Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(digi @ 2007 09 07, 12:01)
Sveikos dar kartelį  smile.gif
vėl klausimėlis:
gal žiot kur pirmiau reikia kreipti, jei sodybos nuosavybės dokumentai yra pamesti, kur man eiti kad gaučiau patvirtinimą jog ta sodyba priklausė mano tėvui (noriu susigražinti jam priklausantį turtą, nežinau nuo ko pradėti) rolleyes.gif

pasiteiraukit Registru centre - turetu patarti, kur kreiptis del archyviniu dokumentu, jei pas juos ju nera 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(digi @ 2007 09 07, 12:01)
Sveikos dar kartelį  smile.gif
vėl klausimėlis:
gal žiot kur pirmiau reikia kreipti, jei sodybos nuosavybės dokumentai yra pamesti, kur man eiti kad gaučiau patvirtinimą jog ta sodyba priklausė mano tėvui (noriu susigražinti jam priklausantį turtą, nežinau nuo ko pradėti) rolleyes.gif


Vilniuje, tai į Vilniaus apskrities archyvą, o jeigu Klaipėdoje - tai į Klaipėdos.
Atsakyti
Mirė mano teta ir liko du mažamečiai vaikai, kur jiems kreiptis dėl kokių nors pašalpų? Ir aplamai ar kokios nors priklauso? g.gif
Atsakyti
QUOTE(wioletukas @ 2007 09 28, 20:59)
Mirė mano teta ir liko du mažamečiai vaikai, kur jiems kreiptis dėl kokių nors pašalpų? Ir aplamai ar kokios nors priklauso? g.gif

jei tevelis buvo dirbantis ir turejo pakankama darbo staza (dabar nepasakysiu kiek) priklauso naslaicio pasalpa, reikia kreiptis i sodra 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ooo @ 2007 09 28, 21:26)
jei tevelis buvo dirbantis ir turejo pakankama darbo staza (dabar nepasakysiu kiek) priklauso naslaicio pasalpa, reikia kreiptis i sodra  4u.gif



o jei dirbo pagal patentą?
Atsakyti

QUOTE(wioletukas @ 2007 09 28, 21:59)
Mirė mano teta ir liko du mažamečiai vaikai, kur jiems kreiptis dėl kokių nors pašalpų? Ir aplamai ar kokios nors priklauso? g.gif




Pašalpa mokama iki 18 metų. Jei sukakus 18 metų vaikas tęsia mokslus aukštosiose, profesinėse ir bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose studentai ir mokiniai, sulaukę 18 metų, turi teisę gauti našlaičių pensiją iki šių mokyklų baigimo, bet ne ilgiau 24 metų. Pašalpos dydis priklauso nuo buvusio žmogaus pajamų. Kreiptis į sodros skyrių.

Reikalingi dokumentai našlių ir našlaičių pensijai gauti :

Prie prašymo skiri pensiją asmuo turi pateikti Lietuvos Respublikos piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę, arba leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir šiuos dokumentus:

mirties liudijimą ;
dokumentą apie asmens amžių, jeigu tai nenurodyta mirties liudijime;
dokumentą, įrodantį mirusiojo asmens stažą;
dokumentą, įrodantį mirusiojo asmens draudžiamąsias pajamas;
santuokos liudijimą;
našlaičių gimimo liudijimus;
mokymo įstaigų pažymėjimus, jeigu našlaičiai, vyresni kaip 18 metų, mokosi;.
Papildyta:
[quote=sausė,2007 09 29, 00:09]
Pašalpa mokama iki 18 metų. Jei sukakus 18 metų vaikas tęsia mokslus aukštosiose, profesinėse ir bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose studentai ir mokiniai, sulaukę 18 metų, turi teisę gauti našlaičių pensiją iki šių mokyklų baigimo, bet ne ilgiau 24 metų. Pašalpos dydis priklauso nuo buvusio žmogaus pajamų. Kreiptis į sodros skyrių.

Reikalingi dokumentai našlių ir našlaičių pensijai gauti :

Prie prašymo skiri pensiją asmuo turi pateikti Lietuvos Respublikos piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę, arba leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir šiuos dokumentus:

mirties liudijimą ;
dokumentą apie asmens amžių, jeigu tai nenurodyta mirties liudijime;
dokumentą, įrodantį mirusiojo asmens stažą;
dokumentą, įrodantį mirusiojo asmens draudžiamąsias pajamas;
santuokos liudijimą;
našlaičių gimimo liudijimus;
mokymo įstaigų pažymėjimus, jeigu našlaičiai, vyresni kaip 18 metų, mokosi;.

