Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(Perkune @ 2012 01 13, 17:38)
Mokestis notarui mokamas už paveldėjimo teisės liudijimo išdavimą.
"33.      Už paveldėjimo teisės liudijimo išdavimą:
33.1.    fiziniams asmenims į piniginį indėlį ir atkuriamąsias santaupas  20 Lt
33.2.    fiziniams asmenims į kitą nuo paveldimo turto vertės:
    iki 30000 Lt - 50 Lt;
    virš 30000 Lt - 100 Lt"
Atskirais atvejais paveldimo turto mokestis mokamas valstybei, o ne notarui.

nežinau,bet aš kaip tik dabar tvarkausi paveldejima,ir man idomu tada kas nustato tą paveldėto turto vertę,notarė juk nereikalauja jokių pažymų apie turto vertę.Tarkim mano atvejis; aš paveldėjau iš mamos žemę(apie 2ha) ir sodybą.Viso to turto vertė na kažkur 10000lt(pagal popierius).Pas notarę jau lankiausi 2 kartus ,sumokėjau 220lt,kita sav. eisiu vel,tai iškart pasake,kad atsinesčiau pinigų apiie 200-250lt.Na tikiuos kad tai jau bus paskutinis kartas,gal su jom jau bus baigta.Bet va dar registrų centre neaišku kiek nulups.
Atsakyti
Mirus teciui liko butas, zeme su namuku. Tai igyta pries antra santuoka. Tai pagal CK tai zmonai teks 1/4. Bankuose liko ivairiu saskaitu, indeliu ir t.t. kaip visa tai bus paveldima? Jie kartu gyveno tik 3m ir tikrai zinau, jog visi bankiniai reikalai irgi buvo jau pries antra santuoka. Gal kas atsakytu, nes nerandu tokios info niekur...
Atsakyti
Situacija tokia, mirė mano senelis. jis gyveno socialiniame būste. Koks bus tolimesnis likimas, suprantu, kad jis valstybės ir aš jo nepaveldėsiu. Bet kokia yra tvarka? per kiek laiko reikia atlaisvinti ir pan.? Priedo senelio banko sąskaitoje yra likusi viena pensija kogero. Ją atsiimant man reikia eiti pas notarą? Iš artimųjų yra dar likusi viena anūkė, kuri niekada su juo nebendravo ir nepalaikė jokių ryšių, kaip man su ja susisiekti? ir kas reikalinga, kad ji atsisakytų savo dalies? nejaugi, net tą vieną pensiją reikės dalintis pusiau, kiek žinau testamento senelis nepaliko. Laukiu atsakymo.Gal kas nors susidūrėte su tokia situacija.
Atsakyti
Prašau Jūsų pagalbos,


ar galėtumėte aprašyti kokios būtent yra tos svarbios priežastis, dėl kurių atstatomas terminas palikimui atkurti?

gal yra koks teismų praktikos biuletenis kur tai apibrėžiamą?
Atsakyti
gal kas atsakysit? :
2009 vasara mire mano tevas. gyveno su mama santuokoje , kartu turejo nama mamos vardu. ar reikia , kad ji kazkaip susitvarkytu nuosaybes dokumentus? nes ji man sako kad jai nereikia nieko tvarkyti. aciu.
Atsakyti
QUOTE(auksine` @ 2012 01 26, 18:00)
gal kas atsakysit? :
2009 vasara mire mano tevas. gyveno su mama santuokoje , kartu  turejo nama mamos vardu. ar reikia , kad ji kazkaip susitvarkytu nuosaybes dokumentus? nes ji man sako kad jai nereikia nieko tvarkyti. aciu.


Per 3 menesius mama ir vaikai turejo priimt palikima ir paveldeti turta, visiskai nesvarbu, kad turtas registruotas jos vardu. Puse santuokinio turto priklauso mirusiajam, todel i puse santuokinio turto mama issiims nuosavybes teises liudijima, kita puse paveldes ipediniai. Jeigu mama neprieme palikimo per 3 menesius po tevo mirties, pirmiausia teks kreiptis i teisma ir atstatyt termina palikimo priemimui arba nustatyt juridini fakta, kad palikimas priimtas faktiskai pradejus turta valdyti.
Atsakyti
QUOTE(giedrulka1 @ 2012 01 19, 11:41)
Situacija tokia, mirė mano senelis. jis gyveno socialiniame būste. Koks bus tolimesnis likimas, suprantu, kad jis valstybės ir aš jo nepaveldėsiu. Bet kokia yra tvarka? per kiek laiko reikia atlaisvinti ir pan.? Priedo senelio banko sąskaitoje yra likusi viena pensija kogero. Ją atsiimant man reikia eiti pas notarą? Iš artimųjų yra dar likusi viena anūkė, kuri niekada su juo nebendravo ir nepalaikė jokių ryšių, kaip man su ja susisiekti? ir kas reikalinga, kad ji atsisakytų savo dalies? nejaugi, net tą vieną pensiją reikės dalintis pusiau, kiek žinau testamento senelis nepaliko. Laukiu atsakymo.Gal kas nors susidūrėte su tokia situacija.

