Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(Perkune @ 2011 05 12, 15:20)
O kodėl manot kad jus turėjo kviesti į "testamento skaitymą" jeigu jame nesate minimos. Mano tėvas irgi buvo parašęs testamentą (turėjo 2 vaikus), tačiau testamentu viską paliko konkrečiai vienam asmeniui. Mūsų irgi niekas nekvietė, nes ir neturėjo kviesti kadangi testamente nebuvome įrašyti. Kiek suprantu mirus asmeniui, kreipiamasi į priklausantį notarą, kuris Hipotekoje Testamentų registre patikrina ar nėra testamento. Jeigu yra, žiūrima pas kurį notarą buvo tvirtintas ir ieškoma būtent tų asmenų kurie įvardinti testamente. Be to visiškai gali būti kad močiutės sesers dukra turėjo testamentą kaip sakoma "ant rankų", nes patvirtinus testamentą vienas egzempliorius lieka pas notarą, kitą atiduoda.
Nežinau ar palikimo atsiradimo dieną buvote nepilnametė, tuomet tikriausiai turėjote teisę į vadinamąją "privalomąją palikimo dalį".
Be to kiek žinau, yra kažkoks vadinamasis testamentų saugojimo terminas. Jeigu abejojate ar toksai iš vis buvo, pabandykite kreiptis į notarą, kad patikrintų Hipotekoje ir išimtų kopiją. Aišku tai kainuoja.

Taip tada as jau buvau pilnamete mano seserys dar ne. O klausimu man kilo del to testamento nes dar budama gyva mociute sakydavo kad viska kas yra bute visa savo turta ir santaupas as paliksiu tau tai yra man kaip pilnametei o veliau pasidalinsiu su seserim. Apie testamenta ji nekalbejo kad jau yra ji jau parasiusi. Jei butu parasiusi tikrai butu man pasakiusi. Pries mirti ji sunkiai nesirgo tiesiog operacija , koma ir viskas.
Kad suzinoti as zinau kad tai man kainuos bet as noriu isiaiskinti pagaliau kas ir kaip.
Atsakyti
QUOTE(palergonija81 @ 2011 05 12, 13:29)
Taip kai ejom aiskintis del to testamento pas ta notare pas kuria jis buvo ar tvirtintas ar skaitytas ji su mumis net sneketi nenorejo. Ir taip ten issireiske kad mes tai mociutei jau gavomes vos ne tolimiausios giminaites. doh.gif Zodziu po kiek laiko ta mociutes dukterecia pardave ta mociutes buta ir numete ten man 2000 nuo to buto seserim kurios tuo metu gyveno internate atseit padejo i saskaitas po 1000, bet iseje is internato jos tu pinigu nemate ir nieks apie juos negirdejo. Vyras mano itaria cia kazka neteiseto. Nes pries mociutes mirti kai ji gulejo komoj man nieks nepasake kad ji ligoninej, kai ji mire apie jos mirti ir suzinojau is pasalinio zmogaus o ta giminaite kuri viska susidorojo nepasivargino man pranesti. Apie testamenta nieko nezinojau o kai suzinojau buvo pos faktum tai nuleidau rankas, bet db kai suzinojau kad yra senaties terminas vel rankos uznizo kazka daryti ir suzinot kaip buvo istiesu. Ir jei buvo parasytas testamentas neitiketina man kad mociute mums su seserim nieko nepaliko nes ji mane nuo vystyklu augino kai mama anksti isejo dirbti, o kai tevas numire pas seseris i internata is Kauno i Kretinga lakstydavo po kelis kartus i menesi siuntinius siusdavo zodziu ji del musu gyveno.
Cia faktas tas kad kai buvo skaitomas testamentas mums niekas nepranese ir taip jom palankiai gavosi jos sunus mires, anuku nerasta na ir ka artimesniu nera tai viskas ir sukrito joms i kisene. Del ko jos man nepranese apie jos mirti kad su seserim nepretenduotume i palikima. Butu turbut pasake 3 men po mirties bet aciu D kad suzinojau ir spejau i laidotuves nors.


