Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(vejas111 @ 2011 03 23, 14:17)
Praejo jau 10 menesiu, o notare net nezada isduoti paveldejimo liudijimo. Pasake, kad byla gali guleti pas ja kad ir 10 metu. Kol nesikreips i uzsieni isvykes paveldetojas, ji nieko nerasys. Paprasem israsyti atsisakymo isduoti paveldejimo liudijima dokumenta, kad galetume kreiptis i teisma. Bet netikiu, kas israsys. Ji pasake, kad teismas net nepriims musu prasymo. Advokatas sako, kad priims. Siaubas, kai turi kariauti su notare. Labai nemaloni moteriske. Kaip ta atsisakyma issireikalauti?


Siuskit jai registruotą laišką su prašymu išduoti paveldėjimo teisės liudijimą (sau pasilikit kopiją). jei neduos atsakymo per porą mėnesių kreipkitės į teismą. jei duos atsakymą, kuriame atsisakys išduoti paveldėjimo teisės liudijimą irgi kreipsitės į teismą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulute85: 24 kovo 2011 - 08:36
Labai aciu uz patarimus. Nereikejo net laisko siusti. Nuejus ir rimtai pasakius, kad neturim kitos iseities kaip kreiptis i teisma ir kad mums ta patare advokatas, ji taip trumpam pasimete. Paskui ilgokai aiskino, kas mums gresia, jei mes samoningai apgavom broli (kuris uzsienyje). O paskui dave pasirasyti prasyma isduoti paveldejimo liudijima (80 LT !) ir liepe ateiti po 2 sav. Tada jau isduos (tikiuosi) thumbup.gif Taigi pasirodo jei pradedi notarui istatymo punktus vardinti, tai praranda nora kabinetis. O kokia senute is kaimo ir pravarytu (kaip man kad telefonu aiskino, kad 10 metu gali guleti byla...).
Atsakyti
Norėčiau paklausti, mirė mano tėvo brolis, kuris ne santuokoje buvo įsigijęs namą, bet po to vedė, vaikų neturi(tėvai senai mirę). Ar tą namą paveldės tik jo žmona, ar ir mano tėtis turi kažkokių teisių į paveldėjimą? Ačiū
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AstaRaud: 01 gegužės 2011 - 08:05
QUOTE(AstaRaud @ 2011 05 01, 09:05)
Norėčiau paklausti, mirė mano tėvo brolis, kuris ne santuokoje buvo įsigijęs namą, bet po to vedė, vaikų neturi(tėvai senai mirę). Ar tą namą paveldės tik jo žmona, ar ir mano tėtis turi kažkokių teisių į paveldėjimą? Ačiū

O prie ko cia jusu tetis!?
Cia gi brolio namas,o ne tevu.Arba as neteisingai jus supratau.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 05 01, 18:45)
O prie ko cia jusu tetis!?
Cia gi brolio namas,o ne tevu.Arba as neteisingai jus supratau.

O kodėl ne prie ko, jei tas brolis kai pirko namą buvo nevedęs ir jo žmona į tą namą nieko neinvestavo?
Atsakyti
QUOTE(AstaRaud @ 2011 05 01, 19:16)
O kodėl ne prie ko, jei tas brolis kai pirko namą buvo nevedęs ir jo žmona į tą namą nieko neinvestavo?

Na ir as kad nebuvo vedes,bet tai jo nuosavybe,gi ne per puse su jusu teciu pirkta..
Atsakyti
QUOTE(AstaRaud @ 2011 05 01, 08:05)
Norėčiau paklausti, mirė mano tėvo brolis, kuris ne santuokoje buvo įsigijęs namą, bet po to vedė, vaikų neturi(tėvai senai mirę). Ar tą namą paveldės tik jo žmona, ar ir mano tėtis turi kažkokių teisių į paveldėjimą? Ačiū


Paveldint pagal įstatymą (kuomet nėra testamento),brolių/seserų atžvilgiu pirmumo teisę paveldėti turi sutuoktinis, vaikai, anūkai ir tėvai. jei nors 1 iš šių asmenų yra, tai nei broliai nei seserys, nei dukterėčios nepaveldi.
Jūsų tėvas galėtų paveldėti jei miręs brolis būtų miręs ne santuokoje.

Turto kilmė (ar santuokoj ar ne santuokoj įgytas) neturi reikšmės sprendžiant paveldėjimo teisės klausimą. Įgijimo būdas turi reikšmės tik nustatant paveldimo turto dalis, kuomet paveldi ne tik sutuoktinė, bet pvz ir vaikai ar anūkai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulute85: 02 gegužės 2011 - 09:09
QUOTE(saulute85 @ 2011 05 02, 10:08)
Paveldint pagal įstatymą (kuomet nėra testamento),brolių/seserų atžvilgiu