soc būstas būna kartais perimamas.
gal jūs gyv būsto poskyry paklauskit?
Atsakyti
QUOTE(Blyksnis @ 2012 01 14, 10:35)
nežinau,bet aš kaip tik dabar tvarkausi paveldejima,ir man idomu tada kas nustato tą paveldėto turto vertę,notarė juk nereikalauja jokių pažymų apie turto vertę.Tarkim mano atvejis; aš paveldėjau iš mamos žemę(apie 2ha) ir sodybą.Viso to turto vertė na kažkur 10000lt(pagal popierius).Pas notarę jau lankiausi 2 kartus ,sumokėjau 220lt,kita sav. eisiu vel,tai iškart pasake,kad atsinesčiau pinigų apiie 200-250lt.Na tikiuos kad tai jau bus paskutinis kartas,gal su jom jau bus baigta.Bet va dar registrų centre neaišku kiek nulups.


ir mes tavrkomes siuo metu paveldejima tik ne toki dideli buta ir tiek...O jau esame sumokeje 500 su virs...Cia skaiciuoju su durkru atsisakymu vienos dukros priemimu ir dovanojimu nes kitaip negalejo buti turejo kaskuri priimti,kitu atveju pretenduotu anukai...dabar laukiam galutiniu dokumetu kai susitvarkysim registru centre...tai tiek lupa ir nei vieno kvito uz ka mokam nera labai jau keista primeta ant skaiciavimo masineles ir viskas...

teisa gal kuri susidure su tokiu reikalu,jei mirus artimam zmogui tvarkytis reikia paveldejima gal kaskas kompensuoja zmogui nedirbančiam gaunanciam tik priešpensijine pensija...Ar vistiek turi savo lesom...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AleksandraGabijaGustas: 30 sausio 2012 - 21:48
Laba diena rasau ir as su savo problemom mire senelis liko turtas tetis senelio sunus mires ar as kaip anuke pretenduoju i tecio dali ir jeigu taip ar notaras turi pranesti ar as pati turiu kreiptis kur
Atsakyti
QUOTE(margreta @ 2012 02 29, 11:01)
Laba diena rasau ir as su savo problemom mire senelis liko turtas tetis senelio sunus mires ar as kaip anuke pretenduoju i tecio dali ir jeigu taip ar notaras turi pranesti ar as pati turiu kreiptis kur


Taip, turit teise paveldeti tecio dali. Kreiptikes i notara (per 3 men nuo senelio mirties) Notaras neprivalo iskoti paveldetoju.
I kuri notara kreiptis priklauso nuo senelio paskutines gyvenamosios vietos. http://www.notarurum...nent/k2/item/15 cia iveskit senelio gyvenamaja vieta ir rasit pas kuri notara eiti.
Atsakyti
Gal kas užves ant kelio, kaip išsiaiškinti, ar žmogus gyvas, ar miręs, jei nėra galimybės su juo susisiekti? Kreiptis į gyventojų registrą, civilinės metrikacijos biurą? Ar paprastiems mirtingiesiems, be teisinių priežasčių yra teikiama tokia informacija?
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2012 03 01, 23:12)
Gal kas užves ant kelio, kaip išsiaiškinti, ar žmogus gyvas, ar miręs, jei nėra galimybės su juo susisiekti? Kreiptis į gyventojų registrą, civilinės metrikacijos biurą? Ar paprastiems mirtingiesiems, be teisinių priežasčių yra teikiama tokia informacija?


i gyventoju registra galima kreiptis, uz tam tikra mokesti jums isduos pazyma apie asmens deklaruota gyvenamaja vieta. Bet kiek zinau gyventoju registai yra atskiri kiekvienam mieste, t.y. vilniaus gyventoju registras apima tik Vilniaus gyventojus (ir asmenis, kurie "prisirase" prie Vilniaus savivaldybes).
O ar ten bus zyma jei asmuo mires.. Gal g.gif bet jei jis pries mirti persiregistravo i kita savivaldybe, tai manau, kad gali buti taip, kad tiesiog bus nurodyta, kad jis nuo tada iki tada gyveno Vilniuj ir tiek.
Gal kas tiksliau pasakys, nes as nelabai zinau smile.gif
Atsakyti