Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 10 17, 08:01)
Nereikia but nei pensininku,nei apdraustuoju,svarbiausia but Lietuvos pilieciu.
http://gedulas.lt/pa...ai-artimiesiems


Arba nuolat gyventi.
Atsakyti
Sveiki,

Domina sužinoti ar teisė į privalomąją palikimo dalį gali pretenduoti įpėdinis, turintis socialiai remtino statusą? testamentas parašytas ne giminaičiui.
Atsakyti
QUOTE(saldumelisss @ 2013 10 24, 11:58)
Sveiki,

Domina sužinoti ar teisė į privalomąją palikimo dalį gali pretenduoti įpėdinis, turintis socialiai remtino statusą? testamentas parašytas ne giminaičiui.


manau tik teismas nustatys, ar socialiai remtinas asmuo yra asmuo, kuriam reikalingas išlaikymas palikėjo mirties dieną.
Atsakyti
QUOTE(linuta @ 2013 10 24, 20:54)
manau tik teismas nustatys, ar socialiai remtinas asmuo yra asmuo, kuriam reikalingas išlaikymas palikėjo mirties dieną.


Išlaikymo reikalingumas yra preziumuojamas, kai pretendentas palikėjo mirties dieną yra nepilnametis, nedarbingas dėl savo amžiaus (sulaukęs senatvės pensijos amžiaus) ar sveikatos būklės (invalidumas)[U], taip pat jeigu jis yra palikėjo sutuoktinis ir augina bendrą savo ir palikėjo nepilnametį vaiką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo HappyAngel: 29 spalio 2013 - 08:56
QUOTE(Sigrid @ 2013 10 05, 22:31)
Paskaitinėjau įvairius forumus, bet nerandu tinkamo atsakymo į savo reikalą. O jis toks: aš ir mano tėvai jau 30 metų bendraujam su bevaike netekėjusia vieniša močiutėle, man augant ji buvo mano aukle. Labai susibendravom, padedam vieni kitiem - kaip tikra močiutė ji man. Močiutėlė jau paseno, sunku judėti, tad einam jai padėti tvarkytis, maudyti ir t.t. Žinodama, kad pasirūpinsime ja, ir norėdama išvengti didelių paveldėjimo mokesčių nesant giminystės ryšio, ji pati 2005 m. pareiškė norą sudaryti išlaikymo iki gyvos galvos sutartį. Ji buvo sudaryta tarp manęs ir jos - tad  po jos mirties jos butas atitektų man. Šiuo metu močiutėlė itin pasiligojo ir bijom pačio blogiausio sad.gif Dėl buto viskas aišku, o kaip mirties atveju būtų su jos turimomis santaupomis banke? Ar galėčiau į jas pretenduoti, ar atitektų valstybei? Jokių kitų oficialiai įteisintų santykių (neskaitant rentos) tarp jos ir manęs nėra - jokios globos, slaugos ar pan., tad po jos mirties ar galėčiau teisėtai tvarkyti jos reikalus?
Būčiau labai dėkinga, jei kas žino atsakymą į mano klausimus  4u.gif


Sąskaitų Jūs nepaveldėsite, jeigu nėra visai jokių jos giminaičių, turtas pereis valstybei paveldėjimo teise.
Papildyta:
QUOTE(Kompetentingas @ 2013 10 24, 20:59)
Išlaikymo reikalingumas yra preziumuojamas, kai pretendentas palikėjo mirties dieną yra nepilnametis, nedarbingas dėl savo amžiaus (sulaukęs senatvės pensijos amžiaus) ar sveikatos būklės (invalidumas)[U], taip pat jeigu jis yra palikėjo sutuoktinis ir augina bendrą savo ir palikėjo nepilnametį vaiką. 


Nuo kada socialiai remtinas asmuo yra prilyginamas invalidumą turinčiam asmeniui? beje, tai, kad asmuo neturi pakankamai pajamų (socialiai remtinas), nereiškia, kad jam bus priteista privalomoji dalis. Jeigu asmuo turi galimybę dirbti ir užsidirbti, turi bent kokį būstą, nemanau, kad būtų priteista privalomoji dalis.
Atsakyti
Sveiki,
norėjau paklausti kaip greitai galima kreiptis dėl palikimo?
Mirštančiojo vardu yra sąskaita banke ir gali būti, kad neužteks lėšų laidojimui, taigi kaip greitai galima kreiptis ir ar yra galimybių paveldėtojui sutvarkyti paveldėjimo reikalus (dėl pinigų paėmimo iš banko) dar iki laidotuvių? Testamentas parašytas. Paveldėtojas sutuoktinis.
Kokios galimybės paimti pinigus iš mirštančiojo banko sąskaitos jam sutinkant? reikia kreiptis į notarą? žmogus dar sąmoningas ir veiksnus.
Atsakyti
QUOTE(juste0527 @ 2014 01 02, 14:11)
Sveiki,
norėjau paklausti kaip greitai galima kreiptis dėl palikimo?
Mirštančiojo vardu yra sąskaita banke ir gali būti, kad neužteks lėšų laidojimui, taigi kaip greitai galima kreiptis ir ar yra galimybių paveldėtojui sutvarkyti paveldėjimo reikalus (dėl pinigų paėmimo iš banko) dar iki laidotuvių? Testamentas parašytas. Paveldėtojas sutuoktinis.
Kokios galimybės paimti pinigus iš mirštančiojo banko sąskaitos jam sutinkant? reikia kreiptis į notarą? žmogus dar sąmoningas ir veiksnus.


Kvieskite notarą, rašykit įgaliojimą.
Atsakyti
QUOTE(juste0527 @ 2014 01 02, 14:11)
Kokios galimybės paimti pinigus iš mirštančiojo banko sąskaitos jam sutinkant? reikia kreiptis į notarą? žmogus dar sąmoningas ir veiksnus.

Pasidarykit bankomato kortelę cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2014 01 02, 16:12)
Pasidarykit bankomato kortelę  cool.gif

Mirus žmogui bus daromas teisės pažeidimas, nes naudojama jo kortelė.
Atsakyti
QUOTE(Kompetentingas @ 2014 01 02, 16:27)
Kvieskite notarą, rašykit įgaliojimą.

ačiū
Atsakyti
QUOTE(Kompetentingas @ 2014 01 02, 16:14)
Mirus žmogui bus daromas teisės pažeidimas, nes naudojama jo kortelė.

Na ir kas? Tegu visi tokius pažeidimus tedaro, bus miela ir malonu gyventi.
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2014 01 03, 19:22)
Na ir kas? Tegu visi tokius pažeidimus tedaro, bus miela ir malonu gyventi.


O jei atsiras nepatenkintų asmenų, pvž., giminaičių? Kam kurstyti?
Atsakyti