Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(saulute85 @ 2010 11 16, 16:48)

tokiu atveju pirmaja eile po mociutes mirties paveldi jos vaikai. Jūs, kaip anūkė galėtumėte paveldėti su kitais vaikais tik tuo atveju, jeigu jūsų motina nebebūtų gyva. šiuo atveju tik pati jūsų motina gali kreiptis dėl paveldėjimo (arba įgalioti Jus, kad Jūs tą padarytumėt jos vardu).

Saulute85, ačiū jums labai 4u.gif
O įgaliojimas, tai notaro patvirtintas dokumentas (?), kuris būtų surašytas ne lietuvių kalba (geriausiu atveju- rusų). Kokie formalumai tokiu atveju?
Atsiprašau už tokius kvailus klausimus unsure.gif
Atsakyti
Sveiki,

mirė vyro brolis, jis turėjo paėmęs banke paskolą ir porą ha žemės. Bankas pasakė arba perimame tą skolą ar jie pasiima žemę. Mums dėl tam tikrų priežasčių neapsimokėjo imti nei paskolos, nei žemės. Realiai tie pora ha atitenka bankui. Bet dabar jau pusę metų kaip bankas tyli. Gal yra koks senaties terminas, po kurio jis nebegalėtų reikalauti nei paskolos, nei žemės?
Atsakyti
QUOTE(BevardeX @ 2010 11 16, 16:33)
Saulute85, ačiū jums labai 4u.gif
O įgaliojimas, tai notaro patvirtintas dokumentas (?), kuris būtų surašytas ne lietuvių kalba (geriausiu atveju- rusų). Kokie formalumai tokiu atveju?
Atsiprašau už tokius kvailus klausimus unsure.gif


Jei mama gyvena užsienyje, tai įgaliojima reiktu tvirtinti Lietuvos ambasadoje ir siusti i LT.

QUOTE(Smiltele82 @ 2010 11 16, 22:08)
Sveiki,

mirė vyro brolis, jis turėjo paėmęs banke paskolą ir porą ha žemės. Bankas pasakė arba perimame tą skolą ar jie pasiima žemę. Mums dėl tam tikrų priežasčių neapsimokėjo imti nei paskolos, nei žemės. Realiai tie pora ha atitenka bankui. Bet dabar jau pusę metų kaip bankas tyli. Gal yra koks senaties terminas, po kurio jis nebegalėtų reikalauti nei paskolos, nei žemės?


Sveiki.
Bankas reikalavimus gali pareikšti palikimą priėmusiems asmenims. Kaip supratau iš jūsų situacijos, paslikimo po MB brolio mirties niekas nepriėmė. Tokiu atveju palikimas pereina valstybei (administruoja valstybinė mokesčių inspekcija). bankas gali kreiptis į VMI. Kaip suprantu iš CK 5.63 str. 3 d., įkeitimu užtikrintiems reikalavimams termino nėra, t.y. nėra taip, kad po kurio laiko bankas nebegalės reikalauti skolos/žemės.
Atsakyti
Mano mociute yra parasius testamenta mano tevui, bet jis neseniai mire. Tai kai numirs mociute, kam atiteks visas turtas? man, mano broliui ir mamai ar mociutes vaikam (mano dedems ir tetoms)?
Atsakyti
QUOTE(Rasuteee @ 2010 11 17, 15:33)
Mano mociute yra parasius testamenta mano tevui, bet jis neseniai mire. Tai kai numirs mociute, kam atiteks visas turtas? man, mano broliui ir mamai ar mociutes vaikam (mano dedems ir tetoms)?

Testamentas nebegaliojantis, gali buti, kad paveldetojai po tecio, jo vaikai, jei kiti 2 eiles paveldetojai nepareiks pretenziju.Geriausiai butu, kad mociute testamenta perrasytu, bus maziau painiavos ir islaidu.Notarai siais laikais lupa nezmoniskai.Pries 3 sav.mire mano mamyte, mes su seserim atsisakem palikimo tecio naudai, kainuos popieriai apie 1000 , nes mamyte paliko siek tiek pinigeliu ir kelis butus
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2010 11 16, 17:48)
santuokinė (bendroji jungtinė sutuoktinių) nuosavybė atsiranda, kuomet turtas yra perkamas arba sukuriamas (pvz pastatomas namas) santuokos metu. tuomet neatsižvelgiant į tai, kieno vardu yra jis registruotas, laikoma, kad tai yra abiejų sutuoktinių nuosavybė. Jūs rašėte, kad iki mirties buvo perrašyta sutuoktinei. bendrosios jungtinės nuosavybės sutuoktiniai vienas kitam neprarrasinėja. nebent daro santuokoje įgyto turto padalijimą ir padalijant numato, kad tam tikras santuokoje įgytas (pirktas/sukurtas) daiktas yra tik vieno iš jų asmeninė nuosavybė.


