Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(Susindoja @ 2009 03 04, 10:45)
Aš irgi turiu klausimą, tik gal per mažai pateiksiu duomenų, bet gal kas atsakys? Po močiutės mirties dėdės neskubėjo susitvarkyti dokumentų dėl paveldėto miško. Praėjo terminas, dabar kreipėsi į teismą, kur abejoja, kad dar galima kažką padaryti. Negi pradelsus terminą paveldėjimas atiteks valstybei?


Ziurint apie ka jūs kalbate. jeigu kalbama apie nuosavybės teisių atkūrimą (t.y. močiutė pries mirtį nepateikė prašymo atkurti nuosavybės teises į nacionalizuotą mišką) tai sansų, kad teismas pratęs terminą labai mažai. O jeigu tai yra tik įprastas paveldėjimas (mociute savo turtą jau buvo atgavusi), ir niekas kitas to paveldėjimo nėra priėmęs laiku, tai manau kad teismas priims palankų sprendimą g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2009 03 06, 09:08)
Ziurint apie ka jūs kalbate. jeigu kalbama apie nuosavybės teisių atkūrimą (t.y. močiutė pries mirtį nepateikė prašymo atkurti nuosavybės teises į nacionalizuotą mišką) tai sansų, kad teismas pratęs terminą labai mažai. O jeigu tai yra tik įprastas paveldėjimas (mociute savo turtą jau buvo atgavusi), ir niekas kitas to paveldėjimo nėra priėmęs laiku, tai manau kad teismas priims palankų sprendimą  g.gif



mūsų antras variantas, labai tikiuosi, kad grąžins, tiesiog gaila žmonių, kuriuos nežinančius įstatymų, apiplėšinėja....Dėkui
Atsakyti
QUOTE(072_sun @ 2009 03 05, 18:40)
Sveikos,pries 1,5 metu mire tetis,kadangi testamento nebuvo,pagal istatyma turtas buvo padalintas man ir broliui.Esu istekejusi,vyras turi skolu,kurios jau perduotos anstoliams,ar gali buti,kad antstoliai uz vyro skolas arestuotu nekilnojama turta,ar tai mano asmenine nuosavybe?(testamento nera)Is anksto dekoju uz atsakyma.

santuokoje igytos skolos yra bendros, o santuokoje ar ne santuokoje paveldetas turtas (istatymo ar testamento pagrindu - nera skirtumo)- yra asmenine nuosavybe.
taigi is jusu asmeninio turto gali iseiskoti tik jums tenkancia skolos dali, kitaip sakant - puse, nebent skolos vyro asmenines. igytos pries santuoka.
Atsakyti
Nezinojau kur daugiau rasyti rasau cia. 4u.gif
Vyras pries musu santuoka nusipirko buta, dabar jis noretu parasyti testamenta ir buta palikti man, bet jis is pirmos santuokos turi nepilnamete dukra. Kokia itaka gali daryti nepilnametis ar pilnametis vaikas tevo testamentui? Ar jis gali palikti buta vien tik man? ACIU uz atsakymus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(coliukee @ 2009 03 15, 20:29)
Nezinojau kur daugiau rasyti rasau cia.  4u.gif
Vyras pries musu santuoka nusipirko buta, dabar jis noretu parasyti testamenta ir buta palikti man, bet jis is pirmos santuokos turi nepilnamete dukra. Kokia itaka gali daryti nepilnametis ar pilnametis vaikas tevo testamentui? Ar jis gali palikti buta vien tik man? ACIU uz atsakymus  4u.gif


Testamenta vyras gali ir turi sudaryti laisva valia, jo sprendimo negali itakoti kiti asmenys. Tik nuo jo priklauso kam jis paliks turta.
Kitas klausimas yra testamento uzgincijimas. Jei jo dukra teisme irodytu kad jai reikalingas islaikymas, teismas priteistu kazkuria buto dali, bet jei neirodytu - paveldetu taip, kaip nurodyta testamente.
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2009 03 15, 20:39)
Testamenta vyras gali ir turi sudaryti laisva valia, jo sprendimo negali itakoti kiti asmenys. Tik nuo jo priklauso kam jis paliks turta.
Kitas klausimas yra testamento uzgincijimas. Jei jo dukra teisme irodytu kad jai reikalingas islaikymas, teismas priteistu kazkuria buto dali, bet jei neirodytu - paveldetu taip, kaip nurodyta testamente.


