Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

Sveiki,

noriu paklausti - jei darai testamenta vaiko naudai,tai po mirties iki vaiko pilnametystes visais pinigais ir turtu vis tiek disponuoti gales vienas is tevu, kaip globejas, juk vaikas nepilnametis....

ar yra kokios nors galimybes padaryti taip, kad tie zmones, kurie turi teise disponuoti turtu iki vaiko pilnametystes butu ne tevai? kaip tai padaryti?

dekui
Atsakyti
Sveiki,

Turiu beda ir noriu pasikonsultuoti unsure.gif Na gal nera ji tokia didele,bet...
Zodziu buvo taip-mano mociute mire,bet pries mirdama,paliko testamenta kuriame palieka 4 kambariu buta.Ten gyvena mano mama(mociutes dukra) ir mano dede.(mamos brolis) Testamente rasoma,kad butas padalinamas lygiomis dalimis-man ir dedei(mamos broliui).Susitvarkeme mes ta testamenta,nuejome pas notare ir t.t. Prasidejo karas tarp manes ir dedes.Kodel as pigiai neparduodu buto.Raso man zinutes,kad paduos mane y teisma(del ko jis mane paduotu y teisma?).Bet mano situacija kebli,as turiu pardavus buta is savo dalies nupirkti mamai buta,kad ji neitu i gatve gyventi.(As pati esu paisiemus paskola nusipirkus buta, turiu maza vaika) Todel negaliu to buto atdiuoti uz dyka,nes as dar jauna ,man reikes irgi gyvent,o +kad mamai buta reiks pirkt.Dede nesiruosia prisideti prie mamos perkamo buto. As sugalvojau toky varianta ,kad nueiti pas notare ir buta uzrasyti ant triju lygiu daliu.Bet vel yra problema- dede nesutinka verysad.gif Ar mama gali uzgincyti testamenta? ir ar teismas padalintu buta y tris dalis?? Nebezinau ka daryt,jauciu dideli spaudima is dedes puses,bet as turiu tokias pat teisias kaip ir jis. Jis juk be mano sutikimo negali parduot buto?? Patarkit man ka nors.Labai busiu dekinga 4u.gif



P.S.
Si zinute buvo skirta skyreliui "Teisiniai klausimai" ,bet neduoda paskelbti. Ir y asmenine zinute negaliu parasyti. Todel klausiu jusu,gal ka suprantate tokiu atveju ir nusimanote.
Smerkimu,nesamoniu ir nenusimananciu rasymo-NEPAGEIDAUJU.(Cia tikrai rimta)
Atsakyti
be jusu sutikimo - parduoti negali schmoll.gif
jus esate bendrasavininkai, kaip ir jus negalesite parduoti be jo sutikimo...
bet jus galite is jo nupirkti pigiau (nes pastebejau jam suma nelabai svarbi) ir parduoti brangiau... ar palikti mamai....
o del testamento uzgincijimo, tai yra kazkoks laikotarpis, per kuri galima uzgincyti, bet jei uzgincysite jus- tai ir jis manau bandytu tada uzgincyti ir iterpti savo sunu ar dukra...

o dalinant i tris dalis, tai manau padalintu jusu dali per pus... (jums su mama)

tikiuos kad kasnors tikrai ismano ir parasys mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vikosiuks @ 2010 06 15, 13:52)
be jusu sutikimo - parduoti negali schmoll.gif
jus esate bendrasavininkai, kaip ir jus negalesite parduoti be jo sutikimo...
bet jus galite is jo nupirkti pigiau (nes pastebejau jam suma nelabai svarbi) ir parduoti brangiau... ar palikti mamai....
o del testamento uzgincijimo, tai yra kazkoks laikotarpis, per kuri galima uzgincyti, bet jei uzgincysite jus- tai ir jis manau bandytu tada uzgincyti ir iterpti savo sunu ar dukra...

o dalinant i tris dalis, tai manau padalintu jusu dali per pus... (jums su mama)

