Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(elfė @ 2011 12 05, 18:55)
Taigi aš irgi taip galvojau, kol neišgirdau priešingai  g.gif
Draugė sakė, kad žuvus jos vyrui, anyta turėjo teisę į kažkurią turto dalį (nekilnojamas turtas buvo vyro vardu), bet atsisakė paveldėjimo, todėl viskas liko žmonai ir vaikams. Jei čia lankosi teisininkės (-ai), gal galėtų pakomentuot  g.gif
Vat ir susirūpinau, kad reikia tam tikrus formalumus susitvarkyt  unsure.gif

http://www.teisescen...ntis_i_palikima

"Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra:
1) pirmos eilės - palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;
2) antros eilės - palikėjo tėvai (įtėviai),vaikaičiai;"


"Palikėją pragyvenęs sutuoktinis paveldi pagal įstatymą su pirmos ar antros eilės įpėdiniais. Su pirmos eilės įpėdiniais jis paveldi vieną ketvirtadalį palikimo, o jeigu įpėdinių ne daugiau kaip trys - sutuoktinis paveldi lygiomis dalimis su kitais įpėdiniais. Jeigu sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais jam priklauso pusė palikimo. Neesant pirmos ir antros eilės įpėdinių sutuoktinis paveldi visą palikimą."
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 05 gruodžio 2011 - 18:14
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 12 05, 18:11)
http://www.teisescen...ntis_i_palikima

"Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra:
1) pirmos eilės - palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;
2) antros eilės - palikėjo tėvai (įtėviai),vaikaičiai;"


"Palikėją pragyvenęs sutuoktinis paveldi pagal įstatymą su pirmos ar antros eilės įpėdiniais. Su pirmos eilės įpėdiniais jis paveldi vieną ketvirtadalį palikimo, o jeigu įpėdinių ne daugiau kaip trys - sutuoktinis paveldi lygiomis dalimis su kitais įpėdiniais. Jeigu sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais jam priklauso pusė palikimo. Neesant pirmos ir antros eilės įpėdinių sutuoktinis paveldi visą palikimą."

Esu šioje srityje visiška neišmanėlė ir man nesuprantamas tas paryškintas sakinukas blush2.gif Kad jis taikomas ?
Atsakyti
QUOTE(elfė @ 2011 12 05, 19:35)
Esu šioje srityje visiška neišmanėlė ir man nesuprantamas tas paryškintas sakinukas  blush2.gif Kad jis taikomas ?

Pirmoj eilej paveldi turta vaikai ir sutuoktinis,jei ju nera tada tevai.Jei nera vaiku,tai tada sutuoktinis ir tevai,lygiomis dalimis.
Bent jau as taip supratau.
Atsakyti
[quote=grasa,2011 12 05, 14:35]
[quote=linuta,2011 12 05, 14:01]
Dekui uz informacija.

Ir dar vienas klausimelis.

Mano dede vienas atskure teises i senelio zeme ir ja pardave. Jo brolis (mano tevas) senai mires, bet esam trys vaikai. Mes net nezinojom kad dede kazkada tvarkesi dokumentus, o ir mes tuo nesidomejom, net nezinojom kad senelis zemes turejo. Ar galejo dede viska pasiimti tik sau ir parduoti be musu zinios? is anksto dekoju.
[/quote]
Buvo skelbtas konkretus terminas iki kada jūsų tėvas galėjo pareikšti savo teises į senelio žemę (dalį žemės). Įsitikinkite ar jis tikrai nesikreipė dėl teisių atkūrimo (ar galbūt pasirašytinai atsisakė savo dalies brolio naudai), nes teismo keliu šį praleistą terminą bus įrodyti labai sunku, nes reikia pateikti labai svarbias priežastis dėl ko buvo nesikreipta laiku.
Atsakyti
QUOTE(Perkune @ 2011 12 06, 14:37)
Buvo skelbtas konkretus terminas iki kada jūsų tėvas galėjo pareikšti savo teises į senelio žemę (dalį žemės). Įsitikinkite ar jis tikrai nesikreipė dėl teisių atkūrimo (ar galbūt pasirašytinai atsisakė savo dalies brolio naudai), nes teismo keliu šį praleistą terminą bus įrodyti labai sunku, nes reikia pateikti labai svarbias priežastis dėl ko buvo nesikreipta  laiku.


Tevas jau mires pries 25 metus, tai jis nesikreipe, cia mes ziopli pagavom. Na ka darysi, jau dabar saukstai po pietu, nes ir dede palaidojom.
Atsakyti
[quote=grasa,2011 12 05, 11:35]
[quote=linuta,2011 12 05, 14:01]
Dekui uz informacija.

Ir dar vienas klausimelis.

