Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

Mano situacija tokia: siandien gavau is tetos zinute cituoju:
"laba.buvau rasiusiu,kad baba mire

Arturas-tevas mires tu buvai musu namu ketvirtos dalies paveldetojA.KEISTA ,kad neatasei.laukeme 3men,
Laukeme.......labai taves
keista.dabar per velu "

cia siandien tai gavau, o is tikro atsakiau kad as apskritai pirma karta girdziu apie mirti babos. Ka man toliau daryti, ar verta bandyt kovoti, kaip irodyti kad nezinojau del mirties ir paveldejimo ? nuo ko pradeti ? ir gyveno baba kitame mieste

Aciu jei kas uzvesit ant kelio 4u.gif
Atsakyti
Sveiki,
Norėjau pasiteirauti apie testamento "subtilumus" :
Pagal senelio testamentą yra du paveldėtojai,jei vienas iš jų mirė,ar likęs vienintelis paveldėtojas viską paveldi, taip sakant automatiškai, ar testamente turi būti toks punktas,kas mirus vienam iš paveldotojų tik tada paveldi tas likęs vienintelis? O gal šiuo atveju testamentą reikia perrašyti?
Atsakyti
QUOTE(Leilla @ 2013 02 28, 13:44)
Mano situacija tokia: siandien gavau is tetos zinute cituoju:


Aciu jei kas uzvesit ant kelio  4u.gif

kiek zinau jei nesusitvarkai per 3men tuomet reiks per teismus tvarkytis
Papildyta:
gal kas atsakys ,mociute paliko buta tastamentu po mirties dovanojimas man , suzinojau kad reiks mano mamos dokumentu (mociute buvo mano mamos mama)o jei as su ja nebendrauju kaip tada ?kodel reikia mano mamos dokumentu?
Atsakyti
QUOTE(Kinderiukas @ 2013 03 05, 10:03)
kiek zinau jei nesusitvarkai per 3men tuomet reiks per teismus tvarkytis
Papildyta:
gal kas atsakys ,mociute paliko buta tastamentu po mirties dovanojimas man , suzinojau kad reiks mano mamos dokumentu (mociute buvo mano mamos mama)o jei as su ja nebendrauju kaip tada ?kodel reikia mano mamos dokumentu?


reikia įrodyt giminystės ryšį (jį įrodo Jūsų ir Jūsų mamos gimimo ir santuokos liudijimai). Kitu atveju tektų mokėti paveldimo turto mokestį. Be to, jeigu testamente nurodyta, kad turtą palieka vaikaitei, Jūs ir turit įrodyt, kad esat vaikaitė.
Papildyta:
QUOTE(Edita K. @ 2013 03 05, 09:44)
Sveiki,
Norėjau pasiteirauti apie testamento "subtilumus" :
Pagal senelio testamentą yra du paveldėtojai,jei vienas iš  jų mirė,ar likęs vienintelis paveldėtojas viską paveldi, taip sakant automatiškai, ar testamente turi būti toks punktas,kas mirus vienam iš paveldotojų tik tada paveldi tas likęs vienintelis? O gal šiuo atveju testamentą reikia perrašyti?


Jeigu vienas įpėdinis mirė dar iki testatoriaus mirties, tokiu atveju tą dalį paveldi įpėdiniai pagal įstatymą, o kitas įpėdinis, paveldės tik tai, kas nurodyta testamente bei tą dalį, kuri jam gali priklausyt pagal įstatymą. Kitaip tariant, būtų geriau sudaryti naują testamentą.
Atsakyti
QUOTE(Leilla @ 2013 02 28, 11:44)
Mano situacija tokia: siandien gavau is tetos zinute cituoju:
"laba.buvau rasiusiu,kad baba mire

Arturas-tevas mires tu buvai musu namu ketvirtos dalies paveldetojA.KEISTA ,kad neatasei.laukeme 3men,
Laukeme.......labai taves
keista.dabar per velu "

cia siandien tai gavau, o is tikro atsakiau kad as apskritai pirma karta girdziu apie mirti babos. Ka man toliau daryti, ar verta bandyt kovoti, kaip irodyti kad nezinojau del mirties ir paveldejimo ? nuo ko pradeti ? ir gyveno baba kitame mieste