Jei dirbo pagal patentą pašalpa priklauso. Tik gal reikės papildomo dokumento.
Atsakyti
Sveikos.Gal kuri galėsit atsakyti 4u.gif
Žmogus susižeidė dabe ir po savaitės mirė-kokias pašalpas turi teisę gauti žmona ir du mažamečiai vaikai?(tik iš Sodros ar turi teisę ir iš darbovietės gauti?).Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Atsakyti
Sveiki.Noriu paprašyti jūsų pagalbos, ne sau o vienai jaunai moteriai, kuri nežino ar gali kur nors kreiptis. Šią vasarą mirė jos motina, kuri gyveno su vyriškiu daugiau kaip 10m., nesusituokusi, tai ne jos tėvas. Jie visi gyveno to vyro namuose, kaimo sodyboje. Mergaitė augo su jais, tapo pilnamete.Tas vyras jau pensininkas.Palaidojus motiną, jai buvo pasakyta nebekelti ten kojos, nes ji svetima. Ar ištikrųjų taip yra, kad jai ten nieko nepriklauso?J Tas vyras vedęs nebuvo nei karto, vaikų neturi, tik seseris, kurios patarė jam taip pasielgti. Jei kas galite prašau skubiau atsakykite.Dėkui.
Atsakyti
QUOTE(kenrna @ 2007 11 08, 13:32)
Sveiki.Noriu paprašyti jūsų pagalbos, ne sau o vienai jaunai moteriai, kuri nežino ar gali  kur nors kreiptis. Šią vasarą mirė jos motina, kuri gyveno su vyriškiu daugiau kaip 10m., nesusituokusi, tai ne jos tėvas. Jie visi gyveno to vyro namuose, kaimo sodyboje. Mergaitė augo su jais, tapo pilnamete.Tas vyras jau pensininkas.Palaidojus motiną, jai buvo pasakyta nebekelti ten kojos, nes ji svetima. Ar ištikrųjų taip yra, kad jai ten nieko nepriklauso?J Tas vyras vedęs nebuvo nei karto, vaikų neturi,  tik seseris, kurios patarė jam taip pasielgti. Jei kas galite prašau skubiau atsakykite.Dėkui.

sodyba priklause tam vyrui, uzgyventa ne santuokos metu, taigi nepriklause neikiek moteriai, todel nepriklauso jos dalis ir jos dukrai.
tai kad vyras nebuvo vedes, neturi vaiku ir jie visi ten gyveno, nuosavybes teisiu nesuteikia. vienintele galimybe igauti nuosavybes teisiu - jei tas vyras savo valia padovanotu jai arba paliktu testamentu.
Atsakyti
O kaip buna, jei nespeji per 3 men. susitvaryti priimti paveldejimo? Kam atitenka turtas? Juk ne valstybei gi? Ji prie ko? blink.gif
Atsakyti
Sveiki mirksiukas.gif
aš vėl su klausimėliu blush-anim-cl.gif
situacija:
seneliai nusprendė palikti testamentu turtą keletui asmenų, aš viena žinau kam palieka, kitiem (paveldėtojam ) nenori sakyti, nes pradės rietis kodėl tam tas, o anam anas, gi žinot kaip būna, kai visi visko nori doh.gif , taigi susiskambinau su notare, ir man pasakė jog reikalingi tu paveldėtojų asmens kodai blink.gif , nu va ir bėda, o kaip juos gaut jei testamenta slapta norima padaryt (tie asmenys gyvena atskirai nuo seneliu,nėra kaip slapta nuziuret tu kodų), nejau negalima kažkaip kitaip įformint, nejau nera kitokių būdų, merginos gal žinot ką? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2007 11 12, 11:56)
O kaip buna, jei nespeji per 3 men. susitvaryti priimti paveldejimo? Kam atitenka turtas? Juk ne valstybei gi? Ji prie ko? blink.gif


Atitenka kitiems pagal eilę einatiems paveldėtojams iki 6-ojo giminystės laipsnio, jeigu jų nėra - valstybei. Tačiau galima kreiptis į teismą ir prašyti, kad atstatytų praleistus paveldėjimui priimti terminus.
Atsakyti