Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(DaivaGrin @ 2007 07 29, 10:04)
nepriklausomai, ar paveldejimo, ar dovanojimo atveju, jei nuo igijimo nepraeina 3 metai ir turtas perleidziamas, nuo skirtumo (jei gaunama uz ta turta daugiau nei jis buvo ivertintas turto gavimo metu) reikia 15 proc pajamu mokescio moketi

Vadinasi, nesvarbu  ar bus daromas  turto dovanojimas, ar testamentas, po jo isigalejimo reiks ivertinti gauta turta? Tai vadinasi  turto gavejui reikes kviestis turto vertintoja? Ar tai kazkaip kitaip sutvarkoma?

galimi 2 variantai:
1. kvieciates turto vertintoja
2. turto verte matoma registru centro pazymoje, kuria uzsakys notaras tvarkydamas dovanojima arba paveldejima.
registru centro ivertinimas paprastai buna daug mazesnis nei rinkos, todel jusu valia rinktis
Atsakyti
turiu tokį klausimuką 4u.gif

Mirdama močiutė testamentu paliko turtą savo dviem sūnum. vienas (tarkim Algis) turi žmoną ir du vaikus, kitas sūnus (tarkim Jonas) turi tris vaikus. Mirė abu sūnūs. Notarė sako, kad dabar to palikto turto paveldėtojai yra penki, ne šeši, nes sūnaus (Algio) žmonai niekas nepriklauso (nuo močiutės turto), neva jis pereina tik vaikams, ne žmonoms.
Ar taip gali būti? Gal notarė ne taip mus suprato ir pasakė, kad dėdės žmonai nieko nepriklauso g.gif
Atsakyti
Aš neteisininkė, bet kiek žinau tikrai tai dėdės žmonai niekas nepriklauso, juk ji ne įpėdinė, o va dėdės vaikai tai įpėdiniai, bet jų mama dėdės žmona juk svetimas žmogus pagal įstatymą.(Marti į anytos turtą tikrai negali pretenduoti)
Atsakyti
žinokit išsigandau unsure.gif vis dažniau pagalvoju kaip būtų jeigu būtų... g.gif situacija yra tokia:
gyvenu su vyru kuriam aš esu antra žmona.Jis iš pirmos santuokos turi 2 vaikus,o mes turim pokolkas vieną vaiką.Kai jis skiriasi su pirmąją žmona jis jai ir savo vaikams viską paliko,ir išėjo,kaip sakant basas :)kai mes susipažinome jis nieko neturėjo,po to įsigijome būtą,aišku iki santuokos,jis registruotas jo vardu,o po to visas turtas įgytas jau santuokos metu,bet viskas yra jo vardu.
Tai va,mane domina ar kas nors priklausytų jo vaikams iš pirmos santuokos paveldėjimo atveju?
Atsakyti
QUOTE(lauron @ 2007 08 15, 10:33)
žinokit išsigandau unsure.gif vis dažniau pagalvoju kaip būtų jeigu būtų... g.gif situacija yra tokia:
gyvenu su vyru kuriam aš esu antra žmona.Jis iš pirmos santuokos turi 2 vaikus,o mes turim pokolkas vieną vaiką.Kai jis skiriasi su pirmąją žmona jis jai ir savo vaikams viską paliko,ir išėjo,kaip sakant basas :)kai mes susipažinome jis nieko neturėjo,po to įsigijome būtą,aišku iki santuokos,jis registruotas jo vardu,o po to visas turtas įgytas jau santuokos metu,bet viskas yra jo vardu.
Tai va,mane domina ar kas nors priklausytų jo vaikams iš pirmos santuokos paveldėjimo atveju?

taip, jo turtas, igytas pries santuoka, atiteks jo VISIEMS vaikams lygiomis dalimis, dalis atiteks jums, jei tuo metu busit susituoke. jei vaiku bus 3, gausit 1/4 turto, jei daugaiu - po lyugiai viseims dalins - ir visiems vaikams, ir jums.
turtas igytas santuokoje bus padalintas per puse - puse jo, puse jusu ir jo dalis dalijama taip pat,kaip jo turtas, igytas pries santuoka.

