Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

Sveiki 4u.gif . Busiu dekinga uz demesi.

Mire mano tevelis. Palikima priimti pareiksime 4 asmenys - trys jo vaikai (2 is pirmos ir as - is antros santuokos) ir mama. Brolis prasitare, kad mamo mamai nieko nepriklausys, nes visas igytas tevo turtas buvo iki vestuviu. As skaitau kodeksa - ten nerandu tokiu isimciu i palikima. Negali buti, kad 30 metu pragyveno kartu, o dabar - nieko sutuoktiniui nepriklauso...

Aciu.
Atsakyti
QUOTE(Lipgirl @ 2013 08 21, 01:32)
Sveiki 4u.gif . Busiu dekinga uz demesi.

Mire mano tevelis. Palikima priimti pareiksime 4 asmenys - trys jo vaikai (2 is pirmos ir as - is antros santuokos) ir mama. Brolis prasitare, kad mamo mamai nieko nepriklausys, nes visas igytas tevo turtas buvo iki vestuviu. As skaitau kodeksa - ten nerandu tokiu isimciu i palikima. Negali buti, kad 30 metu pragyveno kartu, o dabar - nieko sutuoktiniui nepriklauso...

Aciu.



Turi teisę paveldėti sutuoktinė. Brolis painioja paveldėjimą su turto padalijimu nutraukiant santuoką.
Atsakyti
QUOTE(melynas dangus @ 2013 08 21, 15:11)
Turi teisę paveldėti sutuoktinė. Brolis painioja paveldėjimą su turto padalijimu nutraukiant santuoką.



Aciu uz atsakyma. As irgi taip galvoju. Tik kazkodel net trys save gerbiantys advokatai (vyro pazistami) patvirtino, kad mama i palikima nepretenduoja (matyt per daug nesigiline i problema). Va todel teismuose betvarke, nezinai istatymo - apgaus ir apvogs. schmoll.gif
Atsakyti
Sveiki,

gal kas galite patarti, ka daryti tokiu atveju:

pries pora metu vyro mociute parase testamenta, kuriuo viena buta (turejo is viso 2) paliko mano vyrui (vyro tetis mires). Mociute pries savaite mire, taciau apie jos mirti mums niekas is gimines nepranese. Per savus kanalus suzinojome, kad pries metus mociute parase nauja testamenta, bet kas jame yra - nezinome. Mociute turejo dar viena dukra (vyro teta), tai spejame, kad viska uzrase jai.

Klausimas toks - ar verta uzsiimti kazkokiais ieskojimais pas notara, ar jau viskas kaip ir aisku, kad jokio palikimo nera, nes notaras butu su vyru susisiekes?
Atsakyti
QUOTE(onmi @ 2013 08 28, 22:09)
Sveiki,

gal kas galite patarti, ka daryti tokiu atveju:

pries pora metu vyro mociute parase testamenta, kuriuo viena buta (turejo is viso 2) paliko mano vyrui (vyro tetis mires). Mociute pries savaite mire, taciau apie jos mirti mums niekas is gimines nepranese. Per savus kanalus suzinojome, kad pries metus mociute parase nauja testamenta, bet kas jame yra - nezinome. Mociute turejo dar viena dukra (vyro teta), tai spejame, kad viska uzrase jai.

Klausimas toks - ar verta uzsiimti kazkokiais ieskojimais pas notara, ar jau viskas kaip ir aisku, kad jokio palikimo nera, nes notaras butu su vyru susisiekes?


