Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(Orma @ 2007 12 13, 15:00)
Sveikos  4u.gif
Ar galite parekomenduoti advokata palikimo priemimo pagal istatyma srityje? Vilniuje?
atsirado vienas ipedinis is pirmos tevo santokos apie kuria nezinojome, tai norime gincyti ne tik ju giminystes rysius, bet ir teises priimti palikima...  blush2.gif


nelabai supratau kokiu budu jus galetumete gincyti giminystes rysius? g.gif Jei tevas jums nesake kad turi vaika, tai dar nereiskia kad jis jo neturejo. Ir tas vaikas turi pilna teise paveldeti savo TIKRO tevo turta, lygiai taip, kaip ir jus. Sakyciau labai negrazu is jusu puses. Labai siulau visada pagalvot apie tai, kaip jautumetes jei jusu paciu vaikas kada nors atsidurtu to ipedinio vietoje? Juk niekas negali garantuoti, jog neissiskirs. Pamastykit.
Atsakyti
o as noreciau paklausti, del testamento, kuri mociute parase pries desimt metu, ar ji gali uzgincyti mano brolis blush2.gif
Ir kaip geriau butu, ar kad man mociute padovanotu ji o ne testamentu paliktu, ACIU 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GRAŽINA25: 02 sausio 2008 - 16:10
QUOTE(GRAŽINA25 @ 2008 01 02, 15:54)
o as noreciau paklausti, del testamento, kuri mociute parase pries desimt metu, ar ji gali uzgincyti mano brolis blush2.gif
Ir kaip geriau butu, ar  kad man mociute padovanotu ji o ne testamentu paliktu, ACIU 4u.gif


man atrodo visada geriau kai turta padovanoja. Nes testamenta galima uzgincyti (nors nezinau kokiais atvejais), o va dovanos niekas jau neatims.
Atsakyti
QUOTE(digi @ 2007 11 12, 20:57)
Sveiki  mirksiukas.gif
aš vėl su klausimėliu  blush-anim-cl.gif
situacija:
seneliai nusprendė palikti testamentu turtą keletui asmenų, aš viena žinau kam palieka, kitiem (paveldėtojam ) nenori sakyti, nes pradės rietis kodėl tam tas, o anam anas, gi žinot kaip būna, kai visi visko nori  doh.gif , taigi susiskambinau su notare, ir man pasakė jog reikalingi tu paveldėtojų asmens kodai  blink.gif , nu va ir bėda, o kaip juos gaut jei testamenta slapta norima padaryt (tie asmenys gyvena atskirai nuo seneliu,nėra kaip slapta nuziuret tu kodų), nejau negalima kažkaip kitaip įformint, nejau nera kitokių būdų, merginos gal žinot ką? ax.gif

Butinai reikia asmens kodu. Kitokios iseities nera.
Atsakyti
QUOTE(Violetikas @ 2008 01 02, 18:15)
man atrodo visada geriau kai turta padovanoja. Nes testamenta galima uzgincyti (nors nezinau kokiais atvejais), o va dovanos niekas jau neatims.

o kiek reikia moketi
kai tau palieka testamentu
ir kai dovanoja?
O ar ne geriau butu, kad mano mociute dovanoja savo dukrai, t.y. mano mamai, o mama man.
Gal kas galetu atsakyti
Ar geriausias variantas nueiti pas notara ir pasikalbeti/
Atsakyti
KAinas gali paziureti adresu www.notarai.lt O siaip manau kad geriausia pakalbeti su notaru. Testamenta visada galima uzgincyti, bet tai nereikskia kad laimesi. O dovanotas turtas yra dovanotas ir jau nelabai kas atims ji is taves.
Papildyta:
QUOTE(Violetikas @ 2008 01 02, 16:40)
nelabai supratau kokiu budu jus galetumete gincyti giminystes rysius?  g.gif Jei tevas jums nesake kad turi vaika, tai dar nereiskia kad jis jo neturejo. Ir tas vaikas turi pilna teise paveldeti savo TIKRO tevo turta, lygiai taip, kaip ir jus. Sakyciau labai negrazu is jusu puses. Labai siulau visada pagalvot apie tai, kaip jautumetes jei jusu paciu vaikas kada nors atsidurtu to ipedinio vietoje? Juk niekas negali garantuoti, jog neissiskirs. Pamastykit.