tikiuos kad kasnors tikrai ismano ir parasys mirksiukas.gif

Taiva,jei butumem neeme paskolos,tai buciau dabar paemus pvz.50tkst ir padavus jam ir rami galva butu,bet nepagalvojau,kad taip blogai gali cia viskas but doh.gif Jis vaiku neturi ir nera vedes(senbernis) . Aciu uz pasisakyma 4u.gif
Atsakyti
Dėdė viso buto be Jūsų parduoti negali. Bet gali parduoti savo dalį. jūsų sutikimo tam nereikia. Vienintelis aspektas - jūs turite pirmenybės teisę pirkti tomis pačiomis sąlygomis tą jo parduodamą dalį (jis turi siūlyti jums pirkti pirmenybės teise). jei jūs atsisakote savo pirmenybės teisių, jis parduoda kam nori.
Butą dalinti į 3 dalis dabartinėje situacijoje g.gif sudėtinga. Faktiškai jūs turėtumėt dovanoti nuo savęs 1/3 savo dalies ir tą patį turėtų padaryti jūsų dėdė. galutiniame variante visi turėtumėt po 2/6 buto.
Dėl testamneto nuginčijimo, tai tokios bylos yra pakankamai sudėtingos. Faktiškai reiktų įrodinėti, jog Jūsų močiutė, sudarinėdama testamentą nesuprato, ką daro..
Tikimybė kažką pasiekti didėja, jeigu Jūsų motina, sakykim yra pensinio amžiaus, arba jai yra nustatytas nedarbingumas, negali dirbti ir gauna labai mažas pajams (mažiau nei minimalus atlyginimas), neturi savo vardu jokio turto. Tokiu atveju galima bandyti pritaikyti kodekso nuostatą dėl teisės į privalomąją dalį. Jeigu tokia teisė į privalomąją dalį būtų nustatyta, motinai tektų 1/2 to, kas jai būtų tekę, jeigu nebūtų testamento.
Kada mirė močiutė? nes viskas, apie ką aš rašau yra teminuota, t.y. reikia kreitptis į teismą per nustatytus terminus. Teismas gali juos atnaujinti, bet tai būtų dar viena kliūtis.
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2010 06 15, 15:44)

2010 sausi.

Zodziu matau,kad tikrai cia kebli situacija doh.gif Na lauskiu pirkejo ir manau nieko nedarysiu. O kainos paprasciausiai nenumusiu,o jei jis nori tegul parduoda ta savo dali,nors labai abejoju ar kas pirks g.gif
Atsakyti
QUOTE(Veidrodine* @ 2010 06 15, 16:06)
2010 sausi.

Zodziu matau,kad tikrai cia kebli situacija  doh.gif  Na lauskiu pirkejo ir manau nieko nedarysiu. O kainos paprasciausiai nenumusiu,o jei jis nori tegul parduoda ta savo dali,nors labai abejoju ar kas pirks  g.gif


pardavus buta, jei jam tinka, gauta suma dalinkite ne po lygiai, o jam maziau, jei jis nori nuleisti, tegul nuleidzia is savo dalies..... (jei jam taip dega)
cia as tik siaip blush2.gif doh.gif
bet irgi mintis... (cia gautusi, kaip viena mayte pries tai minejo, kad jis turi teise parduoti savo dali.... pigiau....)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 15 birželio 2010 - 15:15
Gal dar užsuks į šią temą patarėjos ax.gif
Klausimai būtų tokie:
-mirus pensijinio amžiaus vyrui (vaikai suaugę) visą turta paveldi jo žmona?;
-reikia kreiptis į notarus dėl paveldėjimo, kad užvestu bylą per 3 mėn nuo mirties?
- praktiškai visas turtas buvo vyro vardu, tai moteris čia dabar paveldėjimo būdu taps savininkė, ar reikia kažkaip persirašinėti turtą (pvz namą ir pan.)
- kaip daroma su bendrom sutartim- pvz telekomunikacijų, komunalinių paslaugų ir pan. Pirma turi paveldėti ir tik paskui persirašyti?
-dėl našlės pensijos kreiptis į Sodrą?
Atsakyti
QUOTE(Elzė @ 2010 07 28, 22:40)
Gal dar užsuks į šią temą patarėjos  ax.gif
Klausimai būtų tokie:
1. mirus pensijinio amžiaus vyrui (vaikai suaugę) visą turta paveldi jo žmona?;
2. reikia kreiptis į notarus dėl paveldėjimo, kad užvestu bylą per 3 mėn nuo mirties?
3. praktiškai visas turtas buvo vyro vardu, tai moteris čia dabar paveldėjimo būdu taps savininkė, ar reikia kažkaip persirašinėti turtą (pvz namą ir pan.)
4. kaip daroma su bendrom sutartim- pvz telekomunikacijų, komunalinių paslaugų ir pan. Pirma turi paveldėti ir tik paskui persirašyti?
5.dėl našlės pensijos kreiptis į Sodrą?


