valyti parodontax(atrodo taip vadinas) ir skalauti.. em.. Dabar kraujas nebebega bet apatiniai priekiniai 4ri dantys kreivoki biski.. biski kliba.. ir tarp dvieju priekiniu apacioj pabale biski ar kazkas pan.wink.gif) taj va.. ar dar jaudintis labai?biggrin.gif nes jau depresija ..biggrin.gif
Atsakyti
Norėčiau gerb. stomatologės paklausti tokio dalyko:
Prieš pusmetį teko rauti du dantis. Tuomet labai sunkiai gijo, ilgai laikėsi tinimas, bet nemaniau, kad tai rimta, nes mano organizmas paprastai visuomet sunkiai perneša bet kokias invazijas- anot gydytojų- nusilpusi įmuninė sistema ir organizmas nebekovoja. Taigi atkentėjau tinimą, dargi išlindo kažkokia danties nuolauža, ir tuomet viskas užgijo. Tačiau, kai žaizda jau visai visai užsitraukė, po dantenomis pradėjo aiškėti kažkoks aštrus kietas darinys sad.gif Maniau, kad tai bus dar viena nuolauža, kuriai ištraukti, bus panašiai tokia operacia kaip ir rauti dantį. Šiuo metu tvarkausi dantis ir užklausiau stomatologo kas gi čia, par kietas aštrus daiktas po dantenom? Jis apžiūrėjo, kad tai ne danties liekanos, o tiesiog įlaužtas žandikaulis, ir ta danties duobė passlinkusi po kitu dančiu. Anot jo , organizmas nemėgsta aštrių kampų, taigi reiktų kada nors pjauti toj vietoj ir nuskusti tą aštrų kampą. Kažkaip nežavi manęs tokia operacija sad.gif Nebežinau net ir ką galvoti sad.gif *****, už tuos tų dviejų dantų išovimą sumokėjau virš šimto litų, o vat kokios bėdos...Bėja tas, stomatologas užsiminė, kad laikui bėgant , tas aštrus kampas gali nudilti ir pats. Taigi ką man daryti- laukti, kol pats nudils (jei iš viso nudils), ar pjauti ir šlifuoti? fear.gif fear.gif fear.gif
Atsakyti
rms, reikėtų pas periodontologą pasirodyti, kad padarytų ro nuotrauką, nustatytų kaulo irimo lygį. Galbūt prireiks lopo operacijos. jei dantukai jau pradėjo judėti, tikrai nenustos ir nenoriu gąsdinti, bet situacija laikui bėgant tik blogėja.

Vobla, gali šios procedūros nebijoti, nuskausminus tikrai nieko nejausi. smile.gif Ir intervencija pakankamai negili, tad kažkokių labai didelių bėdų dėl gijimo neturėtų būti. Na, jei jau tikrai bijai, iškart po procedūros tris dienas pagerk ospamoksą, taip pat ne pro šalį skalavimai ramunėlėmis, furacilinu, heksoraliu (bet jau tik antrą dieną). O jei lauksi, kol aštri alveolinė atauga pati nusitrins, tai tikrai ilgai reikės laukt. smile.gif
Atsakyti
Nu tas judejimas taj .. tie apatiniai tik biski.. nu labai bijau bet atrodo teks pas stomotologus..biggrin.gif
Atsakyti
1.Norejau paklausti del tu dantu isejimo is vietos. Du priekiniai buvo vienoj plokstumoj, po nestumo, gimdymo vienas isejo labai nezymiai i prieki. Tai kaip suprasti cia toki vaiksciojima? ka daryti, ar taisyti padeti estetinio plombavimo pagalba, ar laukti, kol dar labiau prades vaiksciot?

2.Dar del to estetinio plombavimo. Apacioj dantuke yra toks mazytis mazytis juoduliukas, man pasiule ji estetisai uzplombuoti. Kai paklausiau, ar cia neuztektu paprastai uzplombuoti, pasake, kad tas eset. plombavimas geriau laiko ir pan. O kai as pradejau sakyti, kad estetiskai plombuojant palieciami gilesni audiniai ir t.t., tai sako, akd grezimas abiem atvejais tas pats, o plombavimas estetinis labiau tausojantis. Tai kaip cia iseina?

3.Ar tiesa, kad estesikai plombuojamu labai kreivu dantu saknys turi buti tiesios?

4.Dar mano kruminiai keli dantys negraziai uzplombuoti, plombos pajuodave. Man pasake, kad po tomis plombomis kariesas ir pan, kad vertetu plombas pakeistu estetinemis. Tai jei plombos pajuodave, ar verta jas isimti ir deti tas vadinamas estetines?