Mane tai vis stebina tokios situacijos.. Toks vaizdas, kad ta mociute ten kazkas kitas rupinosi, niekam ji nerupejo kol nenumire.. Galu gale po 7 metu dar norima paieskoti teisybes.. doh.gif nu, tiek to biggrin.gif
Terminas ginčyti išduotą paveldėjimo teisės liudijimą (ir, pvz ginčyti testamentą arba reikalauti privalomosios dalies ar pan.) yra 1 metai (CK 5.8 str.). Akivaizdu, kad praleidot. Kodėl? Nežinojimas nepateisina.
Daugiau komentuoti kažką yra sunku, nes neaišku kas tame testamente numatyta. Jeigu Jūs nurodyta kaip 1 iš įpėdinių, dar gal ir pagalvočiau apie teismą, jeigu ne - pamirškit. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2011 05 13, 08:57)
Mane tai vis stebina tokios situacijos.. Toks vaizdas, kad ta mociute ten kazkas kitas rupinosi, niekam ji nerupejo kol nenumire.. Galu gale po 7 metu dar norima paieskoti teisybes..  doh.gif  nu, tiek to  biggrin.gif
Terminas ginčyti išduotą paveldėjimo teisės liudijimą (ir, pvz ginčyti testamentą arba reikalauti privalomosios dalies ar pan.) yra 1 metai (CK 5.8 str.). Akivaizdu, kad praleidot. Kodėl? Nežinojimas nepateisina.
Daugiau komentuoti kažką yra sunku, nes neaišku kas tame testamente numatyta. Jeigu Jūs nurodyta kaip 1 iš  įpėdinių, dar gal ir pagalvočiau apie teismą, jeigu ne - pamirškit.  4u.gif

Labai abejoju kad notaras išduotų paveldėjimo teisės liudijimą ne testamente nurodytam asmeniui, rizika per didelė. Nors jos atveju patikrinčiau ar testamentas iš vis buvo. Gal būt močiutė jį seniai parašiusi buvo bei pamiršusi apie tokį.
Be to (na čia jau ne į temą, bet....) liaudyje gi sakoma, kad dukros vaikai yra tikri anūkai, o vat marčios ne... Ar tik nebus ir čia toksai atvejis, tuo labiau kad sūnus jau miręs buvo.
Atsakyti
Laba diena,istorija labai paini,tuo tarpu ir neteisinga.Padekite
Mano tevai susirase 1976 metais.
Mamos mama (mociute) padovanojo zemes,kad galetu sau koki namuka pasistatyti.Mama is darbo paeme paskola,tevo gi pinigai ejo elementams(nes iki mamos turejo santoka,turi 2 dukras,issiskyre.Buta paliko zmonai ir vaikams.Isejo vien su lagamynais.Taip ir pasibaige ju rysiai).
Dabartineje seimoje 2 vaikai,tai as ir brolis.
1991 mirsta mama,mes dar vaikai,apie palikimo priemima niekas negalvojo,praeina 10 metu,(tevas baigia nusigerti).Mes su broliu pradejome tvarkyti namus(kai mama mire buvo sienos ir stogas).t.p ir dokumentus,kreipemes i teisma,kad turta pradejome valdyti faktiskai.Pripazino mus tai( teva,broli ir mane )lygiomis dalimis savininkais.Paveldejima gavome 2008 metais.
2011 mirsta tevas.Kreipiames del paveldejimo,atsiranda is pirmos santokos 2 dukros.
Klausymas:ar mes galime per teisma uzginciti ,kad jie negautu paveldejimo.Kad jie nekonfiguravo tevo gyvenime,jiems buvo nusispjaut i ji,kai jis guledavo ligoninese,nekalbant apie laidotuviu islaidas,kad jie net neprisidejo prie sio namo.Sukaupti visi cekiai nuo pat pirmos dienos,kaip buvo statomas namas.Apie koki palikima gali buti kalba,as suprantu ,kad jo vaikai,bet tevas pats gavo kaip palikima.Liudytoju visa gimine,kas is mamos puses,kas is tevo.
Aisku apie vaikus mes suzinojome,kaip atejome pas notara,nes tevas niekada ju neminejo.Kaip pradejau klausti jo gimines,tai jie tada papasakojo visa situacija.
As bijau tik vieno,jeigu tas neimanoma,tai nors advokatai taip ir pasakytu,o nenuplestu velnias zino kiek pinigu,ir pralaimeti byla.
Buciau tikrai labai dekinga,kas atsileptu.
Atsakyti
Gal ir ne visai čia rašau, bet vistiek šią temą skaito tos, kurios susidūrė su laidotuvėmis. Taigi, gal žinote ar yra galimybė internete rasti mirties priežastį pagal mirties liudijime parašyta raidžių ir skaičių kodą, kadangi priežastis žodžiais neįvardinta .
Atsakyti
QUOTE(salutvera @ 2011 05 29, 11:12)
Gal ir ne visai čia rašau, bet vistiek šią temą skaito tos, kurios susidūrė su laidotuvėmis. Taigi, gal žinote ar yra galimybė internete rasti mirties priežastį pagal mirties liudijime parašyta raidžių ir skaičių kodą, kadangi priežastis žodžiais neįvardinta .


