Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(Linokas @ 2007 06 04, 09:26)
Sveiki, norėčiau patarimo ar pagalbos.
Mirus vyro tėvui prasidėjo karas tarp turto padalijimo. Liko dukra iš pirmos santuokos ir du sūnūs iš antros santuokos. Dukra reikalauja turtą dalinti lygiom trim dalim. Niekas dėl to neprieštarauja, bet...Vyro tėvas po skyrybų (pirmos santuokos) susituokė su kita (II santuoka)(jau vyro mama). Jo mama turėjo butą, kuriai mirus jis atiteko tėvui ir dviem sūnum (mano vyrui ir jo broliui). Kadangi jie buvo nepilnamečiai, savo dalis perleidė tėvui.  Dabar mirus tėvui dukra reikalauja trečdalio to buto. Ar ji gali pretenduoti į šį butą? Visgi jis priklausė vyro mamai. Sesuo delsia eiti pas notarus.

Dar vyro tėvas po mamos mirties 11 metų gyveno su moterim nesantuokoje. Ji irgi reikalauja dalies  doh.gif . Ar jai teisėtai irgi kas nors priklauso? Jokio bendro turto neturi, gyveno ne santuokoje.

Iš anksto dėkoju už pagalbą ir patarimus.


Sunku kažką pasakyti dėl buto, jeigu vaikai buvo nepilnamečiai jie galėjo paveldėti buto dalį, iki kol jiems būtų suėję pilnametystė, turtą būtų valdęs tėvas. tai čia neaiški situacija, kokiu būdu jie perleido turtą - atsisakė palikimo dalies. nesvarbu kam butas (turtas) kažkada priklausė, paskutinis turto savibninkas buvo tėtis, tai po jo mirties turtą vaikai paveldi lygiomis dalimis.

Dėl sugyventinės, tai kadangi ji gyveno su tėvu, vedė bendrą ūkį ir pan. Ji gali reiklauti, kad kažkokia turto dalis būtų priteista jai. Bet šių visų peripetijų nežinau.
Atsakyti
QUOTE(AsJa @ 2007 06 05, 21:25)

Dėl sugyventinės, tai kadangi ji gyveno su tėvu, vedė bendrą ūkį ir pan. Ji gali reiklauti, kad kažkokia turto dalis būtų priteista jai. Bet šių visų peripetijų nežinau.

Ačiū 4u.gif

Dėl sugyventinės... tėvas retkarčiais gyvendavo pas ją, pas jį su ja - niekada. bendro turto neturėjo, jis už viską mokėdavo: ir už savo, ir už jos buto paslaugas (mokesčius)...Vienu žodžiu, jis jai buvo kaip melžiama karvė.

Ar ir tokiu atveju gali reikalauti dalies?
Atsakyti
QUOTE(Linokas @ 2007 06 05, 23:08)
Ačiū  4u.gif

Dėl sugyventinės... tėvas retkarčiais gyvendavo pas ją, pas jį su ja - niekada. bendro turto neturėjo, jis už viską mokėdavo: ir už savo, ir už jos buto paslaugas (mokesčius)...Vienu žodžiu, jis jai buvo kaip melžiama karvė.

Ar ir tokiu atveju gali reikalauti dalies?


Įstatyme nenumatyta privaloma palikimo dalis sugyventinimas, ir apskritai apie tai nieko nešnekama, tai ji pagal įstatymą netrui jokių teisių paveldėti. Tačiau, neatsmeskite galimybės, kad gali kreiptis į teismą, o tada jau kiekno įrodymai bus svaresni....
Atsakyti





Šiaip tai viską galima pas notarą pasiklausti, bet ppabandysiu papasakot, tik tiek, kad aš gal ko nors nesupratau. Jeigu tavo mama įsigijo turtą būdama išsiskyrusi su pirmu vyru ir dar neištekėjus už antro, tai teisę į palikimą turi tik jos vaikai(buvę iš pirmos santuokos bei iš antros), antras vyras nieko nepaveldėtų (jeigu santuokoj su antru vyru ji nepersirašė buto abiejų vardu) - čia paveldėjimo atveju, o surašant testamentą ji gali palikti turtą bet kam ir bet kokiom dalim, čia jau svarbu jos noras.
vyras paveldi dalį, jei būna įgyta santuokos metu, jei įgyja asmuo iki santuokos, tai paveldi tik vaikai jos, ir jokiu būdu ne jo.
Dovanoti aišku galima, bet paprasčiau yra palikti testamentą ir tiek.
Atsakyti
Sveiki norejau ir as paklausti vyro mociute paliko vyrui ir jo seserei nama su zeme per puse... kiek mazdaug gali mums kainuot laiko ir pinigu atsiimti pailkima?
Aciu 4u.gif
Atsakyti
Sveiki 4u.gif
Nežinau gal mano klausimas labai ir paprastas bet man iškilo toks klausimas. Mama kai buvi gyva nespėjo parašyti testamento nes labai staiga pasiligojo, neišdrysau jos skubinti nes ji tikėjosi kad gyvens dar bent penkis metus o liga ją pasiglemžė per porą mėnesių verysad.gif Tai vat dabar tėtis ir neprieštarauja kad namas atitektu man, brolis ir tam neprieštarauja nes jam tėvai nupirko butą ax.gif pagal idėją namas dabar turėtu atitekti tėčiui. Tai vat man įdomu ar įmanomą dabar kad namas pereitu man iš karto ir nereiktu pirma paveldėti tėčiui o paskui perrašyti ant manęs blush2.gif tėtis gyvena kartu su mumis tame pačiame name rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Sniegas4 @ 2007 06 17, 21:49)
Sveiki  4u.gif
Nežinau gal mano klausimas labai ir paprastas bet man iškilo toks klausimas. Mama kai buvi gyva nespėjo parašyti testamento nes labai staiga pasiligojo, neišdrysau jos skubinti nes ji tikėjosi kad gyvens dar bent penkis metus o liga ją pasiglemžė per porą mėnesių  verysad.gif Tai vat dabar tėtis ir neprieštarauja kad namas atitektu man, brolis ir tam neprieštarauja nes jam tėvai nupirko butą  ax.gif pagal idėją namas dabar turėtu atitekti tėčiui. Tai vat man įdomu ar įmanomą dabar kad namas pereitu man iš karto ir nereiktu pirma paveldėti tėčiui o paskui perrašyti ant manęs  blush2.gif tėtis gyvena kartu su mumis tame pačiame name  rolleyes.gif


