Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(nuvet @ 2011 09 21, 17:36)
Reikia pagalbos ismananciu zmoniu.

Situacija tokia:

Pries 8 metus mociute paliko testamenta mano vardu, uzrasius kad jai priklausanti turto dalis atitenka man. Senelis dar gyvas. As tuomet buvau nepilnametis ir nieko nesitvarkem, nes gerai sutarem su seneliu, situacija dabar kita ir noriu susitvarkyt savo palikima.

Orginalas testamento pamestas bet tuomet buvo padaryta kopija ir ja turiu.

Nusiunciau registruota laiska i priklausancia pagal gyvenama vieta notarine su uzklausa surasti mano palikima pagal varda pavarde mociutes ir gyvenama vieta.

Gavau atsakyma kad nieko panasaus nera.

Bet rankose laikau orginalo kopija kur aiskiai parasyta kas kam ir ka paliko notaro patvirtinta dokumenta.

Mama po mirties pati savo akim mate pas notare visus dokumentus.

Ar cia eiline notaru afiora ir reik kreiptis i teisma ar neranda palikimo dokumentu todel kad tuo metu kai buvau nepilnametis ju nesusitvarkiau. Kai kalbejau su advokatu anksciau kai dar nebuvau gaves atsakymo is notarines, man jis pasake kad nera skirtumo susitvarkes as ar ne, palikimas yra palikimas patvirtintas notaru ir jus turi but archive.


Pirma, notarai "afioru" nedaro, nes neturi tam laiko. Antra, palikimą reikia priimti per 3 mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos. Kreiptis reikia pagal mirusiojo paskutinę deklaruotą gyvenamąją vietą (notarų rūmų svetainėje nurodyta koks notaras kokią teritoriją aptarnauja). Kadangi terminą palikimui priimti praleidote, Jums reikia kreiptis į teismą su prašymu atstatyti terminą palikimui priimti. Su teismo nutartimi kreipiatės į notarų biurą, parašote prašymą priimti palikimą ir prašote išduoti paveldėjimo liudijimą pagal testamentą. Notaras patikrins ar mirusiojo asmens vardu buvo rašytas testamentas, ir jeigu taip, nukreips pas reikiamą notarą, kuris išduos testamento dublikatą.
Atsakyti
QUOTE(Ugnies_liepsna @ 2011 09 19, 19:29)
Nezinau kur rasyti, tad uzduodu klausima cia, o ka daryti jei testamentas stebuklingai dingo?  g.gif  Jau nieko nepadarysi ane?


testamentas sudaromas 2 egzemplioriais (vienas duodamas testatoriui, kitas lieka pas notara), zyma apie sudarya testamenta daroma ir testamentu registre, taigi jis stebuklingai dingti negali.
Atsakyti
Sveiki noreciau suzinoti gal kas zinosite:)mano mama prieme palikima mirus mociutei bet ir tiek toliau kokia eiga reikia iregistruoti ta turta kaip suprantu ar yra tam kokie terminai ar nesvarbu pokiek laiko iregistruosit turta nes db saskaitos eina mirusiu zmoniu vardu...
Atsakyti
Laba diena,
noriu pasiklausti. Prieš porą metų mirė mano prosenelė. Kadangi aš buvau nepilnametė ir su ja negalėjau bendrauti man niekas net nepranešė, kad ji mirė. Suėjus pilnametystei pradėjau kapstytis po turtą ir sužinojau, kad ji mirusi, tačiau jos butas vis dar užrašytas jos vardu. Valstybė jo nepasiėmusi. Tame bute kaip spėju gyvena kiti žmonės, gal kokie tolimi giminaičiai, nes aš esu vienintelė paveldėtoja. Visi numirę. Kreipiausi į notarę, bet ji man nieko visai nepadėjo tik pasakė, kad testamento nėra surašyto. Dabar su advokate ieškome įvairių giminystę įrodančių dokumentų ir eisim į teismą. Bet man kilo klausimas koks iškeldinimo procesas? Jie ten neregistruoti. Jei yra vaikų ar sunkėja iškeldinimas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(eggle20 @ 2011 11 10, 17:23)
Sveiki noreciau suzinoti gal kas zinosite:)mano mama prieme palikima mirus mociutei bet ir tiek toliau kokia eiga reikia iregistruoti ta turta kaip suprantu ar yra tam kokie terminai ar nesvarbu pokiek laiko iregistruosit turta nes db saskaitos eina mirusiu zmoniu vardu...