Taip, yra. Google visagalis, o jei nesiseks tai TLK kodai yra cia http://www.lsic.lt/tlk/ Tik kazin ar labai naudinga bus, reikia suprast sistema. Ten nurodoma tik tiesiogine priezastis salygojusi mirti, bet ne pagrindine liga. PVZ, jei zmogus sirgo plauciu veziu, tai prie mirties priezasties bus nurodyta kvepavimo funkcijos nepakankamumas.
Atsakyti
QUOTE(beatak @ 2011 05 28, 13:13)
Laba diena,istorija labai paini,tuo tarpu ir neteisinga.Padekite
Mano tevai susirase 1976 metais.
Mamos mama (mociute) padovanojo zemes,kad galetu sau koki namuka pasistatyti.Mama is darbo paeme paskola,tevo gi pinigai ejo elementams(nes iki mamos turejo santoka,turi 2 dukras,issiskyre.Buta paliko zmonai ir vaikams.Isejo vien su lagamynais.Taip ir pasibaige ju rysiai).
Dabartineje seimoje 2 vaikai,tai as ir brolis.
1991 mirsta mama,mes dar vaikai,apie palikimo priemima niekas negalvojo,praeina 10 metu,(tevas baigia nusigerti).Mes su broliu pradejome tvarkyti namus(kai mama mire buvo sienos ir stogas).t.p ir dokumentus,kreipemes i teisma,kad turta pradejome valdyti faktiskai.Pripazino mus tai( teva,broli ir mane )lygiomis dalimis savininkais.Paveldejima gavome 2008 metais.
2011 mirsta tevas.Kreipiames del paveldejimo,atsiranda is pirmos santokos 2 dukros.
Klausymas:ar mes galime per teisma uzginciti ,kad jie negautu paveldejimo.Kad jie nekonfiguravo tevo gyvenime,jiems buvo nusispjaut i ji,kai jis guledavo ligoninese,nekalbant apie laidotuviu islaidas,kad jie net neprisidejo prie sio namo.Sukaupti visi cekiai nuo pat pirmos dienos,kaip buvo statomas namas.Apie koki palikima gali buti kalba,as suprantu ,kad jo vaikai,bet tevas pats gavo kaip palikima.Liudytoju visa gimine,kas is mamos puses,kas is tevo.
Aisku apie vaikus mes suzinojome,kaip atejome pas notara,nes tevas niekada ju neminejo.Kaip pradejau klausti jo gimines,tai jie tada papasakojo visa situacija.
As bijau tik vieno,jeigu tas neimanoma,tai nors advokatai taip ir pasakytu,o nenuplestu velnias zino kiek pinigu,ir pralaimeti byla.
Buciau tikrai labai dekinga,kas atsileptu.


Visi mirusiojo vaikai turi lygias teises paveldeti mirusiojo turta (nebent testamente butu nurodyta kitaip). Nieko nekeicia nei faktas kad vaikai su tevu nebendravo, nei kad sitas turtas gautas kaip palikimas po antros zmonos mirties. Joks teismas napades nugincyti vaiku teises i palikima.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulute85: 29 gegužės 2011 - 12:10
QUOTE(saulute85 @ 2011 05 29, 13:09)
Visi mirusiojo vaikai turi lygias teises paveldeti mirusiojo turta (nebent testamente butu nurodyta kitaip). Nieko nekeicia nei faktas kad vaikai su tevu nebendravo, nei kad sitas turtas gautas kaip palikimas po antros zmonos mirties. Joks teismas napades nugincyti vaiku teises i palikima.

