Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

Čia aš biškį ne į temą smile.gif
Vakar skambinau į banką ir domėjausi dėl kaupiamojo indėlio atgavimo, jeigu žmogus miršta. Gal kam skaitančiam bus naudinga ši info. Tai va: žmogui mirus reikia pateikti mirties liudijimą bankui ir jo sąskaitos "užšaldomos". Tada notaras nustato paveldėjimo teises ir bankas perveda pinigus asmeninm pagal paveldėjimą. Blogoji dalis: procentai už indėlį negaunami schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Mikasiene @ 2007 03 15, 18:47)
Čia aš biškį ne į temą smile.gif 
Vakar skambinau į banką ir domėjausi dėl kaupiamojo indėlio atgavimo, jeigu žmogus miršta. Gal kam skaitančiam bus naudinga ši info. Tai va: žmogui mirus reikia pateikti mirties liudijimą bankui ir jo sąskaitos "užšaldomos". Tada notaras nustato paveldėjimo teises ir bankas perveda pinigus asmeninm pagal paveldėjimą. Blogoji dalis: procentai už indėlį negaunami  schmoll.gif

O jeigu aš paveldėsiu terminuotą indėlį, išlaikysiu jį visą iki pabaigos, tai irgi negausiu procentų?Tarkim mirusysis laikė banke pinigus kelis metus ir pasimirė iki termino pabaigos likus porai mėn.
Atsakyti
QUOTE(Ašara @ 2007 03 21, 09:20)
O jeigu aš paveldėsiu  terminuotą indėlį, išlaikysiu jį visą iki pabaigos, tai irgi negausiu procentų?Tarkim mirusysis laikė banke pinigus kelis metus ir pasimirė iki termino pabaigos likus  porai mėn.


Kas čia pas jus du klausimai:
O jeigu aš paveldėsiu terminuotą indėlį, išlaikysiu jį visą iki pabaigos, tai irgi negausiu procentų?

Jeigu paveldėsite terminuotą indelį ir išlaikysite iki termino pabaigos tai procentus visus gausite. Tik reikia žiūrėti, pavzydžiui asmuo miršta ir kol nesutvakytas paveldėjimas, pasibaigia indelio terminas, tai bankas tą indelį taip užšaldo, kad po to reikia su banku ilgai ir nuobodžiai aiškintis, kad tas indelis buvo ir gerai, kad dar ir dokumentai būtų. Man buvo toks atvejis, su tuo paveldimu terminuotu indeliu. doh.gif

Jeigu paisiimsite pinigus prieš termino pabaigą procentų negausite, tačiau nereiks mokėti bankui pinigų išgryninimo mokesčio.
Atsakyti
Gal galetumete pakomentuoti:
Neseniai mire vyro mama ( tevas mires pries puse metu), verysad.gif dabar tvarkosi paveldejima. Paveldi buta ir saskaitose esancias lesas. Kadangi butas kitame mieste, galvojome ji parduoti, taciau, kaip suprantu, jeigu neišlaikysime turto ilgiau kaip tris metus, reikes moketi gyventoju pajamu mokesti nuo skirtumo tarp paveldeto turto vid. rinkos vertes ir pardavimo kainos (15 proc.) . Ar teisingai supratau? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(vil @ 2007 03 21, 16:01)
Gal galetumete pakomentuoti:
jeigu neišlaikysime turto ilgiau kaip tris metus, reikes moketi gyventoju pajamu mokesti nuo skirtumo tarp paveldeto turto vid. rinkos vertes ir pardavimo kainos (15 proc.) . Ar teisingai supratau?  blush2.gif



Taip, teisingai.
Atsakyti
AsJa, matau ismanai siuos dalykus, tai gal ir man gletum patarti. ax.gif

Netiketai mire tevas, taip jau atsitiko, kad nepasake, kur yra visi nuosavybes dokumentai. Bute ieskojau, bet dar neradau (nei buto bylutes, nei isigyjimo dokumentu, nei garazu nuosavybes dokumentu ir nei masinu tech.pasu).
Buvau pas notare uzvedziau byla del turto paveldejimo.

