QUOTE(INGRIDIK81 @ 2007 01 30, 12:01)
aciu tau AsJa,nes labai susipainiuojau,nes pas mano vyra labai panasi situacija buvo,mire jo tevas,o pas tevo motina vyro mociute buvo zeme,tevas mire anksciau uz motina savo,mociute budama gyva negavo zemes,tik padave dokumentus,o po juos mirties visa zeme paveldejo tevo sesuo,ir net gi ne mano vyro mama,jinai gi buvo zmona,na ir vyras mano,jis buvo anukas ir neturejo tevo panasiai kaip ir as,ir jis sake kad paskutiniai kas gali pritenduoti i ta zeme tai ira vaikai,na zodziu atrodo taip parasiau.
Papildyta:
AsJa sakyk o jei ta zeme nebuvo mano mociutes o juos tevu,cia nera skirtumo,as vis tiek galiu kaip ir mano teta pritenduoti i ja.
žemė buvo močiutės tėvų, bet pagal įstatymą jūsų močiutė žemę gali susigrąžinti savo vardu, tai ji padavė prašymą, kad žemės nuosavybės būtų atkurta jos vardu. Tai kai žemės nuosavybė bus atkurta jūsų močiutės vardu, tik tada jūs ją paveldėsite, be to ir notaras jums pasakė, kad "zemes sklypas kuriam bus atkurtos nuosavybes". Teta jūsų negalėjo paduoti prašymo, kad būtų atkurtos nuosavybės teisės, nes jūsų močiutė buvo gyva, tai ji turėjo paduoti prašymą.
Dėl jūsų vyro, tai aš nežinau, kodėl jis nepaveldėjo dalies žemės, ar kreipėsi į notarą ir pan., ir kaip - jam buvo pasakyta - kad nepriklauso.
2 straipsnis. Piliečiai, turintys teisę į nuosavybės teisių atkūrimą
1. Nuosavybės teisės į šio įstatymo 3 straipsnyje nurodytą nekilnojamąjį turtą atkuriamos Lietuvos Respublikos piliečiams:
1) turto savininkui;
2) asmenims, kuriems miręs turto savininkas testamentu paliko savo turtą, nepaisant to, kad testamente nėra duomenų apie žemės ar kito nekilnojamojo turto palikimo faktą, o šiems mirus, jų sutuoktiniui, tėvams (įtėviams), vaikams (įvaikiams) ar šių asmenų sutuoktiniui bei vaikams;
3) turto savininko, kuris mirė ir nepaliko testamento ar okupacijos metais (19391990 metais) emigravo į užsienį ir ten, netekdamas Lietuvos Respublikos pilietybės, priėmė kitos šalies pilietybę, sutuoktiniui, tėvams (įtėviams), vaikams (įvaikiams), jei šie asmenys yra Lietuvos Respublikos piliečiai, į jiems tenkančią išlikusio nekilnojamojo turto dalį;
4) turto savininko vaiko (įvaikio), kuris yra miręs, sutuoktiniui, vaikams (įvaikiams) į mirusiajam tenkančią išlikusio nekilnojamojo turto dalį;
5) asmenims, kuriems turtas perleistas nesilaikant įstatymo nustatytos formos ir tvarkos testamentu (naminiu testamentu) arba sutartimis (pirkimopardavimo, dovanojimo ar kitokiu rašytiniu dokumentu), taip pat asmenims, kuriems nuosavybės teisių perėmėjai testamentu paliko turtą. Norintys atkurti nuosavybės teises piliečiai turi kreiptis į teismą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo.
2.
Jeigu šio straipsnio 1 dalies 1, 2, 3, 4 punktuose nurodyti piliečiai, kurie nustatytu laiku buvo padavę prašymus atkurti nuosavybės teises, yra mirę, nuosavybės teisės atkuriamos mirusiojo vardu ir perduodamos įpėdiniui, jeigu šis yra Lietuvos Respublikos pilietis.
3. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyti piliečiai teisę atkurti nuosavybės teises į išlikusį nekilnojamąjį turtą iki 2001 m. gruodžio 31 d. gali perleisti notariškai patvirtinta sutartimi savo vaikams (įvaikiams), tėvams (įtėviams), sutuoktiniui bei vaikaičiams, jeigu šie yra Lietuvos Respublikos piliečiai. Neatsižvelgiant į piliečių, kurie pagal sutartį dėl teisės perleidimo įgijo teisę atkurti nuosavybės teises į miesto žemę, skaičių, šios teisės jiems atkuriamos tokiomis pat sąlygomis ir tvarka, kaip jos būtų atkuriamos šių teisių perleidėjui.
4. Šio straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodytiems piliečiams atkuriamos nuosavybės teisės į turto savininko mirusiam vaikui (įvaikiui) tenkančią išlikusio nekilnojamojo turto dalį. Jeigu kiti turto savininko vaikai (įvaikiai), jų sutuoktiniai ir vaikai (įvaikiai) yra taip pat mirę arba šio įstatymo nustatytais terminais nepateikia prašymo atkurti nuosavybės teises, šio straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodytų piliečių prašymu gali būti atkuriamos nuosavybės teisės į visą savininko išlikusį nekilnojamąjį turtą.