Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

valstybei atitenka tik jei niekas nepriima. nors ir praleidus termina, bet pradejus vldyti faktiskai, galima teismo prasyti nustatyti paveldejimo fakta.
5.51 straipsnis. Palikimo priėmimas, faktiškai pradėjus turtą valdyti
1. Įpėdinis laikomas priėmusiu palikimą, jeigu jis pradėjo valdyti turtą, juo rūpintis kaip savo turtu (valdo, naudoja ir juo disponuoja, prižiūri, moka mokesčius, kreipėsi į teismą išreikšdamas valią priimti palikimą ir paskirti palikimo administratorių ir pan.). Įpėdinis, pradėjęs valdyti kokią nors palikimo dalį ar net kokį nors daiktą, laikomas priėmusiu visą palikimą.
2. Įpėdinis, pradėjęs turtą valdyti, turi teisę per palikimui priimti nustatytą laiką atsisakyti palikimo, padavęs dėl to pareiškimą palikimo atsiradimo vietos notarui. Tokiu atveju laikoma, kad palikimą įpėdinis valdė dėl kitų įpėdinių interesų.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Ar galite parekomenduoti advokata palikimo priemimo pagal istatyma srityje? Vilniuje?
atsirado vienas ipedinis is pirmos tevo santokos apie kuria nezinojome, tai norime gincyti ne tik ju giminystes rysius, bet ir teises priimti palikima... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(AsJa @ 2007 11 13, 11:51)
Atitenka kitiems pagal eilę einatiems paveldėtojams iki 6-ojo giminystės laipsnio, jeigu jų nėra - valstybei. Tačiau galima kreiptis į teismą ir prašyti, kad atstatytų praleistus paveldėjimui priimti terminus.


Tai jeigu yra like vyras ir sunus, faktiskai bute gyveno vyras, mokejo mokescius, bet nei vienas laiku nepasikreipe del palikimo 4u.gif Ir jei dabar kreiptusi sunus, tai ka, turtas atitektu sunui? Sitoj vietoj dar turbut svarbu kas faktiskai moka mokescius (is kieno saskaitos ir pan.). Ar tai reiksmes neturi? g.gif
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2007 12 14, 11:48)
Tai jeigu yra like vyras ir sunus, faktiskai bute gyveno vyras, mokejo mokescius, bet nei vienas laiku nepasikreipe del palikimo 4u.gif Ir jei dabar kreiptusi sunus, tai ka, turtas atitektu sunui? Sitoj vietoj dar turbut svarbu kas faktiskai moka mokescius (is kieno saskaitos ir pan.). Ar tai reiksmes neturi? g.gif