Tikrai žinau kad visas tas turtas buvo perkamas santuokos metu smile.gif Ir butas ir žemė ir t.t. Tai kaip ten toliau? Apskritai ar įmanoma kur nors tai išsiaiškinti, kas kada ir ką kam užrašė? Gal kokiam Registrų centre? Nes iš tikrųjų viską jie įsigijo jau susituokę.
Atsakyti
QUOTE(Jolanta_Š @ 2010 11 17, 16:13)
Tikrai žinau kad visas tas turtas buvo perkamas santuokos metu smile.gif Ir butas ir žemė ir t.t. Tai kaip ten toliau? Apskritai ar įmanoma kur nors tai išsiaiškinti, kas kada ir ką kam užrašė? Gal  kokiam Registrų centre? Nes iš tikrųjų viską jie įsigijo jau susituokę.


Taip, matau, kad jūsų situacijoje geriausi kreipti į NTR (nekilnojamojo turto registra), nes jeigu tai yra tiesiog turtas, įgytas santuokos metu (nesvarbu, kad ir registruotas tik 1 iš sutuoktinių vardu), tai tai yra bendroji sutuoktinių nuosavybė (po pusę kiekvienam priklauso).
Bet jus rašėte, kad turtas buvo perrašytas prieš mirtį... tai aš supratau, kad jie tarpusavyje kažkokias sutartis darė, ar bent jau testamnetą..
Papildyta:
QUOTE(Rasuteee @ 2010 11 17, 14:33)
Mano mociute yra parasius testamenta mano tevui, bet jis neseniai mire. Tai kai numirs mociute, kam atiteks visas turtas? man, mano broliui ir mamai ar mociutes vaikam (mano dedems ir tetoms)?


Jeigu testamente nėra nurodyto antrinio įpėdinio, palikimas pereis pagal įstatymą - vaikams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulute85: 17 lapkričio 2010 - 16:39
QUOTE(saulute85 @ 2010 11 17, 13:54)
Jei mama gyvena užsienyje, tai įgaliojima reiktu tvirtinti Lietuvos ambasadoje ir siusti i LT.

Ačiū, saulute85, Jums už kantrybę 4u.gif
Jau buvau pradėjusi galvoti, kaip čia viską "sutvarkyti", bet šiandien netikėtai, kaip iš giedro dangaus, sulaukiau tetos skambučio: -"Kadangi nuomininkai išsikelia, nusprendžiau parduoti butą, pasidalinsim pusiau, ką manai..?".
Žodžiu, viskas laaabai netikėta thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2010 11 17, 15:06)
Sveiki.
Bankas reikalavimus gali pareikšti palikimą priėmusiems asmenims. Kaip supratau  iš jūsų situacijos, paslikimo po MB brolio mirties niekas nepriėmė. Tokiu atveju palikimas pereina valstybei (administruoja valstybinė mokesčių inspekcija). bankas gali kreiptis į VMI. Kaip suprantu iš CK 5.63 str. 3 d., įkeitimu užtikrintiems reikalavimams termino nėra, t.y. nėra taip, kad po kurio laiko bankas nebegalės reikalauti skolos/žemės.


Realiai yra taip, kad mes pas notare jau buvome pradeje tvarkytis palikimo priema pagal apyrasa, taciau taip ir nebaigeme, tik paraseme, kas atsisako ir kas priima. Reikejo dar tvarkytis galutinai, taciau numojome ranka. Idomiausia yra tai, kad vyrui per deklaracijas atejo zinute, kad jis savo vardu turi susimoketi kazkoki zemes mokesti, nors palikimas iki galo taip ir nepriimtas...
Atsakyti
sveikos,atejau prasyti jusu patarimo.remontuojame mociutes(gyva) nama ir jame gyvensime.pries keturis metus mociute sake,kad palikima uzrase dukrai,o kitos dukters(mirusi) vaikai jau gavo savo dali (dovanojo zeme).kaip ir viskas butu aisku,bet atsirado pas mirusios sesers dukra testamentas su 1989metu data kuriame parasyta,kad viska palieka savo abiem dukrom.
suremontuosime nama uz savo pinigus,sutvarkysime aplinka ir mirus mociutei ateis sesers dukra su dar kokiu nors testamentu kuriame bus parasyta,kad viskas paliekama jai(mociutes anukei).ka tokiu atveju mum reiketu daryti ir kur kreiptis?gal yra kokia nors galimybe suzinoti koks paskutinis testamentas?
Atsakyti
QUOTE(Barca @ 2010 11 17, 23:43)
sveikos,atejau prasyti jusu patarimo.remontuojame mociutes(gyva) nama ir jame gyvensime.pries keturis metus mociute sake,kad palikima uzrase dukrai,o kitos dukters(mirusi) vaikai jau gavo savo dali (dovanojo zeme).kaip ir viskas butu aisku,bet atsirado pas mirusios sesers dukra testamentas su 1989metu data kuriame parasyta,kad viska palieka savo abiem dukrom.
suremontuosime nama uz savo pinigus,sutvarkysime aplinka ir mirus mociutei ateis sesers dukra su dar kokiu nors testamentu kuriame bus parasyta,kad viskas paliekama jai(mociutes anukei).ka tokiu atveju mum reiketu daryti ir kur kreiptis?gal yra kokia nors galimybe suzinoti koks paskutinis testamentas?