Šitas tai taip. Tačiau manau reiktų dar pasižiūrėti koks galiojo civilinis kodeksas kai buvo dovanojama žemė. Ta prasme kokia nuosavybės teisė buvo po dovanojimo? Jungtinė ar asmeninė. Jeigu asmeninė ir dovanota buvo mamai tai tėvas ir jo vaikai iš pirmos santuokos teisių neturi (na nebent atskirai į namą, jeigu jis buvo priduotas), o jeigu jungtinė - nieko nepadarysi teks dalytis...
Atsakyti
QUOTE(Perkune @ 2011 05 29, 15:47)
Šitas tai taip. Tačiau manau reiktų dar pasižiūrėti koks galiojo civilinis kodeksas kai buvo dovanojama žemė. Ta prasme kokia nuosavybės teisė buvo po dovanojimo? Jungtinė ar asmeninė. Jeigu asmeninė ir dovanota buvo mamai tai tėvas ir jo vaikai iš pirmos santuokos teisių neturi (na nebent atskirai į namą, jeigu jis buvo priduotas), o jeigu jungtinė - nieko nepadarysi teks dalytis...


Nemaišykite paveldėjimo po motinos mirties ir po tėvo. Nuosavybės forma svarbi buvo paveldint po motinos mirties. Jei turtas nebuvo paveldėtas po motinos mirties, tai reikia atstatyt terminą ir paveldėt 1/2 dalį santuokinio turto po motinos mirties, taip pat visą jos asmeninės nuosavybės turtą. Tėvui pripažintų pusę santuokinio turto, kurį lygiomis dalims paveldės kaip suprantu 4 įpėdiniai, taip pat jo asmeninės nuosavybės teise turimą visą turtą.

Nepastebėjau, kad parašėte, jog 2008 m. jums išdavė paveldėjimo teisės liudijimą, todėl šiuo atveju visą tėvui priklausantį turtą paveldės įpėdiniai lygiomis dalimis ir nieko čia nenuginčysite.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linuta: 29 gegužės 2011 - 18:25
Sveiki,
neseniai mirė tėvas, santuoka su mano mama jam antra. Iš pirmos santuokos jis turėjo du vaikus, vienas iš jų jau miręs - liko anūkė ir sūnus. Santykių su jais nepalaikė, gyvena jie kažkur Baltarusijoje, gal kas žinot kas turi juos ieškot kad pranešti apie palikimą (tėvas testamento nepaliko) - mes ar notaras? Nes jokių duomenų neturiu apie juos.
Atsakyti
Nezinau kur rasyti, tad uzduodu klausima cia, o ka daryti jei testamentas stebuklingai dingo? g.gif Jau nieko nepadarysi ane?
Atsakyti
Reikia pagalbos ismananciu zmoniu.

Situacija tokia:

Pries 8 metus mociute paliko testamenta mano vardu, uzrasius kad jai priklausanti turto dalis atitenka man. Senelis dar gyvas. As tuomet buvau nepilnametis ir nieko nesitvarkem, nes gerai sutarem su seneliu, situacija dabar kita ir noriu susitvarkyt savo palikima.

Orginalas testamento pamestas bet tuomet buvo padaryta kopija ir ja turiu.

Nusiunciau registruota laiska i priklausancia pagal gyvenama vieta notarine su uzklausa surasti mano palikima pagal varda pavarde mociutes ir gyvenama vieta.

Gavau atsakyma kad nieko panasaus nera.

Bet rankose laikau orginalo kopija kur aiskiai parasyta kas kam ir ka paliko notaro patvirtinta dokumenta.

Mama po mirties pati savo akim mate pas notare visus dokumentus.

Ar cia eiline notaru afiora ir reik kreiptis i teisma ar neranda palikimo dokumentu todel kad tuo metu kai buvau nepilnametis ju nesusitvarkiau. Kai kalbejau su advokatu anksciau kai dar nebuvau gaves atsakymo is notarines, man jis pasake kad nera skirtumo susitvarkes as ar ne, palikimas yra palikimas patvirtintas notaru ir jus turi but archive.
Atsakyti