nenoriu kabinetis prie zodziu, bet tai nėra ginčijimas, o tiesiog privalomosios dalies reikalavimas mirksiukas.gif pagal CK 5.20
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2009 03 20, 15:25)
nenoriu kabinetis prie zodziu, bet tai nėra ginčijimas, o tiesiog privalomosios dalies reikalavimas  mirksiukas.gif  pagal CK 5.20


Aciu uz klaidos pataisyma! 4u.gif Neesu teisininkas, nezinau kaip ten tiksliai vadinasi vienas ar kitas veiksmas, bet esme manau ta pati rolleyes.gif
Atsakyti
Laba diena, turiu beda. Man mocite pries 8 m parase testamenta ir paliko visa turta, bet pries metus mano motina ja po 4 insultu prikalbino, kad perrasytu testamenta jai. Rugseji mociute mire, tai motina liepe man eiti kur noriu, nors as ten registrota jau 20m ir ito turto neturiu. Ar imanoma kazka prisiteisti? Nes kitaip gaunasi liksiu gatveje
Atsakyti
Santykiai baisus, ji tik pinigus pripazysta. Nes namas tai didelis ten net du butai irengti, tai ji viena isnuomavo ir sedi laiminga. O as gi nuomos jai nemokeciau.
Atsakyti
Sveikos smile.gif
Gal galetumet pakonsultuot, buciau labai dekinga 4u.gif
Mire mano tetis verysad.gif pradejom tvarkyt paveldejima, mum patare, kad geriausia,jei atsisakom su broliu paveldejimo, ir visa tevo turta paveldi musu mama, tevo zmona (cia vienintele santuoka, mes vieninteliai vaikai), vistiek po mamos mirties (tfu, tfu, tfu) viskas liks mum per puse, bet man dabar kilo itarimas, ar mama paveldes visa jo turta, igyta santuokos metu ir iki santuokos?
Ir dar, notarui reikia moket 0,1 proc. nuo turto rinkos vertes, tevas turejo zemes kaime, misko, labai idomu kaip vertina si nekiln.turta g.gif forume skaiciau, kad kadastro pazymoj juokingos sumos, tikiuosi taip ir bus, dar kiek kainuos visos pazymos, pradejant tvarkyt palikima, jau sumokejom 144lt, tai kiek dabar bus...Siuo metu finansine padetis ne is geriausiu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Bulbulka. @ 2009 04 10, 01:47)
Sveikos smile.gif
Gal galetumet pakonsultuot, buciau labai dekinga 4u.gif
Mire mano tetis verysad.gif pradejom tvarkyt paveldejima, mum patare, kad geriausia,jei atsisakom su broliu paveldejimo, ir visa tevo turta paveldi musu mama, tevo zmona (cia vienintele santuoka, mes vieninteliai vaikai), vistiek po mamos mirties (tfu, tfu, tfu) viskas liks mum per puse, bet man dabar kilo itarimas, ar mama paveldes visa jo turta, igyta santuokos metu ir iki santuokos?
Ir dar, notarui reikia moket 0,1 proc. nuo turto rinkos vertes, tevas turejo zemes kaime, misko, labai idomu kaip vertina si nekiln.turta g.gif  forume skaiciau, kad kadastro pazymoj juokingos sumos, tikiuosi taip ir bus, dar kiek kainuos visos pazymos, pradejant tvarkyt palikima, jau sumokejom 144lt, tai kiek dabar bus...Siuo metu finansine padetis ne is geriausiu verysad.gif