Ne visai sutinku! Kaip jaustis paskutines santuokos vaikams ir sutuoktiniui, kai buvusios santuokos vaikas dabar nori savo dalies, t.y. buto, kuris buvo isigytas, pastatytas antros santuokos metu? (i ja pagal moralines normas neturetu pretenduoti). Na cia panasiai butu jei dabar antros santuokos vaikai pretenduotu i pirmos sutuoktines turta. g.gif Cia yra tik mano nuomone (i absoliucia nepretenduoju), istatymai skelbia ka kita. lotuliukas.gif

Papildyta:
QUOTE(GRAŽINA25 @ 2008 01 03, 00:43)
o kiek reikia moketi
kai tau palieka testamentu
ir kai dovanoja?
O ar ne geriau butu, kad mano mociute  dovanoja savo dukrai, t.y. mano mamai, o mama man.
Gal kas galetu atsakyti
Ar geriausias variantas nueiti pas notara ir pasikalbeti/


Paziurejau - jei dovanoja vaikaiciams moketi teks 50-80 lt. Notarui. Plius dokumentu registro centre sutvarkymas.
Atsakyti
DAR VIENAS KLAUSIMAS
o ar as galiu uz mociute eiti visokiu dokumentu, nes mociute sunkiai vaiksto, bet tikriausia man reikes notaro igaliojimo, ar ne?
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2008 01 03, 11:15)
Ne visai sutinku! Kaip jaustis paskutines santuokos vaikams ir sutuoktiniui, kai buvusios santuokos vaikas dabar nori savo dalies, t.y. buto, kuris buvo isigytas, pastatytas antros santuokos metu? (i ja pagal moralines normas neturetu pretenduoti). Na cia panasiai butu jei dabar antros santuokos vaikai pretenduotu i pirmos sutuoktines turta.  g.gif  Cia yra tik mano nuomone (i absoliucia nepretenduoju), istatymai skelbia ka kita. lotuliukas.gif

i antros sutuoktines dali pirmos santuokos vaikas nepretenduoja, tik i savo tevo turto dali ax.gif nes nera skirtumo, gime vaikai pirmoj ar antroj santuokoj, ar isvis nesantuokoj, tevu turtas jiems priklauso paveldint ir tiek.
nuo to,kad tevas paskui dar karta vede ir toje santuokojevaiku turejo, jis nenustoja buti tevu ankstesniems vaikams (nu bent jau biologiniu).
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2008 01 03, 10:15)
KAinas gali paziureti adresu www.notarai.lt O siaip manau kad geriausia pakalbeti su notaru. Testamenta visada galima uzgincyti, bet tai nereikskia kad laimesi. O dovanotas turtas yra dovanotas ir jau nelabai kas atims ji is taves.
Papildyta:
Ne visai sutinku! Kaip jaustis paskutines santuokos vaikams ir sutuoktiniui, kai buvusios santuokos vaikas dabar nori savo dalies, t.y. buto, kuris buvo isigytas, pastatytas antros santuokos metu? (i ja pagal moralines normas neturetu pretenduoti). Na cia panasiai butu jei dabar antros santuokos vaikai pretenduotu i pirmos sutuoktines turta.  g.gif  Cia yra tik mano nuomone (i absoliucia nepretenduoju), istatymai skelbia ka kita. lotuliukas.gif

Papildyta:
Paziurejau - jei dovanoja vaikaiciams moketi teks 50-80 lt. Notarui. Plius dokumentu registro centre sutvarkymas.



QUOTE(ooo @ 2008 01 03, 13:46)
i antros sutuoktines dali pirmos santuokos vaikas nepretenduoja, tik i savo tevo turto dali  ax.gif  nes nera skirtumo, gime vaikai pirmoj ar antroj santuokoj, ar isvis nesantuokoj, tevu turtas jiems priklauso paveldint ir tiek.
nuo to,kad tevas paskui dar karta vede ir toje santuokojevaiku turejo, jis nenustoja buti tevu ankstesniems vaikams (nu bent jau biologiniu).