Notares, klausiau ka toliau daryt, bet kazkaip konkreciai nesugebejo paaiskint, tik liepe nesti toliau dokumentus.
Taip ir likau nesupratus:
1. Kokius dokumentus turiu dar atnesti?
2. Jeigu as nerasiu nuosavybes dokumentu, tai kaip suprantu as net negaliu uzsisakyti dublikatu (nes neesu savininkas)? Tai kaip tada paveldeti?
3. Jeigu po 3men neatnesiu dokumentu, tai turto nebegalesiu paveldeti, nes gausis, kad laiku pati nesusitvarkiau?
4. Tai ka dabar tuos 3 men nieko nebereikia daryti?
doh.gif

Atsakyti
QUOTE(tvigra @ 2007 04 27, 22:47)
AsJa, matau ismanai siuos dalykus, tai gal ir man gletum patarti.  ax.gif

Netiketai mire tevas, taip jau atsitiko, kad nepasake, kur yra visi nuosavybes dokumentai. Bute ieskojau, bet dar neradau (nei buto bylutes, nei isigyjimo dokumentu, nei garazu nuosavybes dokumentu ir nei masinu tech.pasu).
Buvau pas notare uzvedziau byla del turto paveldejimo.

Notares, klausiau ka toliau daryt, bet kazkaip konkreciai nesugebejo paaiskint, tik liepe nesti toliau dokumentus.
Taip ir likau nesupratus:
1. Kokius dokumentus turiu dar atnesti?
2. Jeigu as nerasiu nuosavybes dokumentu, tai kaip suprantu as net negaliu uzsisakyti dublikatu (nes neesu savininkas)? Tai kaip tada paveldeti?
3. Jeigu po 3men neatnesiu dokumentu, tai turto nebegalesiu paveldeti, nes gausis, kad laiku pati nesusitvarkiau? 
4. Tai ka dabar tuos 3 men nieko nebereikia daryti?
doh.gif


Paprastai notarui reikia pateikti visus nuosavybę įrodančius dokumentus. Nemanau, kad toks jūsų atvejis (dėl dokumentų) yra pirmas, nežinau, bet kažkokia išeitis vis teik turi būti.
Bet jūs kreipėtsės per 3 mėn. dėl paveldėjimo, ir tai yra svarbiausia, o paveldėti galima ir vėliau (kai bus sutvarkyti dokumentai) , ir be to jeigu jūs kreipiatės dėl paveldėjimo, jums priklauso paveldėti pagal įstatymą ar testamentą, tai kodėl jūs nepaveldėsite, jeigu nėra dokumentų, tačiau pačios teisės paveldėti jums tai niekas neatima.
Be to notaras gali išrašyti paveldėjimo liudijimą, o po to paaiškėjus, kad dar jums priklauso koks turtas paveldėti (susitvarkius dokumentus), galima papildyti paveldėjimą.
Atsakyti
Sveikos.Žiuriu čia šauniai viena kitai patariat.gal ir man ka brukštelsit. 4u.gif Praeita vasara mire senelis.Liko močiute,bet ji nesitvarke jokiu popieriu del paveldijimo.Sako,kad viskas,namas ,žeme ant jos užrašyta,tai atseit jai nereikejo nieko tvarkytis g.gif jai butu buve viskas ant senelio,tai tik tada g.gif ar tai teisybe?
Atsakyti
QUOTE(austulis @ 2007 05 08, 11:48)
Sveikos.Žiuriu čia šauniai viena kitai patariat.gal ir man ka brukštelsit. 4u.gif Praeita vasara mire senelis.Liko močiute,bet ji nesitvarke jokiu popieriu del paveldijimo.Sako,kad viskas,namas ,žeme ant jos užrašyta,tai atseit jai nereikejo nieko tvarkytis g.gif jai butu buve viskas ant senelio,tai tik tada g.gif ar tai teisybe?


