Matyt, daugelis čia užsuka paskaitinėti ir paskutinį kartą nuspręsti - reikia man duonkepės ar ne?
Taigi, jūs ketinate įsigyti duonkepę arba norėtumėte ją įsigyti, bet reikia įtikinti kartu gyvenančiuosius šio aparato reikalingumu.
Pirmiausia argumentuokite:
1. tai sutaupo laiko
Nereikia bėgti į parduotuvę (o paprastai juk kasdien ir einama - duonos bei pieno, aišku, pakeliui prigriebiant tai, ko net neplanavot įsigyt, žiū - be 100Lt ir neišeina išsisukti
)
2. tai taupo jūsų pinigus
žr. pirmąjį punktą apie nereikalingas prekes, o be to - duonos gaminiai šiandien nėra pigūs, ypač, kai norisi ko pikantiško, gurmaniško ar nekasdienio. Be to, išsikepti savos šviežios duonos kepalėlį tekainuoja 1-3Lt, atkreipkite dėmesį į didžiųjų prekybos centrų kepyklų kainas (1kg apie 8-15Lt)
3. tai sveika
žinote ką dedate. Jokių E, jokių skonio stipriklių. Alergiški mielėms - prašom duona su raugu, alergiški gliutenui - prašom duona iš miltų be gliuteno.
4.tai įvairu
jūs kepate tokią duona, kokios norite, kokių produktų turite ir tiek, kiek norite (500- 1500g)
4. tai smagu
pabusti ne birbiant žadintuvui, o tada, kai nosį kutena gardus kvapas (pasinaudojus laiko atidėjimo f-ja)
tebūnie tai ne kasdien, bet kokie smagūs savaitgaliai
Česnakas, žolelės, sūris, džiovinti pomidorai, kumpis, riešutai ir įvairūs vaisiai
5. tai paprasta
net jei jūs susipykusios su virtuve - duonkepė apie tai nežino
Svarbu pirmą kartą kepti išbandytu receptu, laikantis instrukcijos, o paskui jau - aukštoji virtuvė ir laisvė improvizacijai...
6. tai patogu
duonkepėje ne tik kepame baltą, juodą duoną, ragaišius, keksus, bet ir minkome tešlas (paprastas bei mielines), verdame džemus, troškiname pomidorų padažus.
7. Tai saugu
Duonkepės paviršius neįkaista taip, kad negalėtum išlaikyti rankos ant korpuso. Ji pavojinga tiek pat, kiek tosteris, elektrinė vaflių keptuvė ir pan. Kol tešla maišoma, mes su vaikais atsidarę dangtį stebime procesą: kartais įlenda pirštas, rezultate - jis tešluotas, kartais pakyla dulkių debesis ir vaikai čiaudo, bet viskas proto ribose. Tešla išmaišyta ir duonelė paliekama ilsėtis, pūstis, kepti, ate jai ir visi eina užsiimti savais darbais, nes: kas nedirba mielas vaike, tam ir duonos duot nereikia
8. Viską atlieka duonkepė, bet mes sakome - gaminau savo rankomis, nors net pirštų nesušlapome
Apie šitą punktą geriau plačiai neskelbti ir savo artimiesiems pasirodyti tikra gerąja namų dvasia.
Mūsų skaičiavimais, pigesnė duonkepė atsiperka maždaug per pusę metų, jei kepsite tik duoną. Jei naudositės kitomis f-jomis - atsipirks greičiau, jau nevertinant sutaupyto laiko ir laimingos šeimynos.
Turėjau 3jų rūšių duonkepes (visos buvo iš pigesniųjų: Clatronikas, BlueSky (šitą parsivežėm iš Pl) bei Eureka iš LR) - nei viena nepavedė ir nei viena neišsiskyrė kokia ypatinga savybe, kad galėčiau išskirti ir sakyti - pirk tik tą ir jokiu būdu ne tą.
Ką aš manau apie Kenwoodą ir Moulinex'ą? Jos lygiai tokios pat geros kaip ir visos kitos, tik reikia primokėti už vardą bei naujoves.
Dėl galingumų - puikiai kepa visų galingumų duonkepės, juk ne šiaip gaminamos, o apskaičiuojama reikalinga temperatūra.
Dar neteko sutikti žmogaus, kuris išbandęs duonkepę jos atsisakytų.
Dar neteko sutikti žmogaus, sustorėjusio nuo naminių duonos gaminių - galima kepti dietines duoneles iš įvairiausių grūdų, jų produktų, o ir suvalgius riekelę pasijunti soti, ne taip, kaip prisivalgius parduotuvinio oro