Notaras tikrai neieško ir neturi ieškot įpėdinių. Kreipkitės patys, tik nepraleiskite trijų mėnesių termino.
Papildyta:
QUOTE(Juoda-lape @ 2013 07 24, 13:18)
sveiki,
prasau patarimo.
situacija tokia - budami gyvi senelis ir mociute parase testamenta, kuriuo turima turta padalino taip:
a ) visas turimas turtas po vieno ir sutuoktiniu mirties paliekamas ji pergyvenusiam sutuoktiniui
b ) po pergyvenusio sutuoktinio mirties, bendras visas sutuoktiniu turtas dalinamas taip:
- 2 zemes sklypai paliekami 3 anukams lygiomis dalimis;
- namas bei zemes sklypas paliekamas sunui.

dabar mire senelis. liko gyva mociute. iskyla klausimai:
1. ar reikia imtis kazkokiu veiksmu (kreiptis pas notara ar pan.), kad mociute priima esama turta?
2. ar si abieju sutuoktiniu sudaryta testamenta likes gyvas sutuoktinis (mociute), gali keisti ir sudaryti nauja testamenta bei jai po senelio mirties likusi  turta padalinti kitaip, nei nurodyta abieju sutuoktiniu sudarytame testamente ( kitaip nei  nurodyta dabartinio testamento b punkte)?

buciau labai dekinga uz atsakyma  4u.gif


Senelė per 3 mėnesius turi kreiptis į notarą pagal senelio deklaruotą gyvenamąją vietą ir priimti palikimą bei paveldėti turtą.
Atsakyti
Sveiki,gal galite padėti.Esame 3 vaikai.Mirė mama.Yra butas ,mamos vardu,įgytas santuokos metu.Tėtis tvarkosi dokumentus dėl to buto,ir prašo,kad mes parašytume atsisakymą turtui,pas notarą. Klausimas
1.Jei mes parašome jog neturime pretenzijų,tėtis persirašo butą sau,(mes sutinka kad jis ten gyventų)o kai jis mirs,kaip bus su tuo butu?
Mums liks tas butas,ar tik tevo dalis,kadangi mes jau būsime atsisakę mamos dalies?
2.Jei tėtis vestų antrą kartą,kam atitektų tas butas,po jo mirties,naujai žmonai ar mums?
Mama mirė,bet dar gyva močiutė,tai yra mamos mama.Yra 7 h miško.Močiutė tastamento neparašė,tai tas miškas dalijasi į dvi dalis,mamos seseriai ir mamai,bet mama jau mirė.Klausimas
1.Jei mes ,vaikai, parašome jog neturime pretenzijų į turtą,tai mes nagausime ir miško???Juk mirus mamai,miškas turėtų po močiutės mirties perreiti dukroms,o kadangi mama mirusi,tai jos palikuonims.Ar mes gerai suprantame?

Tai ką daryti,kad neprarasti ateitį,buto ir miško.Gal patarsite.
Atsakyti
Turiu gana keblu klausima. Su vyru abu nusprendeme surasyti testamenta. Esame susituoke, bet dar tada kai baznycia neperduodavo duomenu i CMB. Tad oficialiai mes kaip ir nesusituoke. Siuo atveju vyras uzraso visa neklinojamaji turta man, pinignes lesas padalina musu vaikams ir dviem vaikams is pirmos santuokos (nutrauka pries 15 metu). Pirmos santuokos vaikai suauge, musu dar mazi. Man kyla klausimas, jei musu santuoka liks neiregistruota CMB (siuo metu ne Lietuvoje), ar gali kilti keblumu man kaip nekilnojamojo turto paveldetojai? Ty ar vaikai is pirmos santuokos gali uzgincyti testamenta ir pareiksti, kad jie turi pirmenybe i turto dali, nepaisant testamento?
Atsakyti
Paskaitinėjau įvairius forumus, bet nerandu tinkamo atsakymo į savo reikalą. O jis toks: aš ir mano tėvai jau 30 metų bendraujam su bevaike netekėjusia vieniša močiutėle, man augant ji buvo mano aukle. Labai susibendravom, padedam vieni kitiem - kaip tikra močiutė ji man. Močiutėlė jau paseno, sunku judėti, tad einam jai padėti tvarkytis, maudyti ir t.t. Žinodama, kad pasirūpinsime ja, ir norėdama išvengti didelių paveldėjimo mokesčių nesant giminystės ryšio, ji pati 2005 m. pareiškė norą sudaryti išlaikymo iki gyvos galvos sutartį. Ji buvo sudaryta tarp manęs ir jos - tad po jos mirties jos butas atitektų man. Šiuo metu močiutėlė itin pasiligojo ir bijom pačio blogiausio sad.gif Dėl buto viskas aišku, o kaip mirties atveju būtų su jos turimomis santaupomis banke? Ar galėčiau į jas pretenduoti, ar atitektų valstybei? Jokių kitų oficialiai įteisintų santykių (neskaitant rentos) tarp jos ir manęs nėra - jokios globos, slaugos ar pan., tad po jos mirties ar galėčiau teisėtai tvarkyti jos reikalus?
Būčiau labai dėkinga, jei kas žino atsakymą į mano klausimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vuke @ 2013 10 04, 19:15)
Turiu gana keblu klausima. Su vyru abu nusprendeme surasyti testamenta. Esame susituoke, bet dar tada kai baznycia neperduodavo duomenu i CMB. Tad oficialiai mes kaip ir nesusituoke. Siuo atveju vyras uzraso visa neklinojamaji turta man, pinignes lesas padalina musu vaikams ir dviem vaikams is pirmos santuokos (nutrauka pries 15 metu). Pirmos santuokos vaikai suauge, musu dar mazi. Man kyla klausimas, jei musu santuoka liks neiregistruota CMB (siuo metu ne Lietuvoje), ar gali kilti keblumu man kaip nekilnojamojo turto paveldetojai? Ty ar vaikai is pirmos santuokos gali uzgincyti testamenta ir pareiksti, kad jie turi pirmenybe i turto dali, nepaisant testamento?


