QUOTE(BevardeX @ 2010 10 27, 14:52)
Laba tikiuosi, kad pagelbėsit
Situacija tokia.
Mano senelis man dar būnant nepilnamete buvo testamentu perleidęs pusę turto. Po senelio mirties, tam kad močiutė galėtų tvarkytis visokius socialinius reikalus (ji to paprašė), atsisakiau savo dalies (tiesą pasakius, visiškai nepamenu to atsisakymo fakto
).
Tai kaip suprantu, perskaičiusi čia, kad dabar, po močiutės mirties, galiu TIK prašyti, bet ne reikalauti?
Seneliai turėjo 5 vaikus, iš kurių tik viena dukra (mano teta) gyvena LT ir gali būti, kad susitvarkė paveldėjimo dokumentus. Nors jau pradedu tuo abejoti
(visi kiti vaikai gyvena toli toli nuo LT ir tikrai niekad nereikš teisių į turtą)
Jeigu paaiškėtų, kad toji tetulytė nesusitvarkė paveldėjimo (po močiutės mirties praėjo jau 6 metai), ar galiu kažko tikėtis kaip antros eilės (?) paveldėtoja?
Iš anksto dėkoju už bet kokią pagalbą
Reikia pasiaiškinti esamą situaciją, t.y. kieno vardu šiuo metu yra registruotas turtas. Eikite į registrų centrą ir klauskite to.
Jeigu paaiškės, kad savininkė močiutė, Jūs, kaip 2 eilės įpėdinė galite kelti paveldėjimo klausimą, tačiau tik teismo keliu. be to svarbu žinoti, kas liko tame name gyventi, kas moka mokesčius (t.y. ar niekas nepriėmė palikimo faktiniu valdymu).
Papildyta:
QUOTE(Naguciu_feja @ 2010 10 27, 19:33)
gal yra tikrai nusimananciu sioje srityje zmoniu? situacija tokia: mire mociute ir liko turtas 2 anukams, vienas suauges kitas nepilnametis (uz ji tevas turi viska tvarkyti). suauges susitvarke visus dokumentus, taciau kol kito tevas nesusitvarkys jis nieko negaus. tas tevas pradejo tvarkytis ir nustojo, taip ir kabo viskas, dabar suzinojom kad jis atsisake ir to savo vaiko, teismas kazkoks del to turi buti. ka imanoma padaryt kad susitvarkyt viska? ar galimas dalykas, panaikint visa to nepilnamecio paveldejima del to kad nieko nesitvarko? jau neisivaizduojam kaip viska uzbaigt.
neaišku, nes kas ten pradėta tvarkyti, nei kas nebaigta. Nepilnametis vaikas turi turėti paskirtą globėją (jeigu, kaip teigiate tėvas "atsisake" nuo jo, nors nezinau, ka turi te galvoje tai sakydama). paskirtas globėjas turi perimti visą reikalų tvarkymą. atsisakymas būtų įmanomas tik tuo atveju, jeigu dar nėra pareikšta valia palikimą priimti (pvz dar teismui nėra paduotas pareiškimas dėl teismo leidimo priimti palikimą nepilnamečio vardu). Be to, atsisakyti nuo palikimo galima taip pat tik su teismo leidimu (o teismas paprastai tokio leidimo neduoda). Galite tik ieškoti nepilnamečio globėjo ir reikalauti, kad jis tvarkytų reikalus.
jei netvarko, galima į veiko teisių apsaugos tarnybą eiti arba į teismą.
Papildyta:
QUOTE(Jolanta_Š @ 2010 11 11, 10:33)
Matau, kad temelė nelabai lankoma, bet turiu vilties, kad kokia nors protinga mamytė padės
Situacija tokia... švelniai nemaloni. MB tėtis mirė prieš pusketvirtų metų. Prieš mirtį visą turtą perrašė sutuoktinės vardu. Ir butą, ir žemę ir visa kita. Be MB dar yra du vaikai. Kažkaip anksčiau niekur nesikreipėm, nes MB apskritai tylenis nepratęs kovoti už save, bet reikalai klostosi taip, kad su ta puse bendraut vis tiek neįmanoma dėl itin negražaus jų elgesio su MB. Va ir būtų įdomu sužinoti, ar mirus tėvui kokia nors turto dalis priklauso MB, ir - jei taip - ar dar nėra vėlu kreiptis dėl jos kur nors. Kreiptis į MB mamą prasmės absoliučiai jokios - ji pamiršo, kad yra mama ne tik kitiems dviem savo vaikams, bet ir MB.
(Bilobilo ir kitų atmitį gerinančių preparatų nesiūlyti - medicina čia bejėgė, čia sieloj tuštuma). Ačiū iš anksto, jei kuri rasit laiko atsakyti
Geriausia būtų į AŽ, jei nelabai Jus apsunkinčiau
neparašėt nei datų (kada mirė), nei kokiu pagrindu buvo "perrašytas" turtas sutuoktinei.