paprasykit kad mociute, kuri gyva, parasytu nauja testamenta, ne mirusiai dukrai, o jums, senasis automatiskai neteks galios, manau tada ir mirusios dukros testamentas neteks galios (kur dukroms palieka)- nes nebus ka palikti (neturimo turto negalima kazkam pazadeti), nes pirminis testamentas atnaujintas.
o 1989m testamentas- tas viskas ka palieka yra tai ka turi, o testamentu palikto namo neturi, nes nemirusi mociute. aisku jei neber dukros gyvos, kazkaip ten vaikams pereina, bet manau dar galima padalint parasant nauja testamenta. pasakykit mociutei, kad anas nebegalioja, nes nera kas gauna- ir perrasys, padalins jums puse namo ir anukems puse. ar kaip jau ten susitarsit. na gal kas teisiskai paaiskins, kaip ir kas..
Atsakyti
QUOTE(Smiltele82 @ 2010 11 17, 20:40)
Realiai yra taip, kad mes pas notare jau buvome pradeje tvarkytis palikimo priema pagal apyrasa, taciau taip ir nebaigeme, tik paraseme, kas atsisako ir kas priima. Reikejo dar tvarkytis galutinai, taciau numojome ranka. Idomiausia yra tai, kad vyrui per deklaracijas atejo zinute, kad jis savo vardu turi susimoketi kazkoki zemes mokesti, nors palikimas iki galo taip ir nepriimtas...


Jeigu jau pareiškėte valią priimti palikimą, tai atsisakyti nuo jo nebegalima ir visos paveldėtojų teisės ir pareigos jums jau perėjo, nepriklausomai nuo to, kad dar paveldėjimo teisės liudijimas neišduotas. Dėl to ira gavote pranešimą, kad reikia mokėti žemės mokestį. Taigi, tie, kurie pareiškė norą priimti palikimą yra atsakingi priš banką dėl paskolos grąžinimo. O ar ta paskola nebuvo drausta? nes draustos paskolos "nusirašo"..
Papildyta:
QUOTE(Barca @ 2010 11 17, 22:43)
sveikos,atejau prasyti jusu patarimo.remontuojame mociutes(gyva) nama ir jame gyvensime.pries keturis metus mociute sake,kad palikima uzrase dukrai,o kitos dukters(mirusi) vaikai jau gavo savo dali (dovanojo zeme).kaip ir viskas butu aisku,bet atsirado pas mirusios sesers dukra testamentas su 1989metu data kuriame parasyta,kad viska palieka savo abiem dukrom.
suremontuosime nama uz savo pinigus,sutvarkysime aplinka ir mirus mociutei ateis sesers dukra su dar kokiu nors testamentu kuriame bus parasyta,kad viskas paliekama jai(mociutes anukei).ka tokiu atveju mum reiketu daryti ir kur kreiptis?gal yra kokia nors galimybe suzinoti koks paskutinis testamentas?


Jeigu gerai supratau situaciją, tai Jūsų motina yra gyva ir turi mirusią seserį. Močiutė yra parašiusi testamentą tiek jūsų mamai, tiek ir savo kitai dukrai. Bet jeigu ta kita dukra jau yra mirusi, turtas nei jai, nei jos vaikams nepereis. Vaikai atstovauja savo mirusius tėvus (t.y. sesers vaikai galėtų atsovauti savo mirusią mamą) tik paveldint pagal įstatymą, o ne pagal testamentą. Taigi pagal esamą 1989 m. testamentą jūsų motina bus viena paveldėtoja.
O sužinoti, ar tas testamentas yra paskutinis, ar ne, ir kiek jų yra parašyta Jūs negalite. Nebent jums pati mociute pasakys.
Atsakyti