Jei santuoka neįregistruota cmb, tai jūs oficialiai ne sutuoktinė. Dėl to jūs negalite sudaryti bendrojo sutuoktinių testamento (kaip suupratau apie tokį rašote). bet galit sudaryti atskirus testamentus. Tačiau priimant turtą pagal testamentą Jums reiks mokėti pajamų mokestį, nes nesate laikoma sutuoktine.
Dėl testamento nuginčijimo, tai nuginčyti negalės (nebent jūsų sutuoktinis serga ppsichine liga). Dar yra aspektas dėl privalomosios turto dalies, bet taikoma tik tada, kai vaikams reikalingas išlaikymas.
Atsakyti
QUOTE(Vuke @ 2013 10 04, 19:15)
Turiu gana keblu klausima. Su vyru abu nusprendeme surasyti testamenta. Esame susituoke, bet dar tada kai baznycia neperduodavo duomenu i CMB. Tad oficialiai mes kaip ir nesusituoke. Siuo atveju vyras uzraso visa neklinojamaji turta man, pinignes lesas padalina musu vaikams ir dviem vaikams is pirmos santuokos (nutrauka pries 15 metu). Pirmos santuokos vaikai suauge, musu dar mazi. Man kyla klausimas, jei musu santuoka liks neiregistruota CMB (siuo metu ne Lietuvoje), ar gali kilti keblumu man kaip nekilnojamojo turto paveldetojai? Ty ar vaikai is pirmos santuokos gali uzgincyti testamenta ir pareiksti, kad jie turi pirmenybe i turto dali, nepaisant testamento?


Paprasčiau padovanoti savo vaikams.
Atsakyti
sveikos,sakykit jei žmogus nedraustas ir dar nėra pensinsinkas t,y,54 metai tai ar jo artimiesiems priklauso tas 1040lt? laidojimo reikmenims na baisu kai randa nusivalkatavusį artimą žmogų bet laidot reikia artimiesiems o jei litų nėra ar palaidoja valstybė.
Atsakyti
QUOTE(Ausra757 @ 2013 10 16, 22:04)
sveikos,sakykit jei žmogus nedraustas ir dar nėra pensinsinkas t,y,54 metai tai ar jo artimiesiems priklauso tas 1040lt? laidojimo reikmenims na baisu kai randa nusivalkatavusį artimą žmogų bet laidot reikia artimiesiems o jei litų nėra ar palaidoja valstybė.

Nereikia but nei pensininku,nei apdraustuoju,svarbiausia but Lietuvos pilieciu.
http://gedulas.lt/pa...ai-artimiesiems
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 17 spalio 2013 - 08:01