Aciu jei kas uzvesit ant kelio  4u.gif


Kuo skubiau nuvykite pas notarę, kuri veda senelio paveldėjimo bylą ( pagal mirusiojo paskutinę deklaruotą gyvenamąją vietą). Pateikite prašymą sustabdyti paveldėjimo liudijimo išdavimą ir kreipkitės į teismą dėl praleisto termino atnaujimo. Nurodysite svarbias priežastis, kad nežinojote ir pan. Vienas posėdis ir viskas bus sutvarkyta. Beje, jeigu kiti palikimą priėmę įpėdiniai parašytų pas notarą sutikimą, kad priimtumėte palikimą nesikreipiant į teismą dėl palikimo priėmimo termino atnaujimo, į teismą kreiptis nereikėtų.
Atsakyti
QUOTE(linuta @ 2013 03 05, 20:53)
reikia įrodyt giminystės ryšį (jį įrodo Jūsų ir Jūsų mamos gimimo ir santuokos liudijimai). Kitu atveju tektų mokėti paveldimo turto mokestį. Be to, jeigu testamente nurodyta, kad turtą palieka vaikaitei, Jūs ir turit įrodyt, kad esat vaikaitė.
Papildyta:
Jeigu vienas įpėdinis mirė dar iki testatoriaus mirties, tokiu atveju tą dalį paveldi įpėdiniai pagal įstatymą, o kitas įpėdinis, paveldės tik tai, kas nurodyta testamente bei tą dalį, kuri jam gali priklausyt pagal įstatymą. Kitaip tariant, būtų geriau sudaryti naują testamentą.

Kaip malonu,kad atsakėt 4u.gif ...jei nesunku,dar noriu pasitikslinti,jei likęs vienintelis įpėdinis yra testatoriaus vaikas,tai visvien pagal įstatymą,mirusio įpėdinio dalį paveldi tik jis,nes jis pirmos eilės įpėdinis...ar kas nors dar tenka antros eilės įpėdiniams (anūkams)? tada nėra prasmės perrašinėti testamentą...nebent testatorius persigalvotu...
Atsakyti
QUOTE(Edita K. @ 2013 03 06, 15:29)
Kaip malonu,kad atsakėt 4u.gif ...jei nesunku,dar noriu pasitikslinti,jei likęs vienintelis įpėdinis yra testatoriaus vaikas,tai visvien pagal įstatymą,mirusio įpėdinio dalį paveldi tik jis,nes jis pirmos eilės įpėdinis...ar kas nors dar tenka antros eilės įpėdiniams (anūkams)? tada nėra prasmės perrašinėti testamentą...nebent testatorius persigalvotu...


Priklausomai nuo to, ar testatorius turi mirusių vaikų, kurie irgi turėjo vaikų. Tokiu atveju tą dalį, kurią būtų paveldėjęs miręs vaikas, turi teisę atstovavimo tvarka paveldėti jo įpėdiniai pagal įstatymą.
Atsakyti
Sveiki 4u.gif
situacija: staiga mirė mama.Yra 2 suaugę sūnūs. Testamento jokio nėra. Kreipėsi į notarą dėl palikimo, lyg ir viskas gerai, bet notaras liepė patiems eiti per bankus ieškoti kur kokie mirusios indeliai ar pinigai yra.
Klausimai: ar tikrai patys palikimo priemėjai turi "kalėdoti per bankus" ir kaip bus dalinami banke esantys indėliai?
Atsakyti
QUOTE(merga @ 2013 04 17, 20:20)
Sveiki  4u.gif
situacija: staiga mirė mama.Yra 2 suaugę sūnūs. Testamento jokio nėra. Kreipėsi į notarą dėl palikimo, lyg ir viskas gerai, bet notaras liepė patiems eiti per bankus ieškoti kur kokie  mirusios indeliai ar pinigai  yra.
Klausimai: ar tikrai patys palikimo priemėjai turi "kalėdoti per bankus" ir kaip bus dalinami banke esantys indėliai?

Taip tikrai, patys artimieji turi keliauti per bankus (su mirties liudijimu) ir suziureti, ar kazkur nera like mirusiosios pinigu - niekas uz juos to nepadarys. Zinoma, nereikia is karto keliauti visiems drauge. Procedura tokia: nueina kazkuris sunus (ar abu, ar vienas i vienus bankus,kitas i kitus - nesvarbu), banko darbuotojai paziuri, ar mirusioji pas juos turejo kokiu nors lesu. Jei buvo, yra uzsakomi spec israsai, kiek ir kokiu lesu liko, toks dokumentas paruosiamas per diena ar kelias (priklauso nuo banko). Su tuo dokumentu priemejai keliauja pas notara, o pastarasis jau atlieka visas kitas proceduras - paruosia atitinkamus dokumentus, kuriuose tiksliai iraso,kam kiek priklauso (visiems priemejams po lygiai,kai nera testamento). Na ir su siuo dokumentu jau reikia vel gryzti i banka ir pasiimti viska, kas priklauso. Ir taip su kiekvienu banku atskirai, jei keliuose bus lesu
Atsakyti
sveiki,
prasau patarimo.
situacija tokia - budami gyvi senelis ir mociute parase testamenta, kuriuo turima turta padalino taip:
a ) visas turimas turtas po vieno ir sutuoktiniu mirties paliekamas ji pergyvenusiam sutuoktiniui
b ) po pergyvenusio sutuoktinio mirties, bendras visas sutuoktiniu turtas dalinamas taip:
- 2 zemes sklypai paliekami 3 anukams lygiomis dalimis;
- namas bei zemes sklypas paliekamas sunui.