Mano dede vienas atskure teises i senelio zeme ir ja pardave. Jo brolis (mano tevas) senai mires, bet esam trys vaikai. Mes net nezinojom kad dede kazkada tvarkesi dokumentus, o ir mes tuo nesidomejom, net nezinojom kad senelis zemes turejo. Ar galejo dede viska pasiimti tik sau ir parduoti be musu zinios? is anksto dekoju.
[/quote]

Priklauso nuo to, ar Jūsų tėvas priėmė palikimą po savo tėvo mirties. Jeigu taip, Jūs, kartu su savo broliais ar seserimis, turėjote teisę paveldėti jo dalį. Tačiau jeigu jis atsisakė nuo palikimo arba jo nepriėmė, o Jūsų dėdė jį priėmė, tada jis turėjo teisę atkurti teises ir parduoti ją. Kitaip yra jeigu Jūsų tėvas mirė iki senelio mirties. Tokiu atveju Jūs su broliais ir seserimis turėjote priimti palikimą atstovavimo teise (vietoje tėvo) po senelio mirties ir paveldėti tą dalį, kuri būtų priklausiusi Jūsų tėvui. Spėju, kad Jūs palikimo nesate priėmę, tada svarbu žiūrėti, ar senelio mirties dieną Jūs buvote pilnamečiai ar ne.
Atsakyti
QUOTE(linuta @ 2011 12 07, 15:03)
Priklauso nuo to, ar Jūsų tėvas priėmė palikimą po savo tėvo mirties. Jeigu taip, Jūs, kartu su savo broliais ar seserimis, turėjote teisę paveldėti jo dalį. Tačiau jeigu jis atsisakė nuo palikimo arba jo nepriėmė, o Jūsų dėdė jį priėmė, tada jis turėjo teisę atkurti teises ir parduoti ją. Kitaip yra jeigu Jūsų tėvas mirė iki senelio mirties. Tokiu atveju Jūs su broliais ir seserimis turėjote priimti palikimą atstovavimo teise (vietoje tėvo) po senelio mirties ir paveldėti tą dalį, kuri būtų priklausiusi Jūsų tėvui. Spėju, kad Jūs palikimo nesate priėmę, tada svarbu žiūrėti, ar senelio mirties dieną Jūs buvote pilnamečiai ar ne.

Nedrįstu ginčytis, tačiau pvz. mano tėvas po savo tėvo mirties tai tikrai jokio palikimo nepriėmė, nes karo ir pokario metais dievai žino kas kur ir kada numirė, emigravo ir kt. (mūsų atveju žinome tik tiek kad kažkuriais metais emigravo į Pietų Ameriką ir viskas). Tačiau turėjo visas teises į tėvo kažkada turėtas žemes.
Atsakyti
QUOTE(Perkune @ 2011 12 08, 15:37)
Nedrįstu ginčytis, tačiau pvz. mano tėvas po savo tėvo mirties tai tikrai jokio palikimo nepriėmė, nes karo ir pokario metais dievai žino kas kur ir kada numirė, emigravo ir kt. (mūsų atveju žinome tik tiek kad kažkuriais metais emigravo į Pietų Ameriką ir viskas). Tačiau turėjo visas teises į tėvo kažkada turėtas žemes.


Na, matyt, Jūsų atveju viskas vyko iki naujo CK, t.y. iki 2001 m. smile.gif
Atsakyti
sveikos, ar yra LT kokia institucija, kurioj būtų galima sužinot, ar žmogus turėjo vertybinių popierių savo vardu. tvarkydami tėvo daiktus radom kažkokių senų laikinųjų akcijų iš jo buvusių darboviečių, kvietimą į akcininkų susirinkimą, norėčiau sužinot ar jos "galioja", bet neįsivaizduoju kaip, gal kam teko susidurt su panašiu atveju?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo idn: 05 sausio 2012 - 16:25
QUOTE
koki procenta ima notarai, nuo paveldeto banke piniginio indelio (vaikas paveldi mirus abiems tevams)?

Nemanau, kad būtų imami procentai, nes notaras išduoda tik paveldėjimo teisės liudijimą į indėlį (ir visai nesvarbu ar banke 1000Lt ar 100000Lt).
Atsakyti
QUOTE(Perkune @ 2012 01 12, 16:04)
Nemanau, kad būtų imami procentai, nes notaras išduoda tik paveldėjimo teisės liudijimą į indėlį (ir visai nesvarbu ar banke 1000Lt ar 100000Lt).

o nuo ko tada sakykit priklauso mokestis notarui?
Atsakyti
QUOTE(Blyksnis @ 2012 01 13, 08:42)
o nuo ko tada sakykit priklauso mokestis notarui?

Mokestis notarui mokamas už paveldėjimo teisės liudijimo išdavimą.
"33. Už paveldėjimo teisės liudijimo išdavimą:
33.1. fiziniams asmenims į piniginį indėlį ir atkuriamąsias santaupas 20 Lt
33.2. fiziniams asmenims į kitą nuo paveldimo turto vertės:
iki 30000 Lt - 50 Lt;
virš 30000 Lt - 100 Lt"
Atskirais atvejais paveldimo turto mokestis mokamas valstybei, o ne notarui.


Atsakyti