vyras turetu kreiptis is teisma, kad pripazintu, kad palikimas buvo faktiskai priimtas pradejus ji valdyti (bute gyventi, moketi uz jio ir t.t.)
Atsakyti
Sveiki!
Prisidirbau tai jau prisidirbau, net nezinau kaip isrebt visa tai.
Esme tame, kad beveik pries tris menesius praradau Teveli. verysad.gif Kaip priklauso kreipemes i notara. Mums buvo isaiskintos musu teises ir visa kita. 3 jo vaikai sutarem kad atsisakysim palikimo ir viska paveldes mama. Mes 2 vaikai pasirasem atsisakymus priimti palikima, o stai trecia sesuo dabar jau pareiske kad priims. doh.gif (aiskumo delei - mes tie 2 durneliai kur pasirasem atsisakymus esam vaikai is antros jo santuokos, o ta trecia sesuo yra is pirmos jo santuokos).
Daug iskilo klausimu mum, beveik visus juos gavom pas advokata. Bet vienas klausimas taip man ir liko neaiskus - AR PERGYVENES SUTUOKTINIS YRA IPEDINIS? g.gif
Matot, kadangi jau isstudijavau visa paveldejimo teise, konsultavausi su teisininkais, bet niekur neparasyta kad sutuoktinis yra ipedinis!!!!
Lygiai taip pat kaip niekur neparasyta kad negaliu pakeist savo valios atsiisakyti palikimo. Terminas dar nesuejes, bet jau tuoj sueis, nezinau kaip protingiau sita kose issrebt.
Ir vienas patarimas (turbut visiem seniai zinomas) - NEPASITIKEKIT NIEKUO NET IR PACIU ARTIMIAUSIU ZMOGUMI, nes kai prota uzvaldo pinigai kiaulyste iskres bet kas.
Papildyta:
Pamirsau pamineti kodel man tai svarbu - kodekso kazkuri dalis skelbia, kad paveldetojui atsisakius priimti palikima, jo dali paveldi paveldejima prieme ipediniai lygiomis dalimis. g.gif
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2007 12 17, 15:58)
Sveiki!
Prisidirbau tai jau prisidirbau, net nezinau kaip isrebt visa tai.
Esme tame, kad beveik pries tris menesius praradau Teveli. verysad.gif  Kaip priklauso kreipemes i notara. Mums buvo isaiskintos musu teises ir visa kita. 3 jo vaikai sutarem kad atsisakysim palikimo ir viska paveldes mama. Mes 2 vaikai pasirasem atsisakymus priimti palikima, o stai trecia sesuo dabar jau pareiske kad priims. doh.gif  (aiskumo delei - mes tie 2 durneliai kur pasirasem atsisakymus esam vaikai is antros jo santuokos, o ta trecia sesuo yra is pirmos jo santuokos).
Daug iskilo klausimu mum, beveik visus juos gavom pas advokata. Bet vienas klausimas taip man ir liko neaiskus - AR PERGYVENES SUTUOKTINIS YRA IPEDINIS? g.gif
Matot, kadangi jau isstudijavau visa paveldejimo teise, konsultavausi su teisininkais, bet niekur neparasyta kad sutuoktinis yra ipedinis!!!!
Lygiai taip pat kaip niekur neparasyta kad negaliu pakeist savo valios atsiisakyti palikimo. Terminas dar nesuejes, bet jau tuoj sueis, nezinau kaip protingiau sita kose issrebt.
Ir vienas patarimas (turbut visiem seniai zinomas) - NEPASITIKEKIT NIEKUO NET IR PACIU ARTIMIAUSIU ZMOGUMI, nes kai prota uzvaldo pinigai kiaulyste iskres bet kas.
Papildyta:
Pamirsau pamineti kodel man tai svarbu - kodekso kazkuri dalis skelbia, kad paveldetojui atsisakius priimti palikima, jo dali paveldi paveldejima prieme ipediniai lygiomis dalimis. g.gif

sutuoktinis yra paveldetojas pagal Civilinio kodekso 5.13 straipsni. Sutuoktinių paveldėjimo teisė

Palikėją pergyvenęs sutuoktinis paveldi pagal įstatymą arba su pirmos ar antros eilės įpėdiniais (jeigu jų yra). Su pirmos eilės įpėdiniais jis paveldi vieną ketvirtadalį palikimo, jeigu įpėdinių ne daugiau kaip trys, neįskaitant sutuoktinio. Jeigu įpėdinių daugiau kaip trys, sutuoktinis paveldi lygiomis dalimis su kitais įpėdiniais. Jeigu sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais, jam priklauso pusė palikimo. Nesant pirmos ir antros eilės įpėdinių, sutuoktinis paveldi visą palikimą.

vienu zodziu, gaunasi taip,kad sutuoktinis paveldi 1/4 palikimo, o visi 3 turejot po viena ketvirtadali irgi paveldeti, kadangi du atsisaket, tai 3/4 atiteks sesei. siaip sitokius reikalus sprendziama viseims kartu vienu metu vaziuojant pas notara ir visiems kartu pasirasant atsisakymus cool.gif nes jusus aprasytas atvejis - chrestomatinis paveldejimo bylose.