Visiskai sutinku su OOO, turtas uzgyventas santuokuoje dalinamas per puse, puse yra zmonos, kita puse vyro, kai vyras mirsta, ta jo puse dalinama lygiom dalim pirmos eiles paveldetojams, t.y. zmonai ir VISIEMS jo vaikams. Vaikas, kurio tevai issiskyre, neturi del to nukenteti. Ir net jei tas vaikas yra suauges, jis vis tiek nenustoja but tevo sunus. Galu gale, daznai buna, jog tie antros santuokos vaikai is tevo per gyvenima gavo geroookai daugiau nei tas is pirmos, tai nejau dar ir palikima is jo atimt? Jei jau tevas butu norejes atimt, tai bent butu testamenta parases. O jei yra problema del to, kad tam turte gyvena seima, tai tas 1 ketvirtadalio valdytojas jokiu budu to turto neparduos. Su juo turesite dalintis tik tuo atveju, jei visas turtas bus parduodamas.
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2008 01 03, 11:15)
KAinas gali paziureti adresu www.notarai.lt O siaip manau kad geriausia pakalbeti su notaru. Testamenta visada galima uzgincyti, bet tai nereikskia kad laimesi. O dovanotas turtas yra dovanotas ir jau nelabai kas atims ji is taves.
Papildyta:
Ne visai sutinku! Kaip jaustis paskutines santuokos vaikams ir sutuoktiniui, kai buvusios santuokos vaikas dabar nori savo dalies, t.y. buto, kuris buvo isigytas, pastatytas antros santuokos metu? (i ja pagal moralines normas neturetu pretenduoti). Na cia panasiai butu jei dabar antros santuokos vaikai pretenduotu i pirmos sutuoktines turta.  g.gif  Cia yra tik mano nuomone (i absoliucia nepretenduoju), istatymai skelbia ka kita. lotuliukas.gif

Papildyta:
Paziurejau - jei dovanoja vaikaiciams moketi teks 50-80 lt. Notarui. Plius dokumentu registro centre sutvarkymas.

Jei dovanoja, ar nereikia moketi 15 proc. mokesciu? Kiek zinau, jei testamentas, tai nereikia tu mokesciu moketi.
Atsakyti
QUOTE(Violetikas @ 2008 01 02, 15:40)
nelabai supratau kokiu budu jus galetumete gincyti giminystes rysius?  g.gif Jei tevas jums nesake kad turi vaika, tai dar nereiskia kad jis jo neturejo. Ir tas vaikas turi pilna teise paveldeti savo TIKRO tevo turta, lygiai taip, kaip ir jus. Sakyciau labai negrazu is jusu puses. Labai siulau visada pagalvot apie tai, kaip jautumetes jei jusu paciu vaikas kada nors atsidurtu to ipedinio vietoje? Juk niekas negali garantuoti, jog neissiskirs. Pamastykit.



Žiūrint pagal kokį įstatymą (Kodeksą) vadovaujantės? Lietuvos Auškščiausiojo Teimo tiklalapyje sklebiamos šio teimos nutartys, apsgailestau, bet negliu rasti dabar tos nutarties, kur vadinama dukra po tėvo mirties prašė priteisti jai tėvo turtą ar jo dalį (kaip palikimą), nes tėvas mokėjo jos išlaikymui pinigus (vadinamus alimentus), tačiau LAT konktatavo, kad pagal 1964 metų Šeimos ir santuokos kodesą, lėšas vaiko išlaikymui galėjo mokėti ne faktiškas tėvas , o bet kuris vyras, tai vadinasi nebūtinai mokėjąs alimentus vyras galėjo būti jos tėvas. Taip kad, manau, gyvenam pagal teisės normas, kurios ir dažnai nesutampa su moralinėmis normomis. Žodžiu, mano nuomone, čia ne vieta moralizavimui, tegul spendžia teismas. Ir siūlau pagalvoti, kur visą laiką tariamas giminaitis buvo ir kokie jo interesai šiuo atveju. Pamastykit.
Atsakyti
Tai as turesiu sumoketi tik 50 - 80 Lt, uz dokumentu tvarkyma, dovanojant turta mokesciai valstybei nemokami? g.gif g.gif
Atsakyti