5.Kaip gydomas kanalo kalkejimas (ar jis vadinasi dentiklas?) Ar jis matosi is rentgeno nuotraukos? kaip taip gali but, kad viena stomatologe nieko nemato is rentgeno nuotraukos, o kita pamato ta kazkoki kalkejima, del kurio, anot jos, paskausta dantis karts nuo karto.
Ar tai reiskia, kad dantis mirsta?


Atsiprasau, kad tiek daug klausimu. unsure.gif ACIU!!!!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilnele: 12 sausio 2005 - 14:25
Vilnelei
1. Pasikonsultuoti dėl parodontozės. Padaryti nuotrauką, kad nustatyti kaulo retėjimo laipsnį, o jau tada apsvarstyti gydymo galimybes.
2. Estetinis plombavimas yra lygiai toks pat plombavimas helio plombomis. Tiesiog priekinių dantų sityje plombavimo technika yra šiek tiek sudėtingesnė- juk norite, kad plombytės visai nesimatytų smile.gif . Todėl tai ir yra šiek tiek brangiau. Dėl laikomumo tai nebent gydytoja lygino su cheminio kietėjimo plombomis, bet jų jau daug kur iš viso nebededa. Jei tai jums pasakė poliklinikoje- tada viskas aišku, na o jei kokiame ale prestižiniame estetinio plombavimo centre, tai apie juos aš turiu savo nuomonę, kurios tikrai nesakysiu.
3. Nebūtinai. Žiūrint koks pažeidimo laipsnis.
4. KIEKVIENAS SAVE GERBIANTIS ODONTOLOGAS TIESIOG PRIVALO DANTIS UŽPLOMBUOTI ESTETIŠKAI, GRAŽIAI, SU VAGELĖMIS, GUMBURĖLIAIS, PRITAIKANT SPALVĄ, NES SU ŠIUOLAIKINĖMIS MEDŽIAGOMIS TAM YRA VISOS GALIMYBĖS. Estetinis plombavimas- tai daugiau gražus pavadinimas. Nežinau, bet bent jau man nepatiktų stomatologija, jei nebūtų helio plobų ir nebūtų galima daryti gražių dantų. O cheminio kietėjimo plombos pamažu eina į praeitį. Jei po plombomis tamsėja, ten iš tikrųjų genda ir reikia jas keisti. Tai yra vadinama antriniu kariesu.
5. Dentiklas- ne kanalo, o pulpos kameros kalkėjimas. Tai savotiška dantuko gynyba į pulpos dirgiklius, pvz.- gilią plombą, stiprų sąkandį. Reikia išimti nervą, išvalyti kanalus ir užplombuoti.

Sėkmės smile.gif
Atsakyti
QUOTE
Reikia išimti nervą, išvalyti kanalus ir užplombuoti.

Tai reiskia numarinti danti? oi kaip gaila.
Ar tas nervo isemimas skausmingas?

ACIU UZ ISSAMIUS ATSAKYMUS thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(vilnele @ 2005 01 12, 22:43)
Tai reiskia numarinti danti? oi kaip gaila.
Ar tas nervo isemimas skausmingas?

ACIU UZ ISSAMIUS ATSAKYMUS thumbup.gif


Ne. Nuskausminimas yra tikrai veiksmingas smile.gif
Atsakyti
Norejau paklausti, kodel taip skiriaisi stomatologu nuomones apie protezavima ir estetini plombavima? Situacija: kruminis dantis - beveik vien senos plombos. Vieni sako, estetiskai plombuoti ant to danties likucio, o kiti - tuoj pat nedelsiant protezuoti.
Kaip gi zmogui apsispresti? wub.gif
Arba dar: analogiskai ant priekinio danties likucio uzdeta estetine plomba. kolkas laiko 3 metus, tfu tfu... Pamaciusi viena odontologe, sako reikia protezuoti, nes gali luzti.
Tai ka daryti, pasimeciau nuomoniu ivairoveje....Help sad.gif
Atsakyti
Norejau paklausti, kas yra jei man daznai ant dantenu is zando puses atsiranda tokiu pusleliu. as kartais jas pirstu paspaudziu ir jos subliuksta. daznai tai vienoj vietoj, tai kitoj.... gal kokiu vitaminu truksta ar ko? Buna viena nemaza pusle, beveik kaip pirsto pagalvele. Tai as jas suspaudziu jei jis didesne, pranyksta, po to vel atsiranda. kas tai galetu buti ir kodel?
Dekui uz atsakyma
Atsakyti