beje, jei turtas uzgyventas antros santuokos metu, tai buvo bendra sutuoktiniu nuosavybe, arba kitaip sakant, jusu tevui priklause puse turto, tai tik ta puse ir dalins, o ne visa turta. pvz yra butas igytas santuokos metu - tai puse mamos, puse tevo, tevo dalis dalijama taip: ketvirtadalis tevo dalies (arba kitaip sakant 1/8 buto) atitenka pagal istatyma mamai kaip sutuoktinei, kiti 3/8 dalijami vaikams, kadangi du atsisaket, visi 3/8 atiteks priimanciai palikima sesei.
Atsakyti
Sveikos, norėčiau jūsų pagalbos paveldėjimo klausimu, kadangi susiduriau su daug problemų norėdama susitvarkyti buvusio vyro turto paveldėjimą. Manau kad notarė kuri tvarko mano reikalus daug kur neteisi, o kadangi paveldėjimą tvarkytis reikia ten kur paskutiniu metu gyveno mirusysis jos pakeisti negaliu. Todėl prašau pagalbos atsakyti į keletą klausimų. Buvęs sutuoktinis mirė 1995 metais, tada net nežinojau kad reikia tvarkytis kažkokius paveldėjimo reikalus, juk butas kuriame mes gyvenome yra pirktas o paskui keistas mano vardu, nors ir santuokoje. Dabar kai galima susigražinti banke turėtus mirusiojo pinigus sužinojau, kad tam turi buti paveldėjimas, tuo pačiu ir butui kurį mes įgijome santuokoje. Taigi su sūnumi kreipiausi į teismą dėl paveldėjimo. Teismas nusprendė nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad mes su sūnumi priimėme palikimą, faktiškai -pradėdami jį valdyti. Po teismo sprendimo, kuris įvyko 2007-05-03 ir prasidėjo mano vargai. Kreipėmės į notarę, kuri nė kaip negali nuspręsti ar man priklauso paveldėti mirusio vyro turto dalį, mat jau 3 metai kaip esu kitoje santuokoje. Kad greičiau būtų sutvarkyti dokumentai, aš sutinkau jog visą turtą paveldėtų sūnus, tada ji pradėjo "tvarkyti" mūsų bylą( nežinau už ką teko sumokėti 40 lt), tačiau prasidėjo nauji vargai. Pasirodo turiu atsivesti mirusio vyro tėvą, kuris beveik niekada nebūna blaivus ir aplamai nežinau kur būna, kad jis patvirtintų, jog pretenzijų dėl sūnaus turto neturi, taip pat pristatyti buto keitimo sutartį. Labai prašau paaiškinti ar aš tikrai neturiu teisės į santuokoje mirusio vyro turtą, jei dabar esu kitoje santuokoje, taip pat ar reikalingas mirusiojo tėvo atsisakymas nuo paveldėjimo ir buto keitimo sutartis. Taip pat noriu sužinot kiek dar mano piniginei ir nervams kainuos notorės "paslaugos". Tiesa, ji dar norėjo mus kartą siūsti į teismą, kad atskirtų mano turto dalį nuo mirusio vyro turto dalies. Labai ačiū jums už atsakymą
Atsakyti
Aciu ooo uz atsakyma! 4u.gif
Tikriausiai musu atvejis yra chrestomatinis, bet kad labai sunku visiem suderint laika vienu metu atvykt. Kadangi 3 kartus buvo sneketa kad atsisakysim tai norejosi tiketi kad taip ir bus. Bet deja. Norejau kaip geriau gavosi kaip visada doh.gif Bet yra kaip yra. Ryt jau turetu paaisketi kaip bus is tikruju. Nes yra labai daug bet. Tikriausiai svarbiausia, kad as ja jau nebetikiu. Nebetikiu tuo ka ji sako. verysad.gif
Todel is karcios patirties galiu pasakyti - zodis ne irodymas, sprendimas gali buti pakeiciamas per kelias akimirkas. Taip ir prisimeni dainele - "vien tik auksas valdo mus"... O deja. Bet nieko, guodziuosi mintim kad tik sveikatos butu, pinigus uzsidirbsi...
Atsakyti
QUOTE(dianadov @ 2007 12 17, 17:31)
Sveikos, norėčiau jūsų pagalbos paveldėjimo klausimu, kadangi susiduriau su daug problemų norėdama susitvarkyti buvusio vyro turto paveldėjimą. Manau kad notarė kuri tvarko mano reikalus daug kur neteisi, o kadangi paveldėjimą tvarkytis reikia ten kur paskutiniu metu gyveno mirusysis jos pakeisti negaliu. Todėl prašau pagalbos atsakyti į keletą klausimų. Buvęs sutuoktinis mirė 1995 metais, tada net nežinojau kad reikia tvarkytis kažkokius paveldėjimo reikalus, juk butas kuriame mes gyvenome yra pirktas o paskui keistas mano vardu, nors ir santuokoje. Dabar kai galima susigražinti banke turėtus mirusiojo pinigus sužinojau, kad tam turi buti paveldėjimas, tuo pačiu ir butui kurį mes įgijome santuokoje. Taigi su sūnumi kreipiausi į teismą dėl paveldėjimo. Teismas nusprendė nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad mes su sūnumi priimėme palikimą, faktiškai -pradėdami jį valdyti. Po teismo sprendimo, kuris įvyko 2007-05-03 ir prasidėjo mano vargai. Kreipėmės į notarę, kuri nė kaip negali nuspręsti ar man priklauso paveldėti mirusio vyro turto dalį, mat jau 3 metai kaip esu kitoje santuokoje. Kad greičiau būtų sutvarkyti dokumentai, aš sutinkau jog visą turtą paveldėtų sūnus, tada ji pradėjo "tvarkyti" mūsų bylą( nežinau už ką teko sumokėti 40 lt), tačiau prasidėjo nauji vargai. Pasirodo turiu atsivesti mirusio vyro tėvą, kuris beveik niekada nebūna blaivus ir aplamai nežinau kur būna, kad jis patvirtintų, jog pretenzijų dėl sūnaus turto neturi, taip pat pristatyti buto keitimo sutartį. Labai prašau paaiškinti ar aš tikrai neturiu teisės į santuokoje mirusio vyro turtą, jei dabar esu kitoje santuokoje, taip pat ar reikalingas mirusiojo tėvo atsisakymas nuo paveldėjimo ir buto keitimo sutartis. Taip pat noriu sužinot kiek dar mano piniginei ir nervams kainuos notorės "paslaugos". Tiesa, ji dar norėjo mus kartą siūsti į teismą, kad atskirtų mano turto dalį nuo mirusio vyro turto dalies. Labai ačiū jums už atsakymą



