Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

O del to 0,1%-tai nemanau,kad reikia moketi jei turta paveldi is tevu. g.gif
Atsakyti

QUOTE(agnir @ 2010 04 05, 11:33)
mums isdave liudijima ir net neklause ar turim kokiu dokumentu bigsmile.gif

del 0,1% procento nuo paveldimo turto vertės, tai taip  mirksiukas.gif bet kazkur notaru komentaruose skaiciau kad ne mažiau kaip 50Lt ir ne daugiau kaip 1000 Lt. Ar tikrai taip? g.gif


Tikrai taip. Nustatytas minimalus ir maksimalus atlyginimas. Bet atkreipkit dėmesį, kad čia eina kalba apie nekilnojamąjį turtą. Paveldėjimo teisės liudijimams į pinigines lėšas ir į kitą turtą taikomi kiti įkainiai.
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2010 04 05, 21:35)
g.gif  g.gif  g.gif Nieko nebesuprantu,manes net neprase turto dokumentu,kai ka turejau nusinesusi,bet net nesigilino,dalies tikrai neturiu.Sake viska sutikrins ,o likus savaitei iki 3men.termino pabaigos turiu pasiskambint notarei,tada pasakys ar kazko truksta ir uzsakys pigiausias pazymas REgistru centra(kurias per 7d.isduoda) g.gif
Nieko nesuprantu.
Ir apie ta 0,1%negirdejau,maniau kazkoks mokestis bus,bet ne pagal procentus  doh.gif


ar dabar aišku? Spėju, kad tiesiog notaras būtent taip savo darbą organizuoja 4u.gif

Beje dėl 3 mėn. termino - paveldėjimo teisės liudijimas nesuėjus terminui tik išskirtiniais atvejais išduodamas, dažniausiai yra laukiama tuos tris mėnesius.
Papildyta:
QUOTE(agnir @ 2010 04 06, 18:45)
mane butent ir domino del nekilnojamojo turto ax.gif Aciu uz atsakyma 4u.gif


Visada prašom smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pelkiu_vanda @ 2010 04 06, 18:53)
ar dabar aišku? Spėju, kad tiesiog notaras būtent taip savo darbą organizuoja  4u.gif

Beje dėl 3 mėn. termino - paveldėjimo teisės liudijimas nesuėjus terminui tik išskirtiniais atvejais išduodamas, dažniausiai yra laukiama tuos tris mėnesius.
Papildyta:
Visada prašom smile.gif

Keistai man taip.Nes notare net neziurejo i mano turimus dokumentus.Tai kada ji ziures?Po 3menesiu?O tada jei kazko neturesiu(o jau dabar matau,kad neturiu 70%reikiamu dokumentu,tiesiog neradau pas mama,nors sake,kad yra)-tai reiks vaziuot ieskot po visus rajonus,issiimt kazkokius is Registru centro? g.gif Ar isvis nereikia turet jokiu nuosavybes dokumentu?Pvz.neturiu kaimo sodybos dokumentu g.gif .Ai,nesuprantu as viso to. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2010 04 05, 23:22)
O del to 0,1%-tai nemanau,kad reikia moketi jei turta paveldi is tevu. g.gif

Tai yra mokestis notarui, o ne valstybei. Notarai veltui negali dirbti, del to nepriklausomai, is kokio asmens paveldima sis mokestis yra mokamas.
Atsakyti
QUOTE(pelkiu_vanda @ 2010 04 06, 18:39)
Tikrai taip. Nustatytas minimalus ir maksimalus atlyginimas. Bet atkreipkit dėmesį, kad čia eina kalba apie nekilnojamąjį turtą. Paveldėjimo teisės liudijimams į pinigines lėšas ir į kitą turtą taikomi kiti įkainiai.


o gal zinot kur yra parasyta, kad yra butent tokios mokejimo ribos uz nekilnojamaji turta?
Atsakyti
http://www.notarurum...ka&aktoid=19706
Atsakyti
Laba diena,