Civilinio kodekso 5.11 straipsnis. Įpėdinių pagal įstatymą eilės
1. Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra:
1) pirmos eilės – palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;
2) antros eilės – palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai;
2. Antros eilės įpėdiniai paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo, taip pat tuo atveju, kai iš visų pirmos eilės įpėdinių atimta paveldėjimo teisė.
5. Pagal įstatymą paveldi palikėjo vaikai, gimę susituokusiems tėvams arba tėvams, kurių santuoka pripažinta negaliojančia, taip pat nesantuokiniai vaikai, kurių tėvystė nustatyta pagal įstatymus.

5.13 straipsnis. Sutuoktinių paveldėjimo teisė

Palikėją pergyvenęs sutuoktinis paveldi pagal įstatymą arba su pirmos ar antros eilės įpėdiniais (jeigu jų yra). Su pirmos eilės įpėdiniais jis paveldi vieną ketvirtadalį palikimo, jeigu įpėdinių ne daugiau kaip trys, neįskaitant sutuoktinio. Jeigu įpėdinių daugiau kaip trys, sutuoktinis paveldi lygiomis dalimis su kitais įpėdiniais. Jeigu sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais, jam priklauso pusė palikimo. Nesant pirmos ir antros eilės įpėdinių, sutuoktinis paveldi visą palikimą.

iseitis viena - vyras gali parasyti tstamenta, palikdamas visa savo turta vaikui ir antros santuokos arba jums. toks testamentas gali buti uzgincytas tik tuo atveju, jei jo vaikams is pirmos santuokos po jo mirties bus butinas islaikymas (neigalus, nepilnameciai ar pan.) ir tada jiems butu skiriama privalomoji palikimo dalis.

5.20 straipsnis. Teisė į privalomąją palikimo dalį
1. Palikėjo vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, tėvai (įtėviai), kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi, nepaisant testamento turinio, pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldint pagal įstatymą (privalomoji dalis), jeigu testamentu neskirta daugiau.
2. Nustatant privalomosios dalies dydį, atsižvelgiama į paveldimo turto vertę, įskaitant įprastinio namų apstatymo ir apyvokos reikmenų vertę.


Atsakyti
QUOTE(ooo @ 2007 08 17, 08:11)
taip, jo turtas, igytas pries santuoka, atiteks jo VISIEMS vaikams lygiomis dalimis, dalis atiteks jums, jei tuo metu busit susituoke. jei vaiku bus 3, gausit 1/4 turto, jei daugaiu - po lyugiai viseims dalins - ir visiems vaikams, ir jums.
turtas igytas santuokoje bus padalintas per puse - puse jo, puse jusu ir jo dalis dalijama taip pat,kaip jo turtas, igytas pries santuoka.

Civilinio kodekso 5.11 straipsnis. Įpėdinių pagal įstatymą eilės
1. Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra:
1) pirmos eilės – palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;
2) antros eilės – palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai;
2. Antros eilės įpėdiniai paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo, taip pat tuo atveju, kai iš visų pirmos eilės įpėdinių atimta paveldėjimo teisė.
5. Pagal įstatymą paveldi palikėjo vaikai, gimę susituokusiems tėvams arba tėvams, kurių santuoka pripažinta negaliojančia, taip pat nesantuokiniai vaikai, kurių tėvystė nustatyta pagal įstatymus.

5.13 straipsnis. Sutuoktinių paveldėjimo teisė

Palikėją pergyvenęs sutuoktinis paveldi pagal įstatymą arba su pirmos ar antros eilės įpėdiniais (jeigu jų yra). Su pirmos eilės įpėdiniais jis paveldi vieną ketvirtadalį palikimo, jeigu įpėdinių ne daugiau kaip trys, neįskaitant sutuoktinio. Jeigu įpėdinių daugiau kaip trys, sutuoktinis paveldi lygiomis dalimis su kitais įpėdiniais. Jeigu sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais, jam priklauso pusė palikimo. Nesant pirmos ir antros eilės įpėdinių, sutuoktinis paveldi visą palikimą.

iseitis viena - vyras gali parasyti tstamenta, palikdamas visa savo turta vaikui ir antros santuokos arba jums. toks testamentas gali buti uzgincytas tik tuo atveju, jei jo vaikams is pirmos santuokos po jo mirties bus butinas islaikymas (neigalus, nepilnameciai ar pan.) ir tada jiems butu skiriama privalomoji palikimo dalis.