Nu va cia tai atvejis!! Manau protingiausias sprendimas butu kreiptis i advokata ir jis paaiskintu.
Ka tik bandziau savo menku teisiniu issilavinimu (savamoklsis) ka nors patarti bet viska istryniau, nes iskilo daug klausimu ir net nenutuokiu kaip yra kai jau jus sudare kita santuoka. doh.gif Kiek as suprantu tai jus paveldejot turta pradedami faktiskai valdyti ( ka ir priteise teismas), kadangi jus esat vieninteliai paveldetojai tai prie ko cia jo tevas? (kiek suprantu jis nepareiske teises i paveldejima?) Siulau patikslinti ir ka turejot omenyje "buto keitimio sutartis", nes as asmeniskai nelabai supratau kada jis keistas ir kas keista.
O kad ir kaip bebutu notarai ir valstybe saves tikrai nenusiskriaus!!! Buk pasiruosi paploninti pinige, nes reikes ivairiu dokumentu ir pazymu, uz kuriuos turesi moket.
Nu gal toliau nebalamutiju, nes tikriausiai nori isgirst protinga patarima o ne sapaliones " manau nemanau" linkiu tik kantrybes ir istvermes paveldejimo labirintuose!!!
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2007 12 17, 23:34)
Kiek as suprantu tai jus paveldejot turta pradedami faktiskai valdyti ( ka ir priteise teismas), kadangi jus esat vieninteliai paveldetojai tai prie ko cia jo tevas? (kiek suprantu jis nepareiske teises i paveldejima?) Siulau patikslinti ir ka turejot omenyje "buto keitimio sutartis", nes as asmeniskai nelabai supratau kada jis keistas ir kas keista.