dabar mire senelis. liko gyva mociute. iskyla klausimai:
1. ar reikia imtis kazkokiu veiksmu (kreiptis pas notara ar pan.), kad mociute priima esama turta?
2. ar si abieju sutuoktiniu sudaryta testamenta likes gyvas sutuoktinis (mociute), gali keisti ir sudaryti nauja testamenta bei jai po senelio mirties likusi turta padalinti kitaip, nei nurodyta abieju sutuoktiniu sudarytame testamente ( kitaip nei nurodyta dabartinio testamento b punkte)?

buciau labai dekinga uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juoda-lape: 24 liepos 2013 - 13:22
Sveiki, nezinau ar kartoju kieno nors klausima bet niekaip negaliu rasi atsakymo sioj temoj...
Tetis mire pries du menesius. Jei as atsisakau savo palikimo dalies ar ta dalis lieka mamai? Esam tik as ir mama.
Mirus mamai kaip bus su palikimu tada?
Ar nebus taip kad as liksiu tik su puse palikimo o kita dalis atiteks valstybei nes as juk atsisakiau tecio dalies?
Aciu jei kas galit pagelbet..... nors labai nerisliai rasau blush2.gif
Papildyta:
O gal galiu priimti palikima ir parasyti igaliojima kad mama gali tvarkyti dokumentus toliau mano vardu? Gyvenu uzsienyje ir negaliu kiekviena karta prireikus parasiuko parvaziuoti i Lietuva ar lekti i ambasada..... ech... na ir painiava
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VARRLIUKKE: 18 rugpjūčio 2013 - 21:15
QUOTE(Juoda-lape @ 2013 07 24, 13:18)
sveiki,
prasau patarimo.
situacija tokia - budami gyvi senelis ir mociute parase testamenta, kuriuo turima turta padalino taip:
a ) visas turimas turtas po vieno ir sutuoktiniu mirties paliekamas ji pergyvenusiam sutuoktiniui
b ) po pergyvenusio sutuoktinio mirties, bendras visas sutuoktiniu turtas dalinamas taip:
- 2 zemes sklypai paliekami 3 anukams lygiomis dalimis;
- namas bei zemes sklypas paliekamas sunui.

dabar mire senelis. liko gyva mociute. iskyla klausimai:
1. ar reikia imtis kazkokiu veiksmu (kreiptis pas notara ar pan.), kad mociute priima esama turta?
2. ar si abieju sutuoktiniu sudaryta testamenta likes gyvas sutuoktinis (mociute), gali keisti ir sudaryti nauja testamenta bei jai po senelio mirties likusi  turta padalinti kitaip, nei nurodyta abieju sutuoktiniu sudarytame testamente ( kitaip nei  nurodyta dabartinio testamento b punkte)?

buciau labai dekinga uz atsakyma  4u.gif



1. Ne, Jei močiutė priima turtą pagal testamentą, Jums niekur kreiptis nereikia;
2. Ne, jei močiutė priima šio testamento sąlygas, ji jo keisti nebegali, t.y. ji negali keisti b punkte nurodytų sąlygų. Norėdama keisti b punkto sąlygas ji turi atsisakyti priimti palikimą pagal šį testamentą (tuomet mirusiojo tirtas paveldimas pagal įstatymo normas (ne testamento), o močiutė savo turto daly gali testamentu palikti kam nori.
Papildyta:
QUOTE(VARRLIUKKE @ 2013 08 18, 21:14)
Sveiki, nezinau ar kartoju kieno nors klausima bet niekaip negaliu rasi atsakymo sioj temoj...
Tetis mire pries du menesius. Jei as atsisakau savo palikimo dalies ar ta dalis lieka mamai? Esam tik as ir mama.
Mirus mamai kaip bus su palikimu tada?
Ar nebus taip kad as liksiu tik su puse palikimo o kita dalis atiteks valstybei nes as juk atsisakiau tecio dalies?
Aciu jei kas galit pagelbet..... nors labai nerisliai rasau  blush2.gif
Papildyta:
O gal galiu priimti palikima ir parasyti igaliojima kad mama gali tvarkyti dokumentus toliau mano vardu? Gyvenu uzsienyje ir negaliu kiekviena karta prireikus parasiuko parvaziuoti i Lietuva ar lekti i ambasada..... ech... na ir painiava


Jeigu tėvas neturėjo daugiau vaikų, taip pat jeigu neturi anūkų, tai viskas atiteks jo sutuoktinei. Valstybei neatiteks.

Po motinos mirties turtas liks jums (kaip suprantu jūs vienintelis vaikas), nebent testamentu bus numatyta kitaip.
Nesvarbu, ar jūs tėvo turto dalies atsisakysit, ar ne, po motinos mirties turėsit teisę paveldėti viską, kas bus mamos nuosavybė.
Taip, galit parašyti įgaliojimą mamai tvarkyti jūsų turto reikalus.
Atsakyti