Ačiū

Gal galėtumėte dar pakonsultuoti: ar gyvybės draudimo sutartyje nurodytas asmuo kaip naudos gavėjas (tarkim mama) po apdraustojo ( vyras- tėvas (naudos gavėjos sūnus), turintis vaikų) mirties, yra tas pats kaip tos išmokos paveldėtojas, ar niekas kitas pvz. apdraustojo vaikai negali pretenduoti į tą išmoką? Draudimo įmokas moka pats apdraustasis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AstaRaud: 06 gegužės 2011 - 19:09
Turiu klausima 2004m mire mociute jos sunus mano tevas taip pat mires 1996m dar yra 2 seserys is tevo antros santuokos. Tai kaip suprantu kadangi tevas musu mires pagal paveldetoju eiliskuma mums turejo priklausyti mociutes turtas. Testamento skaitymas buvo nuo musu nusleptas. Tik praejus 3men po mociutes mirties apie testamenta suzinojom. Buta ir visa mociutes turta susiseme mociutes sesers dukra. Tai va iskilo klausimas jei dabar kreipciausi i teisma ar galeciau kazka isikovoti. Na paprasciausiai noriu teisingumo. Kiek skaiciau senaties terminas 10m
Atsakyti
QUOTE(palergonija81 @ 2011 05 12, 11:32)
Turiu klausima 2004m mire mociute jos sunus mano tevas taip pat mires 1996m  dar yra 2 seserys is tevo antros santuokos. Tai kaip suprantu kadangi tevas musu mires pagal paveldetoju eiliskuma mums turejo priklausyti mociutes turtas.  Testamento skaitymas buvo nuo musu nusleptas. Tik praejus 3men po mociutes mirties apie testamenta suzinojom. Buta ir visa mociutes turta susiseme mociutes sesers dukra. Tai va iskilo klausimas jei dabar kreipciausi i teisma ar galeciau kazka isikovoti. Na paprasciausiai noriu teisingumo. Kiek skaiciau senaties terminas 10m

Tai testamentu ka turtas buvo apliktas? mociutes sesers dukrai?
Atsakyti
QUOTE(lyggi.. @ 2011 05 12, 13:05)
Tai testamentu ka turtas buvo apliktas? mociutes sesers dukrai?

Taip kai ejom aiskintis del to testamento pas ta notare pas kuria jis buvo ar tvirtintas ar skaitytas ji su mumis net sneketi nenorejo. Ir taip ten issireiske kad mes tai mociutei jau gavomes vos ne tolimiausios giminaites. doh.gif Zodziu po kiek laiko ta mociutes dukterecia pardave ta mociutes buta ir numete ten man 2000 nuo to buto seserim kurios tuo metu gyveno internate atseit padejo i saskaitas po 1000, bet iseje is internato jos tu pinigu nemate ir nieks apie juos negirdejo. Vyras mano itaria cia kazka neteiseto. Nes pries mociutes mirti kai ji gulejo komoj man nieks nepasake kad ji ligoninej, kai ji mire apie jos mirti ir suzinojau is pasalinio zmogaus o ta giminaite kuri viska susidorojo nepasivargino man pranesti. Apie testamenta nieko nezinojau o kai suzinojau buvo pos faktum tai nuleidau rankas, bet db kai suzinojau kad yra senaties terminas vel rankos uznizo kazka daryti ir suzinot kaip buvo istiesu. Ir jei buvo parasytas testamentas neitiketina man kad mociute mums su seserim nieko nepaliko nes ji mane nuo vystyklu augino kai mama anksti isejo dirbti, o kai tevas numire pas seseris i internata is Kauno i Kretinga lakstydavo po kelis kartus i menesi siuntinius siusdavo zodziu ji del musu gyveno.
Cia faktas tas kad kai buvo skaitomas testamentas mums niekas nepranese ir taip jom palankiai gavosi jos sunus mires, anuku nerasta na ir ka artimesniu nera tai viskas ir sukrito joms i kisene. Del ko jos man nepranese apie jos mirti kad su seserim nepretenduotume i palikima. Butu turbut pasake 3 men po mirties bet aciu D kad suzinojau ir spejau i laidotuves nors.
Atsakyti
QUOTE(palergonija81 @ 2011 05 12, 12:32)
Turiu klausima 2004m mire mociute jos sunus mano tevas taip pat mires 1996m  dar yra 2 seserys is tevo antros santuokos. Tai kaip suprantu kadangi tevas musu mires pagal paveldetoju eiliskuma mums turejo priklausyti mociutes turtas.  Testamento skaitymas buvo nuo musu nusleptas. Tik praejus 3men po mociutes mirties apie testamenta suzinojom. Buta ir visa mociutes turta susiseme mociutes sesers dukra. Tai va iskilo klausimas jei dabar kreipciausi i teisma ar galeciau kazka isikovoti. Na paprasciausiai noriu teisingumo. Kiek skaiciau senaties terminas 10m

O kodėl manot kad jus turėjo kviesti į "testamento skaitymą" jeigu jame nesate minimos. Mano tėvas irgi buvo parašęs testamentą (turėjo 2 vaikus), tačiau testamentu viską paliko konkrečiai vienam asmeniui. Mūsų irgi niekas nekvietė, nes ir neturėjo kviesti kadangi testamente nebuvome įrašyti. Kiek suprantu mirus asmeniui, kreipiamasi į priklausantį notarą, kuris Hipotekoje Testamentų registre patikrina ar nėra testamento. Jeigu yra, žiūrima pas kurį notarą buvo tvirtintas ir ieškoma būtent tų asmenų kurie įvardinti testamente. Be to visiškai gali būti kad močiutės sesers dukra turėjo testamentą kaip sakoma "ant rankų", nes patvirtinus testamentą vienas egzempliorius lieka pas notarą, kitą atiduoda.
Nežinau ar palikimo atsiradimo dieną buvote nepilnametė, tuomet tikriausiai turėjote teisę į vadinamąją "privalomąją palikimo dalį".
Be to kiek žinau, yra kažkoks vadinamasis testamentų saugojimo terminas. Jeigu abejojate ar toksai iš vis buvo, pabandykite kreiptis į notarą, kad patikrintų Hipotekoje ir išimtų kopiją. Aišku tai kainuoja.

Atsakyti