5.20 straipsnis. Teisė į privalomąją palikimo dalį
1. Palikėjo vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, tėvai (įtėviai), kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi, nepaisant testamento turinio, pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldint pagal įstatymą (privalomoji dalis), jeigu testamentu neskirta daugiau.
2. Nustatant privalomosios dalies dydį, atsižvelgiama į paveldimo turto vertę, įskaitant įprastinio namų apstatymo ir apyvokos reikmenų vertę.

dėkui už atsakymą 4u.gif
o jeigu visas turtas būtų užrašytas mūsų abiejų vardu? g.gif ar kas keistusi? g.gif
Atsakyti
QUOTE(lauron @ 2007 08 18, 09:25)
dėkui už atsakymą 4u.gif
o jeigu visas turtas būtų užrašytas mūsų abiejų vardu? g.gif ar kas keistusi? g.gif

vis tiek vyro dalis dalintusi jo vaikams (jums tik ketvirtadalis ar net maziau, priklausomai nuo vaiku skaiciaus), net jei abieju vardu uzrasyta.
Atsakyti
Situacija tokia:
mano seneliai nori visą savo turtą palikti man, t.y. anūkei.
Jie turi dar vieną sūnų (mano tėvelis, jūs sūnus yra miręs), kuris turi 2 vaikus ir baisiai nori visą paveldą gauti sau (ko seneliai labai nenori). Taigi, ar gali abu seneliai sudaryti testamentus, kad viska palieka man, ir kaip tai turėtu atrodyti:du atskiritestamentai, ar vienas jungtinis (nuosavybe ju bendra) . Ar mirus vieenam is seneliu jo dalis turto pagal testamenta priklausys man, ar kaip cia bus, nes juk abu kartu tikrai nemirs.
Trumpiau tariant, kaip reikia įforminti paveldą, kad vienintelė paveldėtoja tapčiau aš ir mano dėdė negalėtų į jį pretenduoti
O gal paprasčiau būtų sudaryti dovanojimo aktą? kokie tada mokesciai skaičiuojami?
dėkui tam, kas pakonsultuos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(digi @ 2007 08 28, 22:36)
Situacija tokia:
mano seneliai nori visą savo turtą palikti man, t.y.  anūkei.
Jie turi dar vieną sūnų (mano tėvelis, jūs sūnus yra miręs), kuris turi 2 vaikus ir baisiai nori visą paveldą gauti sau (ko seneliai labai nenori). Taigi, ar gali abu seneliai sudaryti testamentus, kad viska palieka man, ir kaip tai turėtu atrodyti:du atskiritestamentai, ar  vienas jungtinis (nuosavybe ju bendra) . Ar mirus vieenam is seneliu  jo dalis turto pagal testamenta priklausys man, ar kaip cia bus, nes juk abu kartu tikrai nemirs.
Trumpiau tariant, kaip reikia įforminti paveldą, kad vienintelė paveldėtoja tapčiau aš ir mano dėdė negalėtų į jį pretenduoti
O gal paprasčiau būtų sudaryti dovanojimo aktą? kokie tada mokesciai skaičiuojami?
dėkui tam, kas pakonsultuos  smile.gif

siulau sudaryti bendraji sutuoktiniu testamenta
Civilinis kodeksas:
5.43 straipsnis. Bendrojo sutuoktinių testamento samprata
Bendruoju sutuoktinių testamentu abu sutuoktiniai vienas kitą paskiria savo įpėdiniu ir po vieno sutuoktinio mirties visą mirusiojo turtą (iš jo ir bendrosios sutuoktinių nuosavybės dalį) paveldi pergyvenęs sutuoktinis, išskyrus privalomąją palikimo dalį (šio kodekso 5.20 straipsnis).
privalomoji palikimo dalis - Palikėjo vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, tėvai (įtėviai), kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi, nepaisant testamento turinio, pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldint pagal įstatymą (privalomoji dalis), jeigu testamentu neskirta daugiau.

5.44 straipsnis. Bendrojo sutuoktinių testamento sudarymas
1. Bendrąjį sutuoktinių testamentą gali sudaryti tik sutuoktiniai. Tokį testamentą notaro ar kito asmens, tvirtinančio testamentą, akivaizdoje pasirašo abu sutuoktiniai.