1. paveldi vaikai kartu su sutuoktiniu (jeigu testamentu nenumatyta kitaip);
2. taip, nepraleisti 3 menesiu;
3. turtas, įgytas santuokos metu yra bendroji jungtinė nuosavybė. sutuoktinei po vyro mirties yra išduodama atskira pažyma apie jos dalį turte (notaras išduoda);
4. taip, kiek žinau sutartys turėtų būti keičiamos (informuoti paslaugų teikėjus)
5. taip.
Papildyta:
QUOTE(ChinChin @ 2010 05 10, 09:13)
Sveiki,

noriu paklausti - jei darai testamenta vaiko naudai,tai po mirties iki vaiko pilnametystes visais pinigais ir turtu vis tiek disponuoti gales vienas is tevu, kaip globejas, juk vaikas nepilnametis....

ar yra kokios nors galimybes padaryti taip, kad tie zmones, kurie turi teise disponuoti turtu iki vaiko pilnametystes butu ne tevai? kaip tai padaryti?

dekui


Taip, vaiko tėvai yra įstatyminiai nepilnamečių vaikų atstovai (globėjai), jie taip pat yra ir vaiko turto administratoriai.
Na, iš principo vaiko turto administratoriumi gali būti paskirtas kazkas kitas, o ne vienas iš tėvų, tačiau tam padaryti reiktų kreiptis į teismą ir turėti priežastį.
Atsakyti
ačiū Saulute85. Aš dar pasireirausiu apie 1 punktą. O jei vaikai nepretenduoja į tą turtą, nori kad viskas atitektų tik jų motinai. Kaip tada? Beje turtas tai žemė ir namas. Testamento nėra
čia tie vaikai turi atsisakyti savo mamos naudai? ar geriau dovanoti jai? nes dar kažkokie mokesčiai valstybei prisidės? Kaip racionaliau daryti?

QUOTE(saulute85 @ 2010 07 29, 08:46)
1. paveldi vaikai kartu su sutuoktiniu (jeigu testamentu nenumatyta kitaip);
2. taip, nepraleisti 3 menesiu;
3. turtas, įgytas santuokos metu yra bendroji jungtinė nuosavybė. sutuoktinei po vyro mirties yra išduodama atskira pažyma apie jos dalį turte (notaras išduoda);
4. taip, kiek žinau sutartys turėtų būti keičiamos (informuoti paslaugų teikėjus)
5. taip.


ar tvarkant įvairius tokius dokumentus reikalingas santuokos liudijimas? Jei jo po tiek metų neberanda tai gal kažkur išduodami dublikatai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elzė: 29 liepos 2010 - 09:21
QUOTE(Elzė @ 2010 07 29, 10:15)
ačiū Saulute85. Aš dar pasireirausiu apie 1 punktą. O jei vaikai nepretenduoja į tą turtą, nori kad viskas atitektų tik jų motinai. Kaip tada? Beje turtas tai žemė ir namas. Testamento nėra
čia tie vaikai turi atsisakyti savo mamos naudai? ar geriau dovanoti jai? nes dar kažkokie mokesčiai valstybei prisidės? Kaip racionaliau daryti?
ar tvarkant įvairius tokius dokumentus reikalingas santuokos liudijimas? Jei jo po tiek metų neberanda tai gal kažkur išduodami dublikatai?


Taip, notarai veda tokią praktiką, kad jeigu kazkas iš pirmosios eilės įpėdinių nepageidauja priimti palikimo, jie turi raštu tą patvirtinti. Bet atkreipiu dėmesį, kad atsisakius nuo paveldėjimo teisės pirmajai eilei, paveldėti kvieciami antrosios eilės atstovai, t.y. mirusiojo tėvai ir vaikaičiai (anukai). Tai reiškia, kad sutuoktinė paveldi kartu su antrąja eile. jeigu antrosios eilės atstovų nėra, arba jie atsisako (beje, jeigu kartais yra nepilnamečių anūkų, atsisakyti nuo palikimo galima tik su teismo leidimu), sutuoktinė paveldi viena.

pirmiausiai priimti palikimą, po to dovanoti būtų logiškai išeitis tik tuo atveju, jeigu yra nepilnamečiai anūkai, kurie bus šaukiami paveldėti, kuomet nuo paveldjimo atsisakys vaikai.
Atkreipiu dėmesį, kad kuomet eisit pas notarą, turite eiti jau apsisprendę ką darysite - ar priimsite palikimą, ar atsisakysite nuo jo, nes paskui negalima persigalvoti.
Santuokos liudijimo gali reikti, nors šeimyninis statusas lygtais gyventojų registre fiksuojamas yra. Bet tikslaii nežinau, ar notarai jo papildomai reikalauja.. Metrikacijos skyriuje turėtų būti galima nuorašą gauti.. ar bent jau archyve.
Atsakyti
o je kaip čia viskas sudėtinga doh.gif Pas vieną iš vaikų dar yra nepilnametė dukra (anūkė mirusiojo).
O nėra kažkokios tai tvarkos, kur atsisakyti palikimo konkrečiai mamos (mirusiojo sutuoktinės) labui? Ta prasme rašant atsisakymą iškart nurodyti kam jį perleidi g.gif

Ir vaikai neatsisako to palikimo visiškai. Jie dabar nori kad viskas būtų jų mamai, ir kada nors kai susiklostis aplinkybes, mamos palikimą jau dalintųsi.
Nežinau ar suprantamai parašiau ax.gif
Atsakyti