QUOTE(lauron @ 2007 08 15, 10:33)
žinokit išsigandau
vis dažniau pagalvoju kaip būtų jeigu būtų...
situacija yra tokia:
gyvenu su vyru kuriam aš esu antra žmona.Jis iš pirmos santuokos turi 2 vaikus,o mes turim pokolkas vieną vaiką.Kai jis skiriasi su pirmąją žmona jis jai ir savo vaikams viską paliko,ir išėjo,kaip sakant basas :)kai mes susipažinome jis nieko neturėjo,po to įsigijome būtą,aišku iki santuokos,jis registruotas jo vardu,o po to visas turtas įgytas jau santuokos metu,bet viskas yra jo vardu.
Tai va,mane domina ar kas nors priklausytų jo vaikams iš pirmos santuokos paveldėjimo atveju?
taip, jo turtas, igytas pries santuoka, atiteks jo VISIEMS vaikams lygiomis dalimis, dalis atiteks jums, jei tuo metu busit susituoke. jei vaiku bus 3, gausit 1/4 turto, jei daugaiu - po lyugiai viseims dalins - ir visiems vaikams, ir jums.
turtas igytas santuokoje bus padalintas per puse - puse jo, puse jusu ir jo dalis dalijama taip pat,kaip jo turtas, igytas pries santuoka.
Civilinio kodekso 5.11 straipsnis. Įpėdinių pagal įstatymą eilės
1. Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra:
1) pirmos eilės palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;
2) antros eilės palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai;
2. Antros eilės įpėdiniai paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo, taip pat tuo atveju, kai iš visų pirmos eilės įpėdinių atimta paveldėjimo teisė.
5. Pagal įstatymą paveldi palikėjo vaikai, gimę susituokusiems tėvams arba tėvams, kurių santuoka pripažinta negaliojančia, taip pat nesantuokiniai vaikai, kurių tėvystė nustatyta pagal įstatymus.
5.13 straipsnis. Sutuoktinių paveldėjimo teisė
Palikėją pergyvenęs sutuoktinis paveldi pagal įstatymą arba su pirmos ar antros eilės įpėdiniais (jeigu jų yra). Su pirmos eilės įpėdiniais jis paveldi vieną ketvirtadalį palikimo, jeigu įpėdinių ne daugiau kaip trys, neįskaitant sutuoktinio. Jeigu įpėdinių daugiau kaip trys, sutuoktinis paveldi lygiomis dalimis su kitais įpėdiniais. Jeigu sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais, jam priklauso pusė palikimo. Nesant pirmos ir antros eilės įpėdinių, sutuoktinis paveldi visą palikimą.
iseitis viena - vyras gali parasyti tstamenta, palikdamas visa savo turta vaikui ir antros santuokos arba jums. toks testamentas gali buti uzgincytas tik tuo atveju, jei jo vaikams is pirmos santuokos po jo mirties bus butinas islaikymas (neigalus, nepilnameciai ar pan.) ir tada jiems butu skiriama privalomoji palikimo dalis.
5.20 straipsnis. Teisė į privalomąją palikimo dalį
1. Palikėjo vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, tėvai (įtėviai), kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi, nepaisant testamento turinio, pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldint pagal įstatymą (privalomoji dalis), jeigu testamentu neskirta daugiau.
2. Nustatant privalomosios dalies dydį, atsižvelgiama į paveldimo turto vertę, įskaitant įprastinio namų apstatymo ir apyvokos reikmenų vertę.