taip, mama paveldės visą tėvui nuosavybės teise priklausiusį turtą neatsižvelgiant į tai, ar jis įgytas santuokos metu ar iki jos.
Dėl įkainių, tai notarai vadovaujasi ministro patvirtintais ikainiais... yra numatyta grupes asmenų, kuriems taikomos nuolaidos, bet kažin,ar paveldėjimo teisės liudijimui jos taikomos... pasiteiraukite del visa ko notaro del nuolaidos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulute85: 20 balandžio 2009 - 15:46
QUOTE(Bulbulka. @ 2009 04 10, 01:47)
Sveikos smile.gif
Gal galetumet pakonsultuot, buciau labai dekinga 4u.gif
Mire mano tetis verysad.gif pradejom tvarkyt paveldejima, mum patare, kad geriausia,jei atsisakom su broliu paveldejimo, ir visa tevo turta paveldi musu mama, tevo zmona (cia vienintele santuoka, mes vieninteliai vaikai), vistiek po mamos mirties (tfu, tfu, tfu) viskas liks mum per puse, bet man dabar kilo itarimas, ar mama paveldes visa jo turta, igyta santuokos metu ir iki santuokos?
Ir dar, notarui reikia moket 0,1 proc. nuo turto rinkos vertes, tevas turejo zemes kaime, misko, labai idomu kaip vertina si nekiln.turta g.gif  forume skaiciau, kad kadastro pazymoj juokingos sumos, tikiuosi taip ir bus, dar kiek kainuos visos pazymos, pradejant tvarkyt palikima, jau sumokejom 144lt, tai kiek dabar bus...Siuo metu finansine padetis ne is geriausiu verysad.gif



Labas.
Jei jus su broliu atsisakysit palikimo, ji visa paveldes tik mama. Tiesiog bus paprasciau ( kitu atveju isivaizduok, tu paveldi 1/5 zemes ar namo. Kokia nauda is to?). Bet tai turi labai gerai apsvarstyti, ivertinti savo santykius su broliu, mama. Kad nebutu taip, kad po to visa turta testamentu palieka broliui, o tau spygute ant pagaliuko. Zinau, kad tai atrodo juokinga, bet kartais gyvenimas iskrecia tokiu pokstu. Ne karta turbut esi girdejusi kaip pykstasi broliai del zemes...

Na paveldejimo reikalus tvarkiausi pries pusantru metu tai kainu nelabai prisimenu. 144 tai dar tik pradzia, nes dar reiks visokiu mokesciu mokesteliu sumoket. Vien uz visokius patikrinimus, po to perrasymus ir pan. Irgi tiksliai nepamenu, bet gal kokius 800 litu viso atsejo paveldejimo sutvarkymas... doh.gif Bet tiksliai nepamenu...
va cia nukopijavau is notaru puslapio kainas:

5.11. už pareiškimo apie palikimo priėmimą arba apie palikimo atsisakymą patvirtinimą
10–50 Lt;

5.12. už kitų vienašalių sandorių patvirtinimą 20 Lt;

5.13. už susitarimo dėl sutarties pakeitimo ar papildymo patvirtinimą, išskyrus atvejus, kai didinama sutartyje nustatyta kaina
50–80 Lt;
5.14. už kitų sandorių patvirtinimą 50–100 Lt;

5.15. už asmeninio testamento ar oficialiajam prilyginamo testamento saugojimą
30 Lt;
5.16. už testamento paskelbimą 15 Lt;
5.17. už paveldėjimo teisės liudijimo išdavimą į pinigines lėšas sąskaitose fiziniams asmenims
20 Lt;

5.18. už paveldėjimo teisės liudijimo išdavimą į nekilnojamuosius daiktus 0,1 procento nuo paveldimo turto vertės, bet ne mažiau kaip 50 Lt ir ne daugiau kaip 1000 Lt;

5.19. už paveldėjimo teisės liudijimo išdavimą į kitą turtą
20–100 Lt;

5.20. už teisės į dalį bendro sutuoktinių turto liudijimo likusiam sutuoktiniui, taip pat už mirusiojo sutuoktinio dalį nustatančio liudijimo išdavimą
nuo 20 iki 50 Lt;



Ir dar kai ka radau, bet nelabai isivaizduoju kaip tai igyvendinama...
Pastabos:
1. Notaro atlyginimas už sutarčių patvirtinimą sumokamas šalių susitarimu. Atsižvelgdamas į kliento turtinę padėtį, notaras gali iš viso ar iš dalies atleisti jį nuo atlyginimo mokėjimo. Atlyginimo dydis nurodomas notariniame registre ir notaro patvirtintame dokumente.
Atsakyti