5.45 straipsnis. Bendrojo sutuoktinių testamento turinys
1. Testamentu kiekvienas sutuoktinis kitam palieka visą savo turtą.
2. Testamentu gali būti paskirtas įpėdinis, kuris paveldės turtą mirus pergyvenusiam sutuoktiniui.


kitaip sakant, vieno testamento sudarymu butu viskas isspresta - vienas kitam seneliai palieka ir tuo paciu testamentu nustatoma, kam paliekamas turtas kai abu mirsta
Atsakyti
QUOTE(ooo @ 2007 08 29, 09:22)
kitaip sakant, vieno testamento sudarymu butu viskas isspresta - vienas kitam seneliai palieka ir tuo paciu testamentu nustatoma, kam paliekamas turtas kai abu mirsta

Ačiū už atsakymą mirksiukas.gif


ir dar viena situacija:
mano tėvelis mirė prieš 15 metų. Mes vaikai tada buvome nepilnamečiai, apie jokius paveldėjimus nė žinot nežinojom. Va dabar sužinojom, kad mama (kuriai yra atimtos teisės į mus, savo vaikus, todėl jokių šiltų jausmų jai nejaučiam ir nenorim , kad jinai viską "praleistu vėjais) pardavė sodybą su visa žeme, kuri liko po tėvelio mirties (jinai tenai gyveno), su mumis niekas nesitarė, nors kaip aš suprantu mes vaikai, taip pat turime teises į tėvelio paliktą turtą. Ar galėjo jinai viena viską parduoti, ar man jau kreiptis pardavimo užginčijimui?
mama mums aiškina taip, kad mums vaikams niekas nepriklauso, nes mes jau ne jos vaikai, t.y. jai juk atimtos teisės į mus schmoll.gif , man nesitiki, nes palikimas gi tėvelio, ne jos, o jam nebuvo jokios teisės atimtos(apskritai tai buvo padaryta praėjus 5 metam , po tėvelio mirties).Tai kaip iš tikro?
dėkui labai už atsakymą
ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo digi: 29 rugpjūčio 2007 - 09:14
QUOTE(digi @ 2007 08 29, 09:48)
Ačiū už atsakymą  mirksiukas.gif
ir dar viena situacija:
mano tėvelis mirė prieš 15 metų. Mes vaikai tada buvome nepilnamečiai, apie jokius paveldėjimus nė žinot nežinojom. Va dabar sužinojom, kad mama (kuriai yra atimtos teisės į mus, savo vaikus, todėl jokių šiltų jausmų jai nejaučiam ir nenorim , kad jinai viską "praleistu vėjais) pardavė sodybą su visa žeme, kuri liko po tėvelio mirties (jinai tenai gyveno), su mumis niekas nesitarė, nors kaip aš suprantu mes vaikai, taip pat turime teises į tėvelio paliktą turtą. Ar galėjo jinai viena viską parduoti, ar man jau kreiptis pardavimo užginčijimui?
mama  mums aiškina taip, kad mums vaikams niekas nepriklauso, nes mes jau ne jos vaikai, t.y. jai juk atimtos teisės į mus  schmoll.gif , man nesitiki, nes palikimas gi tėvelio, ne jos, o jam nebuvo jokios teisės atimtos(apskritai tai buvo padaryta praėjus 5 metam , po tėvelio mirties).Tai kaip iš tikro?
dėkui labai už atsakymą
ax.gif


Manau, čia reiktų gero advokato, visų pirma ne pardavimą reiktų protestuoti, o paveldėjimą. Nes vaikai pagal įstatymą turi teisę paveldėti dalį tėvų turto. Be to reikia žiūrėti ar nepraleisti senaties terminai (ar dar galima būtų pateikti ieškinį). jeigu teismas nutartų, kad jums priklauso dalis palikimo, tada galite tos dalies reikalauti iš mamos.
Atsakyti
Sveikos dar kartelį smile.gif
vėl klausimėlis:
gal žiot kur pirmiau reikia kreipti, jei sodybos nuosavybės dokumentai yra pamesti, kur man eiti kad gaučiau patvirtinimą jog ta sodyba priklausė mano tėvui (noriu susigražinti jam priklausantį turtą, nežinau nuo ko pradėti) rolleyes.gif
Atsakyti