Reikia konsultacijos!
Situacija yra tokia- 2005/2006 metais buvo parasytas mano mociutes testamentas jog po mirties jos butelis priklausys man. Nesenai mociute mire, nuejau pas notara uzvesti byla ir jis man pareiske, kad testamentas paskutinis kuriuo paliekamas butas yra ne man parasytas/ paliktas, nors iki pat paskutines minutes galima sakyti, mociute sake jog man paliktas testamentu butas. Bet dabar pasirodo jog butas paliekamas vienam is sunu. Mes itariame jog sis testamentas buvo padarytas nezinant mociutei ir pakistas pasirasyti nesakant jai del ko deda parasa. (P.S. tas sunus jau antra karta taip apgauna zmones. zinoma mes to pries tai neirodinejom). Klausimas toks- ar notaras, kuris tvirtino paskutini tastamenta gali ji parasyti atbuline data ir kazkaip iregistruot ji tastamentu registre atbuline data? Nes sakau iki pat nelaimes mociute sake kad man palieka, vadinasi ji apie kita tastamenta nieko nezinojo. Tarkim jei nera galimybes kazkaip uzgincyti ir to irodyti, gal yra kazkokie istatymo punktai kuriuo gali buti panaikinamas/ anuliuojamas tastamentas atsizvelgiant i kitus jos vaikus? Ji turi 3 sunus! Vienas is ju yra invalidas? Labai reikalingas atsakymas. Dekui
Atsakyti
Testamentas ir išduotas paveldėjimo teisės liudijimas gali būti ginčijamas teisme per vienerių metų terminą nuo palikimo atsiradimo (nuo asmens mirties). pareikšti ieškinį gali asmuo, kuris taptų paveldėtoju, jei testamento nebūtų. Beje, vėlesnį testamentą pripažinus negaliojančiu, ankstesnis testamentas netampa galiojančiu, nebent bus įrodyta, kad vėlesnis testamentas sudarytas dėl smurto ar realaus grasinimo, arba sudarytas neveiksnaus asmens, arba asmens, kurio veiksnumas apribotas dėl piktnaudžiavimo alkoholiu ar pan.
minėjot, kad vienas iš vaikų yra neįgalus. tokiu atveju net nenuginčijus testamento tam neįgaliam vaikui turėtų būti pagal CK 5.20 strapsnį paskiriama privalomoji palikimo dalis, t.y. pusė to, kas jam tektų, jeigu nebūtų testamento.
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2010 05 04, 15:27)
minėjot, kad vienas iš vaikų yra neįgalus. tokiu atveju net nenuginčijus testamento tam neįgaliam vaikui turėtų būti pagal CK 5.20 strapsnį paskiriama privalomoji palikimo dalis, t.y. pusė to, kas jam tektų, jeigu nebūtų testamento.

Bet tas invalidas sunus turi seima, yra nedirbantis, ir nesenai tapo invalidu. Ir tai vistiek galioja?
Atsakyti
Na, vien pats faktas, kad neigalus vaikas turi savo šeimą nelabai ką keičia. Yra laikoma, kad visi, kurie yra pensijinio amžiaus arba neigalus atitinka "išlaikymo reikalingumo" sąvoką. aišku, jeigu šeimos pajamos ir turtas yra pakankamos, tai gali būti įrodyta, kad išlaikymas nėra reikalingas ir 5.20 straipsnio nuostata nebus taikoma (dėl teisės į privalomąją dalį, kaip reikalingam išlaikymo vaikui). Kiekvienu atveju turi būti atsižvelgiama į konkrečias situacijos aplinkybes. Žinoma, neįgalumas turėjo jau būti mirties dieną. jeigu neįgalumas atsirado po mirties, tai nebetenka prasmės.
Dėl šios 5.20 straipsnio normos taikymo reikia pirmiausiai kreiptis į paveldėjimą tvarkantį notarą. Jei notaras nepripažįsta, kad sūnus atitinka šio straipsnio nuostatas, tuomet reiktų kreiptis į teismą ir teisme įrodinėti atitikimą/neatitikimą šio straipsnio reikalavimams.
Atsakyti
Neigalus tapo pora menesiu iki mamos mirties, del to invalidumo jis nebegali dirbt, nes darbingumas pripazintas tik berods 33 proc.
Bet va kur tik skaitineju, jei yra tokia situacija- visur rasoma jog suauge vaikai turi islaikyti tada teva, bet tarkim jei tie vaikai turi savo seimas, turi isipareigojimu bankams. Kazkaip man sitoje vietoje neaisku.
Atsakyti