Teismas tai priteisė, bet pagal tuo metu galiuojusius įstatymus tarp pirmos eilės paveldėtojų buvo ir tėvai, taip sakė notarė
Dėl keitimo sutarties, tai santuokoje pirkome vieną butą mano vardu, o paskui keitėme į kitą butą ir tos keitimo sutarties aš neturiu blink.gif , ar ji reikalinga surašant paveldėjimą g.gif
Dar notarė sakė kad sūnus negali atsisakyt savo dalies nes man ji ko gero nepriklauso, mat dabar esu kitoje santuokoje g.gif , ar tai tiesa g.gif , tada gal galėtų dovanoti, įdomu kas daugiau kainuoja ir aplamai kiek kainuoja paveldėjimo sudarymas
Atsakyti
QUOTE(dianadov @ 2007 12 18, 11:26)
Teismas tai priteisė, bet pagal tuo metu galiuojusius įstatymus tarp pirmos eilės paveldėtojų buvo ir tėvai, taip sakė notarė
Dėl keitimo sutarties, tai santuokoje pirkome vieną butą mano vardu, o paskui keitėme į kitą butą ir tos keitimo sutarties aš neturiu blink.gif , ar ji reikalinga surašant paveldėjimą g.gif
Dar notarė sakė kad sūnus negali atsisakyt savo dalies nes man ji ko gero nepriklauso, mat dabar esu kitoje santuokoje g.gif , ar tai tiesa g.gif , tada gal galėtų dovanoti, įdomu kas daugiau kainuoja ir aplamai kiek kainuoja paveldėjimo sudarymas



Laba. Nu cia manau neeilinis atvejis. Kadangi neesu teisininkas nelabai ka bepasakysiu. tvarkant paveldejima buto isigijimo dokumentas reikalingas, nesvarbu ar pirktas ar keistas butas buvo. Jei nerandat dokumento, gal kreipkites i registru centra, gal ten yra.
Sunus dovanoti savo dali dovanoti gali. Ir jei neklystu jei jis dovanoja mamai,t.y. jum, reikes susimoketi tik mokescius notarui ir uz suarties lapus, kiek tiksliai nepasakysiu. Va radau puslapyje notarai.lt :
1.1.8. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2007 m. gegužės 28 d. įsakymo Nr. 1R-209
(nuo 2007 m. birželio 15 d.)
(Žin., 2007, Nr. 59-2301) redakcija
Už nekilnojamojo daikto dovanojimo 50-80 Lt
sutuoktiniui, tėvams, vaikams
(įvaikiams), seneliams, vaikaičiams ar
mainų tarp šių asmenų sutarties
patvirtinimą

Kitus mokescius notarui ir gali paziureti www.notarai.lt
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2007 12 14, 10:48)
Tai jeigu yra like vyras ir sunus, faktiskai bute gyveno vyras, mokejo mokescius, bet nei vienas laiku nepasikreipe del palikimo 4u.gif Ir jei dabar kreiptusi sunus, tai ka, turtas atitektu sunui? Sitoj vietoj dar turbut svarbu kas faktiskai moka mokescius (is kieno saskaitos ir pan.). Ar tai reiksmes neturi? g.gif


O tai sunus mirusiosios tokiu atveju lieka ant ledo? g.gif Jeigu teismas atstato termina, tai turtas atitenka vyrui, ar ir kiti paveldetojai gali pretenduoti? Ar tik tas, kuris kreipiasi i teisma? Ar ir kiti turi savo ruoztu kreiptis i teisma su tuo paciu prasymu? O jeigu sunus kreipsis i teisma, o ne vyras mirusiosios, nors faktiskai tame bute, kaip pvz, visa laika gyveno vyras? Kaip tuomet? Jaaazau kiek klausimu... Gal kas atsakys mirksiukas.gif blush2.gif
Atsakyti