Nu tai jeigu palikėjas (mirusysis) turėjo kokio nors turto ar teisių, ir jeigu norite juos periimti (ir jums aišku priklauso paveldėti), tai reikia krieptis dėl paveldėjimo.
Nu tas užrašyamas "ant jos", tai reikia dokumentus žiūrėti ar tas turtas asmeninė nuosavybė ar bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė.
Atsakyti
Vakar vyras buvo su močiute pas notara.Pasirodo močiute nieko nesusitvarke,o jau greit bus metai,kai mire senelis doh.gif .Pramazinom visus terminus.Tik tiek,kad notaras sake,jai nera iš niekieno pretenziju,tai gan lengvai jis viska sutvarkys.Nu tai žiuresim,kas gausis blush2.gif
Atsakyti
Sveiki,
mano mama nusprendė surašyti testamentą ar paskirti turtą vaikams, iškilo daug klausimų, vartant įstatymus- ne ką supratau, o pažadėjau išsiaiškinti, gal padėsit?

tai štai.

Mano mama išsiskyrusi su mano Tėvu, įsigijo nekilnojamo turto savo vardu (namą ir sklypą Kauno rajone)

Turta įsigijo savo vardu. Po kurio laiko ištekėjo antrą kartą ir jos dabartinis vyras gyvena toje pačioje valdoje. per 15 Vedybinio gyvenimo metų, jie susilaukė dar 2 sūnų.

Jos dabartinis vyras iš pirmos santuokos turi 2 jau suaugusius vaikus, kuriuos materialiai remia.

Gyvendami kartu- žinoma darė remontus, renovavo namą, praplėtė ūkinius pastatus.

Mama, būdama silpnos sveikatos, iš savo pozicijos nori išsiaiškinti, kokią teisę i paveldėjimą turi jos vaikai Aš ir bendri vaikai su antruoju vyru? ar į turtą gali pretenduoti jos sutuoktinio vaikai iš pirmos santuokos?

šiame skyrelyje radau apie paveldėjimo ketvirtąją dalį sutuoktiniui, jei vaikų daugiau- tai dalinama iš bendro skaiciaus.

Tuo atveju- kokios teisės šiuo atveju Vyro- disponuoti paveldėtu (ar jam priklausančiu turtu) ?

Šiuo atveju aš į turto paveldėjimą nepretenduoju, bet kaip paprasčiau būtu sutvarkyti šį reikalą teisiškai, kad nekilnojamasis turtas liktų mano brolių (šiuo metu jie nepilnamečiai) nuosavybe?

Ar įmanoma sutuoktiniams (dar gyviems esant) perleisti turtą vaikams?

gal verta jį "dovanoti" oficialiai.

kokios mano mamos teisės disponuoti turtu? Jei jį isigijo prieš vedybas? ar ji gali elgtis savo nuožiūra jei jos sutuoktinis norėtų turtą dalinti ir savo vaikų iš pirmosios santuokos šeimoms?

gal tas turtas jau skaitosi kartu užgyventas? o jei vertinti turtą, tai žinoma jo pirkimo kaina buvo juokinga, palyginus su dabartine.

ėch, net pati susipainiojau. Padėkit kas galit tai suprasti... 4u.gif
Atsakyti
Sveiki, norėčiau patarimo ar pagalbos.
Mirus vyro tėvui prasidėjo karas tarp turto padalijimo. Liko dukra iš pirmos santuokos ir du sūnūs iš antros santuokos. Dukra reikalauja turtą dalinti lygiom trim dalim. Niekas dėl to neprieštarauja, bet...Vyro tėvas po skyrybų (pirmos santuokos) susituokė su kita (II santuoka)(jau vyro mama). Jo mama turėjo butą, kuriai mirus jis atiteko tėvui ir dviem sūnum (mano vyrui ir jo broliui). Kadangi jie buvo nepilnamečiai, savo dalis perleidė tėvui. Dabar mirus tėvui dukra reikalauja trečdalio to buto. Ar ji gali pretenduoti į šį butą? Visgi jis priklausė vyro mamai. Sesuo delsia eiti pas notarus.

Dar vyro tėvas po mamos mirties 11 metų gyveno su moterim nesantuokoje. Ji irgi reikalauja dalies doh.gif . Ar jai teisėtai irgi kas nors priklauso? Jokio bendro turto neturi, gyveno ne santuokoje.

Iš anksto dėkoju už pagalbą ir patarimus.
Atsakyti