Praėjus 3 mėnesiams nuo senelės mirties, nuvykite pas notarą ir paprašykite išduoti paveldėjimo teisės liudijimą, jį įregistruos Registrų centre ir visas nekilnojamas ir kilnojamas turtas bus mamos vardu. Terminų išsiimti paveldėjimo teisės liudijimą nėra.
Atsakyti
Sveikutes,

Turiu viena klausima...mire mano mociute,kuri gyveno Lietuvoj.As jau labai daug metu Lietuvoj nebegyvenu.Esu vienintele paveldetoja,testamenta taip pat turiu.Bet siuo metu man niekaip neiseina iki Lietuvos nuvykti.Tai ka reiketu padaryti ,jei as pati siuo metu negaliu ten nuvaziuoti?Tris men.bus 22 sausio,kaip jinai mirus.Artimu gyminiu ir draugu nebeturiu,todel nera ir kam igaliojima parasyti...Gal zinote koki advokata Kaune,kur ne tiek plesia?Nes vienas norejo is karto 900 Doleriu,o paskui 90 Dollariu uz val.,man tai labai daug atrodo unsure.gif Butu faina ,jeigu galetume suteikti daugiau informacijos...
Atsakyti
Sveiki, prieš gera pusmetį mirė vyro tevas. Bet jau per laidotuves pamote ir sesuo parode kad vyras nepageidaujamas daugiau ju namuose. Esant gyvam tevas vis sakydavo kad paliks dali turto mano vyrui (savo sunui) arba anukams (musu vaikams). Bet mes taip ir nezinom ar buvo kazkoks tastamentas ar ne? Ar gali pamote ir sesuo ignoruoti tastamenta, na neieskant jo is vis kad nereiktu dalintis?
Atsakyti
QUOTE(grasa @ 2011 12 05, 09:42)
Sveiki, prieš gera pusmetį mirė vyro tevas. Bet jau per laidotuves pamote ir sesuo parode kad vyras nepageidaujamas daugiau ju namuose. Esant gyvam tevas vis sakydavo kad paliks dali turto mano vyrui (savo sunui) arba anukams (musu vaikams). Bet mes taip ir nezinom ar buvo kazkoks tastamentas ar ne? Ar gali pamote ir sesuo ignoruoti tastamenta, na neieskant jo is vis kad nereiktu dalintis?


Pirmiausia, jeigu per 3 mėnesius nepriėmė palikimo pas notarą, Jūsų vyras turi kreiptis į teismą dėl termino palikimui priimti atstatymo. Arba jo pamotė ir sesuo (ir visi kiti, kas priėmė palikimą) parašo notarinį sutikimą, jog Jūsų vyras priimtų palikimą nesikreipdamas į teismą. Tada jis priims palikimą ir paveldės pagal įstatymą, jeigu nėra testamento. Jeigu testamentas buvo parašytas nuo 2001 m., tada notarė užvesdama paveldėjimo bylą registre tikrai turėjo matyti, jog yra testamentas. Greičiausiai jo nebuvo. Sunku pasakyti, Jūsų vyrui reikia priimti palikimą ir pasižiūrėti kokie duomenys yra paveldėjimo byloje.
Atsakyti
[quote=linuta,2011 12 05, 14:01]
Dekui uz informacija.

Ir dar vienas klausimelis.

Mano dede vienas atskure teises i senelio zeme ir ja pardave. Jo brolis (mano tevas) senai mires, bet esam trys vaikai. Mes net nezinojom kad dede kazkada tvarkesi dokumentus, o ir mes tuo nesidomejom, net nezinojom kad senelis zemes turejo. Ar galejo dede viska pasiimti tik sau ir parduoti be musu zinios? is anksto dekoju.
Atsakyti
Ar tikrai mirus sūnui ar dukrai ir nesant testamento, mirusiojo tėvai turi teisę į dalį turto, net jei yra mirusiojo sutuoktinis ir nepilnamečiai vaikai?
Atsakyti
QUOTE(elfė @ 2011 12 05, 18:47)
Ar tikrai mirus sūnui ar dukrai ir nesant testamento, mirusiojo tėvai turi teisę į dalį turto, net jei yra mirusiojo sutuoktinis ir nepilnamečiai vaikai?

kad atrodo ne,nes cia jau kita seima ir pirmoj eilei teise turi vyras ir vaikai,o jei ju nebutu tada manau tevai.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 12 05, 17:49)
kad atrodo ne,nes cia jau kita seima ir pirmoj eilei teise turi vyras ir vaikai,o jei ju nebutu tada manau tevai.

Taigi aš irgi taip galvojau, kol neišgirdau priešingai g.gif
Draugė sakė, kad žuvus jos vyrui, anyta turėjo teisę į kažkurią turto dalį (nekilnojamas turtas buvo vyro vardu), bet atsisakė paveldėjimo, todėl viskas liko žmonai ir vaikams. Jei čia lankosi teisininkės (-ai), gal galėtų pakomentuot g.gif
Vat ir susirūpinau, kad reikia tam tikrus formalumus susitvarkyt unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo elfė: 05 gruodžio 2011 - 18:00