Mirus vienam iš tėvų (pagal situaciją) kažkokia dalis turto vis tiek atitenka vaikams. Gali tėtis ir brolis atissakyti palikimo ir tada viską paveldėsite jūs. Arba per 3 mėn. nuo palikimo atsiradimo (tėtis ir brolis) nesikreipti pas notarą dėl palikimo, tada irgi paveldėsite jūs viską pagal įstatymą.
Atsakyti
sveikutės
mano yra tokia situacija doh.gif mirė senelis ir močiutė nuvažiavo pas notarę tvarkyti popierių visų ir paaiškėjo kad jei senelis nepaliko jokio testamento automatiškai visas jo turtas dalinamas ant močiutės,sūnaus ir anūkų kurių tėvas yra miręs dėl to kažkokia 3,16 dalys atitenka anūkams g.gif tie anūkai esam mes ir tos nedidelės dalies turto mes atsisakysim ir perleisim močiutei tik viena didelė bėda doh.gif mūsų su močiute ir mirusiu seneliu pavardės skiriasi,senelių pavardės viduryje yra "c" raidė o pas mus "č" doh.gif ir aš taip suprantu kad dabar negalėsiu niko tvarkyti kol nepasikeisim pavardžių g.gif o tai padaryti manau labai ilgas procesas verysad.gif bet keisčiausia kad mano mirusio tėvuko gimimo liudijime yra užrašyti abu jo tėvai su "Č" raide tai kaip dabar įrodysim kad jie musų seneliai doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rituxx: 30 birželio 2007 - 18:33
Ieškau, gal kas susidūrėt su reikalais, paveldint turtą buvusių giminių iš JAV?

Norėčiau konkrečiai kaip sužinojot, kas informavo, kur toliau kreipėtės ir kaip maždaug viskas vyko. Mat yra gautas skambutis i seniūnija, o kas skambino tai jie nežino doh.gif Buvo ri skelbimai spaudoj, bet juos pretenduojantys i paveldejima pražiūrėjo, neberanda doh.gif
Atsakyti
painu man cia su tais testamentais blink.gif blink.gif
Noriu isiaiskinti- situacija tokia: gyva mama, savo turta nori palikti dukrai (turi ir sunu, taciau jam nenori nieko palikti). Ka geriau sudaryti: testamenta ar visgi turto dovanojima? Skaiciau, kad testamento atveju, jei yra nekilnojamas turtas(t.y. butas), ji reikia islaikyti 3 metus, kad nereiktu moketi 15 proc valstybei.
Ir dar, jei testamentas jau yra sudarytas tik tos dukros vardu, ar sunus (kurio vardas nefiguruoja testamente) gali reikalauti, ar uzprotestuoti testamenta?
Buciau labai dekinga uz issamu atsakyma blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(DaivaGrin @ 2007 07 26, 14:23)
painu man cia su tais testamentais  blink.gif  blink.gif
Noriu isiaiskinti- situacija tokia: gyva mama, savo turta nori palikti dukrai (turi ir sunu, taciau jam nenori nieko palikti). Ka geriau sudaryti: testamenta ar visgi turto dovanojima? Skaiciau, kad testamento atveju, jei yra nekilnojamas turtas(t.y. butas), ji reikia islaikyti 3 metus, kad nereiktu moketi 15 proc valstybei.
Ir dar, jei testamentas jau yra sudarytas tik tos dukros vardu, ar sunus (kurio vardas nefiguruoja testamente) gali reikalauti, ar uzprotestuoti testamenta?
Buciau labai dekinga uz issamu atsakyma  blush2.gif

jei darys testamenta, tai turtas pereis dukters zinion po motinos mirties priemus palikima
jei dovanos - nuo dovanojimo
kaip motinai patogiau taip lai daro
nepriklausomai, ar paveldejimo, ar dovanojimo atveju, jei nuo igijimo nepraeina 3 metai ir turtas perleidziamas, nuo skirtumo (jei gaunama uz ta turta daugiau nei jis buvo ivertintas turto gavimo metu) reikia 15 proc pajamu mokescio moketi
beje, dovanojimo atveju reiktu moketi mokescius valstybei, dydzio nepamenu
sunus testamento atveju galetu reikalauti privalomos palikimo dalies tik tuo atveju, jei irodytu, kad jam butinas islaikymas (turi invaliduma, yra nepilnametis ar panasiai)
Atsakyti


nepriklausomai, ar paveldejimo, ar dovanojimo atveju, jei nuo igijimo nepraeina 3 metai ir turtas perleidziamas, nuo skirtumo (jei gaunama uz ta turta daugiau nei jis buvo ivertintas turto gavimo metu) reikia 15 proc pajamu mokescio moketi

Vadinasi, nesvarbu ar bus daromas turto dovanojimas, ar testamentas, po jo isigalejimo reiks ivertinti gauta turta? Tai vadinasi turto gavejui reikes kviestis turto vertintoja? Ar tai kazkaip kitaip sutvarkoma?
Atsakyti